سوسک های کندوی کوچک – آفت زنبورهای عسل


تصویر پنهان پینترست

بخش بزرگی از زنبورداری موفق، شناخت دشمن است. برای بسیاری از زنبورداران در مناطق جنوبی ایالات متحده، سوسک های کندو کوچک می تواند یک مشکل اساسی باشد. این سوسک های سیاه کوچک زمانی که فقط تعداد کمی در کلنی هستند آزاردهنده هستند. اما، یک هجوم بزرگ می تواند برای کندوهای شما فاجعه ایجاد کند. شناخت این آفت کلنی زنبور عسل اولین قدم برای محافظت از زنبورهای ماست.

سوسک کندوی کوچک چیست؟

سوسک کندوی کوچک بالغ تنها که تصویر کلونی را هجوم می‌آورد.

نام علمی برای سوسک کندوی کوچک است ایتینا تویمددا – شما اغلب این را به صورت اختصاری (SHB) خواهید دید.

آنها در جنوب صحرای آفریقا سرچشمه گرفتند. (و، بله، قبل از اینکه بپرسید – یک وجود دارد سوسک کندوی بزرگ. بیایید امیدوار باشیم که در آفریقا بماند.)

سوسک های کوچک کندو بیشتر کلنی های زنبور عسل را که در منطقه بومی خود یافت می شوند آلوده می کنند. اما، آنها یک آفت بزرگ در آفریقا نیستند. زنبورهای عسل در آن مناطق برای مقابله با این آفت تکامل یافته اند.

در حالی که مشکل بزرگی نیست کنه های واروآسوسک های کندوی کوچک هر ساله باعث مرگ و میر بسیاری از کلنی ها در ایالات متحده می شوند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

ورود به آمریکا

ما نمی دانیم که سوسک های کندوی کوچک چگونه به ایالات متحده راه یافتند. به احتمال زیاد با آنها وارد شده اند زنبورها خریدند و ارسال شد از یک منطقه آلوده یا در یک کشتی باری.

اولین بار در اواخر دهه 1990 در جنوب شرقی مشاهده شد و از آن زمان به بسیاری از ایالت ها گسترش یافت.

اگرچه آب و هوای سرد مشکل بزرگ‌تری در ایالات گرم است، اما به نظر نمی‌رسد که به طور کامل آنها را از بین ببرد.

پس از رسیدن، نوع خاک یافت شده در هر منطقه ای نقش مهم تری در موفقیت آنها نسبت به دمای متوسط ​​بازی می کند.

خاک های رسی کمتر به تولید مثل سوسک دعوت می کنند. زنبوردارانی که در منطقه ای با خاک شنی زندگی می کنند، می توانند انتظار مشکلات بیشتری را با سوسک ها داشته باشند.

با این حال، خاک من از خاک رس قرمز سخت سنگی است و من هنوز برخی از مشکلات سوسک را دارم. من فقط می توانم تصور کنم که مبارزه در خاک نرم تر چگونه خواهد بود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

علائم هجوم سوسک کندو

چگونه متوجه می شوید که سوسک های کندوی کوچک دارید؟

  • دیدن سوسک های بالغ
  • لارو SHB روی تخته پایین
  • بزرگسالان روی شانه می دوند

رایج ترین روش از شناسایی سوسک های کندو کوچک در واقع آنها را می بیند آنها نور خورشید را دوست ندارند و زمانی که در معرض نور قرار می گیرند می دوند.

آنها را با حشره دیگری که ممکن است در داخل یک کلنی ببینید اشتباه نگیرید –گوش گوش. سوسک های کندو بیضی شکل و قهوه ای تا سیاه براق هستند.

هنگامی که کندو را باز می کنید، برای مشاهده و اقدام آماده باشید. خود را حذف کنید پوشش داخلی، سریع به پایین آن نگاه کنید.

یک مستعمره با هجوم قابل توجهی به احتمال زیاد ده ها نفر برای فرار به مناطق تاریک تقلا می کنند. یک ابزار کندو آماده داشته باشید تا هر سوسکی را که می بینید له کنید.

جای دیگر برای مراقب علائم هجوم سوسک های کندو باشید تخته پایینی شماست اگر از تخته های کف جامد استفاده می کنید یا برای قسمت پایین صفحه نمایش خود در شبکه رها می کنید، زباله ها در آنجا جمع می شوند.

سوسک های کندو جذب پوشش های مومی می شوند که روی زمین می افتند. اگر لاروهای در حال رشد سوسک را در زباله ها پیدا کردید – وقت آن است که بررسی دقیق تری انجام دهید.

اگر مشکل واقعی در داخل زباله وجود ندارد، از چند دانه در آوار وحشت نکنید. و دیدن چند سوسک (نه بیشتر از 5-10)، دلیلی برای هشدار نیست.

با این حال، هنگامی که یک هجوم بزرگ در جریان است، ممکن است برای نجات کلنی خود خیلی دیر باشد. دویدن SHB بالغ بر روی شانه با لارو سوسک در سلول های مومی نشانه فاجعه قریب الوقوع است.

چرخه زندگی سوسک کندو کوچک

در حالی که سوسک های بالغ آسیب کمی دارند، اما به دنبال مکانی برای تولید مثل هستند. زنبورهای کارگر آنها را تعقیب خواهند کرد. با این حال، سوسک ها پاها و آنتن خود را برای محافظت در زیر بدن قرار می دهند.

ماده بالغ انبوهی از تخم ها را در شکاف ها و شکاف های شانه های مولد می گذارد. تخم های سوسک شبیه به تخم زنبور عسل اما کوچکتر

علاوه بر این، سوسک های ماده درپوش را سوراخ می کنند سلول های نوزاد و داخل آن تخم بگذارید تا از زنبورها پنهان شود.

تخمها در عرض 2-4 روز از تخم خارج می شوند و لاروها از آنها تغذیه می کنند گرده زنبور عسل، عسل و نسل زنبور عسل (در حال رشد بچه زنبورها).

طول لارو سوسک به حدود 1/2 اینچ می رسد. آنها دارای 3 جفت پا توسعه یافته در جلو و ردیف خارهای نوک دار روی شکم خود هستند. پس از 7-10 روز از تغذیه، رشد لارو به پایان می رسد.

لاروها در نزدیکی ورودی با هم گروه می شوند و بعد از غروب کندو را ترک می کنند. هدف آنها نقب زدن در خاک (در حدود 4 اینچ) در همان نزدیکی (معمولاً در 3 فوت) است.

اما اگر شرایط خاک ایده‌آل نباشد، آن‌ها می‌توانند خیلی دورتر بخزند – حتی بیش از 200 یارد. در اینجا شفیره شدن اتفاق می افتد – شفیره چندین مرحله را طی می کند تا به یک سوسک بالغ تبدیل شود. چرخه از نو شروع می شود.

را زمان چرخه زندگی سوسک کندو کوچک می تواند در شرایط خوب بسیار متفاوت باشد. زمان از تخم تا سوسک بالغ می تواند بسیار کوتاه باشد.

و سوسک ها می توانند تا 6 ماه زندگی کنند. به همین دلیل است که با شرایط مناسب جمعیت های SHB می توانند منفجر شوند.

سوسک کندو با لارو در تصویر بقایای کندو.

در طول زمستان در خوشه زنبور عسل

تولید مثل سوسک در زمستان متوقف می شود – اما سوسک های بالغ در خوشه زنبورها زمستان گذرانی می کنند. به عنوان یک حشره گرمسیری، آنها باید راهی برای جلوگیری از دمای سرد زمستان داشته باشند.

آنها یک خصیصه “محرمانه” دیگر دارند. آنها توانایی تحریک قسمت های دهان زنبور عسل و دریافت غذا را توسعه داده اند.

بنابراین زنبورهای عسل که سوسک ها را در زندان نگه می دارند، در واقع به آنها غذا می دهند. سوسک های یواشکی. این رفتار به آنها اجازه می دهد تا در حبس بمانند.

و چون وظایف زنبوردار در زمستان شامل بازرسی عمیق نباشید ما اغلب نمی‌دانیم که آن سوسک‌ها در آنجا هستند – پس از آمدن بهار آماده تکثیر هستند.

چگونه هجوم سوسک ها کلنی ها را می کشد

هنگامی که جمعیت سوسک کندو بیش از حد بزرگ می شود، کلنی در خطر است. این مرحله لاروی رشد سوسک است که باعث آسیب می شود.

تعداد زیادی از سوسک ها و لاروهای بالغ که در عسل مدفوع می کنند می توانند کل کلنی را خراب کنند.

مدفوع سوسک حاوی مخمرهایی است که باعث تخمیر عسل شود حتی ممکن است عسل تخمیر شده از ورودی خارج شود. تمام کلنی زنبور عسل ممکن است فرار کند برای فرار از این آشفتگی

هجوم سوسک با تصویر لانه زنبوری و لارو.

کمک به زنبورهای خود در کنترل سوسک ها

ترکیب شده با کنه های واروآ، مشکلات تغذیه ای، بیماری و استرس های دیگر، مشکل سوسک می تواند آخرین نی برای یک کلنی باشد.

متأسفانه، برخی از مواد شیمیایی که می‌توانیم برای کشتن سوسک‌ها استفاده کنیم، به زنبورهای عسل نیز آسیب می‌رسانند. هنگام استفاده از روش هایی که مورد مطالعه و تایید قرار نگرفته اند، باید دقت شود. برای استفاده از هر تکنیکی که در اینترنت می خوانید عجله نکنید.

در اینجا چند تکنیک مدیریت خوب وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

  • قبل از اینکه همه چیز از کنترل خارج شود از تله های سوسک استفاده کنید
  • اطراف پایه کندو را تمیز و خشک نگه دارید
  • جمعیت کندو را قوی نگه دارید – از کلنی های ضعیف اجتناب کنید
  • بازرسی ها را در فصل سوسک به حداقل برسانید
  • با احتیاط از گرده گل استفاده کنید

قرار دادن زودهنگام تله

اکثر زنبورداران مشکلات سوسک را از اوایل تابستان تا اواخر پاییز تجربه می کنند. نصب تله ها را به تاخیر نیندازید.

وجود دارد چندین نوع تله سوسک کندو و بسیاری از آنها ارزان هستند. اگر یک نوع برای شما کار نمی کند – دیگری را امتحان کنید. اگر زیاد صبر کنید هیچ تله ای مشکل را حل نمی کند.

قانون اساسی من: اگر بیش از 5 سوسک دیدم، وقت آن است که تله ها و گزینه های درمانی را در جای خود قرار دهم. استفاده از تله ها با سایر شیوه های مدیریتی بهترین چیزی است که در حال حاضر داریم.

منطقه اطراف پایه کندو را تمیز کنید

لارو سوسک به راحتی در خاک مرطوب شفیره می شود. بیشتر زنبورداران در “کشور سوسک” تلاش می کنند کندوها را در آفتاب کامل قرار دهید.

از علف های بلند یا لایه های ضخیم مالچ محافظ رطوبت در اطراف پایه کندو خودداری کنید. چیزی بیشتر پیدا کن مناسب برای قرار دادن زیر کندوهای شما.

حیاط زنبور عسل من هیچ جایزه ای را به خاطر زیبایی خود نخواهد برد، اما لارو سوسک تنها خاک رس قرمز و سفت را در بیرون پیدا می کند.

نگه داشتن خود را مستعمرات روی پایه کندو از روی زمین بلند شد این می تواند به خشک تر نگه داشتن ناحیه زیر کمک کند.

از پرتاب خودداری کنید تکه های شانه فرز و سایر بقایای کندو روی زمین نزدیک کندوهای شما. برای سوسک ها جذاب است، مورچه ها و سایر آفات

جمعیت کندوهای قوی را حفظ کنید

آیا کلنی زنبور عسل فضای زیادی دارد و زنبورهای کمی برای گشت زنی دارد؟ کندوهای ضعیف با تعداد بیش از حد جعبه ایده بسیار بدی در مناطق دارای سوسک کندو است.

مستعمرات قوی کمتر با تعداد متوسطی از SHB غلبه می کنند و همچنین می توانند از خود در برابر: زنبور دزدی.

هر وضعیتی که باعث کاهش جمعیت زنبور عسل شود، راه را برای مشکلات باز می کند: بستنی ندهید، مشکلات ملکه، بیماری و غیره. تعداد زنبورهای کندو را در تمام فصل کنترل کنید.

بازرسی کندو را محدود کنید

ما زنبورداران ناخواسته به سوسک های کندو کمک می کنیم. در طول بازرسی کندوها (که باید انجام دهیم)، سوسک ها می توانند از گوشه هایی که زنبورها آنها را زندانی کرده اند فرار کنند. حالا زنبورها باید دوباره آنها را گرد کنند.

بازرسی های غیر ضروری را در فصل سوسک کندو محدود کنید. وقتی لازم است بدانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است، بررسی کنید – اما زیاده روی نکنید.

گرده گل می تواند یک فاجعه باشد

آیا دوست دارید به زنبورهای عسل خود غذا بدهید؟ در مناطق سوسک، هنگام استفاده از گرده گل باید بسیار مراقب باشید.

را گرده گل باید به اندازه ای کوچک باشد که ظرف 2 یا 3 روز مصرف شود. در غیر این صورت، گل گرده شما ممکن است به هتل سوسک تبدیل شود. آنها به شدت جذب بوی گرده می شوند و در آن تخم می گذارند.

نمودار اینفوگرافیک نکات مدیریت کندو برای کنترل سوسک کندو.

محافظت از برداشت عسل

علاوه بر یافتن آنها در کندو، لارو سوسک کندوی کوچک مشکل دیگری برای زنبورداران ایجاد می کند. سوپر عسل هایی که به تازگی از کندوها برداشت شده اند باید ظرف یک یا دو روز استخراج شوند.

در غیر این صورت، هر گونه تخم سوسک در شانه ممکن است از تخم خارج شود و کل محصول شما را از بین ببرد. سوپرهای عسل را در اتاق نگذارید خانه عسل هفته ها منتظر استخراج

آخرین افکار در مورد سوسک کندو کوچک

جهان مکان بزرگی است و “آفات” از زمان آغاز از مکانی به مکان دیگر در حال حرکت هستند. در دنیای پر سرعت امروز، این فرآیند حتی آسان تر شده است.

اگر در کندو خود سوسک پیدا کردید و احتمالاً روزی خواهید یافت – نترسید. اگر فرصت کردید آنها را با ابزار کندوی خود له کنید.

چند تله در جای خود قرار دهید و از تکنیک های خوب مدیریت زنبورداری استفاده کنید. به زنبورهای خود کمک کنید – به خودشان کمک کنند.

سوالات متداول

یک سوسک کندوی کوچک چگونه به نظر می رسد؟

آنها سوسک های سیاه کوچکی هستند که وارد کندو می شوند و روی شانه می چرخند. آنها در گوشه های تاریک پنهان می شوند و وقتی در معرض نور قرار می گیرند می دوند.

سوسک های کندوی کوچک چقدر بزرگ هستند؟

طول یک SHB بالغ حدود 1/4 اینچ است و قهوه ای تیره تا سیاه است. اندازه سوسک ها در کندو می تواند متفاوت باشد. دیدن سوسک های بزرگتر و کوچکتر روی یک قاب غیر معمول نیست.

چگونه سوسک های کوچک کندو وارد کندو می شوند?

SHB پروازهای قوی هستند – مایل ها در یک زمان سفر می کنند. آنها تمایل دارند در شب سفر کنند و کندوهای عسل را از طریق بو پیدا کنند.

این سوسک کندوی پوست سخت درست در جلوی در راه می رود. آنها هم بسیار متحرک هستند. SHB اغلب با دسته های زنبور عسل به مکان های جدید سفر می کند.

شما همچنین می توانید آنها را در داخل کندو قرار دهید کندو یا نوک سایز بزرگ بخرید. به همین دلیل است که خرید کندو یا قاب شانه فقط از زنبوردارانی که به آنها اعتماد دارید بسیار مهم است.

چرا زنبورها سوسک ها را از کندو بیرون نمی اندازند؟

سوسک ها می توانند آنتن و پاهای خود را زیر بدن خود فرو کنند، زنبورها به سختی می توانند آن را جدا کنند. نیش زنبور عسل نمی تواند به پوسته سخت سوسک نفوذ کند. زنبورهای کارگر سوسک‌ها را تعقیب می‌کنند و آنها را در گوشه و کنار می‌چرخانند.

چند سوسک کندوی کوچک بیش از حد است؟

هیچ آستانه صنعتی برای تعداد بیش از حد سوسک در کندو وجود ندارد. اما، یافتن بیش از 10 مورد دلیلی برای اقدام است.

چگونه بفهمیم که آسیب شانه از سوسک کندو یا پروانه مومی است؟

لارو سوسک مانند لارو پروانه مومی شانه عسل را از بین نمی برد.

موم لارو پروانه تونل از طریق شانه خارج کردن “فرس”، مدفوع و تار. لانه زنبوری آلوده به لارو سوسک کندوی کوچک ظاهری صاف، لزج و براق به خود می گیرد.

چرا سوسک های کندوی کوچک در آفریقا مشکلی ندارند؟

زنبورهای عسل اروپایی ما سوسک های بالغ را تعقیب می کنند اما تمایل دارند لارو سوسک را نادیده بگیرند. زنبورهای آفریقایی شده احتمال حذف لارو سوسک از کندو بیشتر است.

سفارش فوری عسل ♥