سلول های ملکه: آیا آنها به معنای مشکل هستند؟


وقتی شاهد تولید یک کلنی زنبور عسل هستیم سلول های ملکه، آنها سعی می کنند چیزی به ما بگویند. این کندو برای داشتن یک ملکه زنبور جدید آماده می شود. یکی از قابل توجه ترین چیزها در مورد یک کلنی توانایی آنها در جایگزینی آسان او در اکثر شرایط است. تعداد و محل قرارگیری این سازه های خاص می تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت کلنی به ما بگوید.

سلول های ملکه چیست؟

سلول ملکه بالغ روی شانه در تصویر کندو.

هر زمان که زنبوردار سلول های ملکه را در کندو پیدا کرد، این نشانه واضحی است که نیاز به بازرسی بیشتر است. ما باید سعی کنیم داستانی را که زنبورها سعی در بیان آن دارند رمزگشایی کنیم. آیا زنبوردار باید کاری انجام دهد یا زنبورها را به حال خود رها کند؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

این بستگی به شرایط کلنی و اهداف زنبوردار دارد. اما ابتدا باید با دقت بررسی کنیم و تا زمانی که بیشتر متوجه نشدیم چیزی را نابود نکنیم.

زنبورهای عسل یک ملکه جدید می سازند

یک کلنی زنبور عسل ظرفیت معجزه آسایی برای تولید یک ملکه جدید در صورت نیاز دارد. اما، یک شرط وجود دارد – آنها باید مواد مورد نیاز را داشته باشند.

هر کندویی با غذای فراوان، زنبورهای کارگر و تخم های بارور شده دارای مواد مورد نیاز برای ساختن یک ملکه هستند. لاروهای قدیمی به خوبی مناسب نیستند، بنابراین فرآیند جایگزینی باید زودتر شروع شود.

ابتدا زنبورهای کارگر لارو بسیار جوان 2 روزه یا کمتر را انتخاب می کنند. این آغاز است چرخه زندگی ملکه زنبور عسل. این لاروهای ماده می توانند به کارگر یا ملکه تبدیل شوند.

لاروهایی که برای ملکه های آینده انتخاب می شوند با رژیم غذایی خاصی و مقدار زیادی از آن تغذیه می شوند. این برنامه تغذیه شدید به آن اجازه می دهد تا به یک زن باروری جنسی تبدیل شود. یکی که قادر به جفت گیری و تخم گذاری تخم های بارور شده است.

زمان رشد ملکه زنبور عسل از تخم تا بالغ به طور متوسط ​​16 روز است. در 7 یا 8 روز اول، تنها کاری که لارو انجام می دهد، خوردن و رشد است. سپس مرحله تغذیه به پایان می رسد.

سلول در حدود روز 8 با شروع مرحله شفیرگی بسته می شود. توسعه در داخل تا ظهور ملکه جدید ادامه می یابد.

دیدن سلول های ملکه در مراحل مختلف توسعه نشان می دهد که روند درخواست در حال انجام است. اما، زنبورها آنها را به دلایل مختلف می سازند.

سلول های ملکه چه شکلی هستند؟

از آنجایی که ملکه بزرگتر (طولانتر) از کارگران است، اتاق رشد آنها باید بزرگتر باشد. او نمی تواند در یک سلول طبیعی و کوچک رشد کند. اینها به طور خاص طراحی شده اند “سلول های ملکه” شبیه بادام زمینی است روی قاب شانه

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

سلول های پهپاد اغلب باعث سردرگمی می شوند

فریب نوع دیگری از ساختار کندو را نخورید. بچه های بدون سرنشین گاهی اوقات توسط زنبورداران جدید برای سلول های ملکه اشتباه گرفته می شود.

بچه‌های بدون سرنشین در اتاق‌هایی پرورش می‌یابند که کمی بزرگ‌تر از اتاق‌های کارگران است. و از آنجایی که هواپیماهای بدون سرنشین کمی طولانی تر هستند، سلول های درپوش آنها از سطح شانه بیرون زده است.

با این حال، آنها به طور مشخص با سلول های ملکه بزرگ بادام زمینی که از سطح شانه آویزان هستند، متفاوت هستند.

سلول های ملکه کجا واقع شده اند؟

در تعداد سلول های ملکه موجود و مکان آنها داستان وضعیت کندو را بگویید. آنها می توانند در هر نقطه از منطقه لانه نوزادان حضور داشته باشند.

گاهی اوقات آنها در پایین قاب ها یافت می شوند و برخی دیگر روی سطح شانه پراکنده می شوند. یک کندو به طور معمول چندین بار در یک زمان تولید می کند.

تعداد زیادی سلول ملکه در پایین تصویر شانه آویزان شده است.

3 نوع سلول ملکه در کندو

زنبورهای عسل می سازند 3 نوع سلول ملکه:

  • ازدحام
  • مافوق
  • اضطراری

زنبوردار چگونه می داند که کدام نوع سلول وجود دارد؟ ما در بیشتر موارد حدس‌های درستی می‌زنیم، اما سرنخ‌هایی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

سلول های گروهی تولید شده توسط مستعمره

یک کلنی زنبور عسل قوی به احتمال زیاد سلول های گروهی تولید می کند در بهار. اما، ممکن است در هر زمانی در ماه های گرم رخ دهد.

ازدحام زنبور عسل یک اتفاق طبیعی برای زنبورها است. این تولید مثل در سطح کلنی است.

هنگامی که یک کلنی ازدحام می کند، یک ملکه (معمولاً قدیمی) و حدود نیمی از جمعیت زنبورها را ترک می کنند. آنها به مکان جدیدی سفر خواهند کرد که توسط زنبورهای پیشاهنگ انتخاب شده است. در اینجا کندوی جدیدی ایجاد خواهد شد.

اما در مورد زنبورهایی که در محل اصلی باقی مانده اند چه می توان گفت؟ مطمئناً آنها هم به یک ملکه نیاز دارند! بله، آنها انجام می دهند.

قبل از اینکه دسته ازدحام برود، سلول های ملکه متعددی ساخته شده است. این سلول‌ها را سلول‌های گروهی می‌نامند، زیرا ساخت آنها بخشی از آماده‌سازی ازدحام است. هنگامی که لارو ملکه در حال رشد پوشیده شد و آماده ظهور شد، ازدحام خارج می شود.

در یک روز بعد یا بیشتر، یک ملکه جدید ظهور خواهد کرد. او رقبای خود را که هنوز در داخل آن به دام افتاده اند می کشد و رهبر کلنی می شود.

سلول های ازدحامی را از کجا پیدا می کنید؟

سلول های ازدحامی بیشتر در امتداد پایین قاب ها دیده می شوند. یک مستعمره می تواند تنها با تعداد کمی از آنها ازدحام کند، اما دیدن بسیاری از آنها طبیعی است.

این امر مستلزم توجه سریع زنبوردار برای جلوگیری از ازدحام است. اگر دیدید، یک دسته از سلول های ملکه در پایین قاب ها در یک کلنی قوی، اقدام کنید.

سلول های ملکه را فراگیر کنید

نوع دیگری که در کندو یافت می شود a سلول جانشین اینها زمانی تولید می شوند که کلنی نیاز به جایگزینی ملکه فعلی خود داشته باشد.

ملکه های زنبور عسل برای همیشه زنده نمی مانند. و مهمتر از آن، آنها حاوی تعداد محدودی تخمک و/یا مایع منی هستند تا آن تخمک ها را بارور کنند. وقتی تخم‌گذاری او کاهش پیدا کرد، کلنی برای جایگزینی او برنامه‌ریزی می‌کند.

سلول ملکه فوق‌العاده در کنار تصویر شانه.

سلول های Supersedure می توانند در هر نقطه از ناحیه لانه نوزادی باشند. اما، اغلب آنها را روی صورت شانه می یابید – نه در قسمت پایین قاب.

و سلول‌های جایگزین کمتری پیدا خواهید کرد – شاید 3 یا 4 به جای 6 یا بیشتر از آنچه برای ازدحام معمول است.

سلول های ملکه اضطراری

مستعمره با سلول‌های ازدحام و جایگزینی زمان برای برنامه‌ریزی داشت. آماده سازی ازدحام طی چند هفته انجام می شود. و یک ملکه مسن‌تر معمولاً در طول زمان شکست می‌خورد – نه یکباره.

این به کلنی زمان می دهد تا بهترین لارو جوان را برای تولید یک ملکه جدید انتخاب کند. به یاد داشته باشید که فقط جوانترین لارو مناسب است.

سلول های ملکه اضطراری با این حال متفاوت هستند. آنها دقیقاً همین هستند – یک وضعیت اضطراری.

گاهی اوقات، یک ملکه به طور ناگهانی گم می شود. شاید بر اثر بیماری بمیرد یا کشته شود. یا شاید یک زنبوردار به طور تصادفی او را بین قاب ها فشار دهد.

هنگامی که ملکه به طور ناگهانی گم می شود، سلول های اضطراری در هر جایی که لارو جوان در دسترس باشد ساخته می شود. شما خیلی ها فقط یک یا دو می بینید. این نشان دهنده عدم وجود لارو سن مناسب است.

علاوه بر این، کلنی ممکن است مجبور باشد لاروهای بزرگتر از 2 روز را انتخاب کند – اگر لاروهای خیلی جوان در دسترس نباشد. همیشه این خطر وجود دارد که لارو کمتر مطلوب بهترین ملکه را تولید نکند.

جام های ملکه: معنی آنها چیست

بسیاری از مستعمرات تعداد کمی را نگه می دارندفنجان های ملکه” بر روی شانه ساخته شده است. این ساختارهای کوچک به اندازه بلوط قبل از پرورش ملکه واقعی آماده شده اند.

وجود آنها دلیلی برای نگرانی زنبوردار نیست تا زمانی که یک تخم یا لارو در داخل آن وجود داشته باشد.

هنگامی که لارو را در فنجان می بینید، زنبورهای کارگر در مورد تولید ملکه جدی هستند. این اکنون یک فنجان شارژ شده است و یک سلول واقعی در نظر گرفته می شود. زنبوردار یا باید اجازه دهد طبیعت مسیر خود را طی کند یا مداخله کند.

اگر به کلنی اجازه می دهید آنچه را که طبیعت در نظر دارد انجام دهد، حتماً a را تکمیل کنید بازرسی کندو بعداً برای اطمینان از درخواست موفقیت آمیز.

آیا باید سلول های ملکه را حذف کرد؟

اولین وظیفه شما این است که قبل از حذف هر چیزی تصمیم بگیرید که چرا کلنی ملکه جدیدی را پرورش می دهد.

اگر آنها در حال حاضر یک ملکه و الگوی نوزاد خوب نیست – شاید باید به آنها اجازه دهید جایگزین او شوند. یا می توانید یک ملکه جفت جدید برای آنها بخرید.

قطع کردن سلول های ازدحامی مانع از ازدحام یک کلنی نمی شود. اول از همه، پیدا کردن هر کدام در یک مستعمره شلوغ بسیار سخت است. همچنین، مستعمره به سادگی بیشتر خواهد ساخت.

درک اینکه چرا مستعمرات سلول های ملکه می سازند

یاد بگیرید که چگونه یک سلول ملکه را شناسایی کنید و بفهمید که زنبورها به شما چه می گویند. سپس زنبوردار باید تصمیم بگیرد با هر سلول ملکه چه کنیم در کندو

چه دخالت کنند یا زنبورها را به برنامه های خودشان بسپارند. قبل از اینکه بپرید نگاه کنید و خیلی سریع آنها را حذف نکنید.

زنبورداری فرصت های بسیار جذابی را در اختیار دارد. یادگیری نحوه خواندن زنبورها و “حدس زدن” خوب در مورد دلیل تلاش آنها برای ساختن یک ملکه جدید به زمان نیاز دارد. اگر ملکه زنبور عسل بمیرد، مستعمره می داند که در شرایط سختی است.

سفارش فوری عسل ♥