ساده ترین سوخت زنبور عسل برای استفاده


دودکش زنبوردار یکی از ابزارهای مفید در زنبورداری است. با استفاده صحیح، یک فرد سیگاری در واقع جان زنبورها را نجات می دهد. اما، مهم است که انتخاب کنید بهترین سوخت برای زنبور سیگاری شما. چندین گزینه خوب وجود دارد و انتخاب شما ممکن است تا حدی به آنچه به راحتی در دسترس شما است بستگی داشته باشد. چه چیزی را باید به عنوان استفاده کنید سوخت سیگار زنبور عسل و و از چه چیزی باید اجتناب کرد؟

سوخت سیگاری زنبور عسل ایمن

زنبوردار در حال روشن کردن سیگاری با سوزن کاج به عنوان تصویر سوخت سیگاری.

قدمت هزاران سال پیش، انسان ها از دود برای آرام کردن زنبورهای عسل استفاده می کردند. فقط مقدار کمی مورد نیاز است. ایده گذاشتن دود کافی برای پنهان کردن یک ارتش مهاجم را فراموش کنید. که لازم نیست.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

ارزش استفاده از زنبور دودی در ارائه کمی دود خنک و سفید است. برای رسیدن به این هدف شما نیاز به درستی دارید سوخت سیگار زنبور عسل. دود خنک سبک و آتش سوزان طولانی مدت هدف است.

این را نمی توان با همه مواد قابل احتراق به دست آورد. در حالی که شما چند گزینه دارید، واقعا باید به آنچه در سیگاری خود می سوزانید اهمیت دهید. استفاده از هر ماده ای در سیگاری شما ایمن نیست.

چگونه دود کلنی زنبورهای عسل را آرام می کند؟ چند نظریه وجود دارد. شاید زنگ هشدار را می پوشاند فرمون زنبورهای نگهبان پیرتر. یا شاید، زنبورها فکر می کنند آتش در راه است و در حالی که سعی می کنند شکم خود را با عسل پر کنند، حواسشان پرت می شود.

واقعیت این است که استفاده صحیح از این ابزار مهم زنبورداری، بازرسی کندو را بسیار آسان می کند. تسلط بر تکنیک روشن کردن یک زنبور سیگاری برای زنبوردار جدید کمی تمرین لازم است. انتخاب بهترین سوخت سیگاری کار را آسان می کند

از کرباس برای روشن کردن تصویر زنبور سیگاری استفاده می شود.

ویژگی های بهترین سوخت برای سیگاری های کندوی عسل

شما انتخاب های زیادی از چیزها دارید به عنوان سوخت در سیگاری خود استفاده کنید. علاوه بر دود سرد و سفید – مواد باید برای مدتی روشن بمانند. بهترین مواد دارای ویژگی های زیر هستند:

  • در دسترس بودن آسان
  • دود سفید خنک تولید می کند
  • مدتی روشن می ماند
  • برای زنبور عسل و زنبوردار غیر سمی است

همچنین مهم است که از سوزاندن هر چیزی که ممکن است بخارات سمی ایجاد کند خودداری کنید. اینها ممکن است به زنبورها آسیب برساند یا آنها را عصبانی کند. کل ایده پشت یک فرد سیگاری این است که کلنی را آرام کند نه اینکه آنها را تحریک کند.

ما می خواهیم آتش برای دود کردن بیشتر از سوختن واقعی است. با این حال باید به اندازه کافی زغال سنگ برای تولید دود در صورت نیاز حفظ کند.

بهتر است همیشه یک زنبور دودی روشن و نزدیک آن باشد. یکی از مهم ترین شماست قطعات تجهیزات زنبورداری شما هرگز نمی دانید که در چه زمانی به آن نیاز خواهید داشت بازرسی های معمول کندو.

بهترین انواع سوخت زنبور عسل

اینها برخی از بیشترین هستند انواع متداول سوخت دودی که توسط زنبورداران استفاده می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

  • پنبه – پرز
  • گلوله های چوبی
  • سوزن کاج خشک – مورد علاقه من
  • مقوا – کارتن تخم مرغ
  • تراشه های چوب – مواد گیاهی

سوخت پنبه و پرز سیگاری

پنبه یک استندبای قدیمی برای استفاده به عنوان سوخت سیگاری کندو است. شما آن را به اشکال مختلف پیدا خواهید کرد. برخی هستند بخش هایی از پارچه پنبه ای که می توان آن را به سیگاری وارد کرد. آنها اغلب در رول های کوچک خریداری می شوند.

گزینه دیگر استفاده از کیسه ای از الیاف پنبه یا چاشنی هایی است که تامین کنندگان زنبور عسل می فروشند. من متوجه شدم که این به خوبی دود می کند و من اغلب یک کیسه در دست دارم. بعد از شروع آتش، مواد خوبی برای گذاشتن روی سوزن های کاج من ایجاد می کند.

هنگام خرید این محصول، منبع را بررسی کنید – ما پنبه تولید شده در ایالات متحده را می خواهیم که با هیچ گونه مواد شیمیایی بد درمان نشده باشد.

زنبورداران قدیمی اغلب از ریسمان نیز استفاده می کردند. اما امروزه یافتن ریسمانی که آغشته به مواد نگهدارنده یا شیمیایی نباشد تقریبا غیرممکن است.

گلوله های چوبی ماندگاری بالایی دارند

برخی از زنبورداران در منطقه من از استفاده از گلوله های چوب لذت می برند. اگر این مسیر را می روید، پیشنهاد می کنم گلوله های چوب سخت ساده.

از مصرف گلوله‌های مخصوص دود کردن که طعم‌های خاصی را برای چاشنی گوشت ایجاد می‌کنند، خودداری کنید. زنبورهای عسل به بو بسیار حساس هستند.

شروع گلوله های چوبی ممکن است دشوار باشد – ممکن است با تکه های کوچک مقوا یا استارتر دیگری شروع کنید و سپس گلوله های خود را اضافه کنید.

تعداد انگشت شماری گلوله چوب برای استفاده در تصویر سیگاری زنبورداران.

مزیت از گلوله های سوخت سیگاری این است که دود تمیزی تولید می کنند و پس از شروع برای مدت طولانی می سوزد.

برای اخراج فرد سیگاری به گلوله های زیادی نیاز نیست. اما، گاهی اوقات گلوله ها به تنهایی دود داغ تولید می کنند، مگر اینکه آتش را با مواد دیگر پر کنید.

سوخت دودکننده پلت نباید از یک منبع زنبور عسل خریداری شود، اما اینها گلوله های سیگاری استارت Kwick از دریاچه مان کار بسیار خوبی است

سوزن خشک کاج

من که در جنوب زندگی می کنم نمی توانم بدون ذکر سوزن کاج مقاله ای در مورد سوخت سیگاری بنویسم. از آنجا که هزاران درخت کاج به ما هدیه داده شده است – می توانم سوزن های خشک کاج را در جنگل جمع کنم.

اگر آنقدر خوش شانس نیستی، می توانید سوزن کاج بخرید هم. این است سوخت سیگار مورد علاقه زنبورداران در منطقه من.

سوزن خشک کاج به عنوان سوخت برای تصویر زنبور سیگاری.

سوزن کاج به راحتی شروع می شود و دود سفید زیبایی تولید می کند. دود برای زنبورها آرامش بخش است و به کلنی آسیبی نمی رساند.

مهم است که مقداری سوخت (حتی بیشتر سوزن های کاج) را در بالای سوزن های سوزان در پایین نگه دارید. در غیر این صورت دود داغ خواهید داشت. این سوخت در حال دود شدن بالای آن است که بهترین دود را تولید می کند.

استفاده از هر ماده ای با رزین، مانند سوزن کاج، به مرور زمان سیگاری شما را آزار می دهد – یک تمرین خوب این است که سیگاری خود را تمیز کنید هر بهار

با سوزن های کاج، باید به یاد داشته باشید که آنها را در هوای خشک جمع کنید. با این حال، آنها وزن سبکی دارند و به راحتی در یک سطل 5 گالن ذخیره می شوند. چند مخروط کاج خشک را نیز داخل آن بریزید – آنها در زنبور سیگاری شما به خوبی کار می کنند.

رول مقوایی یا کارتن تخم مرغ

زنبورداران از رول های مقوایی (یا بسته ها) به عنوان سوخت سیگار استفاده می کنند هم. می توان از آن به عنوان استارتر استفاده کرد و سپس پنبه، سوزن کاج یا سایر سوخت ها را برای حفظ شعله به آن اضافه کرد.

راه دیگر برای استفاده از مقوا برای سوخت در سیگاری، ایجاد رول های شل است که در محفظه سیگارکش قرار می گیرند.

اینها نسبتاً آسان شروع می شوند و هنگامی که با سوخت بیشتری (پنبه، سوزن کاج و غیره) روی آن قرار می گیرند، دود طولانی مدت خوبی تولید می کنند. مقوا به تنهایی به سرعت می سوزد و آتش داغ ایجاد می کند.

من اغلب از تکه های کاغذ سینی تخم مرغ به عنوان اولین شروع کننده آتش استفاده می کنم. بعد از اینکه آتش خوب شروع شد مواد دیگر را اضافه می کنم. آن سینی های تخم مرغ نیز فوق العاده است استارترهای خانگی موم زنبور عسل!!

کاغذ قهوه ای یا کیسه های کاغذی را می توان مچاله کرد و به عنوان پیش غذا استفاده کرد.

تراشه های چوب – مواد گیاهی خشک شده

تراشه های چوب، برگ های خشک شده، بلال ذرت خشک یا پوسته بادام زمینی می توانند بخشی از سوخت سیگاری شما باشند. به صف شدن. این مواد آلی نسبتاً سریع می سوزند. به نظر من استفاده از آنها به عنوان استارت بهتر از منبع سوخت اصلی است.

برخی از زنبورداران اضافه می کنند سبزی خشک به سیگاری کندویشان. ریحان خشک، اسطوخودوس و حتی پوست مرکبات در برخی از دستور العمل های سوخت سیگار یافت می شود.

من با احتیاط به هر چیزی که بو دارد نزدیک می شوم. زنبورهای عسل به قدری به بو حساس هستند که به نظر من بهتر است در هنگام استفاده از مواد افزودنی با دقت عمل کنید.

سوخت هایی که باید در زنبور سیگاری خود اجتناب کنید

هر ماده قابل احتراق برای سوزاندن در زنبور سیگاری شما مناسب نیست. از هیچ گونه فرآورده نفتی مانند نفت سفید، بنزین، مایع فندک و غیره استفاده نکنید.

دود تولید شده داغ و سیاه خواهد بود که برای زنبورهای مستعمره و زنبوردار که از سیگاری استفاده می کند تحریک کننده است.

از مواد جین آبی جین که مملو از مواد شیمیایی و رنگ هستند خودداری کنید. در گذشته بسیاری از زنبورداران قدیمی از تکه های کیسه های کرفس استفاده می کردند.

اشکالی ندارد، اما امروزه بسیاری از کرباس های فروش با مواد شیمیایی یا رنگ درمان شده اند. اگر از کرفس به عنوان سوخت سیگاری استفاده می کنید، دریافت کنید کرفس درمان نشده.

دود سفید خنکی که از یک زنبور سیگاری روشن در تصویر زنبورستان می آید.

آ زنبور دودی با نوع سوخت مناسب مدیریت زنبورهای عسل را آسان تر می کند. حتی یک کلنی ملایم زنبور عسل می تواند گاهی از دود کمی استفاده کند.

مزاج زنبور عسل تغییر می کند در واکنش به اتفاقاتی که در مستعمره یا محیط رخ می دهد. بهتر است آن را آماده کنید و سپس از دود کمتری که لازم است استفاده کنید.

مورد علاقه قدیمی من هنوز طبیعی است سوزن های کاج خشک به عنوان بهترین سوخت سیگاری من است. با این حال، اگر به آنها دسترسی ندارید یا می خواهید از چیز دیگری استفاده کنید، گزینه های دیگری نیز در دسترس هستند. آنچه را که در منطقه شما به راحتی در دسترس است را در نظر بگیرید و آزمایش کنید.

سفارش فوری عسل ♥