ساخت گلوله های بذر (با پودر خاک رس)


یکی از راه‌های آسان برای کمک به ایجاد یک محیط گل متنوع برای زنبورها، افزودن گیاهان شکوفه‌دار بیشتر است. یادگیری طرز تهیه گلوله های دانه با پودر خاک رس اولین قدم خوب است. و همچنین سرگرم کننده است. این پروژه برای کودکان در تمام سنین – از جمله بزرگسالان – خوب است. باغبان دوستدار زنبور عسل بودن شامل کاشت انواع مختلفی از گیاهان گلدار است. حتما آنهایی را انتخاب کنید که در آب و هوای شما خوب عمل کنند.

توپ های دانه چیست؟

تصویر دستور تهیه توپ های دانه گل زمینه گل و مواد مورد نیاز.

قبل از شروع، بیایید پروژه خود را تعریف کنیم. گلوله های دانه اصطلاحی است که برای توصیف قطعات کوچک (به اندازه سنگ مرمر) خاک، خاک رس و دانه گل استفاده می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این مواد با هم (با مقداری آب) مخلوط می شوند تا غلظت مناسبی پیدا کنند. پس از غلتاندن آنها به صورت توپ های کوچک، آماده کاشت یا پرتاب به بیرون هستند.

انتخاب مواد مناسب

این دستور تهیه توپ دانه خودس خیلی آسان است این به خوبی به آزمایش کمک می کند، اما مواد اولیه ساده هستند.

  • پودر خاک رس قرمز
  • خاک
  • دانه های گل
  • اب

خاک رس

ابتدا به چیزی نیاز دارید که همه اجزا را کنار هم نگه دارد. در یک پروژه کمی متفاوت، می توانید استفاده کنید خاک رس هوا خشک برای ساخت بمب بذر، اما در این آموزش از پودر خاک رس قرمز خشک یا خاک رس سفالگری استفاده شده است.

آیا باید پودر خاک رس بخرید؟ من خاک رس پودر قرمز خشک را انتخاب می کنم که آماده استفاده است. بیش از 50 سال کار با خاک رس کارولینای سرخ بومی خود، مرا متقاعد کرد که نمی‌خواهم خودم را بسازم.

بدون شوخی، پودر خاک رس می تواند کمی کثیف باشد. با این حال، من بافت طبیعی را که به محصول نهایی می دهد دوست دارم. استفاده کردم خاک رس قرمز ساده برای مخلوط من – نیازی به فانتزی نیست.

اولین باری که آنها را درست کردم، از خاک رس زیاد استفاده کردم و خاک کافی نداشتم. این باعث شد که آنها خیلی خشک شوند، بنابراین قبل از تهیه یک تن از آنها – پیشنهاد می کنم آزمایش کنید.

خاک

خاک یا کمپوست مورد نیاز است اما فقط کمی. این به تغذیه نهال جدید و مرطوب نگه داشتن بذر به اندازه کافی برای جوانه زدن کمک می کند.

برای جزء خاک – می توانید یک ماتریس خاک آماده و آماده استفاده (کامل با مواد مغذی مورد نیاز) سفارش دهید. یا، به یک مرکز باغ خانگی محلی بروید و یک کیسه خاک مخلوط با کمپوست را به قیمت حدود 3-4 دلار خریداری کنید.

اگر این کار را انجام دهید، باید از نوعی صفحه برای الک کردن قطعات بزرگتر پوست استفاده کنید. من از یک استفاده کردم صفحه پایین کندوی قدیمی. روده بر شدن از خنده

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

استفاده از صفحه نمایش برای الک کردن خاک برای ساختن تصویر توپ دانه.

دانه های گل

به جز کمی آب، تنها تصمیم دیگر شما این است که از کدام دانه استفاده کنید. تعدادی را انتخاب کنید که برای زنبورها جذاب باشد و در محیط شما رشد خوبی داشته باشد.

هنگام استفاده از گلوله های بذر برای افزایش زیستگاه گرده افشان شما می توانید به خود خلاق خود اجازه دهید وحشی شود. شما باید انتخاب کنید که از کدام نوع دانه ها در ساخت توپ دانه استفاده کنید.

در کتاب من، “گل برای باغ زنبور عسل شما”، من در مورد مزایای هر دو یک ساله و چند ساله صحبت می کنم.

بذر گیاهان چند ساله برای سالهای آینده به تامین غذا ادامه خواهند داد. اما، گل های سالانه یک بوفه بزرگ زنبور عسل را برای فصل جاری ارائه می دهند.

گیاهان یکساله در یک زمان شهد بیشتری تولید می کنند زیرا تمام انرژی آنها قبل از پایان فصل صرف تولید بذر می شود.

گل هایی که زنبورها را جذب می کنند ممکن است گرده، شهد یا هر دو را فراهم کند. اگر در حال طراحی یک باغ دوستدار زنبور عسل، گلهایی را انتخاب کرد که برای مدت طولانی شکوفا می شوند.

هدف ما این است که در ماه های گرم سال یک زمان شکوفایی مداوم داشته باشیم. این دلیل خوبی برای ایجاد مخلوطی از دانه برای پروژه شما است. گل های وحشی بومی اغلب انتخاب خوبی هستند. برخی از باغداران از کاشت علف شیر، سالویا و حتی لذت می برند آفتابگردان.

چگونه گلوله های دانه DIY از گرده افشان ها سود می برند

یکی از مزایای استفاده از این روش کاشت گل این است که کاشت آنها آسان است. به جای حذف خاک، خاک، مالچ و آب – به سادگی یک توپ دانه را در جایی که می خواهید گیاهان شکوفا شوند پرتاب کنید (یا قرار دهید).

البته، این برای هر نوع گیاه یا هر نوع خاکی کار نمی کند. در قسمت‌های «سفالی‌تر» حیاط خانه‌ام، به‌جای قرار دادن آن در بالای خاک، توپ دانه را دفن می‌کردم.

اما، این نوع باغبانی گوریل به شما این فرصت را می دهد که با کمی تلاش در یک منطقه بزرگ تأثیر بگذارید. در صداقت کامل، انتظار موفقیت 100% نداشته باشید.

همه شکوفا نخواهند شد، اما ساخت آنها ارزان است، بنابراین می توانید بدون خرج کردن پول کمی وحشی شوید. این می تواند یک پروژه کم هزینه باشد.

کاشت گلوله های بذر گل وحشی

برخی از دستورالعمل‌های کاشت ممکن است شما را به این باور برساند که به سادگی سوار شدن در بزرگراه و پرتاب کردن آنها از پنجره به بیرون است. سپس، ویولا – الف علفزار زنبور عسل وحشی.

در حالی که این امر در شرایط عالی اتفاق می افتد، ممکن است کمی بیشتر از یک رویکرد محافظه کارانه استفاده کنید.

با پرتاب یا انداختن آنها به جایی که می خواهید گل ها را ببینید – احتمال شکستن زودرس توپ کمتر است. این بهترین شانس را برای بقا به آنها می دهد.

چه زمانی برنامه ریزی کنیمتی

اکثر مردم این کار را خواهند کرد گلوله های بذر خود را در اوایل بهار بکارید. پس از تمام شدن خطر یخبندان و گرم شدن خاک، بذر گل آماده جوانه زدن و رشد خواهد بود.

البته می توانید در هر زمانی در طول فصل رشد بکارید. اما، اگر در اواخر فصل شروع شود، باید گیاهانی را انتخاب کنید که در مدت زمان کوتاهی از دانه به گل دیگر می روند.

در غیر این صورت سرما قبل از بلوغ و شکوفه دادن گیاه فرا می رسد. البته خیلی ها گیاهان چند ساله دوستدار زنبور عسل در این سال کاشته می شود – می تواند بهار آینده زنبورها را تغذیه کند.

همه چیز در مورد شهد نیست. زنبورها در طول فصل و به خصوص در اوایل فصل به جمع آوری گرده نیاز دارند.

زنبورها از گرده گل استفاده می کنند برای پرورش زنبورهای جوان و منبع متنوع تغذیه بهتری برای کلنی فراهم می کند.

کیت هدیه Seed Ball بسازید

چه ایده شگفت انگیزی برای هدیه برای هر کسی که عاشق زنبور عسل و باغبانی است. خاک رس، خاک و دانه های مورد نیاز را بخرید و یک کیت هدیه گلوله بذر بسازید – با یک کاسه بزرگ برای مخلوط کردن همه چیز.

این یک پروژه عالی برای آموزش بچه ها در مورد زنبورها و نحوه کمک به همه گرده افشان ها است. بزرگسالان نیز این پروژه را دوست دارند و تمیز کردن آن نسبتاً آسان است.

البته، اگر وقت ندارید خودتان درست کنید – می توانید مقداری آماده برای استفاده بخرید! سپس، می توانید آنها را در هر کجا که می خواهید برای افزایش زیستگاه گرده افشان پرتاب کنید یا قرار دهید.

سوالات متداول

آیا می توانید توپ های بذر را در پاییز بکارید؟

مطمئناً، اگر در آب و هوای معتدل زندگی می کنید، می توانید آنها را در پاییز بکارید. بذرهایی را انتخاب کنید که در هوای سرد نیاز به طبقه بندی دارند. برخی از بذرها قبل از اینکه جوانه بزنند و رشد کنند نیاز به یک دوره دمای سرد دارند. بسته های بذر را با دقت بخوانید.

آیا گلوله های دانه گل وحشی برای گرده افشان ها خوب است؟

مطمئناً تلاش شما برای افزایش زیستگاه زنبور عسل با افزایش شکوفه در منطقه شما پاداش خواهد داشت. با شرایط رشد خوب و انتخاب مناسب بذر، گرده افشان های منطقه شما باید در این فصل از گرده و شهد خوش طعم لذت ببرند.

گلوله های دانه چقدر موثر هستند؟

آنها می توانند در افزایش غذای گرده افشان بسیار مفید باشند. اما بذرهای انتخاب شده و آب و هوای رشد نیز نقش مهمی دارند. انتظار درصد زیادی از موفقیت را نداشته باشید.

چه مدت طول می کشد تا یک گلوله بذر جوانه بزند؟

طول جوانه زنی بستگی به آب و هوا و نوع بذر مورد استفاده دارد. انتظار می رود کمی بیشتر از زمانی که آنها در زمین کاشته می شوند طول بکشد.

تصویر دستور تهیه توپ های دانه گل زمینه گل و مواد مورد نیاز.

توپ های دانه گل وحشی DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

برای افزایش زیستگاه زنبورها در منطقه خود، با استفاده از خاک رس قرمز پودری، خاک و آب، توپ های بذر گل وحشی ایجاد کنید.

  • الک کردن خاک. اگر ماتریس خاک مخصوص خریداری می کنید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اما اگر از “خاک” مرکز باغ استفاده می کنید، هر قطعه بزرگ پوست، چوب و غیره را بردارید.ما می خواهیم خاک نرم و نسبتاً ریز بافت باشد.
  • در یک کاسه بزرگ، خاک و پودر خاک رس قرمز را با هم ترکیب کنید. این علم موشک نیست، بنابراین لازم نیست اندازه‌گیری‌ها دقیق باشند.من از یک فنجان نوشیدنی پلاستیکی (حدود 8 اونس) استفاده کردم. خواستار خاک بیشتر از خاک رس – من 1 فنجان خاک رس و 2 فنجان خاک را اندازه گرفتم.
  • مخلوط دانه ای را که ترجیح می دهید انتخاب کنید. شما می توانید گیاهان سالانه یا چند ساله را انتخاب کنید و هیچ دستورالعمل واقعی در مورد تعداد آنها وجود ندارد.برخی از زنبورهای مورد علاقه در حیاط من گلهای وحشی، زینیا و کیهان هستند – بنابراین مطمئن شدم که اینها را هم درج کنم.برای مخلوط خاک در این دستور غذا – من حدود 1/2 پوند (از 8 اونس وزن خالص) دانه اضافه کردم.دانه را داخل آن بریزید و با دست تمام مواد خشک را با هم مخلوط کنید. سپس به آرامی مقدار کمی آب گرم اضافه کنید.در حین حرکت با احتیاط مخلوط کنید تا زمانی که کل آشغال به اندازه کافی چسبناک شود که به هم بچسبد. اگر از سازگاری آن راضی نیستید، نگران نباشید. همیشه می توانید کمی آب یا ماده خشک بیشتری اضافه کنید تا زمانی که راضی باشید. هدف ما یک قوام شبیه به خمیر کوکی است.
  • از دستان خود استفاده کنید تا تکه های کوچکی از مخلوط گلوله دانه خود را به صورت توپ های کوچک بغلتانید.اندازه یک سنگ مرمر بزرگ عالی است (قطر حدود 1 اینچ) – یا شاید بخواهید تعدادی را بسازید که اندازه توپ پینگ پنگ باشد. اگر می خواهید از مانیکور خود محافظت کنید از دستکش استفاده کنید.خودشه! اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه دهید گلوله های دانه گل برای یک یا دو روز خشک شوند.
سفارش فوری عسل ♥