زنبور نجار در مقابل بامبل بی


به نظر می رسد این دو زنبور بسیار شبیه هم هستند. آنها اغلب گیج می شوند – یکی برای دیگری اما تفاوت های مهمی با هم دارند. زنبور کارپنتر در مقابل زنبور بامبل – یکی دیگر از موارد مفید برای اکوسیستم ما است. بیایید تلاش کنیم تا از راه هایی که در آنها تفاوت دارند و شبیه هم هستند قدردانی کنیم.

تصویر یک زنبور نجار و یک زنبور عسل در جستجوی غذا روی گلها.

شکل ظاهری: زنبورهای نجار و زنبورهای بامبل

دنیای ما خانه هزاران گونه حشره است. برخی از آنها بسیار شبیه به هم هستند و برخی دیگر از نظر ظاهر، سبک زندگی و لانه سازی تفاوت های زیادی دارند.

زنبورهای بامبل اغلب به خاطر نقششان به عنوان گرده افشان مورد ستایش قرار می گیرند. در حالی که زنبور نجار با ظاهری مشابه به دلیل عادات لانه سازی، آفت محسوب می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورهای نجار اغلب با زنبورهای بامبل اشتباه گرفته می شوند. با این حال، زمانی که می دانید به دنبال چه چیزی باشید، تشخیص تفاوت نسبتاً آسان است.

زنبور نجار چه شکلی است؟

زنبور نجار شرقی (Xylocopa virginica) در بخش های شرقی آمریکای شمالی یافت می شود. این یک حشره بومی است که اندازه آن حدود 1 اینچ است.

با این حال، چندین گونه از زنبورهای کارپنتر وجود دارد که اندازه آنها متفاوت است. برخی دارای قفسه سینه زرد و برخی دیگر دارای بخش میانی سیاه، سفید یا قهوه ای هستند.

خانواده زنبور بامبل نیز از چندین گونه مختلف تشکیل شده است. شما می توانید انواع کوچک و بزرگ را در باغ گل خود پیدا کنید. اندازه متوسط ​​زنبور بامبل 3/4 اینچ تا 1/5 اینچ طول دارد. آنها احتمالاً دارای علائم زرد روی بدن خود از جمله شکم هستند.

شکم براق زنبور نجار در حال بازدید از تصویر گل.

چگونه یک زنبور نجار را شناسایی کنیم

ساده ترین راه برای شناسایی زنبور نجار، نگاه کردن به شکم است. یک زنبور نجار شکمی سیاه براق دارد. در مقابل، زنبور بامبل در سرتاسر آن مبهم است – هر سه بخش بدن از جمله شکم پرمودار پوشیده شده است.

به خصوص در بهار، زمانی که صدها زنبور به دنبال غذا هستند، تشخیص اینکه آیا این حشره یک زنبور کارپنتر است یا یک بامبل، می تواند چالش برانگیز باشد. من سالها زنبوردار هستم و هنوز هم گاهی باید نگاهی دوباره بیندازم.

زنبورهای نجار و بامبل بیز هر دو گرده افشان هستند

آیا زنبورهای نجار گرده افشانی می کنند؟ بله، آنها انجام می دهند. در واقع، 15 درصد از محصولات کشاورزی ما توسط زنبورهای بومی گرده افشانی می شود – این شامل زنبورهای کارپنتر نیز می شود.

Bumble Bee با بدن فازی روی تصویر گل صورتی.

سایت های Nest متفاوت هستند

زنبورهای بامبل حشرات اجتماعی هستند که در زمین – یا در حفره های خالی لانه می کنند. لانه های رها شده جوندگان مورد علاقه زنبورهای بامبل هستند اما می توان آنها را در خانه های پرندگان یا سایر لانه های خالی یافت.

آنها در خانواده های چند صد نفری با هم زندگی می کنند و در مراقبت از لانه و پرورش بچه سهیم هستند. زنبورهای بامبل چوب را سوراخ نمی کنند. آنها فاقد آرواره های قدرتمند برای انجام این کار هستند.

لانه زنبور بامبل در تصویر جعبه چوبی ساخته شده.

لانه زنبورهای نجار با جویدن سوراخ روی چوب و ساختن لانه تونلی با اتاقک ساخته می شود. این سوراخ های کاملاً گرد به راحتی قابل یافتن هستند و ممکن است در طی چندین سال دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

در داخل زنبور نجار ماده یک تخم در هر اتاق روی یک گلوله گرده و شهد می گذارد. لارو هچ شده تا زمان ظهور از غذای ارائه شده تغذیه می کند.

همانطور که این فرآیند طبیعی شگفت انگیز است، دلیل عدم محبوبیت زنبورهای کارپنتر نیز می باشد. آنها می توانند آسیب زیادی به سازه های چوبی – خانه ها، عرشه ها، آستانه خانه ها و غیره وارد کنند.

ماده قادر به جویدن یک اینچ عمق در روز است. با استفاده مجدد از لانه‌ها در هر فصل، محل لانه بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود و فضای بیشتری برای فرزندان بیشتر و بیشتر می‌شود.

تصویر لانه زنبور نجار در چوب حفر شده است.

رفتارهای متفاوت بین دو زنبور

در حالی که به اندازه اجتماعی نیست زنبورهای بامبل یا زنبورهای عسلزنبورهای نجار ممکن است در گروه های کوچک با هم زندگی کنند. به جای اینکه ماده های نابارور در مراقبت از جوان شرکت کنند، ملکه های زیردست به محافظت از محل لانه کمک می کنند.

زنبورهای بامبل محل لانه خود را رها می کنند و ملکه جفت شده تا بهار در برگ ها یا زباله های زمین به خواب زمستانی می رود. زنبورهای نجار در لانه به خواب زمستانی می روند. زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند اصلا

رفتار دفاعی

زنبورهای بامبل به ندرت تهاجمی هستند مگر اینکه در جستجوی غذای آنها دخالت کنید یا محل لانه را اذیت نکنید. آنها از انجام کارهای روزانه خود خوشحال هستند.

زنبورهای نجار نسبت به محافظت از لانه خود نگرش دفاعی تری دارند. معمولاً نرها دفاع از لانه را به نمایش می گذارند.

به نظر می رسد زنبورها به شما خیره می شوند یا شما را از سوراخ ورودی بدرقه می کنند. نرهای خانواده زنبورهای نجار شرقی دارای یک لکه سفید مشخص در جلوی صورت خود هستند. خبر خوب – آنها نمی توانند نیش بزنند!

اما، ممکن است در حالی که سعی می‌کنید چهره‌شان را خوب ببینید، به خودتان آسیب برسانید – نپرسید من از کجا این را می‌دانم.

ماده ها می توانند نیش بزنند اما احتمال کمتری برای انجام این کار وجود دارد مگر اینکه شما تهدیدی جدی برای آنها یا لانه باشید. به آنها یک اسکله پهن بدهید و شما خوب باشید.

محافظت از فضای زندگی خود در برابر زنبورهای نجار

از آنجایی که آنها در دنیای ما جایگاهی دارند، بهتر است به زنبورهای بومی اجازه دهیم کار خود را انجام دهند. با این حال، آسیب وارد شده به ساختارهای انسانی غیرممکن است. چندین استراتژی برای مقابله با آن وجود دارد هجوم زنبورهای نجار.

آنها در چوب رنگ شده سوراخ می شوند اما سطح چوب خام را ترجیح می دهند. افزودن یک لکه (یک لایه رنگ خوب بهتر است) به چوب در معرض دید ممکن است به جلوگیری از لانه سازی کمک کند. زنبورهای نجار ماده عاشق چوب های نرم مانند سرو، سرو یا چوب سرخ هستند.

تله های مختلف همچنین برای گرفتن این حشرات خسته کننده چوب به عنوان آخرین تلاش برای محافظت از سازه های چوبی شما استفاده می شود. موفقیت آنها بر اساس نوع تله و مکان متفاوت است.

اگر می‌توانستیم آسیب‌های چوب را در این داستان زنبور کارپنتر علیه زنبور بامبل از بین ببریم، انتخاب برنده در محبوبیت دشوار خواهد بود. با این حال، مورد اول از نظر بسیاری یک آفت محسوب می شود، بنابراین جایزه محبوبیت باید به Bumble برسد.

سفارش فوری عسل ♥