زنبور عسل چگونه به نظر می رسد؟


اگر از بیرون بودن لذت می برید، با زنبورها، حشرات و سایر حشرات در تماس خواهید بود. زنبورهای عسل به عنوان یک حشره مطیع شهرت دارند. برخی از پسرعموهای آنها کمی تدافعی تر هستند. برای کمک به ما در جلوگیری از مشکلات – و ایمن ماندن، باید بدانید: زنبور عسل چه شکلی است?

چگونه زنبور را بشناسیم

ماکرو کارگر زنبور عسل روی تصویر گیاه.

بیشتر همه با زنبورهای عسل آشنا هستند. آنها به همراه بامبلز دو تا از محبوب ترین حشرات روی کره زمین هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

هر دوی آنها به این شهرت دارند که در حین انجام وظایف روزانه خود نسبتا مطیع هستند. زنبورهای کارگر ماده از هر دو نوع در مزرعه کار می کنند. آنها با آرامش گرده و شهد را جمع آوری می کنند تا به کندو یا لانه برگردانند.

ممکن است حشرات دیگری را در باغ ببینید که در نگاه اول بسیار “زنبور” به نظر می رسند. با این حال، برخی وجود دارد تفاوت عمده زنبورها و زنبورها.

زنبورها و هورنت ها سبک زندگی بسیار متفاوتی دارند. رفتار تهاجمی‌تر آنها مستلزم فضای شخصی بسیار وسیع‌تری است. عاقلانه است که به آنها امنیت بدهید و در صورت امکان از آنها دوری کنید.

در حالی که می توانیم در ذهن خود تصویر کنیم زنبور عسل چه شکلی است، شناسایی پرواز در طبیعت همیشه آسان نیست.

اگر حشره پرنده سیاه و زردی را دیدید که ممکن است نیش داشته باشد، می تواند برای هر کسی هیجان انگیز باشد. اگر از یک ترس شدید از زنبورها، ممکن است ضربان قلب شما تندتر شود.

یادگیری نحوه شناسایی اعضای مختلف دنیای حشرات می تواند یک احساس قدرتمند باشد. این به شما کمک می کند بدانید که آیا بمانید و تماشا کنید یا دورتر برگردید.

زنبور عسل حامل گرده بر روی تصویر گل زرد.

شناسایی زنبور عسل عوامل

زنبورهای عسل حشرات هستند. این زنبورهای جثه متوسط ​​متعلق به جنس “آپیس” هستند. مانند همه حشرات آنها 3 بخش اصلی بدن دارند: سر، سینه و شکم.

آنها 5 چشم دارند که از 2 چشم بزرگ و 3 چشم کوچک تشکیل شده است. چشم های درشت برای بینایی و بینایی استفاده می شود چشم های کوچکتر نشانگر نور هستند.

مطالعه ای از آناتومی زنبور عسل چندین ساختار تخصصی را نشان می دهد که به آنها امکان می دهد وظایف خود را برای مستعمره انجام دهند.

ما می توانیم سبدهای گرده، آنتن و غیره را ببینیم. با این حال، برخی از ساختارهای فیزیکی همیشه در طول بازرسی بصری گاه به گاه قابل توجه نیستند.

ظاهر

در هنر، تصاویر زنبور عسل را با استفاده از رنگ های زرد و سیاه زیاد می کشیم. در واقع، آنها در سایه های مختلف سیاه، قهوه ای و زرد هستند. برخی از آنها خطوط راه راه قابل توجهی روی شکم خود دارند اما برخی نه.

چندین گونه زنبور عسل در جهان وجود دارد و نژادهای مختلف ژنتیک زنبور عسل نیز. در مزرعه، همه زنبورهای عسل از نظر ناظر معمولی شبیه به هم هستند.

تنها تفاوت قابل توجه رنگ روشن یا تیره و جنب و جوش راه راه است. برخی از اولین زنبورهایی که از اروپا آورده شدند، بومی ایالات متحده نبودند زنبورهای بسیار تیره یا سیاه.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آیا زنبورهای عسل فازی هستند؟

را بدن و حتی چشمان زنبورهای عسل با موهای کوتاه پوشیده شده است. اگرچه به اندازه پسرعموهای Bumble Bee مبهم نیستند، اما مبهم هستند.

این یک مزیت خوب است زمانی که زنبورها برای گرده افشانی استفاده می شوند. موهای اضافی به حرکت دانه های گرده از یک گل به گل دیگر کمک می کند.

زنبور عسل با ظاهری مبهم پوشیده شده با موهای ظریف و تصویر گرده.

اندازه زنبورهای عسل

زنبورهای عسل چقدر بزرگ می شوند؟ خوب، تا حد زیادی به جنسیت زنبور عسل بستگی دارد. را ملکه زنبور عسل بزرگترین زنبور عسل است در مستعمره اندازه او می تواند به 20-25 میلی متر برسد. به ندرت می توان ملکه ای را در خارج از کندو دید.

پهپادها یا زنبورهای نر کمی بزرگتر از کارگران با اندازه – 18-20 سانتی متر هستند. ممکن است آنها را دور از کندو ببینید اما گرده یا شهد جمع نمی کنند.

زنبورهای کارگر ماده به طور متوسط ​​بین 9 تا 15 میلی متر طول دارند. اکثر اعضای یک کلنی کارگر هستند. در اوایل زندگی، آنها در داخل کندو کار می کنند – شاید به عنوان زنبورهای پرستار.

بعداً تبدیل به علوفه جویان برای کندو و آنهایی که به احتمال زیاد در باغ می بینید. وجود هزاران کارگر در کلنی های زنبور عسل غیرعادی نیست.

تصاویر ملکه زنبور عسل و تصویر پهپاد.

زنبورهای عسل جوان چه شکلی هستند؟

زنبورهای عسل جوان تقریباً مانند هر بزرگسال دیگری هستند در کندو چه زمانی بچه زنبورها رشد خود را تکمیل می کنند، آنها از سلول به طور کامل رشد کرده اند.

در چند ساعت اول پس از ظهور، آنها را “زنبور عسل” می نامیم. ممکن است برای مدت کوتاهی ظاهری خاکستری داشته باشند.

هنگامی که اسکلت بیرونی و بال های آنها خشک شود، بسیار شبیه سایر اعضای کلنی خواهند بود. تنها تفاوت قابل توجه در زنبورهای جوان این است که قفسه سینه اغلب موهای بیشتری نسبت به اعضای مسن تر کلنی دارد.

زنبور قاتل چگونه به نظر می رسد؟

یک زنبور قاتل شبیه هر زنبور عسل دیگری است. علیرغم کمی تفاوت در اندازه، آنها در زمینه قابل تشخیص نیستند.

شناسایی واقعی زنبورهای قاتل، یا زنبورهای آفریقایی شده در آزمایشگاه با اندازه گیری های دقیق انجام می شود.

آیا این زنبور عسل است؟

طبیعی است که زنبورهای عسل را در نزدیکی ببینیم و بخواهیم بدانیم آنها چه نوع هستند. از این نکات برای کمک استفاده کنید تعیین کنید که آیا زنبور عسل است یا خیر. زنبورهای عسل اگر شما بی سر و صدا آنها را مشاهده کنید تا زمانی که نباشید اهمیتی نمی دهند نزدیک کندوی عسل.

  • دارای 6 پا و 4 بال
  • پوشیده از موهای ظریف است
  • بدن بشکه ای شکل – بدون کمر زنبور اما بخش های مشخص
  • آیا حشره حامل گرده است؟
  • زنبورها چه کار می کنند؟
  • نزدیک لانه هستی؟
زنبور عسل با شکل بدن بلوکی و زنبور با تصویر کمر نازک.

اول، آیا حشره از آناتومی اولیه زنبورها عبور می کند؟ دارای 6 پا و 4 بال است. فرم بدن چطور؟

زنبورهای عسل بدن بلوکی دارند و فاقد «کمر زنبور» نازکی هستند که در حشراتی مانند زنبورهای کاغذی دیده می‌شود. با این حال، شما هنوز هم می توانید 3 بخش را شناسایی کنید.

زنبورهای عسل و زنبورهای بامبل گرده را برای پرورش جوان جمع آوری می کنند. دیدن حشره ای که توپ های رنگارنگ گرده را روی پاهای عقب خود حمل می کند نشان می دهد که این زنبور در واقع زنبور است و زنبور نیست.

زنبورها چه کار می کنند؟ زنبورها و زنبورها هر دو از شهد گیاهی شیرین بهره مند خواهند شد. با این حال، زنبورها به احتمال زیاد زمان بیشتری را صرف جابجایی از گلی به گل دیگر می کنند.

نزدیک لانه هستی؟ لانه زنبور و لانه زنبور بسیار متفاوت هستند. زنبورهای عسل در حفره ها لانه می کنند و معمولاً در زمین نیستند.

شناسایی یک ازدحام

اگر تعداد زیادی از حشرات را می بینید که از گل های غنی از شهد بازدید می کنند، این می تواند یکی از انواع مختلف حشرات باشد.

با این حال، اگر آن حشرات به صورت توده ای با هم آویزان شده باشند، احتمالاً یک حشره را پیدا کرده اید ازدحام زنبور عسل. در بیشتر موارد، این فقط موقتی است و در روز بعد یا بیشتر برای شروع کندو جدید را ترک می کنند.

اگر آنها چندین روز در اطراف هستند، با a چک کنید انجمن زنبورداری محلی. احتمالاً یک زنبوردار خوشحال خواهد شد که بیاید و آنها را جمع آوری کند.

ازدحام به طور کلی خطرناک نیست اما اجازه نمی دهد بچه ها یا حیوانات خانگی آنها را آزار دهند. زوج زنبورهای عسل نیش خواهند زد در دفاع

تصویر زنبور عسل، زنبور نجار و زنبور روی گل.

عکس حشرات شبیه زنبور عسل

رایج ترین حشرات که اغلب با زنبورهای عسل اشتباه گرفته می شوند زنبورهای بامبل هستند. زنبورهای نجار و زنبورهای جلیقه زرد.

این به ویژه برای زنبورهای کوچک صادق است. علائم واضح آنها اغلب با نوارهای زنبور عسل اشتباه گرفته می شود.

با این حال، حشرات دیگری نیز وجود دارند که بسیار شبیه زنبورهای عسل هستند که ممکن است حتی توسط زنبورداران به اشتباه شناسایی شوند.

پرواز را روی تصویر گل زرد شناور کنید.

مگس شناور به راحتی با زنبور عسل اشتباه گرفته می شود. آنها با شکل بدن، پوشش مبهم و نشانه هایشان بسیار شبیه زنبور عسل هستند. با این حال، آنها فقط 2 بال دارند به جای 4 بال که ما در زنبور عسل پیدا می کنیم.

پروانه مرغ مگس خوار شبیه زنبورهای عسل در تصویر باغ است.

پروانه مرغ مگس خوار کمی بزرگ که با زنبور عسل اشتباه گرفته می شود، در باغ خودنمایی می کند. اغلب تصور می شود که آنها نوعی زنبور عسل هستند.

زنبور میسون با درخشش فلزی روی تصویر بدن.

انواع مختلفی از میسون بیز وجود دارد. برخی بیشتر شبیه مگس های خانگی معمولی هستند در حالی که برخی دیگر بسیار شبیه زنبور عسل ما هستند.

زنبورهای میسون در خانواده های پرجمعیت زندگی نمی کنند، آنها حشرات منفرد هستند. ساده ترین راه برای شناسایی آنها براق فلزی نسبت به بسیاری از بدن است.

زنبور قاتل سیکادای بزرگ که روی یک تصویر سنگی نشسته است.

زنبور قاتل سیکادا دارای رنگ مشکی روشن و رنگ زرد بسیاری از زنبورها. آنها سیکادا را شکار می کنند و نسبت به انسان تهاجمی نیستند. تنها مانده، به ندرت نیش می زنند.

شناسایی زنبور عسل ایمنی را ترویج می کند

یادگیری نحوه شناسایی زنبورهای عسل و سایر حشرات یک مهارت بسیار مهم است. همه گرده افشان ها در دنیای ما جایگاهی دارند و سزاوار محافظت و احترام هستند. اما ایمنی انسان مستلزم درک صفات حشرات مختلف است.

دانستن اینکه زنبور عسل چگونه به نظر می رسد به شما امکان می دهد با خیال راحت کار آنها را تماشا کنید. با درک خلق و خوی حشرات منطقه خود می توانیم بدون ترس از بیرون بودن لذت ببریم.

زنبورها برای مدت طولانی با بشر ارتباط داشته اند. در برخی موارد ما حتی به زنبورها بگو در مورد رویدادهای مهم زندگی اما، از یک فاصله امن از آنها لذت ببرید.

سفارش فوری عسل ♥