زنبور عسل در مقابل ژاکت زرد


اعضای دنیای حشرات دارای بسیاری از ویژگی های مشترک و برخی تفاوت های عمده هستند. یکی از جفت‌هایی که باعث سردرگمی زیادی برای افرادی می‌شود که «زنبورهای باهوش» نیستند، این است زنبور عسل در مقابل ژاکت زرد. این دو حشره اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و باعث نگرانی غیر ضروری می شوند. هنگامی که تفاوت های آنها را درک کردید، برای به اشتراک گذاشتن جهان با آنها مجهزتر می شوید.

تصویر نزدیک از زنبور عسل کارگر در مقابل تصویر ژاکت زرد کارگر.

مقایسه زنبورهای عسل و جلیقه زرد

وقتی این اعضای نزدیک به هم مرتبط دنیای حشرات را مرور می کنیم، شباهت هایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. در مورد رشد از تخم به بزرگسال، چرخه زندگی زنبور عسل تفاوت زیادی با ژاکت زرد ندارد.

هر دو حشره در مستعمرات زندگی می کنند – جایی که یک ملکه جفت شده مسئول تخم گذاری است. کارگران مستعمره کار مراقبت از نوزادان را به اشتراک می گذارند. با این حال، حتی در اینجا، برخی از تفاوت‌ها بین زنبور عسل و ژاکت زرد قابل توجه است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ملکه زنبور در ابتدا از اولین نوزاد در لانه مراقبت می کند. در حالی که در کلنی زنبور عسل، ملکه زنبور عسل هیچ نقشی در مراقبت از جوان ندارد.

داخل یک لانه ژاکت زرد مراحل رشد مولد را شبیه به تصویر زنبور عسل نشان می دهد.

تفاوت بین زنبور عسل و جلیقه زرد

هنگام بررسی تفاوت بین زنبورهای عسل و ژاکت زرد، باید درک کنیم که ژاکت زرد زنبور عسل نیست. عضوی از خانواده زنبورها است. به طور خاص زنبورهایی از جنس Vespula و Dolichovespula.

این تمایز ممکن است برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد-اگر توسط حشرات گزنده تعقیب می شوید. اما درک دلیل تفاوت بین این حشرات بسیار آسان تر می شود.

طبقه بندی زنبورها و زنبورها

تاکسونومی یک روش طبقه بندی علمی است که برای نشان دادن ارتباط یک چیز با چیز دیگر استفاده می شود. این شامل نامگذاری، توصیف و طبقه بندی انواع زندگی است.

زنبورها و زنبورها هر دو عضو این راسته هستند.Hymenoptera” – که شامل مورچه ها نیز می شود! در حالی که ژاکت های زرد در خانواده زنبورها قرار دارند، از دیگر انواع زنبورها متمایز هستند.

ظاهر

اگر حشرات عصبانی به شما می گویند که دور شوید، ممکن است زمان یا آرامش ذهنی نداشته باشید که بتوانید آنها را تشخیص دهید.

با این حال، با بررسی دقیق – به راحتی می توان تفاوت بین زنبور عسل و ژاکت زرد را تشخیص داد. آنها ساختار بدن و پا متفاوتی دارند.

زنبورهای عسل اغلب به رنگ طلایی یا قهوه ای با مقداری راه راه هستند. بدن و پاهای زنبور از موهای ظریف پوشیده شده است. پاهای آنها صاف و پهن است.

زنبورهای عسل ساختارهای خاصی روی پاهای عقب خود دارند که به آنها اجازه می دهد گرده ها را جمع آوری کنید برای مستعمره اینها سبدهای گرده در واقع موهای سفت هستند – نه سبد.

شکم و وسط زنبور عسل گرد است. حتی اگر می توانید نقطه اتصال بخش های بدن را ببینید، هیچ “کمر” کوچک واقعی روی زنبور وجود ندارد.

بدنه فازی گرده افشان زنبور عسل روی تصویر گل.

یک ژاکت زرد دارای طرحی مشابه زرد و مشکی است. اما، تنوع کمتری در این رنگ وجود دارد. همه آنها به نظر من شبیه هستند.

بدن آنها بلند و باریک با ظاهری صاف است. آنها مقداری موی بدن دارند اما بسیار کمتر از زنبورهای فازی هستند. پاها گرد و مومی شکل است. آنها ساختاری برای جمع آوری گرده ندارند زیرا به آن نیاز ندارند.

یکی از ویژگی های کلاسیک ژاکت زرد “کمر زنبور” واقعی است. این اصطلاح توسط صنعت مد زنان به عاریت گرفته شد و برای نشان دادن کمر بسیار نازک استفاده شد.

تصویر کارگر ژاکت زرد روی تیغه ای از چمن.

رژیم غذایی زنبورها و زنبورها

در رژیم زنبور عسل عمدتاً از محصولات شهد و گرده تشکیل شده است. شهد گیاهی از گیاهان گلدار جمع آوری شده و به عسل تبدیل می شود.

گرده نیز توسط زنبورهای علوفه جمع آوری شده و به آن تبدیل می شود نان زنبور عسل. این تنها منبع پروتئین برای کلنی است و برای پرورش جوان حیاتی است.

هم عسل و هم نان زنبور عسل به راحتی توسط زنبورها هضم می شوند و ماه ها به خوبی در داخل کندو نگهداری می شوند. همه زنبورهای مستعمره رژیم غذایی مشابهی مصرف نمی کنند – این به شغل فعلی آنها بستگی دارد.

ژاکت زردها به هیچ وجه گیاهخوار نیستند. آنها شکارچی حشرات هستند. شیک و سریع، حشرات دیگر را برای نیازهای پروتئینی خود می گیرند. به همین دلیل است که آنها نیازی به گرده ندارند.

در واقع، ژاکت زرد زنبورهای عسل را نیز شکار می کند. آنها می توانند در اواخر تابستان – زمانی که مستعمرات بزرگ هستند – به یک مشکل بزرگ تبدیل شوند.

زنبورداران اغلب از آویزان شدن آنها در اطراف ورودی جلوی کندو ناامید می شوند. به دنبال یک زنبور ضعیف برای گرفتن یا فرصتی برای سرقت طعم عسل هستید. برخی استفاده می کنند تله های ژاکت زرد خانگی در زنبورستان

بله، این زنبورها کربوهیدرات مصرف می کنند. آنها یک دندان شیرین دارند. به همین دلیل است که آنها را خواهید دید که سعی می کنند در پیک نیک یک جرعه از نوشابه شما بخورند.

زنبور جلیقه زرد در حال گرفتن تصویر زنبور عسل.

تفاوت های رفتاری

یک تفاوت عمده بین زنبور عسل و ژاکت زرد رفتار است. هر زنبورداری می تواند به شما بگوید که کندویی با هزاران زنبور عسل می تواند راحت تر از 20 جلیقه زرد باشد.

زنبور عسل منبعی از گیاهان است. تا زمانی که خیلی به خانه آنها نزدیک نیستید، می توانید با خیال راحت علوفه جویان را در محل کار تماشا کنید. بعید است که انسان را نیش بزنند مگر اینکه احساس خطر کنند.

زنبورهای عسل دارای نیش خاردار هستند که معمولاً در پوست شما فرو می‌رود. فقط یک بار می تواند نیش بزند، بیشتر آنها می میرند.

ژاکت های زرد شکارچی هستند. آنها نگرش و مقدار زیادی از آن دارند. بعضی ها می گویند فقط برای سرگرمی نیش می زنند. من نمی دانم که آیا این درست است.

اما، من می دانم که توانایی آنها در نیش زدن مکرر دلیل کافی برای تنها گذاشتن آنها است. برخلاف زنبورهای عسل، آنها زنبورهای صافی دارند که می توانند بارها و بارها شما را از بین ببرند.

عادات لانه سازی

زنبورهای عسل حشرات اجتماعی هستند که در کلنی های بزرگ زندگی می کنند. لانه آنها در تمام سال اشغال می شود و ممکن است سالها از همان لانه استفاده شود.

غذا در تابستان برای استفاده در زمستان در زمانی که امکان جمع آوری غذا وجود ندارد ذخیره می شود. زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند. اما در روزهای سرد غیر فعال می شوند. زنده ماندن در داخل کندو، خوشه ای با هم و تغذیه از عسل – آنها منتظر دمای گرم هستند.

لانه زنبور عسل از چندین ورقه تشکیل شده است موم زنبور عسل به نام لانه زنبوری. کارگران زنبور عسل موم زنبور عسل را از غدد خاصی روی بدن خود تولید می کنند.

هر ورق شانه دارای هزاران سلول مومی است. این جایی است که کلنی غذا را برای زمستان ذخیره می کند و پرورش می دهد بچه زنبورهای جدید.

لانه ژاکت زرد بسیار متفاوت است. لانه آنها اغلب در زمین است – اگرچه ممکن است آنها را در یک حفره دیواری یا فضای خزیدن پیدا کنید. ما یک سال یک لانه بزرگ بین عدل های یونجه در بالای انبارمان داشتیم – این جالب بود.

لانه از بخش هایی شبیه به زنبورها ساخته شده است. با این حال، از موم ساخته نشده است. لانه زنبور مواد کاغذی خاکستری است که از مخلوط کردن چوب خام با بزاق آنها ساخته می شود.

در پایان فصل، لانه رها خواهد شد. فصل بعد دوباره استفاده نمی شود. در واقع، اکثر اعضای کلنی جلیقه زرد در اولین انجماد می میرند.

فقط ملکه های جفت شده تا بهار زنده می مانند تا لانه جدیدی را شروع کنند. آنها تا بهار در بقایای باغ و زیر پوست به خواب زمستانی می روند.

ورق های لانه زنبوری از لانه زنبور عسل در مقابل لایه های لانه کاغذی تصویر ژاکت زرد.

فواید برای اکوسیستم

زنبورهای عسل به دلیل نقش شناخته شده خود در گرده افشانی محصولات غذایی مورد قدردانی قرار می گیرند. گرده افشانی زنبور عسل که می تواند در خانواده های پرجمعیت جابجا شود، نقش عمده ای در کشاورزی مدرن ایفا می کند. داشتن یک کندو در حیاط خلوت شما همچنین عملکرد باغ سبزی شما را افزایش می دهد.

اما، ژاکت زرد و سایر زنبورها نیز مفید هستند. آنها بسیاری از حشرات را که به آفات باغ تبدیل می شوند، می گیرند و می کشند. طبیعت نیاز به تعادل دارد. تعداد زیاد مگس ها، عنکبوت ها یا کرم ها مشکل ساز است. زنبورها به حفظ تعادل کمک می کنند.

سوالات متداول درباره زنبورهای عسل در مقابل زنبورهای جلیقه زرد

زنبور عسل است یا ژاکت زرد؟

اگر بلوک و مبهم باشد زنبور عسل است نه یک ژاکت زرد. نکته دیگر، اگر گرده را روی پاهای خود حمل می کند – زنبور است!

آیا ژاکت زرد عسل درست می کند؟

خیر. ژاکت های زرد از خانواده زنبورها هستند. آنها حشرات دیگر را شکار می کنند و دلیلی برای ذخیره عسل ندارند.

چرا ژاکت های زرد به خصوص در اواخر تابستان بد هستند؟

این زمانی از سال است که کلنی آنها بیشترین جمعیت را دارد.

سفارش فوری عسل ♥