زنبور سیگاری: چرا زنبورداران از آنها استفاده می کنند؟


یکی از نمادین ترین ابزار در زنبورداری – زنبور سیگاری گاهی اوقات شهرت بدی پیدا می کند اما، به جای آسیب رساندن به زنبورهای عسل، این یکی از تجهیزات زنبورداری است که در واقع جان زنبورها را نجات می دهد. انتخاب یک سیگاری خوب کندو سخت نیست و شما طیف وسیعی از گزینه های خرید دارید.

سیگاری سفید از یک زنبوردار سیگاری در بالای تصویر کندو.

استفاده از زنبوردار سیگاری

هزاران سال است که زنبورداران از دود برای آرام کردن زنبورهای عسل استفاده می‌کنند. هیچ کس نمی داند اولین زنبوردار چگونه استفاده از دود را در مدیریت زنبورها کشف کرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با این حال، نقاشی‌های غار که قدمت آن‌ها به دوران اولیه بازمی‌گردد، زنبورداران را با افراد سیگاری به تصویر می‌کشد. اولین ها از گل ساخته شده بودند.

حتی مطیع ترین کندوی زنبورهای عسل نیز از خانه و خانواده خود دفاع خواهد کرد. هنگامی که چیزی باعث مزاحمت کندو شود، حتی زنبوردار، کلنی آشفته می شود.

زنبورهای نگهبان غافل از نیت خوب زنبوردار، از کندو برای ملاقات با متجاوز به سرعت به دوش می آیند. آنها حاضرند نیش بزنند و جان خود را برای مستعمره بدهند.

زنبور سیگاری چه می کند؟

ما معتقدیم که دود به طرق مختلف بر زنبورهای عسل تأثیر می گذارد. بدون آسیب ماندگاری به زنبورها، ضروری است بازرسی کندو ممکن است.

زنبورهای مستعمره با احساس دود به نزدیکترین سلولهای عسل ذخیره شده می روند. آنها به سرعت شکم خود را کاملاً پر از عسل کردند. شاید این یک رفتار غریزی برای کمک به مستعمرات در طول یک آتش سوزی واقعی جنگل است.

وقتی با عسل پر می شود، زنبور کارگر با نیشش آنقدر چابک نیست. او نسبت به زنبوری که از عسل پر نشده است تمایل کمتری به نیش دارد.

زنبوردار در حال آرام کردن کلنی زنبورها با تصویر سیگاری.

فرمون های زنگ هشدار ماسک سیگاری های زنبور عسل

روش دیگری که دود به زنبورداری کمک می کند، پوشاندن سیگنال های هشدار است. زنبورهای نگهبان در صورت مختل شدن، فرومون های هشدار دهنده را در هوا آزاد می کنند.

هنگامی که کندو برانگیخته می شود، زنبوردار ممکن است بوی مشخصی مانند موز را استشمام کند. این فرمون ها زنبورهای بیشتری را به جنگ دعوت می کنند.

اعتقاد بر این است که دود به پوشاندن فرمون های هشدار کمک می کند. در نتیجه واکنش کلنی ها به یک اختلال را به تاخیر می اندازد یا کاهش می دهد.

هنگامی که زنبورها برای دفاع از کندوی خود حمله می کنند، برخی از زنبورها خواهند مرد. زنبورهای عسل نیش می زنند برای محافظت از مستعمره خود نیش معمولا منجر به مرگ زنبور می شود.

هر زنبوردار خوب اهمیت بازرسی کلنی را درک می کند. استفاده صحیح از زنبور سیگاری زنبورهای عسل را آرام می کند و به نجات زندگی زنبورها کمک می کند.

من حجاب، ابزار کندو و سیگار را 3 ابزار مهم برای هر کسی می دانم زنبوردار مبتدی

تصویر سیگاری سفید رنگ که از محفظه حرارتی یک زنبور سیگاری می آید.

سیگاری برای زنبورها از چه ساخته شده است؟

سیگاری اصلی زنبوردار با یک آتشدان گرد شروع می کند. یک توری یا فنجان داخلی آن را نگه می دارد سوخت سیگاری بالا از پایین این اجازه می دهد تا هوا در زیر و اطراف سوخت جریان یابد.

یک درب در بالا به شما امکان می دهد سوخت اضافه کنید و سوخت زیر را روشن کنید. وقتی قسمت بالایی بسته می شود دود از نازل خارج می شود. سپس، دود را می توان به جایی که زنبوردار نیاز دارد هدایت کرد.

دم از یک پوشش و دو صفحه تشکیل شده است که در قسمت پایین لولا شده و در پشت دستگاه سیگاری قرار دارد.

پمپ کردن دمنده هوا را از طریق دودکش فشار می دهد و اجازه می دهد آتش بسوزد و دود آزاد شود.

شما می توانید سیگاری های ارزان قیمت زیادی را برای خرید پیدا کنید، اما برخی از زنبورداران از درست کردن خود لذت می برند سیگاری های خانگی زنبور عسل. هیچ ضرری در آن وجود ندارد – تنها چیزی که نیاز دارید یک محفظه برای نگهداری سوخت و راهی برای هدایت دود است.

اما صادقانه بگویم، افراد سیگاری به قدری آسان هستند که برای اکثر زنبورداران ارزش تلاش را ندارد.

ویژگی های بهترین زنبورهای سیگاری

  • به دنبال فلزی با کیفیت خوب باشید که در برابر ریزش مقاومت کند
  • یک قفس فلزی در اطراف بدن بخرید تا از سوختگی جلوگیری کنید
  • اگر قلابی داشته باشد که باعث می شود در هنگام عدم استفاده آسان آن را قطع کنید
  • چقدر سخت است که پمپ شود، برخی از مواد دم انعطاف پذیرتر هستند

زنبورهای سیگاری در چندین اندازه مختلف موجود است. ممکن است به نظر برسد که فقط برای چند کهیر به یک سیگاری کوچک نیاز دارید. و فردی که سیگاری بزرگتر دارد برای زنبورداری با کلنی های بیشتر مناسب تر است.

در حالی که این درست است – تا حدی – تمام ماجرا نیست. یک سیگاری با یک جعبه بزرگتر نیازی به پر کردن مجدد ندارد.

داشتن یک سیگاری با سوزاندن طولانی مدت زمانی مفید است که می خواهید وقت خود را با بازرسی کندو صرف کنید. اگر کمی کند باشید، دودتان تمام نمی شود.

اندازه یا دست ها و مهارت خود را در نظر داشته باشید. مدیریت دم یک فرد سیگاری بزرگ ممکن است برای کسی که دست های کوچک یا مهارت محدودی دارد سخت باشد.

داشتن یک سیگاری با کیفیت بالا (شبیه این یکی) اگر قدرت دست برای استفاده از آن را دارید کمک بزرگی در زنبورداری است.

زنبور سیگاری پیر برای آرام کردن کلنی در طول تصویر بازرسی استفاده می شود.

یافتن بهترین سوخت زنبور عسل

اگر می خواهید زنبور سیگاری شما دود تولید کند، باید سوخت داشته باشید. انواع مختلفی از سوخت دودکش وجود دارد. توجه کنید، ما از اصطلاح سوخت برای اشاره به یک ماده قابل احتراق استفاده می کنیم، نه مایع!

سوخت سیگارهای تجاری محصولات از فروشگاه های لوازم زنبورداری موجود است. آنها معمولاً به راحتی روشن می شوند و دود سفید خوبی تولید می کنند.

بیشتر زنبورداران از هر ماده ای که در منطقه پیدا می کنند استفاده می کنند. پنبه، پارچه کرفس، گلوله های چوبی، چوب مغزی، سر گل سماق خشک، ذرت و غیره رایج است انواع سوخت زنبور عسل.

سوخت طبیعی

نوع مواد سیگاری طبیعی موجود بستگی به محل زندگی شما دارد. اما برای من، سوزن کاج خشک است. آنها رایگان هستند اما باید جمع آوری شوند.

این نیاز به فکر کردن از قبل دارد زیرا وقتی زمین خشک است باید آنها را جمع کنم. یک دوره طولانی هوای بارانی می تواند باعث کمبود سوزن کاج شود.

ایده خوبی است که مقدار زیادی سوزن کاج جمع آوری کنید و آنها را در یک سطل 5 گالن برای فصل بارانی ذخیره کنید.

همچنین، مکانی برای آن پیدا کنید تجهیزات زنبورداری خود را ذخیره کنید – از جمله سیگاری و سوخت شما در زمستان.

زنبوردار با تصویر مشعل پروپان یک زنبور سیگاری را به تصویر می کشد.

نحوه استفاده از زنبور سیگاری

اولین هدف ما چه زمانی این است که مقداری آتش در اتاقک پایین روشن کنیم. که در چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم، من در مورد نحوه استفاده از مقدار کمی از مواد (سوزن کاج، استارتر تجاری، کارتن تخم مرغ مقوایی و غیره) برای سوخت کیندلینگ بحث می کنم.

کمی مواد بیشتر به شعله کوچک خود اضافه کنید، به آرامی پمپاژ دم را ادامه دهید. هنگامی که مواد اضافی در حال سوختن هستند، وقت آن است که مواد سوخت دودی بیشتری را به محفظه حرارتی اضافه کنید.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، باید بتوانید دم را پمپاژ کنید و دود سفید خوبی دریافت کنید. در مدت زمان بعدی، با اتمام سوخت داخل محفظه، به افزودن سوخت دودکش جدید به محفظه ادامه خواهید داد.

هنگامی که فرد سیگاری دود سرد و سفید را بیرون می آورد. نزدیک ورودی کندو چند پف ملایم بدهید. یک دقیقه صبر کنید تا دود در کندو پخش شود.

رویه (پوشش بیرونی) را شل کنید و کمی دود داخل آن بیرون بکشید – یک دقیقه صبر کنید. سپس اقدام به باز کردن کندو کنید. اکثر مستعمرات نیازی به دود زیاد ندارند، اما خوب است که همیشه یک زنبور سیگاری آماده باشد – فقط در صورت امکان.

به طور دوره‌ای، در طول بازرسی، اگر مستعمره شروع به توجه بیش از حد به شما کند – معمولاً چند پف ملایم دود سفید توجه آنها را تغییر می‌دهد.

اگر زنبورهای زیادی را دیدید که در امتداد قاب‌ها ردیف شده‌اند و به شما چشم بدبو می‌دهند (با علاقه به شما نگاه می‌کنند)، چند پف نرم باید آن‌ها را در امتداد حرکت دهند.

و فراموش نکنید که شما نیاز دارید زنبور سیگاری خود را تمیز کنید هر سال یا بیشتر برای حفظ عملکرد خوب.

آ زنبور دودی ابزار مفیدی است که می تواند به هر زنبوردار در مدیریت زنبور عسل کمک کند. دود سفید خنک از سوخت سوزاننده غیر سمی تولید کنید که زنبورهای شما را آرام می کند. دود سیاه داغ زنبورها را عصبانی می کند – به شما هشدار داده شده است.

سفارش فوری عسل ♥