زنبور سیگاری: چرا زنبورداران از آنها استفاده می کنند


هر زنبوردار جدید باید ابزارهای مورد نیاز را جمع آوری کند تا بتواند کندوهای خود را مدیریت کند. مهمترین و نمادین ترین ابزار در زنبورداری چیست؟ این زنبور سیگاری ابزاری است که هر زنبوردار مبتدی به خرید آن نیاز دارد. ممکن است فکر کنید که این یک تجربه منفی برای کلنی است. اما، به جای آسیب رساندن به زنبورهای عسل، یک زنبوردار سیگاری در واقع جان زنبورها را نجات می دهد.

زنبور سیگاری چه می کند؟

سیگاری سفید از یک زنبوردار سیگاری در بالای تصویر کندو.

حتی مطیع ترین کندو زنبورهای عسل برای دفاع از خانه خود نیش می زنند و خانواده. هنگامی که چیزی باعث اختلال در کندو شود، کلنی آشفته می شود.

زنبورهای نگهبان از ورودی با قدرت برای دیدار با متجاوز مسابقه می دهند. ما نمی دانیم چگونه برای اولین بار فهمیدیم که استفاده از دود به کاهش حمله کمک می کند.

اما، حتی بسیار اولین زنبورداران از دود برای آرام کردن زنبورهای عسل استفاده می کردند. نقاشی‌های غار که قدمت آن‌ها به دوران اولیه بازمی‌گردد، انسان‌ها را با استفاده از دود در مدیریت زنبور عسل نشان می‌دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این اولین سیگاری های کندو از خاک رس ساخته شدند. سوخت داخل دیگ مشتعل می شد و زنبوردار دود را به سمت کلنی زنبورها می دمید. مدل‌های بعدی پیچیده‌تر شدند و از فلز استفاده کردند.

زنبوردار در حال آرام کردن کلنی زنبورها با تصویر سیگاری.

چرا زنبورداران از دود استفاده می کنند؟

این استفاده از دود به زنبوردار اجازه می دهد تا بازرسی های لازم کندو را کامل کند. هیچ آسیب ماندگاری به زنبورها وارد نمی شود و زندگی کندو به زودی به حالت عادی باز می گردد.

دود به طور موقت زنبورهای عسل را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار می دهد:

  • حواس پرتی
  • کمتر چابک
  • پوشاندن فرمون های زنگ هشدار

کارگران شکم عسلی خود را پر می کنند

با احساس دود، بسیاری زنبورهای مستعمره به نزدیکترین سلولهای عسل ذخیره شده می روند. آنها به سرعت شکم عسل خود را کاملاً پر از عسل می کنند – به جای اینکه همه برای حمله به بیرون هجوم ببرند.

شاید این یک رفتار غریزی برای کمک به زنده ماندن مستعمرات در طول یک آتش سوزی واقعی جنگل باشد. اگر آنها نیاز به رفتن دارند – حداقل مقداری غذا برای بردن با خود دارند. ما به طور قطع نمی دانیم.

زنبورهای غرق شده کمتر احتمال دارد نیش بزنند

وضعیت دیگری که هنگام پر شدن زنبورها رخ می دهد این است که چابکی آنها آسیب می بیند. وقتی با عسل پر می شود، زنبور کارگر با نیش خود آنقدر چابک نیست.

او نسبت به زنبوری که از عسل پر نشده است تمایل کمتری به نیش دارد. یا البته هنوز ظرفیتش را دارد اما حرکت و پروازش آنقدرها چابک نیست.

تصویر سیگاری سفید رنگ که از محفظه حرارتی یک زنبور سیگاری می آید.

ماسک های دود هشدار دهنده فرومون ها

راه دیگری که الف کمک های سیگاری زنبور عسل در زنبورداری، با پوشاندن سیگنال های هشدار است. زنبورهای نگهبان در صورت مختل شدن، فرومون های هشدار دهنده را در هوا آزاد می کنند.

هنگامی که کندو برانگیخته می شود، زنبوردار ممکن است بوی مشخصی مانند موز استشمام کند. اینها فرمون زنبور عسل پیام رسان های شیمیایی هستند که کارگران بیشتری را به نبرد دعوت می کنند.

استفاده صحیح از دود کمک می کند تا در تاخیر یا کاهش واکنش کلنی زنبور عسل به یک اختلال.

قسمت‌های برچسب‌گذاری‌شده یک زنبور سیگاری مسن‌تر.

سیگاری برای زنبورها از چه ساخته شده است؟

اساسی زنبوردار سیگاری با یک آتشدان گرد شروع می کند. یک توری یا فنجان داخلی آن را نگه می دارد سوخت سیگاری بالا از پایین این اجازه می دهد تا هوا در زیر و اطراف سوخت جریان یابد.

یک درب در بالا به شما امکان می دهد سوخت اضافه کنید و سوخت زیر را روشن کنید. مشعل پروپان یا کبریت های ساقه بلند روش های محبوب برای روشن کردن سیگاری هستند.

وقتی قسمت بالایی بسته می شود دود از نازل خارج می شود. سپس می توان دود را به هر جایی که زنبوردار نیاز دارد هدایت کرد.

دم‌ها بخش بسیار مهمی از زنبورهای سیگاری شما هستند. آنها مسئول “پفک ها” هستند! دم از یک پوشش و دو صفحه تشکیل شده است که در قسمت پایین در قسمت پشت قرار دارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

پمپ کردن دم، اکسیژن را از طریق دودکش فشار می دهد و اجازه می دهد آتش بسوزد. پمپاژ به سرعت آتش را افزایش می دهد – چند پمپ به طور دوره ای آتش را زنده نگه می دارد. آتش سوزان دود سرد سفید را آزاد می کند.

ویژگی های بهترین سیگاری های کندوی عسل

شما می توانید سیگاری های ارزان قیمت زیادی را برای خرید پیدا کنید، اما برخی از زنبورداران از درست کردن آنها لذت می برند سیگاری های خانگی زنبور عسل.

هیچ ضرری در آن وجود ندارد – تنها چیزی که نیاز دارید یک اتاقک آتش برای نگهداری سوخت و راهی برای هدایت دود است. اما صادقانه بگویم، افراد سیگاری زنبور عسل به قدری آسان هستند که برای اکثر زنبورداران ارزش تلاش را ندارد.

  • به دنبال سیگارکش فولاد ضد زنگ با کیفیت خوب باشید که در برابر قطرات مقاومت کند
  • یک قفس فلزی (سپر حرارتی) در اطراف بدن بخرید تا از سوختگی جلوگیری کنید
  • اگر قلابی داشته باشد که باعث می شود در صورت عدم استفاده آسان آن را قطع کنید
  • پمپاژ کردن آن چقدر سخت است، برخی از مواد دم انعطاف پذیرتر هستند

زنبور دودی در چندین اندازه مختلف موجود است. قطر به طور متوسط ​​حدود 4 اینچ و ارتفاع متوسط ​​10 اینچ است.

ممکن است به نظر برسد که فقط برای چند کندو به کوچکترین سیگاری نیاز دارید. و یک سیگاری بزرگتر برای زنبورداری با کلنی های بیشتر مناسب تر است.

در حالی که این درست است – تا حدی – تمام ماجرا نیست. یک سیگاری با یک جعبه بزرگتر نیازی به شارژ مجدد ندارد.

داشتن یک سیگاری طولانی مدت زمانی مفید است که می خواهید وقت خود را با آن صرف کنید بازرسی کندو. اگر کمی کند باشید، دودتان تمام نمی شود.

اندازه یا دستان خود و مهارت خود را در نظر داشته باشید. مدیریت دم یک فرد سیگاری بزرگ ممکن است برای کسی با دستان کوچک یا مهارت محدود دشوار باشد.

داشتن یک سیگاری با کیفیت بالا (شبیه این یکی) کمک بزرگی در زنبورداری است – اگر قدرت دست برای استفاده از آن را دارید. با این حال، بسیاری از مدل‌های ارزان‌تر نیز وجود دارند که به خوبی کار می‌کنند.

زنبور سیگاری پیر برای آرام کردن کلنی در طول تصویر بازرسی استفاده می شود.

سوخت سیگاری

اگر می خواهید زنبور سیگاری شما دود بی خطر خوبی تولید کند، باید سوخت مناسبی داشته باشید. وجود دارد انواع مختلف سوخت سیگاری. توجه کنید، ما از اصطلاح سوخت برای اشاره به یک ماده قابل احتراق استفاده می کنیم، نه مایع!

سوخت سیگاری تجاری محصولات از فروشگاه های لوازم زنبورداری موجود است. آنها معمولاً به راحتی روشن می شوند و دود سفید خوبی تولید می کنند.

بیشتر زنبورداران از هر ماده ای که در منطقه پیدا می کنند استفاده می کنند. پنبه، پارچه کرفس، گلوله های چوبی، چوب مغزی، سر گل سماق خشک، ذرت و غیره رایج است انواع سوخت زنبور عسل.

سوخت طبیعی

نوع مواد سیگاری طبیعی موجود بستگی به محل زندگی شما دارد. اما برای من، سوزن کاج خشک است. آنها رایگان هستند اما باید جمع آوری شوند.

این نیاز به فکر کردن از قبل دارد وقتی زمین خشک شد باید آنها را جمع کنم. یک دوره طولانی هوای بارانی می تواند باعث کمبود سوزن کاج شود.

ایده خوبی است که مقدار زیادی سوزن کاج جمع آوری کنید و آنها را در یک سطل 5 گالن برای فصل بارانی ذخیره کنید.

همچنین، مکانی برای آن پیدا کنید تجهیزات زنبورداری خود را ذخیره کنید – از جمله سیگاری و سوخت شما در زمستان.

زنبوردار با تصویر مشعل پروپان یک زنبور سیگاری را به تصویر می کشد.

نحوه استفاده از زنبور سیگاری

دستگاه سیگاری کندوی زنبور عسل ابزار فوق العاده ای است. اما، فقط به خوبی کار می کند که کاربر می داند چگونه از آن استفاده کند! این یک مشکل رایج – حتی برای زنبورداران باتجربه – این است که چیزهای لعنتی درست زمانی که به آن نیاز دارید خاموش شوند.

بنابراین، اگر این اتفاق برای شما افتاد – خودتان را در مورد آن مورد ضرب و شتم قرار ندهید. زمان می برد تا مبتدیان یاد بگیرند که چگونه دود را مدیریت کنند.

استفاده صحیح از سیگار شامل چند مرحله است:

  • روشن کردن سوخت در محفظه حرارتی
  • استفاده از دود در کندو
  • نگهداری سیگاری

که در چگونه یک زنبور سیگاری را روشن کنیم، من در مورد چگونگی استفاده از مقدار کمی از مواد (سوزن کاج، استارتر تجاری، کارتن تخم مرغ مقوایی، شاخه ها، علف خشک، تراشه های چوب، مخروط کاج و غیره) برای سوخت کیندلینگ بحث می کنم.

از هر گونه موادی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشد خودداری کنید. هنگام سوختن ممکن است زنبورها و خود را در معرض بخارات سمی قرار دهید.

اولین هدف ما این است که مقداری شعله در محفظه ته سیگاری روشن کنیم. در حالی که به آرامی دم را پمپاژ می کنید، مقدار کمی از مواد اضافه می شود.

هنگامی که مواد اضافی در حال سوختن هستند، وقت آن است که مواد سوخت دودی بیشتری را به محفظه حرارتی اضافه کنید.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، باید بتوانید دم را پمپاژ کنید و دود سفید خوبی دریافت کنید. در مدت زمان بعدی، به اضافه کردن سوخت دودکش جدید به محفظه ادامه می دهید، زیرا سوخت داخل آن تمام شده است. هنگامی که سیگاری دود خنک و سفید را بیرون می‌کشد. شما آماده ای.

چهار مرحله اصلی برای دود کردن کندوی عسل قبل از بازرسی

سیگار کشیدن کندو خود را

1. سیگار خود را روشن کنید – دود سفید خنک. سوخت اضافی در حیاط زنبور عسل و راهی برای روشن کردن سیگاری در صورت خاموش شدن آن داشته باشید!

2. چند پف ملایم نزدیک ورودی کندو بدهید. اگر ورودی بالایی دارید – آن را هم بکشید.

یک دقیقه صبر کنید تا دود در کندو پخش شود. شما باید به دود زمان بدهید تا کار کند. بیشتر مستعمرات به مقدار زیادی دود نیاز ندارند، اما خوب است که همیشه یک زنبور سیگاری آماده باشد – فقط در صورت امکان.

3. قسمت بالایی (پوشش بیرونی) را شل کنید و یک پف دود را به داخل بکشید – پوشش را به آرامی روی آن قرار دهید – یک دقیقه صبر کنید. سپس اقدام به باز کردن کندو کنید.

به طور دوره ای، در طول بازرسی، اگر مستعمره شروع به توجه بیش از حد به شما کند – معمولاً چند پف ملایم دود سفید توجه آنها را تغییر می دهد. یک پف ملایم دیگر در ورودی.

4. اگر زنبورهای زیادی را دیدید که در امتداد قاب‌ها ردیف شده‌اند که به شما چشم بدبو می‌دهد (با علاقه به شما نگاه می‌کنند)، چند پف نرم باید آنها را در امتداد حرکت دهند.

اگر متوجه تیره شدن دود شدید، زمان آن فرا رسیده است که عقب نشینی کرده و مقداری سوخت اضافه کنید. دود داغ تیره آن چیزی نیست که شما می خواهید. پس از اتمام، کندو را ببندید و سیگاری خود را در جایی قرار دهید که اگر هنوز گرم است امن باشد!

نگهداری از زنبور سیگاری

به طور شگفت انگیزی، سیگاری زنبورداری شما برای مدت طولانی دوام می آورد. خوب، به شرطی که با ATV از روی آن رد نشوید. این ایده خوبی است که به طور دوره ای برخی از تعمیرات را انجام دهید.

بسته به نوع سوختی که انتخاب می کنید – نیاز دارید زنبور سیگاری خود را تمیز کنید هر سال یا بیشتر این کار آن را به خوبی حفظ می کند. ابزار کندو خود را بردارید و باقیمانده های انباشته شده را که روی لب و غیره می بینید بردارید تا قسمت بالایی شما به خوبی بسته شود.

آ زنبور دودی ابزار مفیدی است که می تواند به هر زنبوردار در مدیریت زنبور عسل کمک کند. تولید دود سفید خنک از سوخت سوزاننده غیر سمی. دود سیاه داغ زنبورها را عصبانی می کند – به شما هشدار داده شده است.

مانند هر ابزار دیگری، استفاده بیش از حد یا استفاده نادرست از آن می تواند به زنبورها و ریه های شما نیز آسیب برساند. همه چیز در حد اعتدال کلید اصلی است.

استفاده صحیح از زنبور سیگاری زنبورهای عسل را آرام می کند، نیش زنبور را کاهش می دهد و به نجات زندگی زنبورها کمک می کند. من حجاب، ابزار کندو و سیگار را 3 ابزار مهم برای هر کسی می دانم شروع به عنوان یک زنبوردار

سوالات متداول

آیا زنبورهای سیگاری کار می کنند؟

افراد سیگاری زنبور عسل زمانی که به درستی استفاده شوند در آرام کردن کلنی های زنبور عسل بسیار مفید هستند. دود خنک و سفید مورد نیاز است.

آیا می توانید بیش از حد زنبورها سیگار بکشید؟

بله، استفاده از دود بیش از حد، به جای اینکه آنها را آرام کند و حواسشان را پرت کند، فقط کلنی را تحریک می کند.

چه زمانی از زنبور سیگاری استفاده می شود؟

درست قبل از باز کردن کندو، استفاده از دود به کاهش اثر هشدار کمک می کند. پفک های کوچک در طول بازرسی کندو ممکن است به حفظ آرامش کلنی کمک کند.

آیا می توان زنبورها را در دیوار خانه دود کرد؟

به طور کلی، سیگار کشیدن زنبورها کار نمی کند. اعضای کلنی تمایل زیادی به ترک محل زندگی خود ندارند نوزاد واقع در شانه داخل.

سفارش فوری عسل ♥