زنبورها چگونه گل ها را می بینند – زنبورهای عسل کارولینا


مدت هاست که محققان تحت تاثیر بینایی شگفت انگیز زنبورها قرار گرفته اند. در اوایل دهه 1900، کارل فون فریش، دانشمند زنبور عسل، تشخیص داد که زنبورها می توانند رنگ را ببینند. آنها توانستند بین قرمز و آبی تفاوت قائل شوند. ما انسان ها می توانیم رنگ های بیشتری نسبت به زنبورهای عسل ببینیم. با این حال، زنبورها می توانند طیف وسیع تری از رنگ را ببینند که شامل نور ماوراء بنفش (UV) است. این کمک می کند زنبورها گلها را می بینند و شهد را در یک منطقه وسیع پیدا کنید.

چگونه گل ها به زنبورهای عسل نگاه می کنند

نمای نزدیک از چشمان زنبور عسل کارگر در حالی که روی تصویر گل ها جستجو می کند.

بسیاری از گیاهان به گرده افشانی حشرات بستگی دارد به منظور تولید میوه و تولید دانه ادامه وجود آنها به بازدید از گرده افشان ها – عمدتاً حشرات – بستگی دارد.

این گل‌ها برای استفاده از رایحه‌ها و همچنین رنگ‌ها و نشانه‌های مختلف برای جذب گرده‌افشان تکامل یافتند. برخی از گل‌ها دارای نشانه‌های واضحی هستند که به آنها راهنمای شهد نیز می‌گویند تا به گرده‌افشان کمک کند تا نقطه را با شهد هدف قرار دهد.

ما می توانیم برخی از اینها را حتی با چشمان انسانی خود ببینیم. نشانه های رنگی حشرات را به سمت مرکز غنی از شهد یا گرده گل هدایت می کند.

ولی، زنبورها گلها را بسیار متفاوت می بینند نسبت به ما آنها می توانند گل هایی را با راهنمای شهد پیدا کنند که برای انسان نامرئی است.

نمای نزدیک از 5 چشم زنبور عسل که برای دیدن گل ها و تصویر غذا استفاده می شود.

چشمان منحصر به فرد زنبورهای ما

زنبورهای عسل 5 چشم دارند. اینها بخش هایی از زنبور عسل عملکردهای ویژه ای دارند. در بالای سر یک خوشه 3 تایی قرار دارد چشم های ریز به نام اوسلی.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

Ocelli و برای جمع آوری تصاویر استفاده نمی شود، آنها گیرنده های نور هستند. آنها به زنبورها کمک می کنند تا نور را اندازه گیری کنند و همچنین به ناوبری کمک می کنند. این چشم‌های کوچک به زنبورها کمک می‌کنند تا رنگ‌های UV را در برخی گل‌ها ببینند.

علاوه بر Ocelli، زنبورهای عسل دارای 2 چشم بزرگ هستند. آنها از هزاران وجه یا عدسی کوچک تشکیل شده اند. تعداد وجوه در بین اعضای کلنی متفاوت است.

زنبورهای کارگر دارای 6900 وجه در هر چشم هستند و همه آنها برای ارائه یک تصویر موزاییکی به هم متصل هستند. پهپادها (مردان) چشمان بزرگتری با 8600 وجه دارند.

چرا شما ممکن است بپرسید آیا زنبورهای بدون سرنشین چشمان درشت تری دارند – کار نمی کنند؟ زیرا نقش زنبورهای بدون سرنشین یافتن یک ملکه باکره و جفت گیری است.

زنبورهای عسل جفت گیری می کنند در حین پرواز آن پسرها برای یافتن ملکه های پرنده به بینایی خوب نیاز دارند. در واقع، بینایی خوب برای پهپادها مهمتر از کارگران است.

زنبورها چگونه رنگ را می بینند

بینایی انسان بر اساس 3 رنگ قرمز، آبی و سبز است. زنبورهای عسل نیز سه رنگ پایه آبی، سبز و UV می بینند.

هنگامی که زنبورهای عسل در حال پرواز هستند، دید رنگ آنها خاموش می شود. جهان سیاه و سفید ظاهر می شود. اما هنگامی که آنها به مکان مورد نظر خود نزدیک می شوند، رنگ ها مورد توجه قرار می گیرند. یورگن تاوتز اطلاعات شگفت انگیزی در این مورد در کتاب خود دارد – وزوز در مورد زنبورها.

زنبورها نمی توانند قرمز را ببینند. آنها گیرنده عکس ندارند تا به رنگ قرمز علاقه مند شوند. البته، این بدان معنا نیست که چیزهای قرمز برای زنبورها نامرئی هستند – در عوض سیاه به نظر می رسند.

به همین دلیل است که بیشتر لباس زنبورداری رنگ های روشن هستند ما نمی خواهیم مانند یک شکارچی تاریک در کلنی به نظر برسیم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

راهنمای شهد به زنبورها کمک می کند تا گل ها را با تصویر غذا ببینند.

زنبورها چه رنگ هایی را بیشتر دوست دارند؟

زنبورهای عسل می توانند برخی از رنگ های خانواده قرمز مانند نارنجی و زرد را تشخیص دهند. همچنین ترکیب خاصی از بنفش، آبی و سبز آبی وجود دارد که به آن بنفش زنبور عسل می گویند.

متاسفانه، شما هرگز بنفش زنبور عسل را نخواهید دید زیرا ترکیبی از نور زرد و UV است. طبق تحقیقات، رنگ های مورد علاقه زنبورها بنفش، بنفش و آبی است.

اما این بدان معنا نیست که آنها از گل های رنگ های دیگر دیدن نمی کنند. آنها هر جا که بتوانند غذا را پیدا کنند به دنبال علوفه هستند و رنگ فقط یک نشانه است.

تصویر گلهایی که راهنمای نور UV را نشان می دهند که برای زنبورهای عسل و سایر حشرات قابل مشاهده است.

ناوبری با کمک دید

زنبور عسل ممکن است بسیار کوچک باشد، اما آنها قادر به پردازش اطلاعات بینایی بسیار سریعتر از انسان هستند. زنبورها خیلی سریعتر از ما می توانند تک شکوفه ها را در یک گروه گل پیدا کنند.

زنبورها حتی زمانی که سریع سفر می‌کنند، می‌توانند یک گل مطلوب را با دقت شگفت‌انگیزی جدا کنند. وقتی یک منبع غذایی خوب پیدا شد، زنبورهای پیشاهنگ به کندو بازگردند تا خواهران خود را در سایت استخدام کنند.

با استفاده از انواع مختلف زنبورها برای برقراری ارتباط می رقصند، محل منابع غذایی مشترک است.

توانایی این چشم‌های زنبور عسل برای دیدن تجزیه و تحلیل اشعه ماوراء بنفش پلاریزه را نباید نادیده گرفت. این آنها را قادر می سازد تا توسط خورشید حرکت کنند – حتی زمانی که خورشید نمی تابد. بدون توانایی استفاده از نور پلاریزه، زنبورها هرگز به کندو باز نمی گردند.

زنبورهای عسل تمایل دارند در روزهای بارانی مه آلود کمتر پرواز کنید. آنها می توانند در باران خفیف پرواز کنند، اما باران شدید برای زنبورهای ما خطرناک است.

گل صورتی روشن با ناحیه راهنمای شهد تیره تر برای هدایت تصویر زنبورها.

آیا زنبورها می توانند در تاریکی ببینند?

به استثنای چند مورد، شما زنبورهای عسل را در شب بیرون نخواهید یافت. آنها برای یافتن منابع غذایی به بینایی و رایحه متکی هستند و اجتناب از موانع در تاریکی برای آنها دشوار است.

برخی از انواع زنبورها در شب بسیار فعال هستند. آنها برای جستجوی منابع غذایی در تاریکی سازگار هستند. این بیشتر در مناطق گرمسیری رایج است.

در داخل کلنی زنبور عسل، وظایف کندو ادامه دارد و ملکه زنبور عسل روز و شب تخم خواهد گذاشت. با این حال، تاریکی زمان استراحت اعضای جوینده کندو است.

یکی از گونه‌های زنبور عسل – زنبور عسل آسیایی (Apis dorsata) – به دلیل جستجوی شبانه‌اش به خوبی شناخته شده است. فقط کمی نور مهتاب به این حشره زحمتکش اجازه می دهد تا به کار خود ادامه دهد.

گروهی از زنبورهای عسل آسیایی Apis dorsata که به‌خاطر تصویر پرواز در شب شناخته می‌شوند.

مانند بسیاری از جنبه های زندگی زنبور عسل، زنبورهای عسل با چشمانی طراحی می شوند که نیازهای آنها را برآورده می کند. چشم‌های مرکب بزرگ که تصاویر بصری و چشمک‌های کوچک را برای کمک به ناوبری فراهم می‌کنند، هر دو مهم هستند.

با به اشتراک گذاشتن خصوصیات با انسان، چشم زنبورهای عسل تخصصی است. آنها باید بتوانند میلیون ها گل را به طور موثر پیدا کنند.

همراه با نشانه های بو، از حس بینایی خود استفاده می کنند علوفه برای منابع مورد نیاز کلنی نیاز دارد. این زنبورهای شلوغ در ماه های گرم تابستان کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. زمستان در راه است – همیشه.

سفارش فوری عسل ♥