زنبورها چگونه موم درست می کنند؟


تصویر پنهان پینترست

موم زنبور عسل یک ماده طبیعی شگفت انگیز است که هزاران سال است که انسان از آن استفاده کرده است. از شمع گرفته تا لوازم آرایشی، ممکن است از آنچه می تواند انجام دهد شگفت زده شوید. با وجود این، بسیاری از مردم هیچ ایده ای ندارند زنبورها چگونه موم می سازند یا موم زنبور از کجا می آید. بیایید روند تولید موم و اینکه چگونه زنبورهای عسل می توانند خانه های خود را با این موم طبیعی بسازند را بررسی کنیم.

موم زنبور عسل از کجا می آید؟

زنبورهای عسل کارگر تصویر شانه عسل مومی تولید می کنند.

موم زنبور عسل است موم طبیعی که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود از جنس Apis. کارگران زن در زیر شکم خود غدد خاصی دارند که موم تولید می کنند.

چندین گونه زنبور عسل در سراسر جهان وجود دارد. اما، بیشتر مومی که استفاده می کنیم از آن می آید Apis mellifera (زنبور عسل غربی).

زنبورداران محلی که الف غرفه محصولات زنبور عسل اغلب چند بلوک موم زنبور عسل یا شمع موم زنبور عسل خواهد داشت. همه دوست دارند موم را لمس کنند و بو بکشند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

آیا تا به حال یک بلوک از موم زنبور عسل تازه نگه داشته اید؟ اگر دارید، می دانید که شادی از کندو است. ما دوست داریم به آن نگاه کنیم و آن را بو کنیم. حواس لامسه و بویایی را درگیر می کند.

موم زنبور عسل چیست؟

به طور شگفت انگیزی، همه ترکیبات شیمیایی موجود در موم زنبور عسل شناسایی نشده اند. با این حال، ما می دانیم که بیش از 280 ترکیب مختلف دارد که از اسیدها، استرها، پلی استرها و الکل های چرب، هیدروکسی مونو استرها تشکیل شده است.

همچنین ترکیب دقیق موم زنبور عسل متفاوت است از یک مکان به مکان دیگر این عمدتا به دلیل شهد گیاهی مختلفی است که زنبورها مصرف می کنند و برای تولید موم استفاده می کنند.

من به عنوان یک زنبوردار سالهاست که این را می دانم موم زنبور عسل تهیه شده از یک سال به سال دیگر رنگ کهیر من می تواند متفاوت باشد. بیشتر سالها زرد کم رنگ است اما گاهی اوقات موم تمیز شده زرد روشن است.

ورق موم لانه زنبوری با رنگ های مختلف تصویر.

چرا زنبورها موم می سازند؟?

از موم برای ساختن ساختار داخلی کندو استفاده می شود. زنبورهای عسل غربی دوست دارند در داخل حفره ها لانه کنند. این ممکن است یک کندوی مدرن توسط یک زنبوردار یا یک درخت توخالی ارائه می شود.

ورقه های لانه زنبوری با هزاران سلول مومی مجزا برای پر کردن فضای داخلی ساخته شده است. این سلول ها برای چندین منظور استفاده می شوند اما مهمتر از همه: به عنوان مکانی برای نگهداری عسل و محلی برای پرورش بچه زنبورها.

اکثر مردم تصور می کنند که نوعی از مواد برای استفاده در لانه سازی برای کلنی جمع آوری می شود. این درست نیست. بر خلاف لانه زنبورها، زنبورهای عسل از لانه جمع آوری شده استفاده نمی کنند مواد. آنها را تولید می کنند!

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

موم زنبور عسل چگونه ساخته می شود

آیا همه زنبورهای عسل موم می سازند؟ همه گونه های زنبور عسل توانایی ساخت موم را دارند. با این حال، همه اعضای کلنی نمی توانند این وظیفه مهم را انجام دهند.

زنبورهای کارگر ماده هایی هستند که تمام کار کندو را انجام می دهند. آنها به جوانی رسیدگی می کنند، از کندو محافظت می کنند و کارگران تمام منابع را جمع آوری می کنند برای زندگی مستعمره مورد نیاز است

این جوانان در این گروه هستند که بهترین تولیدکنندگان موم هستند – در حدود سن 14 تا 21 روزگی. این زنبورهای خانگی جوان هنوز شروع به جستجوی غذا در بیرون نکرده اند. اما، کارگران مسن‌تر نیز می‌توانند موم بسازند – آن‌قدرها هم در آن خوب نخواهند بود.

به غیر از تعداد زیادی از بزرگسالان جوان، این کلنی نیازهای بیشتری برای تولید موم خوب دارد. باید در کندو به موم نیاز داشته باشد و غذا به خوبی وارد شود.

ترشح فلس های مومی

هنگامی که کلنی به موم زنبور عسل نیاز دارد، بزرگسالان جوان از عسل استفاده می کنند. این تقویت غذا برای فعال کردن غدد موم ضروری است. برای تغذیه اینها باید مقدار زیادی شهد به کندو آورد زنبورهای مولد موم.

تصویر ساخت موم زنبور عسل کارگر از غدد مومی.

کارگران 4 جفت غده (در مجموع 8) در زیر شکم خود دارند. این غدد بین بخش های شکمی قرار دارند.

هنگامی که موم برای اولین بار ترشح می شود، مایع به سرعت جامد می شود. ما به این قطعات کوچک و شفاف می گوییم فلس های موم (پرک). هر مقیاس بسیار کوچک است. برای ساختن قسمتی از شانه مقیاس های زیادی لازم است.

ساخت شانه

با استفاده از آنها پاها با ساختار زانو مانند و بخش‌هایی از دهان که فک پایین نامیده می‌شوند، کارگران پوسته‌های موم نرم را به شکلی در می‌آورند که ما آن را لانه زنبوری می‌شناسیم.

زنبورها در واقع به “زنجیره” آویزان می شوند تا شانه را بسازند. ما به این می گوییم “زنبورهای زینتی“. آنها فلس های موم را با پاهای خود بگیرید. با استفاده از پاها و قسمت های دهان، موم به هزاران سلول تبدیل می شود.

مقداری زنبورها در امتداد محیط می خوابند از شانه برای استراحت کمی.

این یک پروژه اجتماعی است و سایر اعضای کلنی اغلب به خواهران خود کمک می کنند. آنها این کار را با برداشتن پوسته های موم از بدن همسایه و جویدن آنها (با دندان) به شکل.

این فرآیند ساخت موم به زنبورهای عسل نیاز دارد برای مصرف زیاد غذا از این رو، تولید موم یک کار سنگین منبع برای کلنی زنبور عسل است.

برخی گزارش ها می گویند که زنبورها باید مصرف کنند 8 پوند عسل برای تولید 1 پوند موم. این خیلی است!

سلول های شش ضلعی لانه زنبوری موم زنبور عسل ساخته شده توسط زنبور عسل.

چرا سلول های موم زنبور عسل به شکل شش گوش هستند؟

یک قاب با اندازه عمیق از لانه زنبوری (به طور متوسط) حدود 4500 سلول جداگانه در هر طرف دارد. هر کدام به شکل شش ضلعی هستند.

چرا این شکل؟ این شش ضلعی امکان ساخت بیشتر سلول ها را فراهم می کند در یک فضای معین با کمترین مقدار موم زنبور عسل.

نحوه استفاده زنبورها از موم در کندو

تا حد امکان از موم زنبور عسل در کندو استفاده و مجددا استفاده می شود. از آنجایی که تولید آن به تلاش زیادی نیاز دارد، کلنی هیچ چیزی را هدر نمی دهد.

  • موم تازه برای درپوش سلول های عسل رسیده برای نگهداری استفاده می شود
  • تکه های موم قدیمی برای درپوش استفاده می شود نسل زنبور عسل سلول ها
  • قطعات قدیمی را می توان با آنها مخلوط کرد بره موم و برای آب بندی ترک ها استفاده می شود

هنگامی که موم تازه برای اولین بار توسط زنبورها ساخته می شود، یک سفید بکر زیبا است. پس از گذراندن زمان در کندو، رنگ لانه زنبوری تغییر می کند.

اغلب از زرد روشن، به قهوه ای روشن و اگر به اندازه کافی طولانی بماند، حتی شانه سیاه را خواهید دید.

این به دلیل تمایل لانه زنبوری به جذب روغن های گرده، لکه های بره موم و کثیفی از هزاران فوت کوچک است.

به همین دلیل است که اکثر زنبورداران تلاش می کنند شانه قدیمی را بچرخانید برای حفظ یک جو مستعمره سالم.

زنبورهای کارگر درپوش سلول های عسل با تصویر موم تازه زنبور عسل.

کلنی که مجبور است در هر فصل مقدار زیادی موم زنبور تازه تولید کند عسل مازاد کمتری تولید می کند. بنابراین، اگر یک شیشه عسل حاوی شانه پیدا کنید، گرانتر خواهد بود.

برای زنبورداری که زنبورها شانه نمی سازندکمبود تعداد کافی جوانان یا منابع غذایی از مشکلات احتمالی است.

سایر کاربردهای موم زنبور عسل

انسان ها از موم زنبور عسل نیز استفاده های زیادی دارند. عسل تنها محصولی نیست که زنبورداران می توانند بفروشند. این موم اضافی را می توان در بسیاری از صنایع دستی و پروژه ها استفاده کرد.

با یک نقطه ذوب حدود 147 درجه فارنهایتموم زنبور عسل را می توان به آرامی ذوب کرد تا تمام عطرها و خواص مطلوب خود را حفظ کند. این امر آن را به یک عنصر عالی برای استفاده صنعتگران تبدیل می کند.

می توانید صابون درست کنید، مومیایی کردن موم زنبور عسل و شمع های موم خالص نیز. هزاران وجود دارد استفاده از موم زنبور عسل داخل و اطراف خانه

در حالی که هنوز رازهایی در مورد تولید موم زنبور عسل وجود دارد، ما وقتی آن را می بینیم یک چیز خوب را می دانیم.

حتی اگر ما تک تک چیزهای کوچک را درک نکنیم زنبورها چگونه موم می سازند، ما مطمئناً خوشحالیم که آنها انجام می دهند!

سفارش فوری عسل ♥