زنبورها چگونه عسل درست می کنند؟


یک حشره کوچک خاص به دلیل توانایی قابل توجهش در تولید ماده شیرینی که آن را عسل می نامیم، شناخته شده است. توانایی زنبورها برای تولید این منبع غذایی طولانی مدت، کلید بقای آنهاست. عسل منبع اصلی انرژی برای این حشرات سخت کوش است. بنابراین، زنبورها چگونه عسل درست می کنند؟ داستان این که آنها چگونه این شاهکار را انجام می دهند، داستان خوبی است.

آیا همه زنبورها عسل درست می کنند؟

بیشتر حشراتی که این ماده شیرین را تولید می کنند زنبورهای عسل هستند. Apis mellifera. عضوی از جنس “Apis” – نام علمی کامل Apis (به معنی زنبور عسل) و mellifera (لاتین به معنای “عسل حامل” است).

این طبقه بندی علمی شامل گروه متنوعی از حشرات است که شامل زنبورهای لانه ساز در حفره ها، زنبورهای کوتوله و زنبورهای عسل غول پیکر می شود.

منشأ بیشتر این حشرات جنوب شرقی آسیاست. و، همه آنها هستند حشرات اجتماعی که در کلنی ها زندگی می کنند و عسل می سازند. زنبور عسل شرقی (Apis Cerana) هنوز توسط زنبورداران در بخش‌هایی از آسیا اداره می‌شود.

معروف ترین آنها زنبور عسل اروپایی (همچنین به نام زنبور عسل غربی) است. اینها آنهایی هستند که در ایالات متحده و بسیاری از نقاط دیگر جهان یافت می شوند. چندین نژاد وجود دارد یا انواع زنبورها درون این گروه

با این حال، بیشتر گونه های زنبور عسل این شیرینی را تولید نمی کنند. در میان هزاران نوع مختلف حشره در جهان، بیشتر آنها منفرد هستند. آنها نیازی به ذخیره مقادیر زیادی غذا ندارند.

در حالی که برخی از گونه های حشرات کمی ماده شیرین تولید می کنند، هیچ کدام مقادیر زیادی تولید نمی کنند. فقط حشرات در جنس علمی Apis تولید کنندگان واقعی عسل هستند.

چگونه عسل توسط زنبورها ساخته می شود – گام به گام

  1. کارگران شهد گیاه را جمع آوری می کنند
  2. شهد به کندو منتقل می شود
  3. زنبورهای خانگی آنزیم های اضافی را به شهد اضافه می کنند
  4. مولکول های قند در طول فرآیند تغییر شکل می دهند
  5. محتوای آب با کم آبی کاهش می یابد
  6. پس از رسیدن در سلول های مومی درپوش قرار داده می شود

زنبورهای کارگر سازنده هستند

کارگر زن زنبورهای عسل وظیفه جمع آوری و تولید غذا را بر عهده دارند. اینها افراد مسن هستند و به آنها زنبورهای علوفه جو می گویند.

این مهارت فقط چیزی است که آنها با دانستن چگونگی انجام آن متولد شده اند. این چیز خوبی است زیرا کارگران در طول تابستان فقط حدود 6 هفته عمر می کنند. اگر هر زنبور مجبور بود این فرآیند را یاد بگیرد، آنها باید دانش آموزان واقعا خوبی باشند.

یک زنبورهای عسل تنها مقدار کمی عسل تولید می کنند در طول زندگی اش اما یک جوینده ممکن است تا 5000 گل را در یک روز ببیند. و، آنها تمایل دارند در هنگام سفر از همان نوع گل بازدید کنند.

ما به این گل وفاداری می گوییم و به گرده افشانی محصولات کمک می کند. از گرده گل برای تهیه عسل استفاده نمی کنند. با این حال، زنبورها گرده را جمع آوری می کنند. این یک منبع پروتئینی حیاتی است که برای پرورش نوزادان یا خردسالان مورد نیاز است.

گاهی زنبورداران کندوها را در مزارع بزرگی از یک منبع شهد مانند شکوفه پرتقال قرار می دهند. اینگونه است که انواع و طعم های مختلف عسل را بدست می آوریم. علوفه خواران حداقل برای مدتی روی یک منبع شهد متمرکز می شوند.

زنبورهای عسل کارگر شهد را از تصویر گل جمع می کنند.

جمع آوری شهد

کارگران اندام خاصی در شکم او درست قبل از معده طبیعی او دارند. این معده دوم نامیده می شود معده عسل زنبور عسل (یا محصول) و برای انتقال شهد استفاده می شود.

او با استفاده از پروبوسیس (یا زبان دراز) برای تشکیل ساختاری مانند نی، مایع موجود در شهد گیاه را می مکد. این قسمت هایی از یک گیاه است که شهد شیرین تولید می کند. شهد طعم های مختلفی دارد که بر طعم عسل تمام شده تأثیر می گذارد.

در محصول زنبور عسل، شهد با آنزیم های تولید شده توسط غدد مخصوص در دهان یا سر مخلوط می شود. قندهای پیچیده شهد خام شروع به تجزیه شدن می کنند. این آغاز فرآیند وارونگی است.

وقتی محصولش پر شد، با فضل خود به کندو برمی گردد و بار خود را به زنبوری می دهد.

تولید عسل در داخل کندو

زنبورهای خانگی که به اندازه کافی برای علوفه سنی ندارند، شهد گیاهی وارده را از علوفه جویان دریافت می کنند. همانطور که شهد از زنبور عسل به کارگران خانه منتقل می شود، آنزیم های بیشتری اضافه می شود.

آنها شهد آبکی را با دهانشان دستکاری می کنند و آنزیمی به نام اینورتاز اضافه می کنند. با ادامه این فرآیند، Ph و ترکیب شیمیایی شهد در حال تغییر است. گلوکز اکسیداز (آنزیم دیگر) همراه با بزاق اضافه می شود.

مولکول های قند شروع به تغییر شکل می کنند و اسید گلوکونیک و پراکسید هیدروژن تولید می شود. اینها می دهند عسل اسیدی است و خواص ضد باکتریایی

اکنون زمان آن رسیده است که فرآیند کم آبی وجود داشته باشد. شهد گیاه آبکی است و آب اضافی آن باید حذف شود.

زنبورهای کارگر در حال ساخت عسل در داخل کندو.

محتوای آب کاهش یافته است-رسیدن. کامل شدن

یک زنبور خانگی قطره ای از شهد در حال رسیدن را به فک پایین (فک) رها می کند. (مثل ما که با آدامس حباب می دمیم). در معرض هوای گرم و خشک داخل کندو، میزان رطوبت شروع به کاهش می کند.

شهد در مرحله خشک شدن (یا کاهش رطوبت) ممکن است به صورت قطراتی در امتداد سطح شانه قرار گیرد و چندین بار جابجا شود.

زنبورها با بال های خود باد می کشند تا جریان هوا را در کندو افزایش دهند. این به کاهش محتوای آب شهد کمک می کند.

وقتی که میزان رطوبت عسل از حدود 80 درصد به 20 درصد کاهش یافته است، ما تحول را کامل می دانیم.

لانه زنبوری موم زنبور عسل از سلول ها برای نگهداری غذای ذخیره شده تا زمانی که نیاز باشد استفاده می شود. هر سلول رسیده است پوشیده شده با موم زنبور عسل برای تمیز و سالم نگه داشتن مواد غذایی

هر کلنی زنبور عسل حاوی ورقه هایی با هزاران سلول شش ضلعی است. در طول ماه های طولانی سرد زمستان، این غذای ذخیره شده کلنی را حفظ می کند.

زنبورهای عسل نمودار عسل را با تمام مراحل تصویر اینفوگرافیک درست می کنند

زنبورهای عسل عسل درست می کنند

شهد گیاهی ماده اولیه مورد استفاده زنبورها برای تولید عسل است. با این حال، این تنها ماده شیرینی نیست که آنها جمع آوری می کنند. گاهی اوقات ترشح شیرینی از شته ها به نام “عسلک“. محصول حاصل «عسل جنگلی» نام دارد. این ایده ممکن است کمی دور از ذهن به نظر برسد، اما در برخی کشورها این محصول بسیار مورد توجه است.

چرا زنبورها عسل درست می کنند؟ در فراوانی؟

یک کلنی از زنبورها باید برای زمانی که شهد در دسترس نباشد غذا درست کرده و ذخیره کند. چرا آنها مواد غذایی را در داخل کندو به این مقدار ذخیره می کنند؟

برخلاف بسیاری از حشرات، از جمله زنبورها و غیره، زنبورهای عسل چنین نمی کنند لانه های فصلی بسازید که به محض رسیدن سرما رها می شوند.

برخی از اعضای کلنی در تمام طول سال در کندو زندگی می کنند. زمانی که هوای سرد فرا می رسد، آنها قادر به پرواز و جستجوی غذا نیستند.

چرا فقط شهد گیاه را در شانه نگهداری نمی کنید؟ شهد آبکی خراب می شود، عسل رسیده در طول ماه های طولانی ذخیره سازی خوراکی باقی می ماند. یک منبع غذایی عالی برای این حشرات خونسرد.

عوامل مختلفی بر تولید مواد غذایی تأثیر می گذارد. در یک مکان جستجوی علوفه خوب، یک کلنی متوسط ​​می تواند 60 پوند باشد یا بیشتر در یک فصل

یافتن منابع شهد

تولید غذا برای کلنی آنقدر مهم است که تقریباً همه اعضای کندو درگیر آن هستند. به استثنای زنبورهای نر یا هواپیماهای بدون سرنشین، و ملکه زنبور عسل، هر کس دیگری به آن کمک خواهد کرد nمجموعه اکتار

کارگران مستعمره در طول زندگی چندین شغل را انجام می دهند. در نقش زنبورهای کارگر هر شغلی را پوشش می دهد: تغذیه جوان، نگهبانی کندو، ساختن موم و غیره.

برخی از زنبورها به عنوان زنبورهای پیشاهنگ. کار آنها جستجوی منابع غذایی برای کندو است. آنها همچنین در یافتن مکان های کندو جدید در طول دوره کمک می کنند فصل ازدحام.

علوفه گران پس از یافتن یک مزرعه بزرگ شهد به کندو برمی گردند و از ماده مخصوص استفاده می کنند رقص زنبورها زبانی که به خواهرانشان بگویند! مقداری کندوها عسل بیشتری تولید می کنند نسبت به دیگران اما همه بسیار سخت کار می کنند.

برای اکثر مناطق، تولید عسل یک چیز در طول سال نیست. کلنی باید دارای گیاهان گلدار باشد که شهد تولید می کنند. کلنی ممکن است مقداری شهد را در زمان های غیر اوج مصرف، اما نه به مقدار کافی، جمع آوری کند.

شهد میلیون‌ها گل و تلاش هزاران عضو کلنی، همگی در فرآیند ساخت و ذخیره غذا برای کندو انجام می‌شود.

بقای کلنی ها به ذخیره مواد غذایی کافی قبل از رسیدن زمستان بستگی دارد. و با کمی شانس، زنبوردار نیز ممکن است سهمی داشته باشد.

سوالات و افسانه های رایج در مورد عسل

آیا زنبور عسل استفراغ می کند؟

خیر، این نیست – این یک افسانه زشت است. ساختار ویژه ای در داخل زنبور عسل به نام محصول او شهد جمع آوری شده را در خود نگه می دارد. با دستگاه گوارش معمولی او متفاوت است.

اگر گرسنه باشد، می تواند ارزش خاصی را باز کند و مقداری شهد وارد شکم واقعی خود کند. شهد جمع آوری شده در معده واقعی او نیست.

چرا همه زنبورها عسل درست نمی کنند؟

گونه های زنبور عسل که به صورت افراد منفرد زندگی می کنند نیازی به ذخیره غذا ندارند. این حشرات خانواده بزرگی برای حمایت ندارند.

هدف آنها صرفاً تغذیه و پرورش تعداد کمی از جوانان است. آنها به عنوان خانواده های پرجمعیت زمستان گذرانی نمی کنند، بنابراین ذخیره بزرگ مواد غذایی ضروری نیست.

بیشتر زنبورهای دنیا حشرات منفرد هستند. بیشتر زنبورها عسل درست نمی کنند.

آیا زنبورها عسل تولید می کنند؟

زنبورها زنبور نیستند – اگرچه برای چشمان آموزش ندیده آنها گاهی اوقات به عنوان زنبور تصور می شوند.

نه، زنبورها (و جلیقه زرد) عسل درست نمی کنند. اگرچه این حشرات از بستگان زنبورهای ما هستند، اما در درجه اول گوشتخوار هستند.

زنبورها مطمئناً از دزدیدن طعم شیرین هر چیزی مانند نوشابه شما در پیک نیک لذت خواهند برد، اما غذای شیرین رژیم غذایی اصلی آنها نیست.

زنبورهای بامبل چقدر عسل تولید می کنند؟

زنبورهای بامبل غذا را در لانه در ساختارهای کوچکی به نام گلدان ذخیره می کنند.

با این حال، به دلیل لانه زنبور عسل کوچک است و به صورت خانوادگی زمستان گذرانی نمی کند، مقدار عسل تولیدی بسیار کم است.

پست چگونه زنبورها عسل درست می کنند؟ اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥