زنبورها چگونه تولید مثل می کنند؟ – زنبورهای عسل کارولینا


بیشتر حشرات علیرغم زندگی درست و سخت کوشی، عمر طبیعی کوتاهی دارند. هیچ زنبوری برای همیشه زنده نیست. بدون راهی برای ایجاد جوان، به زودی دنیایی «بدون زنبور» خواهیم داشت. آیا این چیز غم انگیزی نیست؟ زنبورها گونه های مختلفی دارند و برخی از آنها تفاوت های زیادی دارند. همانطور که در نظر می گیریم زنبورها چگونه تولید مثل می کنند بیایید به زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل نگاه کنیم. آنها 2 تا از شناخته شده ترین حشرات هستند که به طور مرتب می بینیم. تولید مثل زنبور عسل برای هر دو کمی متفاوت است

زنبور عسل و زنبور بامبل در حال جمع آوری غذا برای تصویر جوان عقب هستند.

تولید مثل زنبور عسل: جفت گیری زنبورها

زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل خصوصیات مشترک زیادی دارند. هر دو نوع زنبورها حشرات اجتماعی هستند که در کلنی ها زندگی می کنند. با این حال، تفاوت های زیادی وجود دارد بین Bumble Bees و Honey Bees نیز وجود دارد.

چرخه زندگی و عادات لانه سازی هر کلنی مربوطه بسیار متفاوت است. یک کلنی زنبور عسل فقط برای یک فصل به عنوان یک واحد خانواده زنده می ماند. در حالی که اگر زنبورها سالم بمانند، یک کلنی از زنبورهای عسل می تواند سال ها وجود داشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

تولید مثل در Bumble Bees

در بهار، یک زنبور ملکه بامبل جفت شده از پوشش بیرون می آید. در طول ماه‌های طولانی زمستان، او در زیر انبوهی از برگ‌ها، زباله‌های جنگلی یا پوست به خواب زمستانی رفته است.

اولین کار ملکه بامبل بی، ساختن لانه است. هنگامی که یک لانه کوچک ساخته می شود، او شروع به تخم گذاری می کند که به کارگر تبدیل می شود. هنگامی که او به اندازه کافی کارگر برای یافتن غذا دارد، در لانه تخم گذاری می ماند.

زنبورهای بامبل در اواخر تابستان جفت گیری می کنند. این زمانی از سال است که ملکه های جدید و زنبورهای بامبل نر تولید می شوند.

پس از چند روز در لانه، نرها برای علوفه برای خود ترک می کنند. بیشتر آنها به لانه باز نمی گردند. ملکه های باکره جدید لانه را برای علوفه جویی و جفت گیری با نرها ترک می کنند.

تصویر جفت زنبور بامبل روی زمین نزدیک لانه.

جفت گیری زنبور بامبل

برخلاف ملکه زنبور عسل، الف زنبور ملکه بامبل معمولاً تنها با 1 نر جفت گیری می کند و جفت گیری روی زمین انجام می شود.

مدت کوتاهی پس از جفت گیری، ملکه شروع به جستجوی مکانی برای خواب زمستانی می کند. بقیه اعضای کلنی Bumble Bee پس از رسیدن هوای سرد خواهند مرد.

این چرخه از زندگی زنبورهای بامبل سال به سال با زوج ملکه بامبل زنبورها ادامه می یابد که به خواب زمستانی می روند و بهار آینده برای شروع یک لانه جدید ظاهر می شوند.

تولید مثل زنبور عسل

زنبورهای عسل در واقع به چند روش تولید مثل می کنند. یک کلنی باید یک منبع ثابت از زنبورهای جدید برای حمایت از جمعیت 40000 تا 60000 زنبور در طول فصل گرم پرورش دهد. بنابراین اگر شرایط خوب باشد، زنبورهای جدید دائماً پرورش می یابند.

یک راه دیگر تولید مثل زنبورهای عسل در سطح کلنی است. کلنی به عنوان یک کل می تواند خود را از طریق فرآیندی که ما آن را می نامیم بازتولید کند ازدحام زنبورها.

در ازدحام جمعیت مستعمره تقسیم خواهد شد. نیمی از جمعیت برای ساختن خانه دوم به یک مکان جدید می روند.

تصویر تکثیر زنبور عسل با مراحل مختلف پرورش نوزاد.

زنبورها چگونه از نظر جنسی تولید مثل می کنند?

مثل بامبل های ما، زنبورهای عسل برای تولید مثل جفت گیری می کنند. با این حال، بیشترین تعداد زنبورها در کندو هستند زنبورهای کارگر.

زنبورهای کارگر ماده هستند. آنها به هزاران عدد می‌رسند و تمام کارهای زنبورهای کلنی را انجام می‌دهند، به جز 1 مورد.

نوع دیگری از زنبورهای موجود در داخل کندو زنبور است زنبور بدون سرنشین پهپاد یک زنبور نر است. این زنبور نر حاوی مایع منی در داخل بدن خود است که برای جفت گیری با ملکه های باکره استفاده می شود.

یک کلنی زنبور عسل به طور معمول دارای یک 1 است ملکه زنبور عسل در یک زمان. او مادر تمام زنبورهای موجود در کندو است. ملکه زنبور عسل است بزرگترین زنبور در کندو.

زنبورها و ملکه پس از جفت گیری برای تصویر تولید مثل به کندو باز می گردند.

زنبورهای عسل چگونه جفت گیری می کنند

جفت گیری در کلنی زنبور عسل انجام نمی شود. این یک نقص ژنتیکی واقعی خواهد بود.

جفت گیری ملکه ها با پهپادهای بسیار نزدیک به آنها ممکن است ناسالم باشد. احتمال انتقال صفات بد به نسل بعدی بیشتر است.

هنگامی که زمان مناسب باشد (چند روز پس از ظهور به عنوان یک بزرگسال)، ملکه باکره از کندو پرواز می کند. او اغلب توسط چندین زنبور کارگر همراه است.

ملکه زنبور عسل به منطقه خاصی به نام “منطقه اجتماعات هواپیماهای بدون سرنشین” پرواز می کند. ما هنوز نمی دانیم که ملکه چگونه می داند کجا باید برود – یا هواپیماهای بدون سرنشین!

زنبورهای بدون سرنشین چشمان درشتی دارند و از آنها به خوبی استفاده می کنند. آنها باید بتوانند ملکه ها را در حال پرواز ببینند. چندین هواپیمای بدون سرنشین ملکه باکره را از طریق هوا تعقیب می کنند.

جفت گیری در پرواز انجام می شود. همانطور که اندوفال زنبور نر اسپرم را در ملکه رسوب می کند – می شکند. پهپاد روی زمین می افتد و او به زودی خواهد مرد.

در چند روز آینده، ملکه زنبور ما با 12 تا 20 پهپاد جفت گیری می کند. هنگامی که “اسپرماتکا” او پر از مایع منی شد، زمان جفت گیری به پایان می رسد. او هرگز کندو را ترک نخواهد کرد، مگر اینکه با ازدحام آن را ترک کند.

تنوع ژنتیکی حاصل از جفت گیری با هواپیماهای بدون سرنشین متعدد می تواند هر دو را ایجاد کند زنبورهای تیره و روشن در همان مستعمره

زنبورهای ملکه 2 نوع تخم می گذارند

زنبور عسل ملکه در واقع ظرفیت 2 نوع تخم گذاری را دارد! او ممکن است یک تخم بارور شده با مایع منی یا یک تخمک بارور نشده بگذارد.

در داخل شکم بزرگ و دراز ملکه زنبور عسل، تخمدان هایی حاوی تخم هستند. با گذشت زمان، تخمک‌ها از تخمدان آزاد می‌شوند و در مجرای تخمدان حرکت می‌کنند.

یک ملکه جفت شده منی در ساختار خاصی در شکم خود ذخیره می کند. این اسپرماتکا نامیده می شود. در اینجا بیش از 5-6 میلیون اسپرم تا زمان نیاز زنده و زنده نگه داشته می شوند.

همانطور که تخمک در بدن او حرکت می کند، ملکه این گزینه را دارد که منی را آزاد کند و تخمک را بارور کند – یا نه.

لارو زنبور عسل و نوزاد درپوش داخل تصویر کندو.

تولید زنبورهای جدید برای کلنی

کلنی زنبور عسل نیازمند تلاش هزاران نفر است که برای حفظ کلنی با یکدیگر همکاری می کنند. آن هزاران زنبور از کجا می آیند؟ و چرا ما هرگز هیچ کدام را نمی بینیم بچه زنبورها?

در طول تخم گذاری، ملکه زنبور عسل اندازه هر یک از سلول های لانه زنبوری را اندازه می گیرد. اگر اندازه سلول به اندازه زنبور کارگر معمولی باشد، یک تخم بارور شده را در آن سلول می گذارد. این تخم به زنبور کارگر ماده تبدیل خواهد شد.

با این حال، اگر سلول بزرگتر باشد و برای زنبور نر کمی بزرگتر باشد، ملکه یک تخم بارور نشده می گذارد.

وقتی تخمک در بدن او حرکت می کند، منی ترشح نمی شود. زنبورهای بدون سرنشین یا زنبورهای نر از تخم‌های بارور نشده رشد می‌کنند.

از این تخم ها، نیروی کار کلنی توسعه می یابد و تمام مسئولیت های کندو را بر عهده می گیرد.

مراحل زندگی تولید مثل زنبور عسل

زنبور عسل یک حشره است. و مانند همه حشرات دارای 4 مرحله زندگی متمایز است. در مراحل رشد زنبورهای عسل طول یا تعداد روز متفاوت است.

هر نوع زنبور از این 4 مرحله رشد عبور می کند: تخم، لارو، شفیره و بالغ. اما زمان رسیدن به بزرگسالی کمی متفاوت است.

  • زنبورهای بدون سرنشین – 24 روز
  • زنبورهای کارگر – 21 روز
  • کوئینز بیز – 16 روز

من فکر می کنم جالب است بدانید که ملکه نسبت به 2 نوع زنبور دیگر زمان کمتری برای رسیدن به بزرگسالی نیاز دارد.

طول عمر کل (یا سن) هر نوع زنبور نیز متفاوت است. زنبورهای کارگر در طول تابستان حدود 6 هفته زندگی می کنند. اما در طول ماه‌های زمستان، کارگران کندو می‌توانند بسیار طولانی‌تر زندگی کنند – تا 6 ماه.

زنبور بدون سرنشین (زنبور عسل نر) در طول فصل گرما چند ماه زندگی می کند. زنبورهای بدون سرنشین معمولاً در زمستان زندگی نمی کنند. آنها در اواخر پاییز از کندو اخراج می شوند.

زنبورهای کارگر و زنبورهای عسل بدون سرنشین تصویر داخل کندو.

کلونی زنبورهای عسل یک ملکه جدید می سازد

زمانی که یک کلنی زنبور عسل به ملکه جدیدی نیاز دارد، می تواند ملکه ای تولید کند. کلنی باید دارای لارو بسیار جوان از یک تخم بارور شده باشد.

این لاروهای جوان با یک رژیم غذایی غنی تغذیه می شوند. این باعث می شود آنها تبدیل به ماده های جنسی تولید مثل می شود. این غذای مخصوص ملکه به ژل رویال معروف است.

ملکه زنبور عسل بزرگتر از کارگران و بلندتر از هواپیماهای بدون سرنشین است. ویژه سلول ملکه در اطراف لارو ملکه در حال رشد ساخته شده است. این سلول های ملکه شبیه بادام زمینی های بزرگی هستند که در امتداد صورت شانه آویزان شده اند.

با این حال، در سال‌های اخیر، محققان گمان می‌کنند که این رژیم غذایی ملکه بیشتر از آن چیزی است که ما ابتدا فکر می‌کردیم. شاید این فقط ژل رویال نیست که زنبور ملکه را ملکه می کند؟

هنگامی که ملکه باکره از سلول خود خارج می شود، به سلول های ملکه دیگر در کندو می رود. ماموریت او نابود کردن رقبای خود است.

این کار با نیش زدن سایر ملکه های باکره با نیش صاف او انجام می شود. پس از اتمام زمان جفت گیری، او کار طولانی مدت خود را برای تخم گذاری آغاز می کند.

ازدحام نشان دهنده تولید مثل در سطح مستعمره در راه رسیدن به تصویر خانه جدید.

تولید مثل زنبور عسل در سطح کلنی

اگر یک کلنی زنبور عسل بزرگ و شلوغ شود، زنبورها ممکن است ازدحام کنند در یک دسته زنبورها، ملکه و حدود نیمی از جمعیت زنبور عسل را ترک می کنند تا یک کلنی جدید در جای دیگری تشکیل دهند.

کندو مادر با سلول های ملکه باقی مانده است. یکی از آن ملکه های جدید به لایه تخم کلنی اصلی تبدیل می شود.

ازدحام راهی برای تولید مثل کلنی است. با این حال، بدون خطر نیست. گاهی اوقات گروه جدید و/یا کلنی مادر با شکست مواجه می شوند.

در طول هزاران سال، زنبورها روش هایی را برای جفت گیری و تولیدمثل ایجاد کرده اند. چرخه تولید مثل آنها با محیطی که در آن زندگی می کنند گره خورده است.

هنگامی که آب و هوا مناسب است و غذای زیادی در دسترس است، این زمان برای زنبورها است که به صورت جداگانه یا به صورت کلنی تولید مثل کنند.

سفارش فوری عسل ♥