زنبورها چگونه به گل ها کمک می کنند؟


همه با دیدن حشرات از گیاهان گلدار آشنا هستند. زنبورها و گل ها یک رابطه همزیستی دارند – حتی اگر آن را به این شکل برنامه ریزی نکرده باشند. البته ما فقط در مورد زنبورهای عسل صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد گرده افشانان دیگر نیز صحبت می کنیم. بدون آنها، ادامه دنیای گیاهان متنوع ما نمی تواند ادامه یابد. بنابراین، زنبورها چگونه به گل ها کمک می کنند و چه کمکی می توانیم انجام دهیم؟

کمک زنبورها به گل ها از طریق گرده افشانی

مزرعه گلهای زرد با زنبورهای عسل گرده افشانی.

این یک داستان عاشقانه است. شاید، نه به شکل عاشقانه ای که آدم اغلب به عشق فکر می کند. ولی، زنبورها و گل ها رابطه فیزیکی دارند که منجر به زندگی جدید (دانه) می شود. در گیاهان به این گرده افشانی می گوییم.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

گرده افشانی چیست؟ این فرآیند انتقال گرده از یک گل به گل دیگر است. بسیاری از گیاهان به “گرده افشانی متقاطع” نیاز دارند. اینجاست که گرده یک گل به گل دیگری از همان نوع گیاه منتقل می شود.

زمینی از گل‌های آفتابگردان را تصور کنید، حشرات پرنده از هزاران گل زرد دیدن می‌کنند – در هر توقف، دانه‌های گرده را رد و بدل می‌کنند. نتیجه یک گل “بارور” است که دانه تولید می کند.

داستان گرده افشانی و زنبورهای عسل

زنبورهای عسل گرده افشان بزرگی هستند برای گیاهانی که نیاز به گرده افشانی متقابل دارند. چرا حتی در میان عملیات کشاورزی مدرن اینقدر ارزش دارند؟

آنها علاوه بر خانواده های پرجمعیت خود، در طول سفرهای جستجوی علوفه، تمایل به دیدن انواع گل های مشابه دارند. این “وفاداری گل” یا “قوم گل” نامیده می شود و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که گرده های بیشتری به جایی که باید باشد برسد.

گرده افشانی برای رشد میوه یا دانه های زنده ضروری است. اگر خودشان کندو را نگهداری نکنند، کشاورزان پول می دهند زنبورداران مهاجر کندوهای زنبور عسل را برای شکوفایی محصول بفرستید.

میوه و دانه بیشتر – چه در مزرعه کشاورز و چه در طبیعت چیز خوبی است. برداشت محصول بیشتر است و به کشاورز کمک می کند تا سود کند.

در طبیعت، دانه ها به گیاهان جدیدی تبدیل می شوند و به تراکم گل های منطقه می افزایند. در بسیاری از موارد، این عمل تولیدمثلی بدون کمک حشرات بسیار دشوار است یا اصلاً انجام نمی شود.

با این حال، همه گیاهان برای بقا به گرده افشان حشرات نیاز ندارند – برخی حتی زنبورها را دفع می کنند. برخی دیگر توسط باد گرده افشانی می شوند یا خود گرده افشانی می شوند.

اما، برای کسانی که به گرده افشانی حشرات متکی هستند – زنبورهای عسل و زنبورهای بامبل دو بازیکن رایج هستند. در واقع، Bumble ها گرده افشانی وزوز را انجام می دهند – اندازه بزرگ آنها باعث می شود دانه های گرده بیشتری تکان بخورند.

نمودار حرکت زنبورها گرده در میان گلها برای زادآوری.

چگونه گل ها زنبورها را جذب می کنند

گیاهان گلدار که نیاز به گرده افشانی دارند، ابتدا باید حشرات را به بازدید بفرستند. گل ها زنبورها را جذب می کنند به شکوفه های خود با استفاده از چندین نشانه.

گلبرگ های رنگارنگ و راهنمای شهد (برای ما نامرئی) برای این طراحی شده است راه دیدن زنبورها. در برخی موارد، گرده و شهد بوها یا عطرهایی را منتشر می کنند که بینی زنبورهای ظریف آن را تشخیص می دهد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چه زمانی پیشاهنگان (که به دنبال غذا هستند) یک منبع غذایی خوب پیدا می کنند، آنها به سمت کندو می روند. پس از داخل شدن، از انواع مختلف استفاده می کنند می رقصد تا به خواهران خود بگویند کجا را نگاه کنند.

نقش زنبورها در گرده افشانی

زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها از هدایایی که گل ها می توانند ارائه دهند لذت می برند. در واقع، آنها برای ادامه زندگی مستعمره به آنها وابسته هستند. با این حال، تا آنجا که ما می دانیم، این حشرات سخت کوش عمدا به گل ها کمک نمی کنند.

جمع آوری منابع از گیاهان گلدار

هدف اولیه آنها این است که جمع آوری منابع مورد نیاز مستعمره. رفتن به دنیا برای جمع آوری شهد، گرده و سایر منابع، علوفه جویان را در معرض خطر بزرگی قرار می دهد. با این حال، آنها این کار را به دلیل دانش ذاتی مبنی بر اینکه بقای زنبورها به آن بستگی دارد، انجام می دهند.

شهد برای کلنی زنبور عسل مهم است زیرا از آن برای تهیه عسل استفاده می شود. بسیاری از پوند عسل باید قبل از رسیدن هوای سرد ذخیره شود. در غیر این صورت، کلنی ممکن است در طول زمستان بمیرد.

آنها همچنین گرده ها را جمع آوری می کنند. آن است تنها منبع پروتئین برای کلنی است زیرا آنها حشرات دیگر را نمی خورند. بدون گرده، آنها قادر به پرورش نیستند نوزادان.

زنبور عسل در گل زرد پوشیده از گرده چسبنده.

گرده افشانی گیاهان

گرده افشانی به طور تصادفی انجام می شود. جوینده ما ممکن است در حال جمع آوری شهد یا بسته بندی گرده در “سبدهای گرده” خود برای بازگشت به کندو باشد. در هر صورت – این یک کار کثیف است.

با حرکت از گلی به گل دیگر، گرده های چسبنده به حالت فازی می چسبند بدن زنبورها. هر بار بازدید از گل باعث چسبیدن دانه های گرده و مالیدن برخی از آنها می شود. این انتقال گرده باعث تولید میوه و سپس بذر برای گیاهان می شود.

چگونه گل ها از زنبورها سود می برند

برای آن دسته از گیاهان گلدار که نیاز به گرده افشانی حشرات دارند، زنبورها ضروری هستند. بدون گونه های مختلف زنبورهای بومی و سایر گرده افشان ها، گیاهان قادر به تولید بذر نیستند. بدون دانه به معنای نداشتن گیاه جدید است. این به معنای از دست دادن گیاهان یک ساله است که هر ساله به بذر وابسته هستند. همچنین، دانه ها و میوه های کمتری برای سایر اشکال حیات وحش.

سفارش فوری عسل ♥