زنبورها چه زمانی بیرون می آیند: چرا مهم است؟


تصویر پنهان پینترست

با فرا رسیدن روزهای گرم اواخر زمستان و اوایل بهار، ممکن است متوجه شوید که چیزی کم است. شاید دلتان برای وزوز دوستانه زنبورها تنگ شده باشد. اگر در یک منطقه معتدل زندگی می کنید که ماه های سرد را تجربه می کند، از قبل می دانید که آنها در تمام سال فعال نیستند. اما این حشرات پرمشغله نقش مهمی در اکوسیستم ما دارند و کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. بنابراین، زنبورها کی بیرون می آیند? کمی به گونه زنبوری که در مورد آن بحث می کنیم بستگی دارد.

فصل زنبور عسل چه زمانی است؟

اولین زنبور عسلی که در بهار روی تصویر گل سفید ظاهر شد.

البته، باید به خاطر داشته باشیم که اصطلاح “زنبورها” طیف گسترده ای از زندگی حشرات را در بر می گیرد. در میان هزاران گونه، هر کدام زیستگاه طبیعی و شیوه زندگی خود را دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

بنابراین، ما انتظار داریم تغییرات زیادی در تعیین زمان ظاهر شدن یک گونه خاص به صورت روزانه وجود داشته باشد.

برخی از آنها نسبت به سایرین مقاوم تر به سرما هستند. بنابراین دمای روز در زندگی آنها نقش دارد.

زنبورهایی که از خواب زمستانی بیرون می آیند

ابتدا اجازه دهید زنبورهایی را در نظر بگیریم که به خواب زمستانی می روند. این شامل بسیاری از حشرات منفرد است. اعضای این گروه تنها زندگی می کنند و به تنهایی جوان بزرگ می کنند. مادر مجرد لانه می سازد و نگهداری می کند. او نیروی کاری برای کمک به تغذیه جوان ندارد..

دیگران، خانواده را با یک ماده جفت شده نیز آغاز می کنند. اما، او زنان بیشتری را پرورش می دهد تا در مراقبت از جوانان و یافتن غذا کمک کنند.

اینها شامل حشرات آشنا مانند: زنبورهای بامبل، زنبورهای نجارو برخی از حشرات که اصلا زنبور نیستند.

من به خانواده زنبورها اشاره می کنم – آن زنبورهای جلیقه زرد دوست داشتنی که در منطقه من بسیار رایج هستند.

آنها در تمام زمستان لانه نگه نمی دارند – فقط ملکه زنده می ماند. دیگری اعضای کلنی زندگی نمی کنند پاییز گذشته

تنها، ماده های تولید مثلی در طول زمستان به خواب زمستانی می روند. هر بهار او یک لانه جدید را به تنهایی شروع می کند.

تصویر زنبور عسل روی گل بهاری.

حشرات – از جمله مورد علاقه من زنبورهای عسل، خونسرد هستند موجودات وقتی دما بسیار پایین است نمی توانند زنده بمانند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

و دمای هوا باید حتی بالاتر باشد زنبورها برای پرواز و علوفه برای غذا.

بسته به محل زندگی شما، بیشتر حشرات از جمله زنبورهای بامبل در ماه مارس ظاهر می شوند. آنها را خواهید دید که پرواز می کنند، به خصوص در بعد از ظهر گرم.

آنها می توانند در دمای هوا کمی کمتر از 50 درجه فارنهایت علوفه بخرند. بسیار کمتر از آن و نمی توانند ماهیچه های پرواز خود را به دمای مناسب برسانند.

یک ملکه جلیقه زرد نیز با فرا رسیدن روزهای گرم بهار فعال می شود. او شروع به جستجوی علوفه و ساختن لانه در حدود ماه آوریل می کند.

این لانه ها اغلب در زمین هستند و ممکن است تا اواخر تابستان متوجه لانه ها نشوید.

آن زمان است که لانه ها بسیار بزرگ می شوند و مانعی برای مردم و حیوانات می شوند. به همین دلیل است که برخی از صاحبان خانه ها تله می خرند یا تله های ژاکت زرد خود را بسازند تلاش برای گرفتن ملکه ها در اوایل فصل.

زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند

برخلاف زنبورهای بامبلز و ژاکت زرد زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند. کل کلنی با هم زندگی می کنند داخل کندو در زمستان.

این مستعمره با نزدیک شدن به یکدیگر و تشکیل یک خوشه زمستانی، عسل و گرده ذخیره شده را می خورد و گرمای کافی برای حفظ زندگی در روزهای سرد تولید می کند.

کلنی زنبور عسل کامل در تصویر کندوی زنبور عسل.

از آنجایی که آنها در حالت خواب زمستانی واقعی نیستند، در روزهای گرم زمستانی اگر دما اجازه دهد بیرون می آیند و پرواز می کنند.

هنگامی که دمای هوا به بالای 60 درجه فارنهایت می رسد، کلنی بسیار فعال تر می شود. کارگران زیادی را خواهید دید که برای علوفه بیرون می آیند و جمع آوری منابع مورد نیاز کندو.

با طولانی شدن روزها، فعالیت در کلنی زنبور عسل افزایش می یابد. زنبورهای نر (پهپادها) و حتی ممکن است ملکه های جدیدی تولید شوند که زنبورها برای شکوفه بهار آماده می شوند.

فعال ترین زمان سال برای حشرات

اکثر گونه های زنبور عسل و غیره حشرات تا ماه آوریل فعال می شوند. فعالیت‌های آن‌ها شامل جست‌وجوی غذا، محافظت از لانه‌شان و پرورش نسل جدیدی از جوانان است.

البته فعالیت های فردی بسته به گونه متفاوت است. با این حال، بیشتر زنبورها در روزهای سرد بارانی به جستجوی علوفه نمی پردازند.

حتی اگر دما خیلی پایین نباشد، تلاش برای پرواز و جمع آوری غذا ارزشش را ندارد. تصور کنید یک قطره باران در حال سقوط برای یک زنبور کوچک چقدر بزرگ به نظر می رسد.

این موضوع برای روزهای بادی نیز صادق است. زنبورهای عسل ویژگی خاصی دارند بخشی از آناتومی آنها برای اندازه گیری سرعت باد – آنتن آنها. اگر باد خیلی شدید شود، آنها در خانه می مانند و استراحت می کنند – شاید چرت می زنند.

فعال ترین زمان روز

صرف نظر از ماه سال، متوجه خواهید شد که حشرات در اواسط روز تا اواخر بعد از ظهر بیشتر فعال هستند. این گرم ترین بخش روز و زمانی است که بیشتر گل ها شهد خود را تولید کرده اند برای روز.

با نزدیک شدن به عصر، علوفه گران بیشتری در کندو جمع می شوند. این امر در مورد زنبورهای جلیقه زرد نیز صادق است، اکثر آنها شب ها به لانه بازمی گردند.

فعالیت زنبور عسل

زنبورهای عسل در خانواده های اجتماعی بزرگی به نام کلونی زندگی می کنند. خانه آنها اغلب است به نام کندوی عسل. در داخل، هزاران نفر برای انجام وظایف لازم برای زندگی مستعمره کار می کنند.

به دلیل توانایی آنها در تولید مقادیر زیادی عسل، زنبورداران یک “فصل زنبور عسل” واقعی برای کار دارند. این معمولاً از فوریه / مارس تا سپتامبر / اکتبر طول می کشد.

در این ماه های گرم، زنبورداران کلنی های خود را مدیریت می کنند و آنها را برای زمان شهد فراوان آماده می کنند. جریان عسل.

پس از بهار هیجان تماشای برای ازدحام زنبورهاامیدواریم که مستعمرات رشد کنند و مولد شوند. بیشتر زنبورداران سعی می کنند رفتار ازدحام را محدود کنند – آنها ترجیح می دهند کندوهایشان عسل درست کند.

برداشت عسل یک پروژه تابستانی است. برخی از مردم فکر می کنند که عسل در تمام سال برداشت می شود، اما در بیشتر مکان ها اینطور نیست.

ملکه ژاکت زرد جفت شده در حال آماده شدن برای تصویر زمستانی.

انتقال به فصل غیرفعال برای زنبورها

با انتقال پاییز به زمستان، زنبورهای عسل، بامبل ها و دیگران برای زمستان آماده می شوند. کسانی که به خواب زمستانی می روند، مشغول اطمینان از جفت گیری ملکه ها و آماده شدن برای زمستان هستند.

در این خانواده ها، آن کارگران با رسیدن سرما می میرند. ملکه های جفت شده در زمستان با خواب زمستانی در زیر آوار باغ زنده می مانند.

آنها آماده هستند تا با فرا رسیدن هوای گرم زندگی خود را از نو آغاز کنند. در یک روز گرم زمستانی، ملکه زنبور عسل ممکن است خودش را تغذیه کند گل زمستانی شکوفه.

و بله، من زنبورهای ژاکت زرد را در این مقاله گنجانده ام نه به این دلیل که زنبور هستند – آنها نیستند. با این حال، عموم مردم اغلب آنها را متعلق به خانواده زنبور عسل می دانند.

برای زنبورهای عسل، این به معنای ذخیره عسل و گرده در داخل کندو است. جمعیت کلنی به آرامی کاهش می یابد زیرا زنبورها برای زنده ماندن در زمستان “قطع می شوند”. وظایف زنبورداری زمستانی باید کمتر از ماه های گرم باشد.

اشتراک گذاری جهان با زنبورها

اگرچه آنها بخش های مهمی از اکوسیستم هستند، اما همه طرفداران پر و پا قرص این حشرات نیش دار نیستند. اشکالی ندارد.

شاید شما یک مورد کامل از apiphobia? یا شاید نخواهید با زنبور عسل خیلی نزدیک و شخصی شوید.

باحاله. هنوز هم می توانید دنیا را با این حشرات مفید تقسیم کنید. یک منطقه از باغ را برای گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند یا حداقل جذب بیشتری به منطقه نمی کنند.

و بله، گاهی اوقات برای امنیت عمومی ممکن است لازم باشد برخی از آنها را به کار بگیرید تاکتیک هایی برای دور نگه داشتن زنبورها.

گذاشتن لایه‌ای از برگ در باغ برای زنبورهای زمستانی یک چیز عالی است. ملکه زنبور عسل در آنجا منتظر هوای گرم است. بسیاری از حشرات دیگر نیز همین کار را می کنند.

در حالی که ممکن است ما همیشه زنبورها را در زندگی روزمره خود فعال نبینیم، اما آنها آنجا هستند. زندگی زنبور عسل چه مشغول کار باشد چه منتظر سال آینده باشد. در زمان مناسب سال برای گونه های خاص، زنبورها بیرون می آیند و از نو شروع می کنند.

سفارش فوری عسل ♥