زنبورها چقدر عمر می کنند؟


تصویر پنهان پینترست

گونه های مختلفی از حشرات در جهان وجود دارد که ما آنها را زنبور عسل می نامیم. برخی فقط برای مدت بسیار کوتاهی زندگی می کنند. در واقع، هیچ زنبوری حداقل در مقایسه با پستانداران امید به زندگی طولانی ندارد. این واریانس در مورد کلنی زنبور عسل نیز صدق می کند. یک ملکه می تواند چندین سال زندگی کند اما سایر اعضای کلنی چندان خوش شانس نیستند. بنابراین، زنبورها چقدر عمر می کنند? خوب این بستگی به گونه و نقش در لانه یا کندو دارد.

طول عمر زنبورها

زنبور عسل کارگر مسن‌تر با بال‌های پاره‌پاشیده به‌دلیل سن تصویر جستجوی غذا.

ما تمایل داریم هر نوع حشره پرنده ای را که نیش می زند مانند زنبور تصور کنیم. با این حال، این درست نیست. علاوه بر بسیاری از گونه های زنبور عسل (زنبورهای عسل، زنبورهای عسل، زنبورهای منفرد و غیره) حشرات دیگری نیز وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

دنیای ما شامل زنبورها است، هورنت ها و بسیاری دیگر که نزدیک به هم هستند اما متفاوت هستند. اگرچه آنها عضوی از خانواده زنبور عسل نیستند – اغلب آنها را اشتباه گرفته می شود.

برخی از آنها حشرات اجتماعی هستند که در خانواده ها با هم زندگی می کنند. اما اکثریت آنها افراد انفرادی هستند که به تنهایی تشکیل خانواده می دهند. هر نوع سبک زندگی و طول عمر متفاوتی دارد.

زنبور ژاکت زرد با از بین بردن تصویر زنبور عسل عمر آن را کوتاه می کند.

زنبورهای عسل چقدر عمر می کنند?

البته باید از یکی از شناخته شده ترین حشرات روی کره زمین شروع کنم! عسل زنبورها حشرات اجتماعی هستند که در مستعمرات بزرگ زندگی می کنند.

با سلامتی و کمی شانس، یک کلنی می تواند سال ها ادامه یابد. با این حال، زنبورهای منفرد داخل کندو آنقدر عمر نخواهند کرد.

همه زنبورهای عسل از یک عبور می کنند چرخه زندگی شامل 3 مرحله است توسعه اینها عبارتند از: تخم، لارو، شفیره و بالغ. به این دگردیسی کامل می گویند.

زندگی زنبور عسل با ملکه تخم گذاری بعد از 3 روز این تخم مرغ به لارو تبدیل می شود و توسط بزرگسالان جوان تغذیه می شود زنبورهای پرستار.

در زمان مناسب، سلول کلاهک می شود و لارو به شفیره تبدیل می شود. یک فرد بالغ کاملاً رشد یافته هنگامی که بالغ شود ظاهر می شود. همه اعضای کلنی این روند توسعه را طی می کنند.

زنبور عسل چقدر عمر می کند به متغیرهای مختلفی بستگی دارد اما مهمترین آن نقش آن در کندو است.

طول عمر زنبور عسل بر اساس نوع

  • یک ملکه 2 تا 3 سال عمر می کند
  • یک کارگر 6 هفته / 6 ماه زندگی می کند
  • یک پهپاد 2 ماه یا تا زمان جفت گیری زندگی می کند

ملکه زنبورها چقدر عمر می کنند؟

اعلیحضرت ملکه زنبور عسل مهمترین فرد در کندو است. نقش اصلی او تخمگذاری است. تنها ماده تولید مثلی در کلنی، او مادر همه است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با توجه به این شغل مهم برای کلنی، انتظار داریم این زنبور برای مدت طولانی زندگی کند. آ ملکه ظرفیت زندگی 3 تا 4 سال را دارد (گاهی اوقات بیشتر). با این حال، او به ندرت به این مدت در مستعمره دوام می آورد.

چرا ملکه زنبورها بیشتر از بقیه عمر می کنند؟ چند دلیل برای طول عمر او وجود دارد. یکی اینکه تغذیه اش عالیه. تغذیه ژل رویال و تنها مواد مغذی – او در مواد غذایی با کیفیت کم ندارد.

همچنین، ملکه مجبور نیست بیرون از کندو کار کند تا بال‌ها و سایر قسمت‌های او به سرعت فرسوده نشوند. اما حتی بدون کار سخت در میدان، ملکه برای همیشه دوام نمی آورد.

با افزایش سن، تولید فرمون او کاهش می‌یابد و تخم‌گذاری کند می‌شود. از وقتی که زنبورهای کارگر با احساس یک ملکه شکست خورده، آنها ملکه جدیدی پرورش خواهند داد. به این می گویند supersedure و آنها ملکه پیر را بکش.

زنبور ملکه بزرگ روی شانه با تصویر کارگر.

زنبورهای کارگر

اکثر اعضای یک کلنی زنبورهای کارگر هستند. این زنبورهای ماده غیر تولید مثل از تخم های بارور شده رشد می کنند. آنها نیروی کار کلنی هستند و بیشترین مسئولیت را دارند.

از جمع آوری گرده و شهد گرفته تا تغذیه لارو و دفاع از کندو در برابر شکارچیان، کار کارگر هرگز انجام نمی شود. متأسفانه برای این خانم های سخت کوش، همه این کارها به بدن آنها ضربه می زند.

زنبورهای کارگر چقدر عمر می کنند? پس از بیرون آمدن از سلولش، یک کارگر در طول تابستان حدود 6 هفته زندگی می کند.

3 هفته اول صرف کارهای داخل کندو می شود. در طول 3 هفته گذشته، کارگر علوفه خوار می شود. پرواز در مسافت های طولانی به جمع آوری چیزهای مورد نیاز مستعمره بر بال هایش آسیب می زند. کارگر به معنای واقعی کلمه خود را تا حد مرگ کار می کند.

زنبورهای زمستانی بیشتر عمر می کنند

جالب اینجاست که کارگرانی که در پاییز “متولد می شوند” می توانند انتظار سبک زندگی متفاوتی داشته باشند. زنبورهای پاییزی از نظر فیزیولوژیکی با کارگران تابستانی متفاوت هستند.

آنها حاوی بدن های چربی بزرگ تری در داخل شکم خود هستند. اینها زنبورهای چاق زمستانی ماه های سرد را در داخل کندو بگذرانید. کارگران زمستانی می توانند تا 6 ماه عمر کنند!

زنبورها چقدر زنده هستند تصویر اینفوگرافیک

پهپادها – (زنبورهای نر) عمر کوتاه تری دارند

زنبورهای بدون سرنشین نرهای خانواده زنبور عسل هستند. آنها از تخم های بارور نشده رشد می کنند. هواپیماهای بدون سرنشین برای تولید مثل زنبور عسل. تنها هدف آنها جفت گیری با ملکه های باکره است.

هواپیماهای بدون سرنشین کار دیگری انجام نمی دهند. دور کندو تنبلی می کنند و می خورند. در بعدازظهرهای گرم آنها برای جستجوی ملکه های باکره بیرون می روند. زندگی خوب است – برای مدتی.

جفت گیری در خارج و دور از کندو در مناطقی به نام “مناطق اجتماع پهپادها“. هنگامی که یک هواپیمای بدون سرنشین با یک ملکه جفت می شود، اندام های تناسلی او از بدنش جدا می شود.

پهپاد موفق روی زمین می افتد و اندکی پس از جفت گیری می میرد. اگر پهپاد با ملکه جفت نمی شود، او چندین ماه در فصل گرم زندگی خواهد کرد.

افسوس هنگامی که پاییز فرا می رسد، زندگی آسان پهپاد به پایان رسیده است. زنبورهای کارگر پهپادها را از کندو بیرون می اندازند و آنها را رها می کنند تا بمیرند. مستعمره نمی خواهد در زمستان به آنها غذا بدهد.

تصویر زنبور عسل بزرگ روی گل زرد.

زنبورهای بامبل چقدر عمر می کنند؟

یکی دیگر از اعضای بسیار محبوب دنیای حشرات است بامبل بی. اگرچه شبیه زنبورهای عسل است، طول عمر زنبور عسل تفاوت های عمده ای دارد.

مانند زنبور عسل، کار یا وظایف کلنی بین کاست های فردی تقسیم می شود. و، به دلیل چرخه‌های تولید زیاد در طول فصل گرم، نسل‌های همپوشانی را مشاهده خواهید کرد.

با این حال، کلنی زنبور عسل به صورت گروهی زمستان نمی گذراند. این بدان معنی است که فقط برخی از افراد زندگی ای خواهند داشت که در زمستان “طول می یابد”. فقط یک ملکه تا سال جدید زنده می ماند.

خانواده زنبورهای بامبل در بهار زمانی که ملکه های جفت شده از خواب زمستانی خارج می شوند شروع می شود. پس از پیدا کردن یک مکان لانه خوب، او چند تخم می گذارد و از آنها مراقبت می کند.

هنگامی که این بامبل های “کارگر” بالغ شدند، بسیاری از فعالیت های کلنی را به عهده می گیرند و ملکه را برای تخم گذاری می گذارند. اکثر زنبورهای کارگر بامبل از 2 هفته تا چند ماه عمر می کنند.

آ ملکه بامبل زنبور عسل می تواند چندین سال زندگی کند اگر شرایط خوب باشد. در اواخر تابستان، ملکه تخم‌هایی می‌گذارد که پهپادها و ملکه‌های جدید تولید می‌کنند. نرها عمر زیادی ندارند.

مانند پهپادهای زنبور عسل، بامبل های نر پس از جفت گیری می میرند. آنهایی که تا هوای سرد زنده بمانند در آن زمان از بین خواهند رفت.

زنبورهای منفرد زندگی کوتاهی دارند

اکثر زنبورهای جهان زنبورهای منفرد هستند (زنبورهای میسون، زنبورهای حفار، زنبورهای عرق زن و غیره). ماده به تنهایی برای ساختن لانه و بچه عقب کار می کند. نرها فقط یک مأموریت در زندگی دارند – جفت گیری. طول عمر بزرگسالی آنها تنها چند هفته است.

متغیرهای امید به زندگی زنبور عسل

ما فقط می توانیم یک متوسط ​​طول عمر زنبور عسل برای هر حشره (زنبور عسل یا زنبور) به دلیل متغیرهای زیاد درگیر. این اصطلاح نه تنها به ژنتیک حشره خاص بلکه به عوامل دیگر نیز بستگی دارد.

آب و هوای شدید، قرار گرفتن در معرض آفت کش ها (مانند سمپاشی پشه) و سایر فشارهای محیطی باعث مرگ زودهنگام زنبورها می شود.

بیمار یا زنبورهای بیمار می میرند جوان هستند و توانایی های خود را برآورده نمی کنند. در زنبورهای عسل، آلودگی کنه واروآ عمر بسیاری از مستعمرات را کوتاه می کند.

بدشانس ها ملکه ای که توسط پرنده خورده می شود در پرواز جفت گیری او تا سن 3 یا 4 سال زندگی نمی کند. حتی اگر او توانایی انجام این کار را داشته باشد. زنبورها و سایر حشرات یکدیگر را شکار می کنند.

به عنوان موجودات زنده، زنبورها می خوابند، بخورید و تولید مثل کنید. آنها به خوبی نیاز دارند زیستگاه های دوستدار زنبور عسل برای انجام همه این کارها

گونه، جنس، سلامتی و مکان همگی در زمانی که انتظار می رود زنده بماند، نقش دارند. اما، حتی در بهترین شرایط – هیچ تضمینی برای عمر طولانی وجود ندارد.

اگر زنبور شما را نیش بزند چقدر زنده می ماند؟

کارگران مدافعان کلنی زنبور عسل هستند. نیش خاردار آنها در پوست فرو می رود.

نیش و کیسه سم از بدن زنبور کنده می شود. او معمولاً به زودی می میرد. اگر یک نیش زنبور عسل شما، او فداکاری نهایی را برای محافظت از مستعمره داده است.

نتیجه

همانطور که شباهت ها و تفاوت های بین مختلف را مشاهده می کنیم انواع زنبورها و حشرات، درک این سردرگمی آسان است زنبورها چقدر عمر می کنند.

حتی در درون هر گونه، شرایط محلی و فشارهای محیطی در طول عمر آنها نقش دارد. و هیچ زنبوری تضمین نمی شود که به پتانسیل خود برسد، شکارچیانی مانند زنبورهای جلیقه زرد و حتی برخی پرندگان زنبورها را می خورند.

اغلب به نظر می رسد که هر چه بیشتر در مورد زنبورها بدانیم… سوالات بیشتری در مورد این حشرات جذاب داریم.

شاید شما دوست دارید زنبوردار شود، یا شاید نه. شاید بخواهید بیشتر در مورد این حشرات شگفت انگیز بدانید.

از آنجایی که شاهد کاهش جمعیت گرده افشان هستیم، اکنون زمان خوبی برای آشنایی با این حشرات ارزشمند است. این یکی از بهترین کتاب های عمومی که در مورد زنبورها پیدا کرده ام – اگر می خواهید بیشتر بدانید آن را بررسی کنید.

سفارش فوری عسل ♥