زنبورها فرار می کنند-چرا زنبورها ترک می کنند – زنبورهای عسل کارولینا


تصویر پنهان پینترست

بعد از کلی کار سخت برای آماده شدن و گذاشتن زنبورها در کندو، پیدا کردن یک کندوی عسل خالی است. به ظاهر یک شبه، همه (یا تقریباً همه) زنبورهای کندو ترک می کنند – آنها رفته اند. در زنبورداری به این می گوییم فرار. این نشان دهنده ضرر قابل توجهی برای زنبوردار است و تا حدودی رمز و راز است. ما همیشه نمی فهمیم چرا زنبورهای عسل فرار می کنند اما برخی از عوامل مشترک وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

چرا زنبورها فرار می کنند؟

کندوی خالی تنها با چند کارگر پس از فرار کلنی.

پیدا کردن کندویی که چند روز پیش فعال بود و اکنون خالی است، بویژه برای زنبورداران مبتدی ناراحت کننده است.

با توقع زیاد بیرون می روی تا به کندو نگاه کنی و متوجه می شوی که زنبورها رفته اند. گاهی اوقات، زنبورها کندوی پر از عسل را ترک کرده اند!

هنگامی که یک کلنی از کندو فرار می کند، ممکن است همه زنبورها ناپدید شوند. گاهی اوقات، چند کارگران جوان و مقداری گرده ممکن است وجود داشته باشد- اما در بیشتر موارد تنها چیزی که باقی می ماند شانه و شاید مقداری غذای ذخیره شده است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این بیشتر از آنچه فکر می‌کنید اتفاق می‌افتد و تجربه ناراحت‌کننده می‌تواند باعث شود زنبورداران جدید سرگرمی را ترک کنند.

صادقانه، پیدا کردن هر کندوی خالی ما زنبورداران پیر را هم خیلی خوشحال نمی کند! اما، ما متوجه می شویم که این تنها یک بخش از آن است تجربه زنبورداری و روزهای بهتری خواهند آمد

کندوی زنبور عسل با سنک، زنبوردار جدید در حال بازرسی کندو و هجوم سوسک کندوی کوچک باعث فرار زنبورها می شود.

علل احتمالی فرار در زنبورهای عسل

بیایید برخی را مرور کنیم دلایل احتمالی یک کلنی زنبور عسل برای ترک و ترک خانه خود. البته، ما احتمالاً هرگز در هر مورد به طور قطعی نمی دانیم – اما این موقعیت ها اغلب با فرار همراه است.

 • اختلال مکرر از شکارچیان در شب
 • بیش از حد زنبورداران مضطرب که کندو را بیش از حد باز می کنند یا خشن هستند
 • گونه های تهاجمی مورچه در حیاط زنبور عسل
 • سطح بسیار بالای آفات کندو
 • زنبورها با کندو ناراحت هستند
 • تهویه ضعیف
 • محل بد کندو
 • ژنتیک زنبور عسل

شکارچیان کهیرهای مزاحم در شب

این مستعمره ممکن است مورد حمله شکارچیان باشد – به خصوص در شب. اسکنک ها و اپوسوم ها زنبورهای عسل را می خورند. اگرچه تصور نمی شود که اپوسوم ها تهدید بزرگی باشند و کنه ها را می خورند.

اسکنک ها در طول شب در ورودی کندو خراشیده می شوند. وقتی نگهبانان برای تحقیق بیرون می آیند، اسکنک آنها را می خورد. در حال حاضر، من عاشق اسکنک ها هستم (عجیب درست است؛).

این مشکل را می توان به راحتی با انتخاب یک حل کرد پایه کندو مناسب کندو را از روی زمین بلند کند. زنبورها و پشت شما با تشکر روزی محافظت می شوند.

اگر شکارچیان بزرگ در منطقه شما مشکل ساز هستند، شاید باید به فکر قرار دادن نوعی حصار در اطراف حیاط زنبور عسل باشید. یک حصار خرس برقی می تواند آنها را دور نگه دارد و می تواند از انواع دیگر شکارچیان نیز جلوگیری کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

باز کردن بیش از حد کهیر

در حالی که مهم است مستعمرات جدید خود را بازرسی کنید در صورت لزوم – یک روز در میان وارد کندو نشوید. این طبیعی نیست و بر پیشرفت کلنی شما تأثیر می گذارد.

اگر بیش از حد آنها را اذیت کنید، ممکن است در بازدید بعدی کندو خالی پیدا کنید. سعی کنید وقتی به داخل نگاه می کنید، مزاحمت را به حداقل برسانید. کمی دود سفید خنک سیگاری شما و یک بازرسی سریع و ملایم بهترین است.

زنبور دودی با دود سفید خنک و کندوی باز.

مورچه های مهاجم در حیاط زنبور عسل

مورچه ها جذب کندوها می شوند و باعث تشدید قابل توجه زنبورداران می شوند. هجوم کوچک مورچه ها زنبوردار را بیشتر از کلنی زنبور عسل تشدید می کند.

با این حال در برخی مناطق، “مورچه های آتشین” مهاجم و گونه های دیگر (مورچه های آرژانتینی) می توانند به کندو حمله کنند. این باعث ایجاد یک اختلال کافی برای زنبورها را مجبور به فرار کردن و به دنبال شرایط زندگی بهتر باشند.

من سعی می کنم مورچه های آتش را از بین ببرم قاتل مورچه دانه ای و زنبورداران مبتکر راه های دیگری را برای کنترل مشترک ارائه می کنند مورچه ها در کندوها.

سطح بالای آفات

گاهی زنبورهای عسل به دلیل کوچک بودن، ضعیف بودن و ناسالم بودن کندو خود را ترک می کنند. این مستعمرات در حال حاضر تحت استرس هستند.

سپس آفات وارد می شوند کنه های واروآ، سوسک های کندو و سایر آفات ممکن است باعث جابجایی کلنی شوند. زنبوردار با کنترل واروآ و استفاده از آن می تواند از این امر جلوگیری کند تله سوسک کندو به عنوان مورد نیاز.

مسئله دیگری که می تواند کلنی های شما را تشدید کند و به عنوان زنبورها و شاخک ها از کندو خارج شوند؟ آیا جمعیت زیادی از زنبورهای ژاکت زرد دارید که به کندوهای ضعیف شما حمله می کنند؟ اگر چنین است، تله زنبور خود را بسازید یا یکی بخرید – به زنبورهای خود کمک کنید!

بیشتر این شرایط به تنهایی لزوماً مشکل بزرگی نیستند. اما، همه این استرس ها باعث ناراحتی زنبورها می شود.

شخصی که یک کندو جدید را با تصویر رنگ زرد نقاشی می کند.

زنبورها کندو را ترک می کنند زیرا ناراحت هستند

من زنبورداران را تشویق می کنم کندوهای زنبور عسل را رنگ کنید با رنگ لاتکس خوب با این حال، چند روز یا چند هفته قبل از رسیدن زنبورها، نقاشی را کامل کنید. بوی قوی رنگ یا چوب باعث می شود که برخی از کلنی های جدید جعبه کندوی جدیدی را که به تازگی به آنها داده اید رها کنند.

بوی چوب، بوی رنگ و چسب را فراموش نکنید – همه اینها می تواند برای زنبورهای عسل حساس به بو ما را تحریک کند. به اجزای کندو جدید زمان دهید تا هوا خارج شوند.

تهویه ضعیف کندو

یکی از جالب ویژگی های زنبورهای عسل توانایی آنها در کنترل شرایط داخل کندو است. آنها دوست ندارند جعبه های زنبور عسل یا سوپر که مرطوب با تهویه ضعیف هستند. رطوبت بیش از حد احتمال ابتلا به گچ و سایر بیماری های مرتبط را افزایش می دهد.

گاهی اوقات ما زنبورداران سعی می کنیم کلنی های خود را “بیش از حد گرم” نگه داریم. کهیر نیاز به تهویه مناسب دارد. آنها را خیلی سفت نبندید. ورودی‌های بالایی و حتی تخته‌های پایینی غربال‌شده ممکن است به زنبورها کمک کند تا به خودشان کمک کنند.

مکان کندو بد

اهمیت الف موقعیت خوب کندو نمی توان بیش از حد استرس داشت. منطقه ای که نزدیک منابع غذایی و آب باشد و از بادهای تند محافظت شود، هدف است.

علوفه جویان باید بتوانند بدون مزاحمت مردم، ترافیک یا چیزهای دیگری که آنها را آزار می دهد، بیایند و بروند. آنها باید در خانه خود احساس امنیت کنند.

آیا ژنتیک زنبورها فرار را ترویج می کند؟

در نژادهای زنبورهای عسل که ما در کندوهای مدیریت شده نگهداری می کنیم، پروفایل های ژنتیکی مختلفی وجود دارد. برخی نژادها از نظر ژنتیکی بیشتر مستعد انتقال به مکان دیگری هستند – اگر کمی ناراضی باشند.

یک مثال کامل، زنبورهای عسل آفریقایی اغلب فرار می کنند نقل مکان به یک منطقه غنی از منابع دیگر اینگونه در سرزمین اصلی خود زنده می مانند. اکثر زنبورهای عسل در ایالات متحده دارای یک درجه هستند ژنتیک آفریقایی شده.

چگونه از ترک زنبورها جلوگیری کنیم

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به زنبوردار کمک کند احتمال خروج زنبورهای خود را کاهش دهید برای قطعات ناشناخته اینها فقط شیوه های خوب مدیریت کندو هستند.

 • یک مکان کندو خوب انتخاب کنید
 • کندوها را روی پایه از زمین بلند کنید
 • کندوها را در مکان های آفتابی با جریان هوای خوب قرار دهید
 • اگر زنبورهای شکارچی به کندوهای شما حمله کردند – تله ها را در نزدیکی خود قرار دهید
 • مستعمرات خود را قوی نگه دارید – ملکه مولد خوب
 • کنترل آفات
 • در صورت کمبود علوفه – به زنبورهای خود غذا دهید

لنگر در یک بسته جدید از زنبورها

وقتی من خرید یک بسته جدید زنبور عسل (بله من بسته ها را به nucs ترجیح می دهم)، یک قاب با بچه کمی از کلنی بالغ برمی دارم و به کندو جدید می دهم. (من متوجه شدم که یک زنبوردار جدید ممکن است این گزینه را نداشته باشد.)

من این را باور دارم نوزاد به لنگر انداختن کلنی جدید کمک می کند به کندو من دارم هرگز یک کلنی بسته جدید فرار نکرده بود، پس شاید کار کند.

من طرفدار استفاده از حذف کننده های ملکه و سایر موارد برای جلوگیری از ورود کندو نیستم. زنبورهای بدون سرنشین نمی توانند وارد کندو شوند یا از آن خارج شوند و ملکه های جوان (یا آنهایی که برای ازدحام لاغر شده اند) ممکن است به هر حال از آن سر بخورند.

توده طولانی زنبورهای عسل که از یک تصویر اندام آویزان هستند.

فرار کردن با ازدحام کردن چه تفاوتی دارد؟

در هر دو حالت فرار و ازدحام، برخی از زنبورها خانه خود را ترک می کنند. با این حال، تفاوت در تعداد جمعیت است – که ناگهان از بین رفته است. با با فرار، جمعیت پایداری باقی نمانده است.

فعالیت ازدحام کردن با فرار بسیار متفاوت است. در کندویی که ازدحام پرتاب می شود، تقریباً نیمی از جمعیت برای ادامه زندگی در کندوی قدیمی می مانند. ازدحام به یک خانه جدید سفر می کنند تا خانه جدیدی را شروع کنند.

زنبورهای فراری در حال ترک کندو هستند به طور کامل (به عنوان یک کلنی) برای زندگی در جای دیگری. غالباً مقدار زیادی غذا و گاهی اوقات مقداری از غذا باقی می ماند نسل زنبور عسل – در مورد هجوم آفات.

نتیجه

با وجود تعامل با زنبورهای عسل برای هزاران سال، ما هنوز همه چیز را در مورد آنها نمی دانیم. دلیل ترک زنبورهای شما اغلب یک راز باقی می ماند. و در هر زمانی از سال که زنبورها فعال هستند، حتی در پاییز ممکن است اتفاق بیفتد.

زنبورداران با تجربه می توانند مشترک را تشخیص دهند شرایط مرتبط با فرار زنبورها. در حالی که نمی‌توانیم کندوهای خود را کنترل کنیم، نمی‌خواهیم کاری انجام دهیم که مشکل را افزایش دهد.

اگر زنبورهای شما آنجا را ترک کردند، مطمئن باشید که دلیلی داشتند – حتی زمانی که ما باید تعجب کنیم که چرا. گاهی باید بگذاریم زنبورها باشند.

سفارش فوری عسل ♥