زنبورها در زمستان کجا می روند؟


دیدن زنبورهایی که از گلی به گل دیگر پرواز می کنند، یک منظره رایج در هوای گرم است. اما، وقتی دمای سرد می رسد چه می شود؟ حشرات موجوداتی خونسرد هستند که نمی توانند در سرمای زمستان دوام بیاورند. آنها قادر به تنظیم دمای بدن خود نیستند، تنبل می شوند و سپس می میرند. بنابراین، زنبورها در زمستان کجا می روند? بدیهی است که آنها نوعی برنامه بقا دارند زیرا ما همچنان سال به سال آنها را می بینیم. برخی به تنهایی زندگی می کنند و برخی دیگر به جفت لانه وابسته هستند. در مورد زنبور عسل، عسل درست می کنند و ذخیره می کنند. اما، این هنجار در دنیای زنبور عسل نیست.

آیا زنبورها خواب زمستانی می کنند؟

کندوی زنبور عسل در برف زمستانی که زنبورها برای زنده ماندن به آنجا می روند.

حشراتی که به خواب زمستانی می روند، ماه های سرد را در نوعی خواب عمیق یا دوره بی تحرکی می گذرانند. نقب زدن در پوست، یا بقایای زمین و ثابت و غیرفعال شدن – در عین حال هنوز زنده.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

خواب زمستانی واقعی به آنها کمک می کند تا از فصلی به فصل دیگر زنده بمانند (یا حداقل ژنتیکشان). بیشتر زنبورها و زنبورها به عنوان یک کلنی زنده نمی مانند.

اینها شامل زنبورهای بامبل، زنبورهای جلیقه زرد، هورنت، زنبورهای نجار و بسیاری از زنبورها و حشرات منفرد هستند.

در این خانواده ها فقط ماده های تولید مثلی جفت شده زنده می مانند. نرها و کارگران متعلق به لانه به محض رسیدن سرما می میرند.

پس از جفت گیری، یک زنبور یا ملکه زنبور عسل به تنهایی در لایه هایی از بقایای باغ یا پوست درخت پنهان شده است.

او که از سرمای زمستان تا اوایل بهار محافظت می‌شود، ممکن است در روزهای خنک بیرون بیاید تا برخی را مهمانی کند گل های زمستانی. اما هنگامی که دمای گرم باز می گردد، او لانه جدیدی و خانواده جدیدی راه می اندازد.

تصویر متروکه لانه هورنت زمستانی خالی.

زنبور عسل در زمستان بقا

با این حال، کلنی های زنبور عسل به خواب زمستانی نمی روند. زنبورها در روزهای سرد با مصرف عسل ذخیره شده در داخل کندو گرم می مانند. آنها در خواب زمستانی نیستند و ممکن است در روزهای گرم به بیرون پرواز کنند.

چگونه می توانند این تعداد از اعضای کلنی را گرم و زنده نگه دارند؟ هزاران زنبور در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند و گرمای ماهیچه های ارتعاشی بال را به اشتراک می گذارند.

یکی دیگر از تکنیک های بقا، زنبورهای کارگر در داخل کندو زمستانی با خواهران تابستانی خود متفاوت هستند.

آنها بیشتر از زنبورهای متولد شده در تابستان زندگی می کنند برای کمک به مستعمره در ماه های سرد. اینها زنبورهای زمستانی از افزایش ذخایر چربی استفاده کنید تا عمر بیشتری داشته باشید و به کلنی کمک کنید تا تا بهار ادامه یابد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زمستان در درجه اول زمان انتظار برای کلنی زنبور عسل است. مقداری زنبورها داخل کندو می خوابند – فقط استراحت و زنده ماندن هنگامی که هوای گرم فرا می رسد، مسابقه برای جمع آوری غذای مورد نیاز ادامه دارد.

چگونه مستعمرات برای زمستان آماده می شوند

کندوی زنبور عسل یک جنون از فعالیت در ماه های منتهی به زمستان است. قبل از اینکه دما خیلی پایین بیاید زنبورهای کارگر گرده را جمع آوری می کنند و بی وقفه شهد بکارید. شهد آبکی به عسل تبدیل می شود-که برای مدت طولانی بدون خراب شدن باقی می ماند.

مقدار عسل مورد نیاز برای کندو به عوامل مختلفی از جمله آب و هوا و جمعیت کندو بستگی دارد. نگهداری مناسب غذا و وجود زنبورهای سالم فراوان در جمعیت بسیار مهم است.

ردیف کندوهای زنبور عسل در تصویر برفی زمستانی.
کندوهای زنبور من در برف زمستانی کارولینا.. ممکن است خالی به نظر برسند اما هزاران زنبور در داخل کندو زنده مانده اند – امیدوارم LOL

وقتی می بینیم کندوهایی که آرام در برف نشسته اند، کنجکاوی ما تسخیر شده است آیا کسی در آنجا زنده است یا رفته یا مرده است؟

دیدن زنبوردار در محوطه زنبور عسل با گوش محکمی که در کنار کندو قرار گرفته است غیرمعمول نیست. گوش دادن به هر صدایی، بیایید زنبورداران، اعتراف کنید. ما همیشه نگران هستیم کندو ممکن است مرده باشد.

خوشه زمستانی

کلنی های زنبور عسل به دلیل دو تکنیک خاص می توانند در زمستان زنده بمانند. با این شرایط، یک کلنی سالم برای دیدن بهار زنده خواهد ماند.

  • نگهداری مناسب مواد غذایی
  • کارگران کافی برای تولید گرما در داخل خوشه

زنبورهای عسل گرما تولید می کنند اما آنها به تعداد کافی اعضا برای انجام کار نیاز دارند. (آیا می توانید بخاری های کوچک فضای داخل کندو را در زمستان تصور کنید؟ خب نکن! دقیقاً اینطور کار نمی کند – اما تقریباً.)

اعضای کلنی در داخل کندو به طور محکم در کنار هم قرار می گیرند. اگر کندو مولد دارد، این خوشه در اطراف لانه مولدین تشکیل می شود. این خوشه باید دائماً با عسل در تماس باشد.

عسلی که چندین فریم دورتر قرار دارد خوب نیست – برخی از اعضای خوشه باید بتوانند به غذا برسند. به همین دلیل است که گاهی اوقات حتی یک مستعمره با فروشگاه های فراوان همچنان می تواند گرسنگی بکشد.

اگر هوای سرد طولانی مدت باعث شود که خوشه نتواند حرکت کند – کلنی ممکن است هنوز با عسل در چند فریم فاصله بمیرد!

جمعیت زیادی از زنبورهای عسل در کندو زمستانی در تصویری از روز گرم در حال شکستن خوشه هستند.

زنبورهای بخاری

زنبورهای عسل پرواز می کنند استفاده از ماهیچه های مخصوص برای حرکت دادن بال ها. این ماهیچه ها به شکل دایره ای حرکت می کنند که پرواز زنبور را ممکن می کند.

وقتی داخل کندو می‌شوند، می‌توانند بال‌های خود را باز کنند، اما همچنان آن ماهیچه‌ها را خم می‌کنند. (مثل این که پایتان را روی ترمز ماشین بگیرید و با موتور مسابقه دهید). این عضله خم شدن یا لرزش گرما تولید می کند.

یک زنبور عسل می تواند بدن او را تا 111 درجه فارنهایت گرم کنید. وقتی افراد زیادی را با هم ترکیب می کنید که این کار را انجام می دهند، گرمای تولید شده می تواند از نابودی کلنی در ماه های زمستان جلوگیری کند. اما برای ادامه این فعالیت باید مقدار زیادی عسل مصرف کنند.

گرم نگه داشتن نوزادان

تولید گرما در اوایل بهار اهمیت بیشتری پیدا می کند. کلنی شروع به پرورش زنبورهای جوان در اواخر زمستان / اوایل بهار می کند.

این نوزادان (نسل زنبور عسل) باید در دمای گرم نگهداری شود تا توسعه رخ دهد. دمای خوشه مرکزی از 85 درجه فارنهایت بدون بچه دار شدن به 93 درجه فارنهایت با حضور بچه می رسد.

یک زنبور بخاری (که می تواند هر کارگری باشد) بالای یک می نشیند سلول موم زنبور عسل حاوی جوان او شکم خود را به لرزه در می آورد و ماهیچه های پرواز خود را برای تولید گرما خم می کند.

همچنین زنبورهای بخاری می توانند به داخل یک سلول خالی رفته و گرما تولید کنند. این باعث گرم شدن جوجه ها در هر طرف می شود شانه عسل. اما، این سیستم مبتکرانه محدودیت هایی دارد.

سرمای شدید ممکن است مستعمره ای را بکشد که جمعیت آن به اندازه کافی برای تولید گرمای پایدار زندگی ندارد. زنبوردارانی که تعداد کندوهای خود را افزایش می دهند ایجاد شکاف کندو در اوایل سال باید این نیاز را در ذهن داشته باشید. کلنی های کوچک با تعداد کمی زنبور در خطر هستند.

زنبورداران کندوهای زنبور عسل را برای زمستان آماده می کنند

کندوهای زمستانی در اواخر پاییز اتفاق می افتد. اگر زنبوردار خوش شانس باشد کندوها به کمک زیادی نیاز ندارند. اما برخی مستعمرات نیاز به تغذیه اضافی در پاییز دارند آماده بودن. زنبورهای بخاری باید غذای کافی داشته باشند.

تغذیه اضطراری در زمستان می توان انجام داد اما آماده سازی پاییز بهترین است. زنبورداری در زمستان مستلزم دانستن اینکه چه زمانی باید «کمک کرد و چه زمانی چیزها را به حال خود رها کنید.

بعد از من تکرار کن من نباید کندوهای زنبورم را در سرمای زمستان باز کنم. مگر اینکه شما یک زنبوردار باتجربه با دلیل موجه باشید. کندوهای زنبور خود را در زمستان که هوا سرد است باز نکنید.

برخی از زنبورداران خرید یک تصویربرداری حرارتی دوربین. از آن برای گرفتن عکس/خوانش “گرما” از کندو استفاده می شود. این به زنبوردار اجازه می دهد تا بداند که کلنی هنوز زنده است و ممکن است خوشه (جمعیت) چقدر بزرگ باشد.

من از یکی از این دوربین ها استفاده کرده ام و بسیار سرگرم کننده است! افسوس، من صاحب یکی نیستم – اما… شاید روزی.

زنبورداران مناطق شمالی کشور با چالش های بزرگ تری روبرو هستند. زمستان ها سردتر و طولانی تر است. این زنبورداران از الف پوشش مخصوص زمستانه کندو زنبور عسل برای عایق بندی کلنی های زنبور عسل

گاهی اوقات، بسته بندی باعث ایجاد مشکلاتی می شود زیرا کلنی زنبور عسل بدون تهویه مناسب بیش از حد گرم می ماند.

تهویه کندو برای کلنی بسیار مهم است. می توانید آنها را خیلی سفت بپیچید و باعث مرگ کلنی زنبورهای شما شود از سرما و رطوبت داخلی!

سعی نکنید کندوها را گرم کنید

گرم کردن کندو با چراغ، بخاری و غیره توصیه نمی شود. حتی اگر بتوانید دمای داخلی کندو را گرم نگه دارید، زنبوری که در روز 30 درجه فارنهایت به بیرون پرواز می کند، خیلی دور نمی شود. او مطمئناً به کندو باز نخواهد گشت.

زنبور عسل مرده در برف زمستانی قادر به پرواز در تصویر سرد نیست.

بقای زنبورها در زمستان

در دنیای حشرات، گونه‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام برنامه‌ای برای انتقال ژنتیک خود به فصل آینده طراحی کرده‌اند.

شاید این زنبوری است که برای نسل بعدی به ملکه جفت شده وابسته است. یا مانند زنبورهای عسل، خانواده را از پاییز تا بهار دست نخورده نگه می دارد. این طرح میلیون‌ها سال است که ادامه دارد – بیشتر اوقات جواب می‌دهد.

متاسفانه ما کلنی های زنبور عسل امروز به اندازه سال های قبل سالم نیستند. این کمبود نیرو و هجوم بیماری ها و آفات جدید، میزان بقای زمستانی را به زحمت انداخته است.

همچنین تعداد کمتری از گونه‌های زنبور دیگر را می‌بینیم که فصل سرد را پشت سر می‌گذارند. آیا آنها از برخی از مشکلات سلامتی مشابه زنبورهای عسل ما رنج می برند؟

برای تمیز کردن هر ضایعات حیاط خیلی سریع نباشید. ممکن است یک ملکه زنبور عسل در آنجا منتظر بهار باشد. فصل بعد خواهد رسید و همه زنبورها آماده بیرون آمدن خواهند بود و سال جدید را شروع کنید!

سوالات متداول در مورد زنبورها در زمستان

چرا در روزهای سرد زنبورهای عسل را بیرون نمی بینیم؟

خوب، غذای بسیار کمی برای برداشت آنها در دسترس خواهد بود. و اینها حشرات خونسرد اگر سرد شوند می میرند.

در wدمای کلاه آیا زنبورها پرواز را متوقف می کنند؟

اگر دمای هوا زیر 55 درجه فارنهایت باشد، احتمالاً پرواز زنبور عسل را نخواهید دید. با این حال، زنبورهای بامبل می‌دانند که در دماهای سردتر علوفه می‌کنند. حتی در میان کلنی های زنبور عسل – برخی از آنها در دماهای سردتر از بقیه علوفه می کنند. این ژنتیک در کار است.

زنبورها در چه دمایی می میرند؟

زنبورهای عسل زمانی که دما به زیر 55 درجه فارنهایت می‌رسد، تنبل می‌شوند. اگر دمای بدنشان به 45 درجه فارنهایت برسد، از هیپوترمی می‌میرند. زنبورهای بامبل می‌توانند در دماهای کمی سردتر پرواز کنند.

سفارش فوری عسل ♥