زنبورها با گرده چه می کنند؟


زنبورها با گرده چه می کنند؟ می دانیم که زنبورهای عسل از شهد گیاهی برای تهیه عسل استفاده می کنند. اما، آنها گرده را نیز جمع آوری می کنند. چرا؟ این یک منبع پروتئین مهم برای زندگی کلنی است. نقش گرده در زندگی کلنی زنبور عسل به اندازه نقش عسل مهم است. گرده برای پرورش زنبورهای جدید مورد نیاز است.

چرا زنبورها به گرده نیاز دارند؟

زنبور عسل در حال جمع آوری گرده از گل سفید تصویر.

گیاه گرده تنها منبع پروتئین است که زنبورهای عسل می خورند. آنها دیگر حشرات را نمی خورند زنبورها و هورنت ها انجام دادن. بدون پروتئین هیچ زنبور جوانی نمی تواند بزرگ شود و کلنی در نهایت می میرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

عسل انفرادی زنبورها برای مدت طولانی زندگی نمی کنند. در طول فصل تابستان، کارگران بالغ تنها حدود 6 هفته عمر می کنند.

آنها واقعاً تا حد مرگ کار می کنند و غذا جمع می کنند و برای کندو کار می کنند. با مرگ بزرگسالان، بزرگسالان جدید باید برای به عهده گرفتن مسئولیت های مستعمره در دسترس باشند.

فقط یک منبع مداوم از زنبورهای جدید در طول فصل گرم به کلنی اجازه می دهد تا به کارهای روزانه خود ادامه دهد. بدون پروتئین یعنی نه بچه زنبورها.

علوفه جویان گرده های میلیون ها گیاه شکوفه را جمع آوری می کنند. به کندو بازگردانده می شود اما مستقیماً به آن تغذیه نمی شود نسل زنبور عسل. این پروتئین خام به شکل قابل هضم توسط زنبورهای جوان نیست.

زنبورهای پرستار (بزرگسالان جوانی که شروع به علوفه جویی نکرده اند) پروتئین مصرف می کنند. این باعث می شود که غدد خاصی در سر/دهان آنها ترشحات “غذای بچه” تولید کنند.

این غذای مخصوص نوزادان تمام مواد غذایی مورد نیاز برای رشد لاروها را فراهم می کند. این یک وظیفه جدی است به عنوان لاروهای در حال رشد نیاز به تغذیه مداوم زنبورهای پرستار بارها و بارها از سلول‌های لانه مولد بازدید می‌کنند.

زنبور عسل گرده گل زرد را جمع آوری می کند

چرا زنبورهای عسل گرده را جمع آوری می کنند؟

عسل زنبورها گرده را جمع آوری می کنند زیرا در مواقعی که جمع آوری امکان پذیر نیست به آن نیاز خواهد بود. گیاهان کمتری در فصل سرد شکوفا می شوند.

در اواخر زمستان، پرورش نوزاد قبل از در دسترس بودن منابع طبیعی آغاز می شود. هر مستعمره ای با کمبود پروتئین ذخیره شده ممکن است با افزایش جمعیت مواجه شود.

مجموعه در طول فصل گرم ادامه دارد. میزان جمع آوری بستگی به نیاز کلنی و در دسترس بودن گرده در زمینه اما، در هر زمان از فصل، درصد معینی از زنبورها گرده را جمع آوری می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آیا زنبورها با گرده عسل درست می کنند؟

بعضی ها فکر می کنند زنبورها از گرده گل برای تهیه عسل استفاده می کنند. اما نه، کلنی از این منبع پروتئین برای تولید عسل استفاده نمی کند. عسل از شهد گیاهی تهیه می شود.

گرده گل چه نقشی در تولید عسل دارد؟ پروتئین کافی امکان تغذیه و پرورش زنبورهای بالغ جدید را فراهم می کند.

هزاران نفر درگیر این وظیفه مهم هستند. وقتی نیروی کار فعلی شروع به پیر شدن کند، زنبورهای جدیدی برای اتمام کار مورد نیاز خواهند بود.

زنبور عسل در حال جمع آوری گرده با گرده قرمز روی تصویر سبدهای گرده خود.

زنبورها گرده را از کجا پیدا می کنند؟

گرده یکی از اجزای تولید مثل گیاهان است. در بیشتر موارد برای رشد بذر ضروری است. گیاهان با گرده های سنگین به کمک گرده افشان ها نیاز دارند: زنبورها، خفاش ها، پروانه ها، پروانه ها و غیره.

برخی از گیاهان می توانند گرده افشانی خود را انجام دهند یا از باد برای حمل گرده از گلی به گل دیگر استفاده کنند. اما این برای هر نوع گیاه گلدار جواب نمی دهد.

زیاد گیاهان گلدار شهد شیرین تولید می کنند برای جذب زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها. گرده های چسبنده در داخل گل به طور تصادفی توسط گل جابجا می شوند بدن مبهم زنبورها.

بنابراین زنبورها به گیاهان در تولید میوه کمک می کنند. البته آنها این کار را عمدی انجام نمی دهند. (خب – به هر حال نه تا آنجا که ما می دانیم :). در واقع، این تلاش های گرده افشانی آنهاست که باعث می شود زنبورهای عسل برای کشاورزان بسیار مهم هستند.

زنبورها چگونه گرده را جمع آوری می کنند؟

زنبورهای عسل یکی از انواع حشرات گرده افشان هستند. جمع آوری غذا در مزرعه وظیفه زنبورهای کارگر ماده است.

زنبور کارگر روی یک گل فرود می آید. او گرده های خشک را با آب دهانش خیس می کند و روی موهای سفت پاهای عقبی می ریزد.

ما به این موها یا سنبله ها می گوییم زنبورهای کارگر پاهای عقبی سبدهای گرده“. او همچنان به بسته بندی آن در سبدهای خود ادامه می دهد تا اینکه آماده بازگشت به کندو شود.

گاهی اوقات گرده به طور تصادفی جمع آوری می شود. در حالی که زنبور عسل مبهم در جستجوی شهد است، ذرات گرده خشک به بدن او می‌چسبند و به سمت گل بعدی می‌روند.

گرده افشانی زنبور عسل یک حادثه است

گرده افشانی در نتیجه اتفاق می افتد زنبور علوفه جویی. اما زنبورها عمداً گلها را گرده افشانی نمی کنند، آنها در حال جمع آوری یک منبع پروتئین ارزشمند هستند.

سالم ترین کلنی های زنبور عسل گرده را از انواع گیاهان شکوفه می گیرند. این عمل به آنها کمک می کند تا کامل ترین تغذیه را برای جوان خود فراهم کنند.

زنبورها چگونه گرده را در کندو ذخیره می کنند

زنبورهای عسل توسط طبیعت برای ذخیره منابع در زمانی که فراوان هستند طراحی شده اند. با پایان یافتن تابستان و پاییز، زنبورهای پرمشغله شهد/عسل را جمع می کنند تا در زمستان به عنوان غذا استفاده کنند.

پاییز زمان اصلی جمع آوری گرده است. زنبورها تا رسیدن هوای سرد به جمع آوری آن ادامه می دهند. به یک کندو نگاه کنید، به خصوص در صبح زود، آنها را خواهید دید که کار می کنند.

تصویر یک زنبور عسل با گرده روی پاهای پشتی روی یک گل زرد

نان زنبور عسل چیست?

گرده خام سرشار از مواد مغذی و مقداری رطوبت، خیلی سریع فاسد شده و ارزش غذایی آن کاهش می یابد. همچنین، به صورت خام و تازه، هضم گرده برای زنبورهای عسل سخت است.

چگونه کلنی می تواند گرده را برای زمستان ذخیره کند – و منبع پروتئینی پایدار و آسان برای هضم داشته باشد؟ زنبور عسل شگفت انگیز ما راهی برای مقابله با این مشکل دارد. او میسازد نان زنبور عسل.

عکس زنبورهای عسل در حال جمع آوری جایگزین گرده

زنبورداران اغلب به کلنی ها پروتئین می خورند

برخی از زنبورداران گرده های طبیعی را جمع آوری و ذخیره می کنند تا در مواقع ضروری به زنبورهای خود برگردانند. ممکن است از الف استفاده کنند دستگاه آبگیری مواد غذایی آن را برای نگهداری خشک کنید.

با این حال، من بسیار نگران ذخیره سازی مناسب گرده های تازه هستم. اگر به درستی نگهداری نشود به راحتی قالب می گیرد و من در تهیه نان زنبور عسل به خوبی کلنی نیستم.

یک مکمل پروتئین خوب آزمایش شده ساده ترین راه برای تامین این غذای مورد نیاز به زنبورهای شماست. یک انتخاب خوب این است Bee-Pro از Mann Lake.

برخی از زنبورداران درست می کنند شیرینی های پروتئینی برای مستعمرات خود – به ویژه در اواخر زمستان یا اوایل بهار.

همچنین انواع مختلفی از فیدرهای جایگزین گرده خشک موجود است. همچنین می توانید یک فیدر از لوله pvc بسازید. این پست را بررسی کنید. – چگونه یک تغذیه کننده گرده بسازیم.

اکنون که فهمیدید چرا گرده برای بسیاری از گرده افشان ها بسیار مهم است، می توانید کمک کنید. در حالی که امسال باغ خود را برنامه ریزی می کنید، تعدادی را انتخاب کنید گل هایی که هر دو نوع غذا را فراهم می کنند برای زنبورها

یادگیری بیشتر در مورد آن جذاب است آنچه زنبورها می خورند و نحوه عملکرد آنها در اکوسیستم آنها هم به شهد و هم به گرده گل نیاز دارند و ما می توانیم کمک کنیم.

این کارگر همیشه کارآمد است زنبورهایی که تمام منابع را جمع آوری می کنند برای تولید مستعمره مورد نیاز است.

سفارش فوری عسل ♥