زنبورهای پیشاهنگ – چرا آنها مهم هستند


هر یک از اعضای کلنی زنبور عسل وظیفه ای برای انجام دادن دارد. هر وظیفه زنبور عسل مهم است اما هیچ کدام بیش از آنهایی که برای انجام آن انتخاب شده اند نیست زنبورهای پیشاهنگ این زنبورهای عسل کارگر وظیفه یافتن مکان های جدید خانه برای ازدحام های آینده و جستجوی منابع غذایی را بر عهده دارند. زنبورهای جستجوگر تنها درصد کمی از اعضای کلنی را نشان می دهند، اما آنها کلنی را از مایل های تلف شده پرواز نجات می دهند.

زنبورهای عسل پیشاهنگ گروهی را به سمت تصویر مکان جدید هدایت می کنند.

پیشاهنگ زنبور عسل

علوفه گران، کارگران زن هستند جمع آوری وسایل مورد نیاز کندو. آنها اعضای قدیمی کلنی هستند. کار در خارج از منزل آخرین شغل آنها برای خانواده است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هزاران کارگر برای تامین منابع لازم برای زندگی روزانه کندو مورد نیاز است. آنها همچنین باید عسل و گرده را برای زمستان ذخیره کنند.

اگر هر زنبور به تنهایی غذا پیدا کند، این تلاش هماهنگ کارساز نخواهد بود. برای کمک به هدف داشتن یک سیستم مولد جمع آوری شهد، درصدی از اعضای کلنی مسئول جستجوی منابع غذایی جدید هستند. اینها هستند پیشاهنگ زنبور عسل.

زنبورهای پیشاهنگ نر هستند یا ماده؟

زنبورهای پیشاهنگ ماده هستند. آنها از نظر فیزیکی مانند سایرین هستند زنبورهای کارگر در مستعمره

این زنبورها به دنبال منابع غنی شهد یا گرده هستند. هنگامی که منبع غذایی فراوان یافت می شود، زنبورهای جستجوگر به کندو باز می گردند.

داخل کندو، الف رقص زنبورهای پیشاهنگ جهت هدایت سایر علوفه جویان به منبع غذایی. با گذشت زمان، علوفه‌جویان بیشتر و بیشتر از غذا دیدن می‌کنند و برای رقصیدن برمی‌گردند و به دیگران می‌گویند.

این سیستم “تلگراف زنبور عسل” در طول فصل گرم ادامه دارد. با رفتار پیشاهنگی به جستجوی منابع بیشتر و بیشتر ادامه می دهد.

روشی که از حرکات رقص برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات استفاده می شود منحصر به فرد است حقایقی در مورد کلنی های زنبور عسل.

حرکات رقص زنبورهای پیشاهنگ در داخل کلنی روی سطح شانه انجام می شود. آنها جهت کلی و فاصله تا غذا را به علوفه جویان نشان می دهند.

این سیستم کارآمد مکان یابی غذا باعث ارتقای بهره وری کلنی می شود به زنبورها کمک می کند تا عسل زیادی تولید کنند. اما، مکان یابی غذا تنها نقش پیشاهنگان زنبور عسل نیست.

زنبورهای پیشاهنگ چه شکلی هستند؟

چگونه متوجه می شوید که یک پیشاهنگ را در میدان می بینید؟ احتمالاً نمی توانید وضعیت آنها را تعیین کنید. زنبورهای پیشاهنگ شبیه هر زنبور کارگر دیگری هستند. این رفتار آنهاست که متفاوت است.

ممکن است زنبوری را ببینید که در اطراف تنه درخت پرواز می کند و در حال بررسی هر گونه سوراخ یا منافذ گره است. به نظر می رسد که او به دنبال چیزی است – نه مانند رفتار معمولی جستجوی غذا.

وقتی یک زنبور عسل را می بینید بررسی تله ازدحام شما، یا کناره خانه شما (اوه نه) – وقت آن است که به دقت توجه کنید.

رفتار زنبورها قبل از ازدحام

کلنی های زنبور عسل روش قابل توجهی برای ایجاد خانواده زنبورهای بیشتر دارند. این تولید مثل در سطح مستعمره است. نامیده می شود ازدحام زنبور عسل.

ازدحام بزرگ زنبورها در تصویر درخت.

در این روند تا حدودی پرخطر، تقریباً نیمی از جمعیت کندو برای تشکیل یک کلنی جدید در یک مکان جدید، ترک می‌کنند.

بقیه خانواده زنبور عسل برای انجام فعالیت های کندو در کندو مادر باقی می مانند. این شامل بازسازی نیروی کار، تولید ملکه زنبور جدید و پرورش است بچه زنبورها برای بازسازی جمعیت

زنبورهای پیشاهنگ نقش مهمی در ازدحام کردن دارند. مستعمره جدید باید یک مکان لانه مناسب برای ساختن خانه جدید خود داشته باشد.

پیشاهنگان زنبورها نه تنها به دنبال غذا می گردند، بلکه به دنبال مکان های احتمالی لانه نیز هستند. اینها زنبورها مسافت زیادی را از کندو طی می کنند در موقع لزوم.

ازدحام کردن یک تجارت پرخطر است و کاری نیست که یک مستعمره از روی هوس انجام دهد. ممکن است به نظر برسد که یک کلنی در یک لحظه گرم می شود، اما این درست نیست.

زنبورها می سازند آماده سازی دقیق در هفته های قبل ریختن یک ازدحام

کلاس آنلاین زنبورداری - تصویر Carolina Honeybees.
پیشاهنگان زنبور عسل در حال بررسی تصویر جدید کندو طعمه هستند.

چگونه زنبورها یک سایت جدید Nest را ارزیابی می کنند

هر حفره ای با اندازه مناسب کاندیدای کلنی جدید است. و زنبورها فضاهایی را با هر اندازه انتخاب می کنند! اگر چه حجم 40-50 لیتر (اندازه یک جعبه مولد عمیق) یک انتخاب رایج است.

بیشتر زنبورداران دوست دارند از آن اندازه استفاده کنند جعبه زنبور برای کندوهای طعمه وقتی امیدوارند دسته ای از زنبورها را جذب کنند. آنها نیز اضافه می کنند ازدحام فریب برای جلب توجه زنبورهای بازدید کننده به نگاه دقیق تر.

زنبورهای پیشاهنگ جذب بوی لانه زنبوری قدیمی می شوند. این باعث می‌شود که با گذشت سال‌ها از یک سایت آشیانه خوب بارها و بارها استفاده شود.

اگر یک مستعمره بمیرد، پروانه مومی و آفات دیگر شانه و عسل قدیمی را خواهند بلعید. این در واقع چیز خوبی است زیرا به حذف شانه های بیمار کمک می کند.

در حالی که پیشاهنگان زنبور عسل ممکن است در هر زمان به دنبال مکان های لانه سازی احتمالی باشند، جستجو برای یک خانه جدید درست قبل از ظهور ازدحام جدی تر می شود.

دیدن رفتار پیشاهنگی توسط بسیاری از زنبورها در کندو طعمه قبل از رسیدن یک دسته غیر معمول نیست.

چند زنبور پیشاهنگ در یک ازدحام وجود دارد؟

غیر معمول دسته ای از حدود 10000 زنبور عسل معمولاً شامل می شود 400-500 زنبور پیشاهنگ ازدحام از کندوی مادر خارج شده و در یک خوشه در نزدیکی آویزان است.

در طول این زمان انتقال، زنبورهای پیشاهنگ برای نهایی کردن انتخاب خانه تلاش می کنند. هر زنبور می رقصد و سایتی را که فکر می کند بهترین است تبلیغ می کند. اکثریت زنبورهای رقصنده باید قبل از پرواز ازدحام موافق باشند.

گاهی اوقات زنبورها “گیر می کنند”، اگر تصمیمی گرفته نشود، ازدحام بیشتر در نقطه انتقال باقی می ماند.

زنبورهای پیشاهنگ از طریق رقص ارتباط برقرار می کنند حتی روی سطح توپ زنبورهای آویزان. (اگر فرصتی برای مشاهده یک ازدحام از نزدیک داشته باشید تماشای آن بسیار جذاب است.)

گروه های کوچکی از زنبورها برای بازدید از بهترین مکان های جدید استخدام می شوند. اگر آنها سایت جدید را دوست داشته باشند، به گروه ازدحام باز می گردند و به نفع انتخاب آن می رقصند.

با گذشت زمان، رقص زنبورهای پیشاهنگ بیشتر و بیشتر با هم مطابقت دارند. ازدحام در مورد اینکه کجا بروند به توافق می رسند.

این رفتار جستجوگرانه ازدحام زنبور عسل می تواند برای ساعت ها ادامه یابد. زنبورها بین خوشه آویزان و مکان های برتر به جلو و عقب پرواز می کنند.

چگونه زنبورهای پیشاهنگ ازدحام را به حرکت در می آورند

محققان دقیقا نمی دانند زنبورها چگونه به توافق می رسند. اما در نهایت، بیشتر پیشاهنگان برای همان سایت خواهند رقصید. وقت آن است که توده زنبورها را به خانه جدید هدایت کنیم.

زنبورهای پیشاهنگ رقصنده از رقصیدن دست می کشند. آنها به سمت داخل توده زنبورها حرکت می کنند. آنها با استفاده از ماهیچه های پرواز خود، یک بوق بلند برای خواهران خود تولید می کنند.

تمام این فعالیت ها باعث افزایش دمای خوشه می شود. ناگهان، کل ازدحام در هوا متلاشی می شود.

زنبورهای پیشاهنگ و سربازان آنها به آرامی در اطراف و در میان توده پرنده زنبورها پرواز می کنند.

این پرواز را به سمت سایت خانه جدید انتخاب شده هدایت می کند. کل ازدحام با سرعت حدود 7-8 مایل در ساعت پرواز می کند.

Swarm توسط Scout Bees کارگردانی شده است

پس از رسیدن به محل خانه جدید، زنبورهای پیشاهنگ دهانه و “بوی” را احاطه خواهند کرد با استفاده از غدد ناسونوف خود.

تصویر ورود زنبورهای عسل به کندو.

این کار خواهرانشان را تشویق می کند که به داخل خانه حرکت کنند. یک دسته بزرگ زنبور عسل می تواند در مدت زمان کوتاهی وارد مکان جدید شود.

گاهی اوقات، ازدحام محل انتخاب شده توسط زنبورهای پیشاهنگ را رد می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ازدحام محل را ترک می کند و به مکان ثانویه دیگری می رود.

کلنی زنبور عسل یک موجود اجتماعی بزرگ است. اعضای منفرد برای خیر کلنی به عنوان یک کل با هم کار می کنند.

استفاده از زنبورهای پیشاهنگ برای جستجوی منابع مورد نیاز، راهی ارزشمند برای جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی است. مستعمرات باید رشد کنند و برای زمستان آماده شوند. بیایید امیدوار باشیم که زنبورهای پیشاهنگ ما تصمیم خوبی بگیرند و مکان خوبی را برای کلنی انتخاب کنند.

سفارش فوری عسل ♥