زنبورهای فستون: رفتاری منحصر به فرد


ممکن است کسی فکر کند که پس از این همه سال ما همه چیز را در مورد زنبورهای عسل می دانیم. افسوس که این درست نیست. هنوز رازهایی وجود دارد که هنوز باید آنها را کشف کنیم. یکی از این رفتارها این است زنبورهای زینتی. در حالی که ما برخی از دلایل این اقدام را می‌دانیم، بسیاری از آن‌ها صرفاً حدس‌های آموزشی است. هنوز چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

فستونینگ چیست؟

زنبورهای کارگر آویزان در زنجیر چوبی در تصویر قاب کندو.

زنبور عسل رفتاری است که در آن زنبورهای عسل در یک خط یا زنجیره آویزان می شوند و یک الگوی توری بین قاب های داخل کندو می سازند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

آنها توسط یک جفت قلاب روی پاهایشان به یکدیگر متصل شده اند – به نظر می رسد که زنبورها دست در دست هم گرفته اند.

هنگامی که زنبوردار برای اولین بار متوجه هجوم در داخل کندو می شود، تجربه بسیار هیجان انگیزی است. واضح است که زنبورها به دلیل خاصی این کار را انجام می دهند و بسیار منظم به نظر می رسد.

چگونه آنها به گونه ای ارتباط برقرار می کنند که همه بدانند چه کاری باید انجام دهند؟ این یکی از آن رازهایی است که ما هنوز به طور کامل آن را درک نکرده ایم.

تصویر زنجیره ای از زنبورهای عسل که به یکدیگر چسبیده اند.

چرا Bees Festoon؟

صادقانه بگویم، این رفتار همچنان برای زنبورداران و دانشمندان محقق تا حدودی رمز و راز است. ما دقیقاً مطمئن نیستیم که چرا آنها فستون می شوند، اما ما ایده ها یا توضیحات احتمالی داریم.

یک ایده، عملکرد زنجیره زنده ممکن است با ساخت شانه ارتباط داشته باشد. محققان به این موضوع به عنوان یک احتمال اشاره کرده اند.

با این حال، زنبورها در مناطق دیگر کندو به عنوان فستونی شناخته شده اند. شاید بیش از یک هدف برای این نوع رفتار زنبور عسل وجود داشته باشد.

این توری زنبورهای کارگر آویزان می تواند شانه مومی جدید ایجاد کند یا شانه قدیمی آسیب دیده را ترمیم کند.

مستعمرات با مقدار کمی از آسیب پروانه مومی باید سلول های مومی را ترمیم کند. نظافت و تعمیر یک کار ثابت برای کارگران است. هر چیزی که کار را آسان تر کند یک امتیاز محسوب می شود.

در تصویر بالای این مقاله، زنبورهای من در حال ساختن شانه جدید در یک قاب خالی هستند. با گذشت زمان، کل قاب با شانه پر می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

مزایای این توری زنبور عسل

برخی از تئوری های برتر در مورد دلیل آویزان شدن زنبورها در فستون:

  • ساخت شانه را آسان می کند
  • برای اندازه گیری فضاها مفید است
  • گرمای ارائه شده باعث افزایش تولید موم می شود

باور این است که زنبورهای فستون می توانند بخش هایی از شانه را سریعتر بازسازی کنند نسبت به زنبورهایی که کار خودشان را انجام می دهند ممکن است.

نردبان زنبورها به عنوان نوعی داربست عمل می کند. اگرچه آنها همیشه در موقعیت تزئینی برای ساخت شانه قرار نمی گیرند.

تصویر شانه موم زنبور عسل روی فونداسیون.

هر زنبور از غدد مومی روی شکم خود – قسمت زیرین زنبور کارگر – تکه های کوچک موم (به نام فلس) ترشح می کند. سپس شکل می گیرد و استفاده می شود ساخت سلول های شش ضلعی روی قاب در موقعیت مناسب

به این ترتیب زنبورهای عسل با تشکیل شانه لانه خود را در کندو ایجاد می کنند. آیا این چیز خوبی نیست که عزیزم زنبورها 6 پا دارند. آنها به برخی برای دستکاری موم و برخی برای آویزان کردن به خواهران خود در زنجیر نیاز دارند.

زنبورهای عسل در مورد محل قرار دادن قاب های شانه کاملاً خاص هستند. می دانیم که آنها قادر به اندازه گیری فضاهای داخل کندو هستند.

شانه ها در هر فضایی بزرگتر از 3/8 اینچ “فضای زنبور عسل” ساخته می شوند – شاید فستون کردن به زنبورها کمک می کند فاصله مناسب را حفظ کنند بین شانه ها مستعمره سعی می کند هر فضای باز را با شانه پر کند.

جوان زنبورهای عسل کارگر کارآمدترین تولیدکنندگان موم در کلنی هستند. گروه سنی 14 تا 18 روزه تازه وارد اوج تولید خود شده اند. در کندویی که هزاران سلول مومی مورد نیاز است، تولید موم مهم است.

از این سلول ها برای نگهداری عسل و گرده استفاده می شود. برخی از آنها تبدیل به سلول های مولد می شوند و به عنوان مکانی برای پرورش جوان یا نسل زنبور عسل. مستعمره به سلول های زیادی نیاز دارد تا فضایی برای همه این نیازها فراهم شود.

بهترین دما برای ترشح موم و دستکاری بالای 91 درجه فارنهایت است. یکی نظریه ممکن در مورد هدف از فستون سازی این است که خوشه زنبورها گرمای بیشتری ایجاد می کند.

کارگران در حال بازرسی شانه جدید در تصویر کندو.

با این حال، علی‌رغم این مثال‌های عالی در مورد اینکه چرا فستون کردن زنبور عسل مفید است – لازم نیست. می دانیم که زنبورهای عسل می توانند بدون آویزان شدن در زنجیر با خواهرانشان شانه بسازند.

چرا در برخی مناطق این کار را انجام می دهیم و در برخی دیگر نه؟ مگر اینکه شامل “اندازه” منطقه ساخت و ساز – ما فقط نمی دانیم.

یورگن تاوتز زیست شناس زنبور عسل آلمانی مشهور جهان است. کتاب او – وزوز در مورد زنبورها زیست شناسی یک ابر ارگانیسم برای هر کسی که واقعاً به زندگی زنبور عسل علاقه دارد جذاب است. این یکی از چیزهای مورد علاقه منه.

در یکی از آخرین کتاب‌هایش – او این ایده را مطرح می‌کند که زنبورهای زنجیردار که در فستون‌سازی می‌بینیم – ممکن است در واقع رفتاری از زنبورهای وحشی باشد.

زنبورهای وحشی به صورت گروهی در اطراف محل ساخت و ساز آویزان می شوند و نوعی ساختار شبکه را تشکیل می دهند. تور لزوماً ربطی به ساخت شانه واقعی ندارد، اما شاید عملکردهای دیگری را انجام دهد.

اگر می خواهید درباره افکار او بیشتر بدانید – بخوانید: زنبورهای عسل وحشی. این کتاب چگونه زنبورداری نیست، اما گنجینه ای برای هر عاشق زنبور عسل است. عکاسی فوق العاده است

اگر اکثر محققان مطمئن نیستند – نمی توانم امیدوار باشم که پاسخ بهتری بدهم. ما می دانیم که این یک رفتار رایج در کهیرها در طول فصل گرم است.

یک چیز قطعی است، زنبورهای عسل منظره لذت بخشی هستند برای دیدن در کندو این یکی از لذت های زنبورداری است.

ما دیدگاه منحصربه‌فردی از زندگی زنبور عسل به دست می‌آوریم – حتی اگر همیشه دلیل انجام کارها را نفهمیم.

سفارش فوری عسل ♥