زنبورهای عسل کارنیولا: زنبوردار مورد علاقه


را زنبور عسل کارنیولا در میان بسیاری از زنبورداران مورد علاقه قوی است. شاید فکر می کنید همه زنبورهای عسل یکسان هستند؟ یک زنبوردار می تواند به سرعت توضیح دهد که این درست نیست. تنوع زیادی در خانواده زنبور عسل وجود دارد. چگونه می توانید بهترین ها را برای کندو خود انتخاب کنید؟ شما باید تحقیقات خود را انجام دهید. بسیاری از زنبورهای کارنیولان دارای ویژگی هایی هستند که شما برای کندوهای خود می خواهید.

“Carnis” – زنبور عسل کوه های آلپ

گروهی از زنبورهای عسل کارنیولا روی یک قاب از کندو.

اغلب به اختصار “کارنیس” نامیده می شود – کارنیولان ها یک نژاد (یا زیرگونه) هستند زنبور عسل اروپایی (Apis mellifera). به زنبورهای عسل اروپایی «زنبور عسل غربی» نیز گفته می شود.

این برای متمایز کردن آنها از پسرعموهای دورشان است آپیس سرانا در آسیا یافت می شود. این نام با تاکید بر هجای اول – Car-ni-olan تلفظ می شود.

ظاهر

آنها نسبتاً به اندازه سایر زنبورهای عسل هستند. بدن تیره دارای نوارهای قهوه ای است که با موهای کوتاه مایل به خاکستری پوشیده شده است. این امر به آنها نام مستعار “زنبور خاکستری” می دهد.

در یک کندو، شما باید داشته باشید مشکل در شناسایی زنبورهای کارنیولان اگر سایر اعضای کندو نیز تیره بودند.

مخلوطی از زنبورهای عسل روی یک قاب زنبورهای روشن و تیره و خاکستری.

محل مبدا

یکی از مهمترین زنبورهای عسل محبوب در جهان، Carniolans (Apis mellifera carnica) در بخش‌هایی از اروپای شرقی منشا گرفته است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

منطقه کارنیولا در اسلوونی، بخش هایی از آلپ اتریش و شمال بالکان خانه آنها بود. ممکن است بشنوید که از آنها به عنوان “زنبور عسل کوه های آلپ” یاد می شود.

زنبورهایی که در مناطق خاصی رشد می کنند باید با شرایط منطقه سازگار شوند. آنهایی که با دما یا در دسترس بودن شهد سازگاری ندارند از بین می روند.

البته این فرآیند صدها (یا هزاران) سال طول می کشد. اما در نهایت، بازماندگان حشراتی خواهند بود که در منطقه بومی خود یا سایر مناطق با شرایط مشابه رشد می کنند.

با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن کارنیولان ها توسعه یافته اند، آنها به خوبی با مناطقی با تابستان های طولانی گرم و زمستان های طولانی سرد سازگار هستند. این باعث می شود آنها برای بسیاری از مناطق ایالات متحده مناسب باشند.

آمدن به آمریکا

زنبورهای کارنیولا به آمریکای شمالی وارد شدند در اواسط اواخر 1800. امروزه، ما سویه‌های کارنیولان (ژنتیک ترکیبی) را در سراسر موجودی زنبورهای آمریکا داریم.

آنها همچنین یک نژاد محبوب زنبور عسل برای استفاده در برنامه های پرورش زنبور عسل مانند پروژه New World Carniolan هستند. آنها ویژگی هایی دارند که محققان می خواهند در استخر ژنی فعلی ایجاد کنند.

کارگران یک کندو زنبورهای کارنیولایی که از نوزادان در حال رشد مراقبت می کنند.

ویژگی های رفتاری زنبورهای عسل کارنیولا

زنبورهای کارنیولا دارای برخی ویژگی های چشمگیر است که آنها را مورد علاقه زنبورداران قرار می دهد. آنها دومین نفر هستند نوع محبوب زنبور عسل – رتبه بندی درست پایین تر از ایتالیایی ها (Apis mellifera ligustica).

 • تجمع سریع بهار
 • پرورش نوزادان را با شرایط مطابقت دهید
 • به شیوه ای آرام
 • در آب و هوای سرد به خوبی زمستان می گذرد
 • بره موم کمتری تولید می کند
 • زبان های بلندتر برای دسترسی به گل ها
 • حس خوب جهت گیری – حرکت کمتر

پس از زمستان گذرانی به عنوان یک خوشه کوچکتر، زمانی که شهد و گرده تازه در دسترس باشد، پرورش نوزادان به سرعت افزایش می یابد.

به همین ترتیب، اگر منابع غذایی کمیاب شوند (شاید یک کمبود) – پرورش مولد به سرعت کاهش می یابد. این به جلوگیری از گرسنگی مستعمرات در طول یک خشکسالی کوتاه مدت یا شرایط مشابه کمک می کند.

مردم کارنیول به آرام‌تر بودن شهرت دارند زنبور عسل. آنها نسبت به برخی نژادها کمتر دفاعی هستند و کمتر مستعد نیش زدن بدون تحریک هستند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که زمستان‌های سرد و مرطوب دارد و ژنتیک کارنیولا در آن وجود دارد زنبورستان شما تمرین خوبی است آنها در مناطقی سرچشمه می گیرند که ماه ها در یک زمان دماهای سرد را تجربه می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بره موم یا “چسب زنبور عسل” بخش مهمی از زندگی کندو است. با این حال، می تواند برای زنبورداران در طول بازرسی کندو دردناک باشد.

برخی از مستعمرات آنقدر از آن تولید می کنند که بازرسی کلنی ها بسیار دشوار می شود. کارنی ها تمایل به تولید بره موم کمتری نسبت به سایرین دارند.

اینجا یک تفاوت فیزیکی است. با داشتن زبان بلندتر از سایر زنبورهای عسل، می توانند به شهد بیشتری در گل های گلو عمیق برسند.

این می تواند یک مزیت قطعی باشد اگر گیاهان عسل در منطقه شما لوله شکل هستند. این مورد برای برخی از انواع شبدر است.

کارنیولاها حس جهت یا جهت گیری خوبی دارند. زنبورداران گاهی اوقات این را می دانند زنبورهای علوفه جو بازگشت به کندوی اشتباه

ممکن است از آنها استقبال شود، اگر غذای خوبی در کشتی داشته باشند. زنبورداران به این “دریفت” می گویند و این بهترین وضعیت نیست. برخی از کندوها قوی می شوند و برخی دیگر کارگران مورد نیاز خود را از دست می دهند.

این یکی از دلایلی است که ما خودمان را رنگ می کنیم کندوی عسل در رنگ های خاص. اما، به نظر می رسد که کارنی ها نسبت به ایتالیایی ها کار بهتری برای پیدا کردن درب ورودی خود انجام می دهند.

زنبور کارگر گرده گل زرد را جمع آوری می کند.

چرا زنبورداران کارنیولان را دوست دارند: مزایا و معایب

چند تا از ویژگی های زنبور کارنیولان مسئول این هستند که آنها را به انتخاب خوبی برای زنبورستان شما تبدیل کنند. با این حال، مانند هر نژاد دیگری از زنبورها، ما باید به جوانب مثبت و منفی نگاه کنیم.

طرفداران

 • به سرعت به تغییرات در منابع غذایی – تولید مولد پاسخ می دهند
 • مثل ایتالیایی ها مهربان
 • تولید عسل خوب
 • در دمای سردتر پرواز کنید
 • کمتر مستعد سرقت کندو هستند
 • صرفه جویی با ذخایر عسل ذخیره شده در طول زمستان
 • مقداری مقاومت در برابر کنه های نای
 • “ممکن است” کمتر مستعد ابتلا به بیماری های نوزادان باشد

کلنی هایی که میزان پرورش نوزاد را با تامین غذا تنظیم می کنند، کمتر به مداخله زنبوردار نیاز دارند. تغذیه زنبورها یک تکنیک مفید است اما عسل و گرده خودشان همیشه اولین انتخاب است.

ملکه های کارنیولایی تمایل به ادامه پرورش مولدین تا اواخر سپتامبر باعث ایجاد کلنی های قوی در زمستان می شود.

افراد زیادی که من می شناسم از نیش زنبور لذت نمی برند. زنبورداران می فهمند چرا زنبورها نیش می زنند و برای اجتناب از آن تلاش کنید. با این حال، اگر شما هستید نگهداری زنبورها در حیاط خلوت یا یک محله – داشتن مستعمرات خوب یک مزیت است.

به دلیل منطقه بومی خود، زنبورهای عسل کارنیولا در دمای سردتر پرواز می کنند و شرایط دمپر در روزهای ابری نسبت به برخی از انواع. این ممکن است به آنها کمک کند تا تولیدکنندگان عسل خوبی باشند – حتی زمانی که شرایط آب و هوایی ایده آل نیست.

دزدی می تواند یک مشکل بزرگ در محوطه زنبور عسل باشد که بسیاری از کندوها نزدیک به هم هستند. کارنی ها به اندازه پسرعموهای ایتالیایی خود “غربال” نیستند.

به همین ترتیب، آنها همچنین با فروشگاه های مواد غذایی زمستانی خود بسیار صرفه جو هستند. علاوه بر تنظیم جمعیت مستعمرات با فصل، آنها به غذای زیادی برای ماه های زمستان نیاز ندارند.

Carniolans به طور کلی یک زنبور سالم هستند. آنها در برابر کنه های نای و شاید به برخی از بیماری های نوزادان مقاومت نشان می دهند. با این حال، آنها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و پایش واروآ و مانند هر مستعمره دیگری کنترل کنید.

منفی

حتی این زنبورهای شگفت انگیز نیز بدون معایبی نیستند که باید در نظر گرفته شوند.

 • تمایلات ازدحامی
 • بازرسی های مکرر در طول ساخت بهار
 • ممکن است برای جریان اولیه عسل آماده نباشد

هنگامی که شهد گیاه در بهار به راحتی در دسترس می شود، زنبورهای کارنیولا پرورش مولد را افزایش خواهند داد با نرخ هشدار دهنده این می تواند باعث شود ازدحام های ناخواسته برای زنبوردارانی که در بالای همه چیز نگه نمی دارند.

با توجه به سرعت گسترش سریع، بازرسی کندو ممکن است در طول بهار بیشتر مورد نیاز باشد. جعبه ها باید به کندو اضافه شوند در زمان مناسب برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد.

جریان عسل (یا جریان عسل) برای هر بخش از کشور متفاوت است. اگر فقط یکی دارید جریان عمده عسل (مثل من) که در اوایل بهار رخ می دهد – ممکن است مستعمرات شما آماده نباشند.

ما به آب و هوای خوب متکی هستیم تا به زنبورها اجازه دهیم علوفه روی افرا قرمز و سایر منابع غذایی اولیه این به آنها فرصتی می دهد تا برای جریان اصلی بچه دار شوند.

اواخر زمستان یا اوایل بهار بسیار سرد یا مرطوب می تواند منجر به تجمع کند شود مگر اینکه زنبوردار به کندو غذا بدهد. نظارت بر شرایط کلنی در روزهای گرم در این شرایط بسیار مهم می شود.

تفاوت زنبورهای ایتالیایی و کارنیولان

با توجه به خویشاوندی نزدیک آنها، راه های زیادی را در این زنبورها خواهید یافت که شبیه هم هستند. این یک چیز عالی است زیرا به این معنی است که هر کدام احتمالاً در کندو شما خوب عمل خواهند کرد.

این یکی از دلایلی است که بسیاری از تامین کنندگان عمداً از آنها عبور می کنند – به امید اینکه بهترین ها را از هر دو جهان بدست آورند. اما، در اینجا کلیاتی وجود دارد که بین سویه های خالص قابل توجه است.

 • ایتالیایی ها محبوب ترین نژاد زنبور عسل در ایالات متحده هستند
 • کندوی ایتالیایی زودتر از کارنیولان ها تولید جوجه ها را آغاز خواهد کرد
 • کارنیولان ها – با تغییر در دسترس بودن غذا، رشد بچه ها را سریعتر یا کاهش می دهند
 • ملکه‌های ایتالیایی زودتر در پاییز پرورش نوزاد را کاهش می‌دهند
 • کارنیولاها تمایل بیشتری به ازدحام دارند
 • هر دو نژاد نسبتا ملایم و قابل مدیریت هستند
 • کارنیولایی ها کمی بیشتر از ایتالیایی ها از کندو در برابر حشرات دفاع می کنند –هورنت ها، ژاکت های زرد و غیره.
نمای نزدیک از زنبور کارگر در حال تمیز کردن زبان درازش.

یافتن زنبورهای عسل خالص Carniolan در ایالات متحده تقریباً غیرممکن است. بیشتر به صورت تجاری در دسترس است زنبورهای بسته بندی شده یا nucs ترکیبی از ژنتیک هستند – صرف نظر از اینکه تبلیغات چه می گویند.

با این حال، می توانید زنبورهایی را خریداری کنید که ترکیبی از کارنی ایتالیایی هستند. و، می توانید چند ملکه ترکیبی کارنی عالی پیدا کنید تا برخی از ژنتیک های جدید را به کندوهای موجود خود معرفی کنید.

پرورش دهندگان زنبور عسل – از طریق لقاح مصنوعی، ملکه های پرورش دهنده ای با طبیعت خالص تولید می کنند. اما، این صدها دلار است و از دسترس زنبوردار معمولی سرگرمی خارج است.

به خاطر داشته باشید که زنبور عسل کاملی وجود ندارد. وقتی می گوییم یک نوع زنبور این یا آن است – این فقط یک تعمیم است.

زنبور عسل ایتالیایی به آرام بودن و غیر دفاعی بودن شهرت دارد. اما، قبلاً از آنها خواسته ام که مرا در سراسر میدان تعقیب کنند. هر کندو متفاوت است – بدون توجه به اصل و نسب ژنتیکی ساکنان.

سوالات متداول

آیا می توانید زنبورهای عسل ایتالیایی و کارنیولایی را مخلوط کنید؟

ایتالیایی ها و کارنیولایی ها نژادهای مختلفی از یک گونه هستند – Apis mellifera. ملکه ها و هواپیماهای بدون سرنشین هر کدام قادر به جفت گیری هستند.

آیا زنبورهای من ملکه کارنی را می پذیرند؟

بله، معمولاً یک موضوع ساده است که یک زنبور ملکه کارنیولا را به کلنی دیگری معرفی کنید. همیشه از تکنیک های معرفی مناسب استفاده کنید ملکه کردن کندو.

آیا زنبورهای کارنیولان بهتر از ایتالیایی ها هستند؟

لزوماً زنبورهای کارنیولان و ایتالیایی ویژگی های مطلوبی دارند که آنها را برای زنبورداران جدید خوب می کند.

آیا زنبورهای کارنیولان تهاجمی هستند؟

این زنبورهای عسل تمایل به خلق و خوی ملایم دارند. آنها مانند نیستند تدافعی یا تهاجمی به عنوان برخی از انواع، اما در دفاع نیش خواهد زد.

منابع عبارتند از:

کندو و زنبور عسل – Dadant & Sons, Inc 2015

سفارش فوری عسل ♥