زنبورهای عسل چقدر سفر می کنند؟


تصویر پنهان پینترست

زنبورهای عسل معمولاً در فاصله 1 تا 2 مایلی از کندوی خود تا جمع آوری گرده و شهد پرواز می کنند. این منطقه با توجه به جثه کوچک آنها ممکن است بسیار وسیع به نظر برسد. با این حال، آنها قادر به پروازهای بسیار طولانی در صورت لزوم هستند. چگونه زنبورهای عسل می توانند به دوردست سفر کنند از کندویشان؟ تا آنجا که باید مواد مورد نیاز مستعمره را جمع آوری کنند.

زنبورهای عسل چقدر از کندوی خود پرواز می کنند?

زنبور عسل در حال سفر به دور برای جمع آوری غذا از تصویر گل.

بیشتر گونه های زنبورهای دنیا حشرات منفرد هستند. آنها به تنهایی زندگی می کنند و بدون کمک خانواده بزرگ تولید می کنند. به طور متوسط ​​این نوع زنبور برای تغذیه خود نیازی به سفر بسیار دور از خانه ندارد.

آنها منابع مورد نیاز را در نزدیکی جمع آوری می کنند و سپس خانه های خود را در گودال ها، ساقه های گیاه یا سوراخ هایی در زمین می سازند.

یک مثال زنبور سنگی است. آنها منابع را در 100 متری خانه خود جمع آوری می کنند. و آنها به ندرت مسافتی بیش از 300 یارد را طی می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

برخی از حشرات ممکن است دورتر باشند، اما این کار را انجام ندهید. اجتماعی زنبورهای بامبل می توانند مسافت های دورتری را پرواز کنند، اما بیشتر گونه ها در فاصله یک مایلی لانه خود علوفه می گیرند.

یک کلنی زنبور عسل یک ارگانیسم اجتماعی بزرگ است که به تلاش هزاران نفر برای تامین منابع خانواده متکی است.

از آنجا که آنها سبک زندگی متفاوتی نسبت به برخی از حشرات دارند محدوده علوفه زنبور عسل بزرگ است آنها در جستجوی منابعی مانند شهد و گرده بسیار دورتر از خانه سفر خواهند کرد.

برای غذا دادن به همه آن اعضای خانواده تلاش زیادی لازم است. و عسل باید به منظور ذخیره سازی شود مستعمره برای زنده ماندن در زمستان.

تصویر زنبور عسل برای جمع آوری گرده برای کندو.

کمک زنبورهای پیشاهنگ در جستجوی کارآمد

ما ماشین‌هایمان را می‌رانیم و باید بنزین بخریم، زنبورهای عسل هم به انرژی نیاز دارند. و آنها می خواهند کارآمد باشند و سفرهای بیهوده زیادی نداشته باشند.

برای کمک به انجام کار، به برخی از اعضای یک مستعمره وظیفه خاصی داده می شود. درصد کمی از علوفه جویان به عنوان زنبورهای پیشاهنگ عمل می کنند.

این کارگران وظیفه منحصر به فرد این را دارند که به دنبال یافتن بهترین منابع غذایی برای جمع آوری اکثر کارگران علوفه جو باشند. آنها همچنین وظیفه جست و جوی خانه های جدید برای ازدحام هایی را دارند که از کندو خارج می شوند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

دیده بانی زنبورها کیلومترها بیش از سایر زنبورها پرواز خواهند کرد در مستعمره به دنبال منابع غذایی هستند. وقتی منبع خوبی از شهد یا گرده پیدا کردند به کندو برمی گردند و رقصید تا علوفه‌جویان دیگر را تشویق کنید برای بازدید از منبع جدید

زنبور عسل کارگر شهد را از تصویر گل صورتی جمع می کند.

از راه دور زنبورها برای غذا سفر می کنند

تا کجا خواهد شد زنبورهای کارگر برای جمع آوری غذا پرواز می کنند؟ این نگرانی مشترک زنبوردارانی است که مایلند برای کلنی های خود گل بکارند. نگران نباشید، آنها آنها را پیدا خواهند کرد.

با این حال، فاصله یک منبع غذایی از کندو نقش مهمی در توسعه کلنی دارد. هرچه غذا به کندو نزدیک‌تر باشد، زنبورها می‌توانند در هر دوره معینی با زمان سفر کمتر، مقدار بیشتری از آن را جمع‌آوری کنند.

در حالی که زنبورهای عسل می توانند مسافت بیشتری را پرواز کنند برای غذا، آنها معمولا این کار را نمی کنند. اکثر جستجوی علوفه در یک یا دو مایلی کندو انجام می شود.

یک سلامتی زنبور عسل بالغ در اولین خروج با سرعت 15 تا 20 مایل در ساعت پرواز می کند کندو. هنگامی که او مملو از شهد، گرده، بره موم یا در آب بسیار کندتر پرواز می کند – شاید حدود 12 مایل در ساعت.

برای درک اینکه چه مقدار مساحت کلنی متوسط ​​در دسترس است این را در نظر بگیرید: اگر اعضای کلنی در 1 مایل از کندو در همه جهات علوفه جستجو کنند – 2010 هکتار (813 ساعت) برای کاوش دارند.

تصویر نمودار فاصله زنبورها از کندو برای غذا.

زنبورهای عسل جوینده می توانند 4 مایل پرواز کنند و فراتر از آن برای جمع آوری گرده و شهد. با این حال، به نقطه ای می رسد که تلاش ارزش دوری را ندارد.

انرژی صرف شده در سفر به مسافت های دور بیشتر از فواید غذا است. کیفیت هر منبع غذایی نیز نقش دارد.

زنبورها پرواز خواهند کرد به یک منبع غذایی غنی و آسان برای برداشت که دورتر است به جای جمع آوری یک منبع غذایی ضعیف در نزدیکی. باز هم، این در مورد استفاده بهینه از تلاش و زمان آنها است.

مهم است که به یاد داشته باشید این که زنبورها تا چه اندازه از کندو پرواز می کنند، داده های موجود در سنگ نیست. هر اعداد مربوط به مسافتی که زنبورها طی می کنند فقط یک میانگین است. هر مستعمره و وضعیت جستجوی آن می تواند کمی متفاوت باشد.

زنبورهای دور سفر برای جمع آوری گرده

اگرچه زنبورها باید مسافت دورتری را برای جمع آوری گرده طی کنند – این یک هنجار نیست. بیشتر مستعمرات برای جمع آوری تمام گرده ها نیازی به پرواز به آنجا ندارند برای کندو مورد نیاز است همانطور که ممکن است برای شهد.

شاید تلاش لازم برای آوردن گرده از راه دور ارزش تلاش را نداشته باشد؟ یا شاید به این دلیل است که نیاز گرده کندو بسیار کمتر از شهد است.

زنبورها چقدر برای آب پرواز می کنند

زنبورهای عسل هم به آب نیاز دارند! و مانند مجموعه شهد، آنها تا 4-5 مایل دورتر پرواز می کنند تا منبع آب مناسبی پیدا کنند.

با این حال، آنچه زنبورها فکر می کنند مناسب است ممکن است برای ما معنی مشابهی نداشته باشد. آنها آب را از هر سطح مرطوبی جمع آوری می کنند – حتی اگر منبع آب کیفیت خوبی نداشته باشد.

زنبورهای عسل آب را از لبه تصویر رودخانه جمع آوری می کنند.

به همین دلیل است که برای زنبورداران دارای کندو بسیار مهم است که یک منبع آب مناسب برای زنبورهای خود.

این به مستعمره شما کمک می کند زیرا کارگران می توانند به جای تلاش گسترده برای حمل آب در طول روز، به کارهای دیگر بپردازند.

زنبورهای بومی نیز به آب نیاز دارند – البته معمولاً در مقادیر کمتر از کندوهای زنبور عسل. داشتن یک منبع آب ثابت در شما باغ دوستدار زنبور عسل یک ایده عالی است

یک زنبور عسل در طول عمرش چقدر پرواز می کند؟

در تلاش برای رمزگشایی یک زنبور عسل چقدر در طول عمر خود سفر می کند، ما متغیرهای زیادی داریم که وارد بازی می شوند. علوفه موجود در نزدیکی کندو، شرایط آب و هوایی و سلامت و سن علوفه جویان در این امر نقش دارند.

علیرغم توجه مداوم به کار، یک کارگر متوسط ​​فقط در مورد آن کار می کند 1/12 قاشق چایخوری عسل در طول عمرش به همین دلیل است که برای حمایت از مستعمره نیاز به تعداد زیادی از اعضای فردی است.

اما، اگر یک جوینده بتواند همه کارها را انجام دهد – تخمین زده می شود که او باید 50000 تا 90000 مایل پرواز کند تا یک پوند عسل درست کند.

زنبورهای عسل چقدر می توانند پرواز کنند؟

زنبورهای عسل در واقع قادر به پرواز بسیار دور از زمین هستند. عامل محدود کننده این است که هوا در ارتفاعات بالاتر سردتر می شود.

هنگامی که دما خیلی پایین می‌آمد، نمی‌توانست گرمای کافی را در ماهیچه‌های پرواز خود حفظ کند تا بیدار بماند.

همچنین، واقعاً هیچ دلیلی وجود ندارد که زنبورها بالاتر از بلندترین درخت باشند – اکنون وجود دارد؟

گرده افشانی محصول و فاصله جستجوی زنبور عسل

هنگامی که از کندوها برای گرده افشانی محصولات تجاری استفاده می شود، محدوده پرواز ممکن است اهمیت ویژه ای پیدا کند.

شاید شما نمی خواهید کندوهایی در نزدیکی یک محصول باشد که گرده را با نوع دیگری از همان محصول به مزرعه منتقل کند. زنبورداران مهاجر باید کندو بگذارند در استراتژیک ترین موقعیت

گرده افشانی متقابل گاهی اوقات خوب است، اما سایر محصولات فقط به گرده از همان مزرعه نیاز دارند. نداشتن محصولات دیگر در محدوده پرواز نیز به تمرکز کندوها بر روی زمین هدف کمک می کند.

استفاده از آفت کش ها در مزارع کشاورزی باید الگوهای پرواز زنبور عسل را نیز در نظر بگیرد. زنبورداری که در یک مزرعه گرده افشانی می کند، می خواهد مطمئن شود که کشاورز مواد شیمیایی خطرناک را در نزدیکی کندوها اسپری نمی کند.

درک اینکه زنبورها به طور متوسط ​​چقدر مسافت پرواز می کنند همچنین به کشاورز کمک می کند تا بداند چند کندو برای گرده افشانی یک مزرعه یا مزارع با اندازه خاص مورد نیاز است.

زنبورهای دانا ما از بسیاری جهات قابل توجه هستند. توانایی آنها در پرواز چندین مایل برای جمع آوری شهد یا گرده، امکان تولید ذخایر بزرگ عسل را برای آنها فراهم می کند.

در بسیاری از موارد، کلنی زنبور عسل می تواند عسل کافی برای زمستان تولید کند و مقداری عسل را با ما به اشتراک بگذارد.

اما، این کار سخت بدون خطر نیست. هر زنبور عسل ممکن است توسط حشره دیگری مانند زنبور – یا حتی مورد حمله قرار گیرد خورده شده توسط یک پرنده. زندگی سختی است.

سفارش فوری عسل ♥