زنبورهای عسل را با خیال راحت از خانه خود خارج کنید


تصویر پنهان پینترست

زنبورها گرده افشان های بسیار مهمی هستند و زنبورهای عسل نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با این حال، ممکن است از این ایده که خانه خود را با کلنی زنبورها به اشتراک بگذارید هیجان زده نشوید. آیا باید آنها را بکشی؟ خیر، در بیشتر موارد امکان پذیر است زنبورهای عسل را حذف کنید به یک مکان جدید با این حال، این یک وظیفه برای صاحب خانه معمولی نیست. درک چالش ها و خطرات جابجایی یک مستعمره حیاتی است. اگر تو داری زنبورهای عسل که در دیوار زندگی می کنند در مورد دکوراسیون منزل یا بیرون، وقت آن است که با متخصصان مشورت کنید.

چگونه از شر زنبورهای عسل خلاص شویم

ورود زنبور عسل کارگر به دیوار آجری و حذف زنبورها و لانه زنبور از داخل دیوار.

عسل زنبورها حشرات اجتماعی هستند که در خانواده های پرجمعیت با هم زندگی می کنند. مانند بسیاری از گرده افشان های بومی، آنها فشارهای محیطی زیادی را تجربه کرده اند که منجر به کاهش جمعیت وحشی شده است.

اغلب امکان جابجایی کلنی زنبور عسل به جای کشتن آن وجود دارد. پس آرام باشید و با آرامش به این وضعیت نگاه کنیم.

در حالی که ممکن است از آن رنج نبرید آپی فوبیا (ترس شدید از زنبورها)، هیچ کس نمی خواهد اتاق نشیمن خود را با آنها به اشتراک بگذارد. آنها همچنین خطری را برای هر کسی که در بیرون نزدیک ورودی مستعمره بازی می کند یا راه می رود، نشان می دهد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اگر زنبوردار آگاه یا نابودگر حرفه ای نیستید، خودتان سعی نکنید آنها را حذف کنید. هر مستعمره ای در صورت تحریک از خانه خود دفاع خواهد کرد.

زنبور عسل کارگر در حال پرواز به باغ گل.

حذف ازدحام در مقابل مستعمرات

چند موقعیت وجود دارد که ممکن است برای هر کسی که با این گرده افشان های مهم آشنا نباشد، هشدار دهد.

اینها دسته زنبورها، درختان زنبور و زنبورهایی که در دیوارها زندگی می کنند (یا دیگر فضای بسته) خانه شما.

همه مشکلات بسیار متفاوت و به این گروه از زنبورهای عسل را حذف کنید رویکردهای متفاوتی را می طلبد.

ازدحام زنبورها در حیاط خلوت شما

برای کسی که با آنها آشنا نیست، ازدحام زنبور عسل یک تجربه وحشتناک است. اما این ویژگی زنبورهای عسل زیباست – حداقل برای ما زنبورداران.

شاید در یک بعد از ظهر گرم بهاری متوجه انبوهی از زنبورها شده باشید که در هوا پرواز می کنند. یا شاید، توپ بزرگی از آنها را پیدا کنید که در یکی از درختانتان در حیاط خلوت آویزان است.

این دسته های انتقالی معمولا موقتی هستند. دلیلی برای وحشت وجود ندارد، اگر به حال خود رها شوند، ازدحام ها تهاجمی نیستند. از فاصله ای محترمانه تماشا کنید و بچه ها و حیوانات خانگی را دور نگه دارید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

در بیشتر موارد، ازدحام خود را در یک روز یا بیشتر از بین می‌برد – برای شروع یک خانه جدید در جایی دیگر.

اگر نمی خواهید صبر کنید تا آنها بروند – یا آنها چندین روز در یک مکان بوده اند (گاهی اوقات گیر می کنند و شروع به ساخت شانه کنید) – پیدا کردن یک انجمن زنبورداری محلی.

یک زنبوردار منطقه احتمالا از صید و ازدحام را حذف کنید. انتظار نداشته باشید که از زنبوردار حقوق بگیرید.

خطر ابتلا به بیماری در آوردن کلنی های جدید به شما وجود دارد زنبورستان و ایجاد یک مستعمره کار سختی است.

کلونی زنبور عسل در یک درخت حیاط خلوت لانه سازی می کند.

درخت زنبور

اگر کارگرانی را دیدید که از سوراخ درخت می‌روند و می‌روند، احتمالاً یک کلنی در داخل آن وجود دارد. بدرقه کردن آنها از لانه بسیار دشوار است – اگر نگوییم غیرممکن است. غذا دارند و بچه زنبورها داخل!

پیدا کردن یک می تواند نسبتاً هیجان انگیز باشد کلونی زنبورهای زنده در یک درخت. از آنجایی که دهانه کندو به سمت بالا می رود، ممکن است سال ها بدون اینکه شما بدانید در آنجا زندگی کنند.

اگر آنها به چیزی آسیب نمی رسانند و هیچ کس در خانواده شما به زنبور آلرژی ندارد، چرا آنها را رها نکنید. مگر اینکه در یک منطقه ای با زنبورهای عسل آفریقایی شده، کندو دست نخورده به ندرت خطرناک است.

متأسفانه هیچ راه آسانی برای بیرون آوردن کندو از درخت بدون قطع کردن درخت وجود ندارد. اگر یک حرفه ای را برای قطع کردن درخت استخدام می کنید – باید کسی با مشکل آشنا باشد.

تله بیرون

اگر بتوانید زنبوردار منطقه ای را بیابید که مایل است این فرآیند را امتحان کند، گزینه دیگر «تله بیرون» است. در این شرایط یک کندوی عسل خالی در خارج از دهانه لانه قرار می گیرد.

یک قیف مخصوص تعبیه شده است که به علوفه جویان اجازه می دهد از درخت خارج شوند اما نمی توانند به داخل درخت برگردند. در عوض، آنها در داخل کندوی جدید ساکن می شوند.

هنگامی که بیشتر جمعیت به جای درخت در کندو جدید زندگی می کنند – آنهایی که در داخل هستند رها می شوند تا بمیرند. سوراخ درخت را می توان مسدود کرد.

این یک پروژه وقت گیر است و بخشی از کلنی و منابع را قربانی می کند. با این حال، این یک جایگزین برای کشتن کلنی در شرایطی است که درخت را نمی توان قطع کرد زنبورهای عسل را حذف کنید.

این روش گاهی اوقات در شرایطی استفاده می شود که زنبورها نیز در درخت نیستند اما مشکل منابع باقی مانده در داخل هنوز وجود دارد.

زنبورهای عسل داخل خانه که باید توسط متخصص خارج شوند.

کلونی زنبور عسل در داخل خانه شما

آیا به طور مداوم پیدا می کنید زنبورهای عسل داخل خانه شما، اگر چنین است، ممکن است یک مستعمره در جایی در دیوارها، کف یا پشت بام شما زندگی کند.

به بیرون بروید و با دقت به دنبال فعالیت زنبور عسل باشید. ممکن است یک ترک کوچک در فونداسیون یا اطراف قسمت سقف باشد. اگر جریان ثابتی از ترافیک حشرات را مشاهده کردید، مشکل دارید.

راستش را بخواهید، آنهایی که می بینید و می آیند بزرگترین مشکل نیستند. بلکه آنهایی هستند که داخل دیوار هستند با آن همه شانه عسلی، نوزادان و غیره.

اگر ورودی را ببندید، هنوز هزاران نفر در داخل هستند – به دنبال راهی برای خروج هستند. گرفتن خلاص شدن از شر زنبورهای عسل در داخل دیوارها برای کمک حرفه ای تماس می گیرد.

برش زنبوردار

ممکن است یک زنبوردار منطقه ای را بیابید که در این خدمات تخصص دارد – به نام “کات اوت”. رایگان نخواهد بود. برش ها می توانند بسیار گران باشند زیرا فرد باید تجربه زنبور عسل و دانش نجاری داشته باشد.

با بهترین قیمت در منطقه خود خرید کنید. همچنین مطمئن شوید که دقیقاً درک درستی از آنچه متخصص حذف قرار است برای شما انجام دهد، داشته باشید.

اگر آنها زنبورها و لانه زنبور را بردارید، آیا آنها برای دسترسی به آنها آسیب هایی را که به خانه شما وارد شده است جایگزین می کنند؟

بیشتر آنها قادر به تعمیر دیوار هستند و مهارت های نجاری دارند، اما ابتدا باید در مورد این موضوع صحبت شود. صاحب خانه نیاز به درک کامل از کار و هزینه دارد. یک قرارداد کتبی یک ایده عالی است.

تصویر زنبور عسل با گرده وارد لانه در دیوار خانه.

نابودی زنبورها

در برخی شرایط، کشتن کلنی ضروری خواهد بود. بالاخره این باید آخرین تلاش باشد روش های جابجایی زنبورها خسته شده اند.

حتی اگر در کشتن حشرات موفق باشید، هنوز موم زنبور عسل، عسل و نوزادان مرده را در دیوار خود دارید.

با هیچ کارگران برای نگهداری از کندو، این اقلام خراب می شوند و بوی بدی می دهند. در صورت امکان، اجزای لانه نیز باید حذف شوند.

شانه موم زنبور عسل و لانه زنبور کاغذی در ورودی.

تعداد زنبورهای موجود در فضای خود را کاهش دهید.

شایع ترین دلیل وجود بیش از حد حشرات گزنده در اطراف لانه های نزدیک است. درک کنید تفاوت زنبورها و زنبورها. اغلب، جابجایی لانه ها گزینه خوبی نیست.

صاحبان خانه معمولاً باید لانه را با اسپری های شیمیایی خراب کنند یا یک متخصص استخدام کنند. یاد بگیرید که چگونه تشخیص دهید که آیا شما یک لانه زنبور یا لانه زنبور، قبل از درخواست کمک.

ورودی زنبور ژاکت زرد در زمین.

اگر لانه ای از زنبورهای ژاکت زرد یا هورنت ها در دیوار شما زندگی می کنند، می ترسم که نابودی تنها راه باشد. من هیچ زنبورداری را نمی شناسم که آنها را جابجا کند. اما، پرسیدن از اطراف ضرری ندارد.

افکار نهایی

کاشت باغ های دوستدار زنبور عسل به یک سرگرمی بسیار محبوب تبدیل شده است. اما، نمی توانید گل های غنی از شهد و گرده بکارید و انتظار نداشته باشید گرده افشان ها از حیاط شما بازدید کنند.

اگر در حال برنامه ریزی برای یک پیک نیک در فضای باز هستید و باید برای مدتی آنها را ناامید کنید، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید. آنها را دور کند.

اگر شما سگ زنبورها را می خورد برای سرگرمی، داشتن یک منطقه امن زنبور عسل ممکن است ایده خوبی باشد. این را می توان با خیال راحت با انتخاب انجام داد گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند (یا حداقل آنها را جذب نکنید) در آن مناطق.

حتی کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ آن انجام دهید زنبورها دور از استخر.

قبل از گرفتن آن قوطی زنبور یا زنبور قاتل فکر کنید. ما به گرده افشان های خود نیاز داریم و در بیشتر موارد می توانید راهی برای خلاص شدن از شر زنبورها بدون نیاز به اقدامات کشنده پیدا کنید.

سفارش فوری عسل ♥