زنبورهای عسل در مقابل زنبورهای بامبل: {Alike & Different}


بیایید نگاهی بیندازیم به دو حشره محبوب که برای عموم مردم شناخته شده است. به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که در مورد این موجودات جالب اطلاعاتی نداشته باشد. همانطور که شباهت ها و تفاوت ها را مطالعه می کنیم زنبورهای عسل در مقابل زنبورهای بامبل، شباهت های آشکاری خواهید دید. با این حال، هر کدام داستان جذابی برای گفتن دارند و ممکن است بیشتر از آنچه فکر می کنید متفاوت باشند.

علوفه زنبور بامبل و زنبور عسل روی تصویر گل.

زنبورهای بامبل در مقابل زنبورهای عسل-چقدر شبیه هم هستند؟

حشرات بسیار آشنا که تقریباً هر کسی در مورد آنها می‌داند، شباهت‌های زیادی با هم دارند – از جمله عشق به گل‌ها. در واقع، آنها آنقدر رایج هستند که ما در نحوه نوشتن نام آنها کمی سست می شویم. بله، باور کنید یا نه – نام ها را به روش های مختلف می بینید.

زنبور عسل یا زنبور عسل – 1 کلمه یا 2؟

بنابراین، اجازه دهید این موضوع را از سر راه برداریم. روش صحیح نوشتن نام این 2 حشره چیست؟ 1 کلمه است یا 2 کلمه؟ زنبور عسل یا زنبور عسل – زنبور عسل یا زنبور عسل.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

یک حشره شناس، کسی که به طور علمی حشرات را مطالعه می کند، به ما می گوید که هر دوی اینها باید 2 کلمه باشند. این به دلیل این واقعیت است که آنها هستند هر دو در واقع اعضای خانواده “زنبور عسل” هستند.

آنها هر دو هستند اعضای خانواده apidae اولین کلمه در نام آنها نشان می دهد که آنها چه نوع زنبوری هستند. برعکس، پروانه یک مگس واقعی نیست – از این رو نام آن به صورت یک کلمه نوشته شده است.

چرا می بینیم که این نام ها هر دو طرف نوشته می شوند؟ شاید به این دلیل است که هدف اصلی کلام مکتوب ارتباط است. شما می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنم، چه نام را یک کلمه بنویسم یا دو کلمه.

بنابراین، اغلب این اسامی را می بینید که معمولاً به صورت فشرده به عنوان یک کلمه استفاده می شوند. و اشکالی ندارد – درست است؟

زنبور عسل در مقابل زنبور بامبل – ظاهر و اندازه

زنبورهای بامبل بزرگ، گرد و بسیار مبهم هستند. با رنگ مشکی یا قهوه ای متمایز و راه راه های زرد روشن، به راحتی در باغ قابل تشخیص هستند. با این حال، بیش از وجود دارد 250 گونه زنبور عسل و آنها در همه اندازه ها هستند.

بامبل ها اغلب از اولین زنبورها هستند در بهار می بینید آنها می‌توانند بال‌های خود را برای پرواز در دمای پایین‌تر برای جستجو گرم کنند.

زنبور عسل کارگر در تصویر سمت چپ.

زنبور عسل کوچکتر و براق تر است. برخلاف بامبلرز که به نظر همه یک تکه هستند، زنبورهای عسل دارای بخش میانی آشکاری هستند و کوچکتر هستند و موهای کمتری روی بدن خود دارند.

هر دو نوع زنبورها حشرات اجتماعی هستند

زنبورهای عسل در کلنی های اجتماعی بزرگ زندگی می کنند با هزاران کارگر. ملکه تخم می گذارد اما به نوزادان و بچه ها اهمیت نمی دهد. کارگران زن در تمام وظایف کندو سهیم هستند.

در مستعمره می تواند سال ها در یک مکان زندگی کند. زنبورهای پیر به طور مداوم با زنبورهای بالغ جدید جایگزین می شوند و ملکه زنبور عسل می تواند چندین سال قبل از اینکه جایگزین شود، زنده بماند.

زنبورهای بامبل یکی از معدود زنبورهای بومی ایالات متحده هستند که حشرات اجتماعی محسوب می شوند. آنها یک ملکه و کارگران در مستعمره نیز دارند.

در واحد خانواده تنها از چند صد نفر تشکیل شده است-بسیار کوچکتر از کلنی زنبورهای عسل.

لانه زمینی زنبورهای بامبل با تصویر نوزادان و بزرگسالان.

لانه زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل

هر دوی این حشرات مهم لانه می سازند، اما تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. بامبل ها اغلب در زیر زمین لانه می سازند – در حالی که کلنی زنبورهای عسل به ندرت در زمین زندگی می کنند.

اندازه نیز به دلیل این واقعیت است که کلنی زنبورهای بامبل اعضای بسیار کمتری خواهد داشت و فقط فصلی است.

لانه زنبور عسل

در ملکه بامبل بی لانه می سازد، تخم می گذارد و از بچه ها مراقبت می کند تا اولین بزرگسالان بزرگ شوند، سپس این وظایف را بر عهده می گیرند.

فقط ملکه بامبل زنبور عسل زنده خواهد ماند تا فصل بعد را ببیند. او تا بهار در زیر برگ ها و دیگر زباله های باغ به خواب زمستانی می رود. سایر اعضای کلنی با فرا رسیدن هوای سرد می میرند.

زنبورهای بامبل لانه در لانه های قدیمی جوندگان – در زمین. یا، ملکه ممکن است انبوهی از زباله های زمینی یا منطقه پایه یک خانه را انتخاب کند.

لانه عایق با استفاده از چمن خشک، ساقه و سایر مواد گیاهی ساخته می شود. پس از آماده شدن لانه ملکه چند سلول مومی کوچک در اطراف ایجاد می کند لانه ای برای نگهداری تخم ها و نوزادان

برخلاف کندوی زنبور عسل، این لانه پس از یک فصل رها می شود. ملکه‌های زنبور عسل به خواب زمستانی می‌روند و در بهار دوباره شروع می‌شوند.

کندوهای زنبور عسل با شانه موم پر شده است

چه آنها در یک درخت توخالی یا یک کندوی دست ساز زندگی کنند، زنبورهای عسل موم می سازند برای ساختن تعداد زیادی شانه که غذای آنها را نگه می دارد و نسل زنبور عسل.

چندین ورقه از لانه زنبوری مومی داخل کندو را پر کرده و حاوی هزاران سلول موم زنبور عسل است. این چیدمان منظم به زنبورها اجازه می دهد تا از تمام فضای داخل استفاده کنند.

تصویر زنبورهای عسل داخل کندو با نوزادان در سلول های شانه.

آیا زنبورهای بامبل به اندازه زنبورهای عسل مهم هستند؟

هر دو نوع زنبور عسل برای محیط زیست ما مهم هستند و نقش دارند. با این حال، زنبورهای بامبل گرده افشان بهتری نسبت به زنبورهای عسل هستند.

آنها “گرده افشانی وزوز” را انجام می دهند و به دلیل اندازه بزرگ می توانند گرده های بیشتری را حمل کنند. به دلیل تنوع گونه ها، سازگاری بیشتری با انواع گل دارند. زبانه های با طول های مختلف و غیره باعث می شود آنها در گرده افشانی گیاهان برای طیف وسیع تری از گل ها کارآمدتر شوند.

آنها همچنین سبدهای گرده (corbicula) در پاهای عقب خود دارند و در واقع گرده بیشتری نسبت به شهد جمع می کنند. آنها به سادگی نیازی به نگهداری مواد غذایی زیادی ندارند.

استفاده عالی در گلخانه ها، آنها در گرده افشانی فلفل ها به خوبی عمل می کنند. حتی فلفل های خود گرده افشان نیز با کمک حشرات محصول بیشتری تولید می کنند.

با این حال، زنبورهای بامبل در کلنی های کوچک زندگی می کنند. آنها را نمی توان مدیریت کرد و در تعداد زیادی جابجا کرد، زیرا کلنی های زنبور عسل ممکن است.

بنابراین در حالی که زنبورهای بامبل مجزا گرده افشان بهتری هستند، کلنی های زنبور عسل در تلاش برای گرده افشانی اهمیت بیشتری دارند در کشاورزی مدرن

زنبور بامبل در جستجوی علوفه روی تصویر گل سفید.

زنبورهای عسل برای برقراری ارتباط می رقصند

بر خلاف زنبورهای عسل که می رقصند برای ارتباط با منابع غنی شهد، زنبورهای بامبل این کار را نمی کنند. احتمال بیشتری دارد که در یک منطقه عمومی بمانند و هر لقمه غذا را جستجو کنند.

با این حال، در حالی که زنبور عسل به سمت منبع شهد بهتری حرکت می‌کند، ممکن است بامبل‌ها گرده‌افشانی ثابت‌تری از گیاهان در یک منطقه خاص فراهم کنند. به همین دلیل است که آنها گرده افشان کارآمدتری برای محصولات خاص در نظر گرفته می شوند.

آیا نیش زنبور عسل بدتر از نیش زنبور عسل است؟

هر دو نوع زنبورها دارای نیش هستند و در صورت تحریک می توانند نیش بزنند. آ زنبور عسل فقط یک بار می تواند نیش بزند به خاطر نیش خاردارش

در زنبور عسل دارای نیش صاف است که قادر است بیش از یک بار شما را نیش بزند.

با این حال، زنبورهای بامبل بسیار کمتر احتمال دارد که نیش بزنند مگر اینکه به طور جدی تحریک شوند. این واقعیت که آنها در مستعمرات کوچکتر زندگی می کنند نیز احتمال بروز چندین موقعیت گزش را کاهش می دهد.

آیا زنبورهای بامبل می توانند عسل درست کنند؟

زنبورهای بامبل عسل درست می کنند. اما مقدار عسل تولیدی بسیار کم است و در لانه استفاده می شود.

نیازی به ذخیره سازی عسل نیست زیرا کلنی در زمستان انجام نمی شود. انها همچنین بیرون بیایید و در دمای سردتر علوفه بخرید از زنبورهای عسل

معلومه این واقعیت که زنبورهای عسل تولیدکنندگان عمده عسل هستند. آنها مقدار زیادی عسل را برای تغذیه کلنی در زمستان تهیه و ذخیره می کنند. در واقع آنها آنقدر کار خوبی می کنند که ما هم می توانیم در برداشت شریک باشیم.

تصویر زنبور عسل و زنبور عسل روی گل ها در کنار هم.

وقتی این دو را با هم مقایسه می کنیم، در مسابقه زنبور عسل در مقابل زنبور بامبل – کدام یک بهترین است؟ هیچ یک از زنبورها بهتر از دیگری نیست.

هر کدام دارای بخش‌های خاص بدن و سبک زندگی هستند که به آنها اجازه می‌دهد در طبیعت کار کنند. شباهت بین این دو نوع زنبور عسل و تفاوت ها باعث تنوع شگفت انگیز طبیعت می شود.

سفارش فوری عسل ♥