زنبورهای عسل در مقابل زنبورهای بامبل: نه یکسان


بیایید نگاهی بیندازیم به دو حشره محبوب که برای عموم مردم شناخته شده است. هر دو از اعضای خانواده زنبور عسل هستند اما سبک زندگی آنها یکسان نیست. همانطور که شباهت ها و تفاوت ها را مطالعه می کنیم زنبورهای عسل در مقابل زنبورهای بامبل، شباهت های آشکاری خواهید دید. با این حال، هر کدام داستان جذابی برای گفتن دارند و ممکن است بیشتر از آنچه فکر می کنید متفاوت باشند.

زنبورهای بامبل در مقابل زنبورهای عسل: تفاوت های کلیدی

علوفه زنبور بامبل و زنبور عسل روی تصویر گل.

هر دوی این زنبورها بازدیدکنندگان آشنای الف هستند باغ زنبور عسل. بسیاری از ما هر دو را دیده‌ایم که با گلوله‌های گرده روی پاهای عقب خود پرواز می‌کنند.

آنها عاشق گل ها هستند و برای تهیه غذا باید از آنها دیدن کنند. اما، نگاهی عمیق تر، بسیاری از تفاوت های کلیدی را در زندگی روزمره این حشرات آشکار خواهد کرد.

زنبور عسل یا زنبور عسل – 1 کلمه یا 2؟

بیایید این موضوع را از قبل کنار بگذاریم. روش صحیح نوشتن نام این 2 حشره چیست؟ 1 کلمه است یا 2 کلمه؟ زنبور عسل یا زنبور عسل – زنبور عسل یا زنبور عسل.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یک حشره شناس، کسی که به طور علمی حشرات را مطالعه می کند، به ما می گوید که هر دوی اینها باید 2 کلمه باشند. این به دلیل این واقعیت است که آنها هستند هر دو در واقع اعضای خانواده “زنبور عسل” هستند.

آنها هر دو هستند اعضای خانواده apidae اولین کلمه در نام آنها نشان می دهد که آنها چه نوع زنبوری هستند. منطقی است درست است؟

برعکس، پروانه یک مگس واقعی نیست. بنابراین نام آن به صورت یک کلمه نوشته می شود. مثال دیگر، ستاره دریایی یک کلمه است – در واقع یک نوع ماهی نیست.

چرا می بینیم که این نام ها به دو صورت نوشته شده اند؟ شاید به این دلیل است که هدف اصلی کلام مکتوب ارتباط است. شما می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنم، چه نام را یک کلمه بنویسم یا دو کلمه.

بنابراین، اغلب این اسامی را می بینید که معمولاً به صورت فشرده به عنوان یک کلمه استفاده می شوند. و اشکالی ندارد – درست است؟

تفاوت در ظاهر و اندازه

به طور کلی زنبورهای بامبل بزرگ، گرد و بسیار مبهم هستند. با این حال، بیش از وجود دارد 250 گونه زنبور عسل و آنها در همه اندازه ها هستند.

حتی گونه های کوچک نیز ظاهری مبهم دارند. با رنگ مشکی یا قهوه ای متمایز و راه راه های زرد روشن، به راحتی در باغ دیده می شوند.

بامبل ها اغلب از اولین زنبورها هستند در بهار می بینید آنها می توانند بال های خود را برای پرواز در دمای پایین تر از برخی حشرات گرم کنند.

زنبور عسل کارگر در تصویر سمت چپ.

زنبور عسل (Apis mellifera) حشره ای کوچکتر و ظریف تر است. ظاهر گرد کمتری دارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورهای عسل دارای بخش میانی آشکاری هستند (اگرچه کمر زنبوری نیست). دیدن سه بخش زنبور عسل (سر، سینه، شکم) آسان تر است.

همچنین، آنها کوچکتر هستند و موهای کمتری روی بدن دارند. آنها فقط به عنوان مبهم به نظر نمی رسند. هر دو حشره دارند ساختارهای زانو مانند روی پاهای آنها و توانایی حمل گرده.

هر دو نوع زنبورها حشرات اجتماعی هستند

ممکن است فکر کنیم دو زنبور که هر دو حشره اجتماعی هستند زندگی آشیانه ای بسیار مشابهی دارند. این درست نیست. زندگی در کلنی زنبور عسل با زندگی در لانه زنبور عسل متفاوت است.

زنبورهای عسل در کلنی های اجتماعی بزرگ زندگی می کنند با هزاران زنبور کارگر اینها کارگران زن خرگوش تمام وظایف کندو.

ملکه تخم می گذارد اما هیچ وقت به بچه ها اهمیت نمی دهد. این شغل به دست جوان می افتد بزرگسالانی که به عنوان زنبورهای پرستار کار می کنند.

این مستعمره می تواند سال ها در یک مکان زندگی کند. زنبورهای پیر به طور مداوم با زنبورهای بالغ جدید جایگزین می شوند و ملکه زنبور می تواند چندین سال قبل از اینکه جایگزین شود، زنده بماند.

زنبورهای بامبل یکی از معدود زنبورهای بومی ایالات متحده هستند که حشرات اجتماعی محسوب می شوند. آنها یک ملکه و کارگران نیز در لانه دارند.

این واحد خانواده فقط از چند صد نفر تشکیل شده است-بسیار کوچکتر از کلنی زنبورهای عسل. ملکه در ابتدا مسئول مراقبت از جوان است – تا زمانی که چند کارگر را برای به عهده گرفتن وظایف لانه تربیت کند.

لانه زمینی زنبورهای بامبل با تصویر نوزادان و بزرگسالان.

لانه زنبورهای بامبل و زنبورهای عسل

هر دوی این حشرات مهم لانه می سازند، اما تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. بامبل ها اغلب در زیر زمین لانه می کنند – در حالی که کلنی زنبورهای عسل به ندرت در زمین زندگی می کنند.

علاوه بر داشتن جمعیت بسیار کمتر، لانه زنبورهای بامبل فقط فصلی است. هر بهار یک مورد جدید ساخته می شود.

لانه زنبور عسل

این ملکه بامبل بی لانه می سازد، تخم می گذارد و از نوزادان مراقبت می کند تا اولین بزرگسالان بزرگ شوند، سپس این وظایف را بر عهده می گیرند.

فقط ملکه بامبل زنبور عسل زنده خواهد ماند تا فصل بعد را ببیند. او تا بهار در زیر برگ ها و دیگر زباله های باغ به خواب زمستانی می رود. سایر اعضای کلنی با فرا رسیدن هوای سرد می میرند.

زنبورهای بامبل در لانه های قدیمی جوندگان – در زمین لانه می کنند. یا، ملکه ممکن است انبوهی از زباله های زمینی یا منطقه پایه یک خانه را انتخاب کند.

لانه عایق با استفاده از چمن خشک، ساقه و سایر مواد گیاهی ساخته می شود. هنگامی که لانه آماده شد، ملکه چند سلول مومی کوچک در اطراف لانه ایجاد می کند تا تخم ها و نوزادان را نگه دارد.

برخلاف کندوی زنبور عسل، این لانه پس از یک فصل رها می شود. در اواخر تابستان، ملکه ها و هواپیماهای بدون سرنشین جدید تولید می شوند. پس از جفت گیری، ملکه های زنبور عسل بامبل به خواب زمستانی می روند و در بهار دوباره شروع می کنند.

کندوهای زنبور عسل با شانه موم پر شده است

چه آنها در یک درخت توخالی زندگی کنند یا یک کندوی دست ساز، زنبورهای عسل موم می سازند برای ساختن تعداد زیادی شانه که غذای آنها را نگه می دارد و نسل زنبور عسل. در طبیعت، کندوها اغلب برای محافظت از آنها در برابر شکارچیان بالا می روند.

چندین ورقه از لانه زنبوری مومی داخل کندو را پر کرده و هزاران فرد را در خود جای داده است سلول های مومی شش ضلعی. این چیدمان منظم به زنبورها اجازه می دهد تا از تمام فضای داخل استفاده کنند.

مگر اینکه مستعمره بمیرد، یا فرار می کند – همان لانه و لانه زنبوری را می توان سالها توسط یک خانواده اشغال کرد.

تصویر زنبورهای عسل داخل کندو با نوزادان در سلول های شانه.

آیا زنبورهای بامبل به اندازه زنبورهای عسل مهم هستند؟

هر دو نوع زنبورها برای محیط زیست ما مهم هستند و نقش داشته باشند. با این حال، زنبورهای بامبل گرده افشان بهتری نسبت به زنبورهای عسل هستند برای برخی از گیاهان

آن ها تمرین می کنند “گرده افشانی وزوز” و به دلیل اندازه بزرگ می توانند گرده های بیشتری را حمل کنند. به دلیل تنوع گونه ها، سازگاری بیشتری با انواع گل دارند.

همچنین، زبانه های با طول های مختلف و غیره باعث می شود آنها در گرده افشانی گیاهان برای طیف وسیع تری از گل ها کارآمدتر شوند.

آنها همچنین دارای سبدهای گرده (corbicula) در پاهای عقب خود هستند و در واقع گرده بیشتری نسبت به شهد جمع آوری می کنند. آنها به سادگی نیازی به ذخیره مواد غذایی زیادی ندارند.

استفاده عالی در گلخانه ها، آنها در گرده افشانی فلفل ها به خوبی عمل می کنند. حتی فلفل های خود گرده افشان نیز با کمک حشرات محصول بیشتری تولید می کنند.

با این حال، زنبورهای بامبل در کلنی های کوچک زندگی می کنند. آنها را نمی توان مدیریت کرد و در تعداد زیادی جابجا کرد، زیرا کلنی های زنبور عسل ممکن است.

بنابراین در حالی که زنبورهای بامبل مجزا گرده افشان بهتری هستند، کلنی های زنبور عسل در تلاش برای گرده افشانی اهمیت بیشتری دارند در کشاورزی مدرن

زنبور عسل در حال جستجوی علوفه روی تصویر گل سفید.

فقط زنبورهای عسل برای برقراری ارتباط می رقصند

بر خلاف زنبورهای عسل که می رقصند برای ارتباط با منابع غنی شهد، زنبورهای بامبل این کار را نمی کنند. احتمال بیشتری دارد که در یک منطقه عمومی بمانند و هر لقمه غذا را جستجو کنند.

با این حال، در حالی که زنبور عسل به دنبال منبع شهد بهتری است، بومبل ها ممکن است گرده افشانی پایدارتری از گیاهان را فراهم کنند در یک منطقه خاص

به همین دلیل است که آنها گرده افشان کارآمدتری برای محصولات خاص در نظر گرفته می شوند. انها همچنین بیرون بیایید و در دمای سردتر علوفه بخرید از زنبورهای عسل

آیا زنبورهای بامبل نیش می زنند؟

بله زن زنبورهای بامبل نیش دارند و می دانند چگونه از آن استفاده کنند. مانند بسیاری از انواع دیگر زنبورها، نرها نیز نیش ندارند.

مانند زنبور، یک بامبل روی نیش خود خار ندارد. زنبورهای بامبل می توانند بیش از یک بار شما را نیش بزنند. آ زنبور عسل فقط یک بار می تواند نیش بزند به خاطر نیش خاردارش

با این حال، زنبورهای بامبل بسیار کمتر احتمال دارد که نیش بزنند مگر اینکه به طور جدی تحریک شوند. این واقعیت که آنها در مستعمرات کوچکتر زندگی می کنند نیز احتمال بروز چندین موقعیت گزش را کاهش می دهد.

به خاطر داشته باشید که ممکن است به هر نوع سمی حساسیت داشته باشید. همیشه اگر با نیش زنبور عسل مواجه شدید به دنبال مشاوره پزشکی باشید. گاهی اوقات علائم آلرژیک بعد از اولین نیش ظاهر نمی شوند، اما ممکن است بعد از نیش بعدی ظاهر شوند.

آیا زنبورهای بامبل می توانند عسل درست کنند؟

زنبورهای بامبل عسل درست می کنند. اما مقدار عسل تولیدی بسیار کم است و در لانه استفاده می شود. نیازی به ذخیره سازی عسل نیست زیرا کلنی در زمستان انجام نمی شود.

معلومه این واقعیت که زنبورهای عسل تولیدکنندگان عمده عسل هستند. آنها مقدار زیادی عسل را برای تغذیه کلنی در زمستان تهیه و ذخیره می کنند. در واقع آنها آنقدر کار خوبی می کنند که ما هم می توانیم در برداشت شریک باشیم.

تصویر زنبور عسل و زنبور عسل روی گل ها در کنار هم.

وقتی این دو را با هم مقایسه می کنیم، در مسابقه زنبور عسل در مقابل زنبور بامبل – کدام یک بهترین است؟ هیچ یک از زنبورها بهتر از دیگری نیست.

هر کدام دارای بخش‌های خاص بدن و سبک زندگی هستند که به آنها اجازه می‌دهد در طبیعت کار کنند. شباهت بین این دو نوع زنبور عسل و تفاوت ها باعث تنوع شگفت انگیز طبیعت می شود.

هر دو حشره از بازدیدکنندگان معمولی باغ هستند. در حین پیاده روی روزانه از زیبایی آنها لذت ببرید. و به خاطر بهشت ​​اجازه نده سگ شما آنها را بخورد.

همه گرده افشان ها در اکوسیستم ما و تعادل طبیعت نقش دارند. بامبل ها و زنبورهای عسل دو مورد از حشرات مورد توجه روی کره زمین هستند.

از مشترک استفاده از نقل قول زنبور عسل به صدها نفر هدایایی با تم زنبور عسل که می توانید بخرید – ما زنبورها را دوست داریم

سفارش فوری عسل ♥