زنبورهای عسل برای بزرگترین بازی آماده می شوند…


طبیعت بی جان عسل و بادام RGB 170626 071409

ما در مورد شما مطمئن نیستیم، اما اگر از ما بپرسید، فوریه یک ماه عالی است! این ماهی است که بزرگترین بازی فصل فوتبال و بزرگترین روز عشق در سال (معروف به روز ولنتاین) را در بر می گیرد. چیزی که ممکن است متوجه نباشید این است که در حال حاضر، زنبورهای عسل در کالیفرنیا هستند و برای بزرگترین بازی فصل خود – گرده افشانی بادام – آماده می شوند.

آیا می دانستید که کالیفرنیا 80 درصد بادام جهان را تولید می کند1? و آیا می دانید که بادام 100% به گرده افشانی زنبور عسل وابسته است؟ این بدان معناست که بیش از 80 میلیارد زنبور عسل در حال حاضر در کالیفرنیا در حال وزوز کردن هستند و آماده گرده افشانی بیش از 800000 هکتار از محصولات بادام هستند که متعلق به بیش از 6800 کشاورز است.2. گرده افشانی بادام به حدود دو کندو زنبور عسل در هر هکتار نیاز دارد، به این معنی که بیش از 1.7 میلیون کندو وجود دارد – این تقریباً 85٪ از کل کندوهای تجاری موجود است! اکنون می دانیم که ما یک سری اعداد را به سمت شما پرتاب کردیم، اما نکته اینجاست که زنبورهای عسل نقش عمده ای در گرده افشانی بادام و در کل تامین غذای ما دارند.

بسیاری ممکن است ندانند که گرده افشانی “تغییر دوم” حیاتی زنبور عسل فروتن است. هنگامی که زنبورها از یک گل به گل دیگر پرواز می کنند، گرده را از بساک یک گل به تخمک های آن یا گل دیگر منتقل می کنند. در حالی که سایر زنبورها مانند زنبور عسل محبوب، پروانه ها، خفاش ها و حتی پرندگان همگی گرده افشان محسوب می شوند، زنبورهای عسل مسئول 80 درصد کار گرده افشانی حشرات هستند. با توجه به اینکه از هر سه لقمه غذایی که می خوریم یک لقمه گرده افشانی از حشرات است، ناگفته نماند که ما برای کار زنبور عسل همیشه پرمشغله احترام زیادی قائل هستیم.

بعد از یک زمستان سرد، زنبورهای عسل در ماه فوریه به کالیفرنیای آفتابی منتقل می‌شوند تا برای فصل کوتاه شکوفه‌دهی بادام که از اواسط فوریه تا اواسط مارس برگزار می‌شود، آماده شوند. در بیشتر موارد، گرده بادام اولین منبع غذایی طبیعی است که زنبورهای عسل با آن مواجه می شوند. این منبع غذایی غنی از مواد مغذی به تقویت کندو کمک می کند، که اغلب منجر به شکافتن کندو توسط زنبورداران و رشد زنبورستان های خود می شود (مزرعه زنبور عسل)3 بعد از شکوفه بادام

اخیراً هیئت ملی عسل، هیئت بادام کالیفرنیا، پروژه Apis m. و CollaborateUp برای روشن کردن رابطه همزیستی بین زنبورهای عسل و صنعت کشاورزی در مستند جدید الهام بخش “آزمایش تعویض شغل” همکاری کردند. این فیلم پرورش دهندگان بادام و زنبورداران را به جای یکدیگر قرار می دهد و نگاهی مستقیم به آنچه هر صنعت برای محافظت از زنبورها انجام می دهد ارائه می دهد. در این فیلم پرورش دهندگان، زنبورداران، مشاوران محصول و مشاوران مدیریت کندو حضور دارند که از تخصص خود در زمینه حشرات برای ارائه بینشی در مورد گرده افشان ها و همه کارهایی که برای غذای ما انجام می دهند استفاده می کنند. آن را در زیر بررسی کنید.

YouTube ویدیو

از گرده افشانی بادام در کالیفرنیا، زنبورهای عسل در سراسر کشور گرده افشانی می کنند و میوه ها، سبزیجات، آجیل ها و حبوبات دیگر را گرده افشانی می کنند که همه ما از آنها لذت می بریم.

بنابراین در حالی که همه ما بین تمام اتفاقات ماه نفس می کشیم، از شما دعوت می کنیم توقف کنید و برای زنبور عسل فروتن و پرمشغله در شروع فصل شیرینشان آرزوی موفقیت کنید.


منابع:

1مادر جونز: اکنون بادام به 85 درصد کندوهای آمریکایی نیاز دارد، 2015. http://www.motherjones.com/tom-philpott/2015/05/almonds-now-require-85-percent-us-beehives

2فرهنگ زنبور عسل: Catch The Buzz – بهترین شیوه های مدیریت زنبور عسل هیئت بادام کالیفرنیا, 2016. http://www.beeculture.com/catch-the-buzz-californias-almond-boards-honey-bee-best-management-practices/

3هیئت بادام کالیفرنیا: The Buzz On Bees + بادام، 2015. http://www.almonds.com/sites/default/files/content/attachments/the_buzz_on_bees_almonds.pdf

سفارش فوری عسل ♥