زنبورهای زامبی – آیا این واقعی است؟


گویی زنبورداران نگرانی کافی ندارند، چالش های جدید همیشه در راه است. برخی از الگوهای رفتاری عجیب در زنبورهای عسل – به ویژه در سواحل غربی ایالات متحده – محققان را به جستجوی علت هدایت کردند. کشف آنها یک مگس انگلی کوچک بود که به انگلی کردن سایر حشرات معروف بود. این مگس کوچک چگونه می تواند شیرینی تو را بچرخاند زنبورهای عسل به زنبورهای زامبی؟

تصویر زامبی زنبورهای مرده.

آیا زنبورهای عسل شما هستند – زنبورهای زامبی؟

هر بار که فکر می کنیم “مهره بسیار خوبی” در زنبورداری داریم، چیز دیگری پیش می آید. آیا همه چیز اینگونه پیش نمی رود؟ در چند سال گذشته، زنبورداران متوجه رفتارهای بسیار “غیر شبیه زنبور عسل” در برخی از کلنی های خود شدند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبور عسل مرده با تصویر سنگ قبر زامبی.

رفتار عجیب در زنبورهای عسل

این مشکل برای اولین بار در سال 2008 در کالیفرنیا مورد توجه قرار گرفت. یک زیست شناس عاشق حشرات، جان هافرنیک، از رفتار عجیب زنبور عسل آگاه شد.

داشت ده ها مورد پیدا می کرد زنبورهای عسل مرده در نزدیکی چراغ های بیرون هر روز صبح. دیدن چند زنبور زیر نور بیرونی تعجب آور نیست اما تعداد مرده ها نگران کننده بود.

حتی گیج‌کننده‌تر، این اتفاق حتی در صبح‌های سرد و سرد هم می‌افتاد. و، ما می دانیم که زنبورهای عسل حشرات هستند – با خونسردی در هوای سرد بیرون نیستند.

زنبورهای عسل به طور معمول در شب پرواز نمی کنند

زنبورهای عسل جذب نور می شوند. اما آن است پرواز زنبورها در شب غیر معمول است. به غیر از برخی مشاهده‌های جستجوی غذا در شب‌های ماه کامل در هوای گرم – علوفه‌جویان در ساعات تاریک خانه می‌مانند.

از آنجایی که زنبورها از UV و نور پلاریزه برای مسیریابی استفاده می کنند، سیستم ردیابی آنها در تاریکی به خوبی عمل نمی کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

البته زنبورها در صورت مزاحمت توسط شکارچی پس از تاریک شدن هوا، کندو را ترک خواهند کرد. به همین دلیل است که شما نمی خواهید کسی باشید که چراغ قوه را در دست می گیرد کندوهای زنبور عسل متحرک در شب! (هر چند آنها جذب نور قرمز نمی شوند، بنابراین این یک جایگزین خوب است.)

هرگز کندو را ترک نکن تا برنگرد

محققان و زنبورداران ساحل غربی متوجه شدند خروج زنبورهای عسل از کندو برای جمع شدن در چراغ های نزدیک نه کل جمعیت مستعمره، بلکه بسیاری از افراد آن را ترک خواهند کرد.

زنبورها پس از پرواز به سمت منبع نور مرئی (حتی اگر در نزدیکی کندو نباشد)، اطراف نور وزوز می کنند تا زمانی که بمیرند.

گزارش‌هایی از مرگ بی‌حسی وجود داشت زنبورهایی که روی زمین می خزند زیر نور در سپیده دم تا حدودی شبیه «زامبی‌هایی که بعد از تاریکی به اطراف می‌چرخند – هرگز به خانه‌شان باز نمی‌گردند». این جایی است که اصطلاح “زنبورهای زامبی” سرچشمه گرفته است.

مگس انگلی – Apocephalus borealis

حالا، قبل از اینکه بدوید و یک گلوله نقره، صلیب چوبی یا گردنبند سیر بگیرید، بگذارید توضیح بدهم.

زنبورهای زامبی اصطلاحی است که برای آن استفاده می شود زنبورهای عسل را توصیف کنید آلوده به مگس انگلی آپوکفالوس بوئالیس. این مگس گونه ای از مگس پارازیتوئید فورید آمریکای شمالی است. از مگس میوه کوچکتر است.

آپوکفالوس بوئالیس، این مگس تازه وارد به ایالات متحده نیست، این مگس بومی اکثر آمریکای شمالی است. زنبورهای عسل که قبلاً به عنوان طعمه زنبورهای بامبل شناخته می شدند، میزبان شناخته شده ای نبودند.

اکنون، ما می دانیم که آنها زنبورهای عسل را آلوده می کنند. آیا این مدت طولانی است که ادامه دارد یا یک پیشرفت جدید است؟ ما نمی دانیم.

چرخه زندگی مگس انگلی

مشکل زمانی شروع می شود که یک مگس ماده بالغ بر پشت یک زنبور عسل فرود می آید. او تخمگذار (لوله تخم) خود را به شکم زنبور عسل می چسباند. تخم ها در داخل زنبور انباشته می شوند و در آنجا به لارو تبدیل می شوند.

تصویر زنبورهای عسل با مگس زامبی انگلی.
ماده Apocephalus borealis در شکم زنبور عسل کارگر. عکس – جان هارنیک از طریق Creative Commons 2.5

لارو مگس از داخل زنبور عسل در یک دوره زمانی حدود 7 روز تغذیه می کند. اندام ها و بافت های زنبور عسل توسط لارو مگس در حال رشد مصرف می شود. وضعیت سلامت زنبور عسل آلوده همچنان رو به وخامت است.

در مراحل بعدی عفونت، زنبور عسل میزبان به طور فزاینده ای تحریک می شود. او همچنین در شب جذب نور می شود و از کندو پرواز می کند. (ما نمی دانیم چرا.)

زنبور تا زمانی که بمیرد در اطراف نور معلق خواهد ماند. ممکن است فایلی از زنبورهای مرده را در پایه یک تیر چراغ پیدا کنید.

هنگامی که لارو مگس چرخه رشد خود را کامل کرد، بدن زنبور را ترک کرده و در جای دیگری حدود 28 روز شفیره می شود.

حداکثر 15 لارو مگس ممکن است از یک زنبور عسل بیرون بیایند! سپس، یک مگس بالغ جدید ظاهر می شود تا چرخه را از نو آغاز کند.

زنبورداران چگونه می توانند محافظت کنند مستعمرات

زنبوردار هیچ کاری نمی تواند برای محافظت از زنبورهای عسل در برابر مگس های انگلی انجام دهد. هر زنبوری در کلنی تبدیل به یکی از زنبورهای زامبی نخواهد شد.

در این زمان، محققان نمی دانم مگس های زامبی چه نقشی در شکست مستعمره دارند. اما شما می توانید با نظارت بر شرایط کندوهای خود به تحقیقات کمک کنید.

یک پروژه شهروند دانشمند در zombeewatch.org گسترش زامبی ها را ردیابی می کند. وب سایت آنها به شما دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه مشارکت ارائه می دهد. همچنین، آنها اطلاعاتی در مورد نحوه ساخت تله نور و جمع آوری نمونه ها دارند.

چگونه متوجه می شوید که زنبورهای زامبی دارید؟

آیا زنبورهای عسل را می بینید که در شب در اطراف چراغ ها پرواز می کنند؟ ممکن است وقتی چراغ های داخل خانه روشن است متوجه فعالیت غیرعادی آنها در پنجره های خانه خود شوید. در مناطقی که مشکلات شناخته شده دارند، از تله های نوری بسیاری استفاده می شود.

به دنبال دستورالعمل های وب سایت (zombeewatch.org)، یک تله نوری بسازید. ساختن این اقلام با وسایلی مانند کوزه پلاستیکی و چراغ ایمنی با استفاده از یک لامپ فلورسنت فشرده ساده است.

تله نور را نزدیک کندوهای خود قرار ندهید – آنها باید به خوبی دور باشند. شما نمی خواهید نور به ورودی کندوها بتابد. ممکن است زنبورهایی را که زامبی نیستند تشویق کنید بیرون بیایند.

زنبورهایی که صید می کنید باید با موچین یا فورسپس جمع آوری شوند – به آنها دست نزنید. مراقب باشید زنبورهای در حال مرگ هنوز هم می توانند نیش بزنند. زنبورهای مرده را داخل ظرف دربسته و دور از نور خورشید قرار دهید.

به طور دوره ای شفیره های کوچک قهوه ای شکل قرص را بررسی کنید. آنها برای من مانند تکه های کوچک برنج قهوه ای به نظر می رسند. شفیره ها باید بین 5 تا 14 روز پس از جمع آوری ظاهر شوند. در 15-28 روز دیگر ممکن است مگس ها را ببینید.

اطلاعات خود را به برنامه تماشای زامبی گزارش دهید. برای تحقیقات آنها مهم است که نتایج شما را چه مثبت و چه منفی یاد بگیرند.

آیا زنبورهای زامبی می توانند انسان را آلوده کنند؟

نه، مگس انگلی انسان را شکار نمی کند. فقط روی حشرات یا داخل آن تخم می گذارد. در حال حاضر اعتقاد بر این است که زنبورها در حالی که از کندو دور هستند آلوده می شوند.

تاثیر زنبورداری زنبورهای زامبی

آیا این آفت زنبور عسل تبدیل شدن به یک قاتل اصلی کلنی های زنبور عسل؟ آیا آن دیگری خواهد بود”نوع کنهموضوعی که زنبورداران باید برای کنترل آن تلاش کنند؟

ما نمی دانیم که این انگلی چقدر بر کلنی زنبور عسل تأثیر می گذارد. اما البته چیز خوبی نیست. زنبورداران باید از مشکل آگاه باشند اما نه بیش از حد چشمگیر. این فقط یکی دیگر از سؤالات زنبورداری جذاب است که برای تأمل باقی مانده است.

محققان به مطالعه این مشکل ادامه می دهند و شما می توانید کمک کنید. هنوز بخش‌های زیادی از ایالات متحده نیاز به نظارت دارند. این یک فرصت عالی برای کمک به جامعه زنبورداری است. و پذیرای زنبورداران و غیر زنبورداران است.

سفارش فوری عسل ♥