زنبورهای زامبی – آیا این واقعی است؟


گویی زنبورداران دغدغه کافی ندارند، چالش های جدید همیشه در راه است. برخی از الگوهای رفتاری عجیب در زنبورهای عسل – به ویژه در ساحل غربی ایالات متحده (2008) باعث شد تا محققان به دنبال علت باشند. کشف آنها یک مگس انگلی کوچک بود که به انگلی کردن سایر حشرات معروف بود. این مگس کوچک چگونه می تواند شیرینی تو را بچرخاند زنبورهای عسل به زنبورهای زامبی؟

آیا زنبورهای عسل شما هستند – زنبورهای زامبی؟

تصویر زامبی زنبورهای مرده.

هر بار که فکر می کنیم “مهره بسیار خوبی” در زنبورداری داریم، چیز دیگری پیش می آید. آیا اوضاع اینگونه پیش نمی رود؟ به نظر می رسد که ما دائماً در مورد آفت یا بیماری جدیدی می شنویم که کندوهای ما را تهدید می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

بنابراین، وقتی رفتار بسیار «غیر زنبور عسل» را در مستعمرات خود می بینیم، یکی از اولین افکار ما این است که – حالا چه؟ این واکنش زنبورداران زمانی است که درباره رفتار عجیبی که شامل رفتار زامبی در زنبورهای عسل بود صحبت می‌شود. نه – شوخی نیست.

زنبور عسل مرده با تصویر سنگ قبر زامبی.

رفتار عجیب در زنبورهای عسل

این مشکل اولین بار در حدود سال 2008 در کالیفرنیا مورد توجه قرار گرفت. یک زیست شناس عاشق حشرات، جان هافرنیک، از رفتار عجیب زنبور عسل آگاه شد.

داشت ده ها مورد پیدا می کرد زنبورهای مرده در نزدیکی چراغ های بیرون هر روز صبح. دیدن چند زنبور زیر نور بیرونی تعجب آور نیست اما تعداد مرده ها نگران کننده بود.

حتی گیج‌کننده‌تر، این اتفاق حتی در صبح‌های سرد و سرد هم می‌افتاد. و، ما می دانیم که زنبورهای عسل حشرات هستند – از آنجایی که خونسرد هستند معمولاً در هوای سرد بیرون نیستند.

زنبورهای عسل به طور معمول در شب پرواز نمی کنند

سفر زنبورهای عسل به سمت نور – آنها را جذب می کند. اما آن است پرواز زنبورها در شب غیر معمول است. به غیر از برخی مشاهده های جستجوی غذا در شب های ماه کامل در هوای گرم – بیشتر علوفه جویان در خانه بمانند در ساعات تاریک

از آنجایی که زنبورها از UV و نور پلاریزه برای مسیریابی استفاده می کنند، سیستم ردیابی آنها در تاریکی به خوبی عمل نمی کند.

البته زنبورها در صورتی که پس از تاریک شدن هوا توسط شکارچی مزاحم شوند کندو را ترک خواهند کرد. به همین دلیل است که شما نمی خواهید کسی باشید که چراغ قوه را در دست می گیرد کندوهای زنبور عسل متحرک در شب! (هر چند آنها جذب نور قرمز نمی شوند، بنابراین این یک جایگزین خوب است.)

هرگز کندو را ترک نکنید تا برنگردید

محققان و زنبورداران ساحل غربی متوجه شدند خروج زنبورهای عسل از کندو برای جمع شدن در چراغ های نزدیک نه کل جمعیت مستعمره، بلکه بسیاری از افراد آن را ترک خواهند کرد.

زنبورها پس از پرواز به یک منبع نور مرئی (حتی اگر در نزدیکی کندو نبود)، اطراف نور وزوز می کنند تا زمانی که بمیرند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گزارش‌هایی از مرگ بی‌حسی وجود داشت زنبورهایی که روی زمین می خزند زیر نور در سپیده دم تا حدودی شبیه «زامبی‌هایی که بعد از تاریکی به اطراف می‌چرخند – هرگز به خانه‌شان باز نمی‌گردند». واژه زامبی بیز از اینجا سرچشمه گرفت.

مگس انگلی – Apocephalus borealis

حالا، قبل از اینکه بدوید و یک گلوله نقره، صلیب چوبی یا گردنبند سیر بگیرید، بگذارید توضیح بدهم.

زنبورهای زامبی اصطلاحی است که برای آن استفاده می شود زنبورهای عسل را توصیف کنید آلوده به مگس انگلیآپوکفالوس بوئالیس. این مگس گونه ای از مگس پارازیتوئید فورید آمریکای شمالی است. از مگس میوه کوچکتر است.

آپوکفالوس بوئالیس، یک تازه وارد به ایالات متحده نیست. در واقع، بومی بیشتر آمریکای شمالی است. زنبورهای عسل که قبلاً به عنوان طعمه زنبورهای بامبل شناخته می شدند، در گذشته میزبان شناخته شده ای نبودند.

اکنون، ما می دانیم که آنها زنبورهای عسل را آلوده می کنند. آیا این مدت طولانی است که ادامه دارد یا یک پیشرفت جدید است؟ ما نمی دانیم.

چرخه زندگی مگس انگلی

مشکل زمانی شروع می شود که یک مگس ماده بالغ بر پشت یک زنبور عسل فرود می آید. او تخمگذار (لوله تخم) خود را به شکم زنبور می چسباند. تخم‌ها در داخل زنبور قرار می‌گیرند و در آنجا به لارو تبدیل می‌شوند.

تصویر زنبورهای عسل با مگس زامبی انگلی.
ماده آپوسفالوس بورهالیس در شکم زنبور عسل کارگر. عکس – جان هارنیک از طریق Creative Commons 2.5

لارو مگس از داخل زنبور عسل در مدت حدود 7 روز تغذیه می کند. اندام ها و بافت های زنبور عسل توسط لارو مگس در حال رشد مصرف می شود. به طور طبیعی، سلامت زنبور عسل آلوده همچنان رو به وخامت است.

در مراحل بعدی عفونت، زنبور عسل میزبان به طور فزاینده ای تحریک می شود. او همچنین در شب جذب نور می شود و از کندو پرواز می کند. (ما نمی دانیم چرا.)

زنبور تا زمانی که بمیرد در اطراف نور معلق خواهد ماند. ممکن است فایلی از زنبورهای مرده را در پایه یک تیر چراغ پیدا کنید.

هنگامی که لارو مگس چرخه رشد خود را کامل کرد، بدن زنبور را ترک کرده و در جای دیگری برای حدود 28 روز شفیره می شود.

حداکثر 15 لارو مگس ممکن است از یک زنبور عسل بیرون بیایند! سپس، یک مگس بالغ جدید ظاهر می شود تا چرخه را از نو آغاز کند.

زنبورداران چگونه می توانند محافظت کنند مستعمرات

برخلاف تکنیک های ما برای کنترل کنه واروآزنبوردار هیچ کاری نمی تواند برای محافظت از زنبورهای عسل در برابر مگس های انگلی انجام دهد.

خوشبختانه، همه زنبورهای کلنی این کار را نمی کنند تبدیل شدن به یکی از زنبورهای زامبی. این به ما امیدواری می دهد که یک کلنی قوی به دلیل مگس های انگلی شکست نخورد.

در این زمان، محققان نمی دانم مگس های زامبی چه نقشی در شکست مستعمره دارند. اما شما می توانید با نظارت بر شرایط کندوهای خود به تحقیقات کمک کنید.

یک پروژه شهروند دانشمند در zombeewatch.org گسترش زامبی ها را ردیابی می کند. وب سایت آنها به شما دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه مشارکت ارائه می دهد. همچنین، آنها اطلاعاتی در مورد نحوه ساخت تله های نور و جمع آوری نمونه ها دارند.

چگونه متوجه می شوید که زنبورهای زامبی دارید؟

آیا زنبورهای عسل را می بینید که در شب در اطراف چراغ ها پرواز می کنند؟ ممکن است وقتی چراغ های داخل خانه روشن است متوجه فعالیت غیرعادی آنها در پنجره های خانه خود شوید. در مناطقی با مشکلات شناخته شده، تله های نوری بسیاری استفاده می شود.

به دنبال دستورالعمل های وب سایت (zombeewatch.org)، یک تله نوری بسازید. ساختن اینها با وسایلی مانند پارچ پلاستیکی و چراغ ایمنی با استفاده از یک لامپ فلورسنت فشرده ساده است.

تله نور را نزدیک کندوهای خود قرار ندهید – آنها باید به خوبی دور باشند. شما نمی خواهید نور به ورودی کندوها بتابد. ممکن است زنبورهایی را که زامبی نیستند تشویق کنید بیرون بیایند.

هر زنبوری را که صید می کنید باید با موچین یا فورسپس جمع آوری شود – به آنها دست نزنید. مواظب مردن باش زنبورها هنوز هم می توانند نیش بزنند. زنبورهای مرده را داخل ظرف دربسته قرار دهید و دور از نور خورشید قرار دهید.

به طور دوره ای شفیره های کوچک قهوه ای شکل قرص را بررسی کنید. آنها برای من مانند تکه های کوچک برنج قهوه ای به نظر می رسند. شفیره ها باید بین 5 تا 14 روز پس از جمع آوری ظاهر شوند. در 15-28 روز دیگر ممکن است مگس ها را ببینید.

اطلاعات خود را به برنامه تماشای زامبی گزارش دهید. برای تحقیقات آنها مهم است که نتایج شما را چه مثبت و چه منفی یاد بگیرند.

آیا زنبورهای زامبی می توانند انسان را آلوده کنند؟

نه، مگس انگلی انسان را شکار نمی کند. فقط روی حشرات یا داخل آن تخم می گذارد. در حال حاضر، اعتقاد بر این است که زنبورها در حالی که از کندو دور هستند، آلوده می شوند.

تاثیر زنبورداری زنبورهای زامبی

آیا این آفت زنبور عسل تبدیل به یک قاتل اصلی کلنی های زنبور عسل؟ آیا دیگری خواهد بودنوع کنهموضوعی که زنبورداران باید برای کنترل آن تلاش کنند؟

ما نمی دانیم که این انگلی چقدر بر کلنی زنبور عسل تأثیر می گذارد. اما البته چیز خوبی نیست. زنبورداران باید از مشکل آگاه باشند اما نه بیش از حد چشمگیر. این فقط یکی دیگر از سؤالات زنبورداری جذاب است که باید به آن فکر کنید.

محققان به بررسی این مشکل ادامه می دهند و شما می توانید کمک کنید. هنوز بخش‌های زیادی از ایالات متحده نیاز به نظارت دارند. این یک فرصت عالی برای کمک به جامعه زنبورداری است. و پذیرای زنبورداران و غیر زنبورداران است.

سفارش فوری عسل ♥