زنبورهای دزد – چگونه آنها را شناسایی و متوقف کنیم


تصویر پنهان پینترست

زنبورهای دزد آنطور که ممکن است فکر کنید «دختران بد» کندو نیستند. اقدام آنها برای گرفتن عسل از یک همسایه ضعیف تر تماماً برای بقا است. با این حال، اکثر زنبورداران کندوهایی در مجاورت یکدیگر دارند، رفتار دزدی می تواند مشکل بزرگی باشد. خوشبختانه، برخی از شیوه های مدیریتی وجود دارد که زنبورداران می توانند از آنها استفاده کنند زنبورهای دزد را در زنبورستان متوقف کنید.

دزدی زنبور عسل چیست؟

زنبورهای دزد سعی می کنند از طریق تصویر صفحه وارد کندوی عسل شوند.

دزدی زمانی اتفاق می افتد که کارگران وارد کندوی دیگری (نه خودشان) می شوند و عسل یا آب قند را می دزدند. گرده و بچه زنبورها معمولا از سرقت در امان هستند، اما عسل یک کالای “سرقت بالا” است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

دنیای زنبور عسل درباره خانواده و بقا است. به دست آوردن غذای کافی برای در زمستان زنده بمانند هدف سالانه هر کندوی عسل است.

اگرچه کارگران در تمام فصول برای تولید عسل تلاش می کنند – گاهی اوقات شهد کمبود دارد. هر زمان که «جریان شهد» قطع شود، علوفه جویان شروع به جستجوی منابع در جای دیگری می کنند.

یک رویداد سرقت اغلب برای زنبوردار جدید غافلگیر کننده است. اما، این چیزی است که هر زنبوردار در یک زمان باید با آن دست و پنجه نرم کند.

مستعمرات ضعیف ممکن است نتوانند از کندوی خود دفاع کنند و به طور کامل توسط متجاوزان غلبه کنند. بسیاری از زنبورداران با دزدی زنبورها در طول خشکسالی، هسته های جفت گیری کوچکی داشته اند یا کمبود

کلنی های وحشی در منطقه یا حتی کندوهای دیگر در محوطه زنبور عسل شما ممکن است دزد باشند. همچنین، سارقین ممکن است همزمان به بیش از 1 مستعمره حمله کنند.

هرج و مرج زنبور عسل است. زنبوردار اغلب در این شرایط احساس ناتوانی می کند. می دانم که وقتی در کهیرهایم می گذرد، احساس ناتوانی کرده ام.

آیا دزدان ملکه زنبور عسل را خواهند کشت؟

مستعمره مدافع تا سرحد مرگ نبرد خواهد کرد. هنگامی که اکثر نگهبانان کندوی مورد حمله مرده اند، دیوانگی ادامه می یابد.

این ملکه زنبور عسل ممکن است توسط زنبورهای دزد کشته شود. و ما می دانیم که یک مستعمره نمی تواند برای مدت طولانی بدون ملکه زنده بماند.

حتی کلنی مورد حمله که ملکه خود را حفظ می کند ممکن است بهبود نیابد. با کاهش نیروی کار، کلنی ضعیف ممکن است کارگر یا نوزاد کافی برای حمایت از کندو نداشته باشد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

فعالیت عادی در ورودی کندو

اواسط بعدازظهر یا صبح پس از یک روز بارانی است. صدها زنبور را می بینید که جلوی کندو شما در حال پرواز هستند. ترافیک شلوغ ورودی کندو در یک روز گرم را با رفتار دزدی اشتباه نکنید.

آیا این دزدی است؟ آیا همه زنبورهای در حال پرواز دلیلی برای هشدار هستند؟ نه، هر پرواز گروهی نشانه دزدی نیست.

پروازهای پاکسازی و جهت یابی

اگر ازدحام فقط برای مدت کوتاهی باشد، شما شاهد یک پرواز پاکسازی هستید. زنبورهای عسل برای دفع ضایعات کندو را ترک می کنند. با توجه به انتخاب، زنبورها داخل کندو مدفوع نمی کنند.

همچنین، بزرگسالان جوان پروازهای کوتاهی در خارج از کندو انجام می دهند. این به آنها اجازه می دهد تا با مکان کندو آشنا شوند. (گرایش). با افزایش سن، پروازهای طولانی و طولانی تری خواهند داشت.

پروازهای جهت یابی اغلب با دزدی اشتباه گرفته می شود. با این حال، در ورودی وجود ندارد. پروازهای جهت یابی معمولاً بعد از 10 تا 15 دقیقه ثابت می شوند. دزدی می تواند ساعت ها یا روزها ادامه داشته باشد.

بسیاری از کندوها در یک تصویر حیاط زنبور عسل به هم نزدیک شده اند.

خشکسالی و مشکلات اواخر فصل

تهدید زنبورهای سارق در برخی مواقع از سال بدتر است. فعالیت دزدی در زمان کمبود شهد طبیعی افزایش می یابد. ما این دوره را “کمبود شهد” می نامیم.

کمبود می تواند ناشی از عوامل محیطی مختلف باشد. یخ زدن اواخر بهار می تواند منجر به از دست دادن شهد برای مدتی شود.

شرایط خشکی یکی از عوامل اصلی کمبود شهد برای همه گرده افشان ها است. در بسیاری از مکان ها، الف کمبود هر ساله در طول تابستان طولانی و گرم رایج است.

زنبورستان مدرن با کندوهای نزدیک به هم تصویر دزدی زنبور عسل را تشویق می کند.

محوطه های زنبور عسل مدرن فرصت های سرقت را افزایش می دهند

کلنی های ضعیف در معرض بیشترین خطر کشته شدن توسط زنبورهای دزد هستند. مستعمره های گرسنه قوی با 40000 تا 60000 کارگر می توانند تنها در چند ساعت بر یک مستعمره کوچک غلبه کنند.

روشی که اکثر ما از کندوهای عسل نگهداری می کنیم – به وضعیت کمک نمی کند. مدرن ما محوطه های زنبور عسل با تعداد زیادی مستعمره نزدیک به هم راه اندازی شده اند.

زنبورهای عسل به طور معمول در طبیعت تا این حد نزدیک به هم زندگی نمی کنند. این باعث رقابت بیشتر برای منابع غذایی می شود.

همچنین، سارقین برای یافتن کندویی برای حمله مجبور نیستند راه دوری بروند. عطر عسل مجاور مهاجمان را به سمت درب ورودی کندوی همسایه هدایت می کند.

عوامل فصلی نیز اعمال می شود. شاید در فصل فراوانی بهار که همه چیز رسیده و شکوفا شده است، همه چیز خوب باشد. مشکل زمانی شروع می شود که کلنی های گرسنه بزرگ و منابع طبیعی کمتری برای جستجوی غذا داشته باشیم.

چگونه زنبورهای سارق را شناسایی کنیم

دزدی زنبور عسل است با کشتی و درگیری در ورودی کندو شناسایی شد. نه فقط یک یا دو نفر، بلکه ده ها زنبور درگیر جنگ بودند.

یک بار چند مزاحم وارد کندو می شوند و با غذا به خانه باز می گردند. این دیگر علوفه جویان را برای پیوستن به حمله هیجان زده می کند. دیری نپایید که جنون جنگی در جلوی کندوی هدف دیده می شود.

مهاجمان معمولاً کارگران مسن‌تری هستند، اما افراد جوان‌تر در اوج جنون به آن می‌پیوندند. آنها نه تنها غذا می دزدند و نگهبانان را می کشند، بلکه می توانند کلنی را آلوده کنند. این هجوم زنبورها از کلنی های مختلف باعث گسترش بیماری و آفات می شود.کنه های واروآ).

راه دیگر برای شناسایی سرقت، مهاجمان تلاش برای ورود به هر ورودی خواهند بود. آن‌ها در شکاف‌های بین جعبه‌ها قرار می‌گیرند و سعی می‌کنند وارد قسمت بالایی شوند. مکان هایی که دهانه معمولی کندو نیستند.

سرقت تا زمانی که کلنی کشته شود و منابع تمام شود ادامه خواهد داشت. دزدی باید متوقف شود – انجام هیچ کاری یک گزینه نیست.

به محض اینکه متوجه شروع سرقت شدید، زمان آن فرا رسیده است که قبل از اینکه خیلی دور شود، مداخله کنید. گاهی اوقات شما موفق نخواهید شد، اما کمک شما ممکن است به اندازه ای باشد که حمله ارزش تلاش را نداشته باشد.

چگونه جلوی دزدی زنبورها را بگیریم

  1. دهانه ورودی کندو را باریک کنید
  2. از سیگاری استفاده نکنید
  3. کندوهای ضعیف را جابه جا کنید
  4. ورودی کندو را مبدل کنید

ورودی کندو را تنگ کنید – به نوعی!

می‌توانید ورودی کندو را با تکه‌های چوب یا چمن یا پرده‌ای که خریداری کرده‌اید، تنگ کنید کاهنده ورودی ارزان هستند و به خوبی کار می کنند.

نگهبانی ورودی کوچکتر آسانتر است. هر شکاف بین جعبه ها یا سوراخ های اضافی را ببندید. شما فقط 1 ورودی کوچک (1-2 اینچ) به کندو می خواهید تا زمانی که اوضاع حل شود.

زنبور دودی خیلی مفید نیست

ترک زنبور سیگاری در جعبه ابزار شما سیگار برای متوقف کردن دزدی کارساز نخواهد بود.

در حالی که دود باعث حرکت زنبورها می شود، در این شرایط به نظر می رسد به سردرگمی اضافه می کند و سرعت مبارزه را کاهش نمی دهد.

کندوهای ضعیف را جابه جا کنید

اگر مکان دیگری برای کلنی خود دارید، می توانید کندو ضعیف تر را حرکت دهید به حیاط زنبور عسل دیگر این یک وضعیت اضطراری است. دور نگه داشتن کلنی های کوچکتر از محوطه هایی با کلنی های بزرگ ایده خوبی است.

اکثر ما این گزینه را نداریم. بنابراین، ما باید بیشتر مراقب باشیم تا ورودی های کوچک را روی این کندوهای کوچک یا کندو شکافته می شود. همچنین، جلوگیری از یک موقعیت دزدی آسان تر از متوقف کردن آن است.

ورودی را پنهان کنید

استفاده از a حوله مرطوب برای جلوگیری از دزدی یک تکنیک محبوب زنبورداران است. آویزان کردن حوله حمام خیس در جلوی کندوی مورد حمله (در مقابل در ورودی) دزدان مهاجم را دلسرد می کند.

زنبورهای ساکن متوجه می شوند که چگونه پشت حوله قرار بگیرند و وارد کندو شوند. بیشتر مهاجمان جلوی کندو وزوز می کنند.

من دوست دارم از a استفاده کنم پارچه قطره بوم برای این کار و استفاده های دیگر در اطراف حیاط زنبور عسل به نصف برش دهید.

زنبورهای دزد را با آب متوقف کنید

روش دیگری که من با موفقیت استفاده کرده ام کند کردن دزدی روش اسپرینکلر است.

آ آب پاش با تنظیم آبشار برای باریدن باران روی کندو قربانی استفاده می شود. این باعث می شود سارقان به خانه بازگردند.

همچنین به زنبوردار فرصتی می دهد تا کنترل اوضاع را در دست بگیرد. زنبورهای دزد شب به خانه می روند. اما، همچنان باید برخی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید وگرنه از صبح دوباره شروع می شوند.

کنترل زنبورهای دزد با صفحه نمایش

در مواقعی که سرقت زنبور عسل یک تهدید است، برخی از زنبورداران از صفحه های سرقت استفاده می کنند. طراحی اولیه هر صفحه دزدی به زنبورها اجازه می دهد تا با سرعت کمتری از کندو بیایند و بروند.

این امر مانع از ورود انبوهی از مهاجمان به کندو می شود. سرقت از صفحه نمایش در سبک های مختلف می آیند

برخی از انواع به گونه ای ساخته می شوند که به شما امکان می دهد کندو را کاملاً ببندید. این در مواقعی که نیاز دارید مفید است کندوی عسل را حرکت دهید از یک مکان به مکان دیگر

این چیزی نیست که در تمام تابستان در کندو نگه دارید. چرا؟ خوب، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که سرعت اعضای کلنی را در فصل عسل کاهش دهید.

با این حال، داشتن چند صفحه نمایش برای زمانی که به آنها نیاز دارید، ایده بدی نیست. شما همچنین می توانید صفحه نمایش سرقت خود را بسازید.

مفهوم ساده این است که دروازه منتهی به ورودی کندو را حرکت دهید. زنبورهایی که در کندو زندگی می کنند – آن را بفهمید. بسیاری از سارقان یاد نمی گیرند که چگونه ورودی را پیدا کنند.

کاهش ورودی کندو برای محافظت از کلنی در برابر غارت تصویر زنبورها.

نکاتی برای جلوگیری از سرقت در زنبورستان

این مراحل را برای کاهش احتمال شروع کار زنبورهای دزد در شما انجام می دهد زنبورستان.

  • در حیاط زنبور عسل آشفته نباشید. هنگام پر کردن فیدرها آب قند نریزید. هر تکه موم یا شانه فرز باید جمع آوری و از منطقه کندو خارج شود.
  • از کاهنده های ورودی استفاده کنید و دهانه را کوچک نگه دارید (مخصوصاً) برای کلنی های ضعیف.
  • اگر مستعمرات شما به دلیل کمبود از گرسنگی می‌میرند، به آنها غذا دهید.
  • قدرت کلنی را با جابجایی فریم‌های بچه زنبور عسل بین کلنی‌ها برابر کنید. مراقب باشید ملکه ها را حرکت ندهید! قاب های جابجا شده را با یک غبار ملایم آب قند اسپری کنید تا درگیری را کاهش دهید.
  • بازرسی کندو می تواند موقعیت های دزدی ایجاد کند. در مواقع کمبود، بازرسی های خود را مختصر نگه دارید.

کلمات پایانی

در مبارزه بی انتها برای بقا، این یک رفتار طبیعی در دنیای حشرات است. در بیشتر موارد، ممکن است بقای کهیرهایی با قوی ترین ژنتیک را افزایش دهد.

اما، ما زنبورداران از دیدن کندوها و کشته شدن زنبورها لذت نمی بریم. استفاده کنید شیوه های خوب زنبورداری و مدیریت کندو برای کاهش سرقت.

عسل زنبورها حشرات اجتماعی هستند. هزاران نفر با هم کار می کنند تا کندو را به یک موجود زنده تبدیل کنند.

با این حال، آنها از یکدیگر سرقت خواهند کرد. این بقای قوی ترین و قوی ترین بازی درست در حیاط پشتی شماست.

سفارش فوری عسل ♥