زنبورهای باکفست: یک هیبرید خوب؟


تصویر پنهان پینترست

آیا در مورد زنبورهای باکفاست? اگر برای مدت طولانی در جامعه زنبورداری شرکت کرده اید، احتمالاً این اصطلاح را شنیده اید. اگرچه به اندازه گذشته محبوب نبودند، زنبورهای عسل باکفاست سابقه غنی در زنبورداری دارند. در سال های گذشته، همه زنبورداران مسن در منطقه من آنها را پرورش می دادند. این زنبورهای عسل دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بودند که زنبورداران احساس می‌کردند که مزیتی در سلامت کلنی و بهره‌وری به آنها می‌دهد.

تاریخچه زنبورهای باکفاست

دو تصویر یکی از ابی باکفاست در انگلستان و دیگری از کندوی زنبورهای عسل.

زنبورهای باکفاست یک نژاد هیبریدی هستند از زنبورهای عسل یک هیبرید زمانی ایجاد می شود که دو نژاد مختلف (یا بیشتر) از زنبورهای عسل به صورت متقابل اصلاح شوند. البته امید این است که یک سویه هیبریدی با بهترین ویژگی های هر دو ایجاد کنیم.

برادر آدام، یک راهب، در ابی باکفاست در انگلستان، با توسعه این نوع جدید زنبور عسل اعتبار دارد. برنامه پرورش او در اوایل دهه 1900 آغاز شد و طی دهه ها تحقیق ادامه یافت.

در طول مدت او در زنبورستان، میلیون‌ها کلنی زنبور عسل اروپایی در نتیجه کنه نای (Acarapis woodi) در حال مرگ بودند. او می خواست زنبورها را بهبود بخشد و کلنی های سالم تری داشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

هدف او ایجاد مستعمره هایی بود که تولیدکنندگان عسل خوبی بودند، با شرایط مختلف سازگار بودند و در برابر بیماری ها و آفات مقاومت نشان می دادند.

برادر آدام در جستجوی بهترین ها از گونه های مختلف زنبور عسل از سراسر جهان استفاده کرد.

او تمام وقت خود را در ابی سپری نکرد زنبورستان. در عوض، او در جستجوی سرسخت ترین ژنتیک زنبور عسل برای تحقیقات خود به سراسر جهان (خاور میانه، اروپا، آفریقا و غیره) سفر کرد.

زنبورهای سیاه ایتالیایی و آلمانی

یکی از برجسته ترین کمک ها به پرورش زنبور عسل کار او با زنبورهای ایتالیایی و زنبورهای آلمانی تیره بود.

زنبورهای تاریک (گاهی اوقات نامیده می شوند زنبورهای سیاه) سرسخت بودند اما به بسیار تهاجمی بودن و کار کردن با آنها شهرت داشتند.

زنبورهای عسل ایتالیایی به دلیل مولد بودن و رفتار آرام‌تر مورد تحسین قرار گرفتند. برادر آدام با دقت بهترین ملکه های ایتالیایی را برای برنامه پرورش خود انتخاب کرد.

کار او در ترکیب ژنتیک این دو منجر به هیبرید معروف به زنبور باکفاست. آنها یک پیشرفت قطعی در برخی از آنها بودند انواع زنبورهای در حال استفاده به هنگام.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

حتی امروزه زنبورهای باکفاست به عنوان یک نژاد هیبریدی مطلوب شناخته می شوند. آنها همچنان در بین زنبورداران در سراسر جهان محبوب هستند. میراث کار برادر آدام از طریق این زنبورهای شگفت انگیز به حیات خود ادامه می دهد.

قاب کوچک شانه عسلی از کندو تحقیقاتی.

مشخصات

چندین ویژگی مطلوب زنبورهای باکفاست وجود دارد که آنها را به محبوبیت زنبورداران تبدیل کرده است.

  • ظاهر
  • بهره وری
  • آسان برای مدیریت
  • مقاومت در برابر بیماری

ظاهر قابل توجهی دارند. رنگ تیره تر روی سر و قفسه سینه، نوارهای متمایز رنگ روشن روی شکم دارند.

این حشرات سخت کوش برای ساختن شانه، پرورش نوزاد و تولید عسل تلاش می کنند. به نظر می رسد آنها به خوبی زمستان گذرانی می کنند، در بهار کندتر رشد می کنند و تمایل کمی به آن نشان می دهند ازدحام. این به معنای کار کمتر زنبوردار برای مدیریت کلنی ها است.

گفته می‌شود که اولین گونه‌های زنبورهای باکفست ملایم بوده و کار کردن با آنها آسان است. (در ادامه بیشتر در این مورد). این مهم است زنبورداران بسیاری از افراد سرگرمی هستند و تمایل به مستعمره هایی دارند که بیش از حد تهاجمی نیستند.

آنها همچنین به عنوان تولید کنندگان بیش از حد شناخته شده نیستند بره موم. این یک محصول مهم در کندو است اما مصرف بیش از حد آن می تواند بازرسی کندو را دشوار کند.

اما مهمترین مزیت این هیبرید سرسختی بودن و مقاومت آنها در برابر بیماری ها و آفات بود. زنبورهای باکفاست نیز در بسیاری از اقلیم های مختلف سرزندگی نشان می دهند.

البته به دلیل هیبریدی بودن – آنها از استخر ژنتیکی وسیع تری برخوردار بودند و این تنوع به آنها کمک کرد تا با تغییرات و فشارهای محیطی سازگار شوند.

زنبور ملکه Buckfast بزرگ با سنجاق سبز مشخص شده است.

چالش ها به پرورش زنبورهای باکفاست

یک چالش بزرگ برای زنبورداری که می خواهد بزرگ کند زنبورهای باکفاست در حال به دست آوردن سهام خالص هستند. اگرچه آنها یک سویه ترکیبی هستند، خلوص ژنتیکی به حفظ ویژگی های مطلوبی که برادر آدام برای آن کار می کرد کمک می کند.

تنها چند تامین کننده در ایالات متحده هیبریدی باکفست را تولید می کنند. این باعث می شود که هزینه و در دسترس بودن عاملی باشد سفارش زنبورها برای کندوهای شما.

همچنین هر دو تامین کننده در مناطقی قرار دارند که زنبورهای آفریقایی شده تاسیس شناخته شده اند. البته هر پرورش دهنده برای تولید بهترین زنبورهای ممکن تلاش زیادی می کند.

اما، با وجود ژنتیک آفریقایی در این منطقه – خطر جفت گیری غیرمجاز نیز وجود خواهد داشت. این به دلیل غیر قابل پیشگیری است نحوه تولید مثل زنبورها.

که عامل ملایمت را زیر سوال می برد. هر زنبورداری که من می شناسم که زنبورهای باکفست را نگه داشته است، دارای کلنی های بسیار بداخلاق بوده است. هر کندو می تواند در مواقع خاصی حالت دفاعی داشته باشد، اما این کندوها برای من خیلی تهاجمی بودند.

علیرغم برخی از چالش ها، زنبورهای باکفست مزایای متعددی را ارائه می دهند. حتی محققان روز به امید یافتن یک زنبور عسل کاملاً مقاوم به کار با آنها ادامه می دهند کنه های واروآ.

آنها ممکن است بهترین زنبور عسل برای زنبورستان شما باشند. اما، قبل از سرمایه گذاری تحقیق کنید تا مطمئن شوید که به وظیفه خود عمل می کنید.

آنها اغلب با زنبور عسل کارنیولا – یکی دیگر از گزینه های محبوب برای زنبورداران حیاط خلوت.

سوالات متداول

زنبورهای باکفست چیست؟

یک سویه ترکیبی از زنبورهای عسل که توسط برادر آدام از ابی باکفاست در دوون، انگلستان ساخته شده است.

مزایای پرورش زنبورهای باکفست چیست؟

زنبورهای باکفاست به دلیل بهره وری، سازگاری و مقاومت در برابر برخی بیماری ها و آفات مورد توجه قرار گرفتند.

آیا پرورش زنبورهای باکفاست آسان است؟

پرورش هیبرید Buckfast به آسانی هر نوع زنبور عسل دیگر است. آنها هنوز نیاز به بازرسی منظم کندو و نظارت بر بیماری و آفات دارند.

از کجا می توانم زنبورهای باکفست بخرم؟

در دسترس از تامین کنندگان در سراسر جهان، برای اطمینان از خلوص ژنتیکی زنبورهای Buckfast را از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید.

آیا زنبورهای باکفاست می توانند نیش بزنند؟

بله ماده ها نیش می زنند درست مانند هر نوع زنبور عسل دیگر.

سفارش فوری عسل ♥