زنبورستان چیست – زنبورداران چگونه از آنها استفاده می کنند


زنبورستان محل نگهداری کندو است و توسط زنبوردار اداره می شود. نگهداری از زنبور عسل یکی از قدیمی ترین سرگرمی های روی کره زمین است. برخی از زنبورداران برای سرگرمی زنبورها را نگهداری می کنند و برای برخی دیگر این یک شغل جدی است. هر زنبوردار مسئول زنبورهای زنبورستان خود است. بیایید این کلمه عجیب را بررسی کنیم و بفهمیم که چرا در زنبورداری استفاده می شود.

حیاط زنبور عسل یا زنبورستان با کندوهای مدیریت شده توسط زنبورداران تصویر.

زنبورستان چیست?

گاهی اوقات با کلمه پرندگان (که اشاره به مکانی برای پرندگان دارد) an زنبورستان شامل زنبورهای عسل است. مکانی که کندوهای عسل در آن راه اندازی می شوند، زنبورستان است.

در ایالات متحده، زنبور عسل اروپایی توسط زنبورداران در کندوهای دست ساز مدیریت می شود. نام علمی آنها: Apis mellifera.

چگونه کلمه Apiary را تلفظ کنیم

پایه کلمه زنبورستان از کلمه لاتین زنبور عسل گرفته شده است که “api” است. در تلفظ صحیح apiary به این صورت است: ei·pee·eh·ree.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چرا به آن زنبورستان می گویند؟

کلمه زنبورستان اغلب به اشتباه با میمون ها یا میمون ها در ارتباط است. نه، این درست نیست. برای درک استفاده از این کلمه در اشاره به زنبورها، ابتدا باید به مبدا نگاه کنیم.

Apis mellifera کلمه لاتین برای زنبور عسل است. این کلمه اول از جنس “Apis” به معنای زنبور عسل و کلمه دوم “mellifera” به معنای عسل آور است.

اصطلاح زنبورستان برای توصیف کلمه ای به کار می رود که برای توصیف قطعه زمینی که شامل کندوهای زنبور عسل است که توسط یک زنبوردار اداره می شود استفاده می شود.

زنبورستان طبیعی نیست، آنها ساخته دست بشر هستند. این به این دلیل است که در طبیعت کلنی های زنبور عسل را نمی بینید که نزدیک به هم زندگی کنند. با گسترش در زمین های بیشتر، رقابت کمتری برای غذا وجود دارد.

در یک محیط طبیعی، به ندرت می توان بیش از 2 کلنی زنبور عسل را در یک مایل مربع از زمین یافت. زنبورداران اغلب کندوهای بیشتری را در یک مکان نگهداری می کنند.

زنبورداری در حال بازرسی کندو در تصویر زنبورستان خود.

چگونه حیاط زنبور عسل به نفع زنبورداران است

یکی دیگر از اصطلاحات رایج در بین زنبورداران برای توصیف زنبورستان آنها است “حیاط زنبور عسل“. این کاملا منطقی است زیرا منطقه ای که کندوها در آن قرار می گیرند اغلب یک مکان مسطح خوب است که دسترسی به آن آسان است.

یک زنبورستان می تواند از 2 کندو برای یک زنبوردار سرگرم کننده تا هزار کندو برای یک زنبوردار تجاری باشد. بیشتر زنبورداران بزرگ بیش از 1 حیاط زنبور عسل یا زنبورستان دارند.

از زمان های قدیم، زنبورداران آموختند که قرار گرفتن کندوها در نزدیکی کندو، مدیریت کندو آسان تر است. تغذیه زنبورها، بازرسی کندوها، جمع آوری عسل وقتی زنبورها در یک مکان هستند، همه کارها آسان تر است.

عوامل دخیل در یافتن بهترین مکان برای کندوهای شما برای هر راه اندازی زنبورستان بسیار مهم هستند.

همچنین، تعداد گیاهان علوفه ای موجود، منابع آب و غیره همگی باید هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کندو در یک مکان در نظر گرفته شوند.

عسل تولید شده از یک زنبورستان ممکن است طعم متفاوتی با عسل دیگری داشته باشد. چرا؟ شاید انواع مختلفی از گیاهان تولید کننده شهد در این نزدیکی وجود داشته باشد.

عسل می تواند از نظر طعم و رنگ متفاوت باشد از یک حیاط زنبور عسل به حیاط دیگر همچنین همان زنبورستان می تواند عسلی داشته باشد که فصل به فصل متفاوت به نظر برسد. شرایط آب و هوایی بر مقدار شهد تولید شده توسط گل های محلی تأثیر می گذارد.

زنبورهای عسل چگونه از محصولات کشاورزی سود می برند

زنبورهای عسل سالانه میلیاردها دلار به کشاورزی کمک می کنند. محوطه های تجاری زنبور عسل در نزدیکی محصولاتی مانند: توت فرنگی، زغال اخته، پرتقال و غیره قرار می گیرند.

در ایالات متحده، برای زنبورداران بزرگ معمول است که کندوهای زنبور را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کنند گرده افشانی زنبور عسل برای کشاورزان کندوها را در شب بر روی کامیون های بزرگ بار می کنند و به مزرعه جدید منتقل می کنند.

زنبورستان روی چرخ

در بخش‌هایی از اروپا، دیدن حقیقت رایج‌تر است زنبورستان روی چرخ جایی که کندوها بخشی از وسیله نقلیه متحرک هستند. به نظر من شبیه RV زنبور عسل است.

تصویر کندوهای رنگارنگ روی یک کامیون برای حرکت به مکان جدید

جابجایی یاردهای زنبور عسل برای دنبال کردن محصول

برخی از زنبورداران تجاری دارند یکی دیگر از دلایل استفاده از زنبورستان های موقت. انواع خاصی از عسل با انتقال کندوها از مکانی به مکان دیگر برداشت می شود.

عسل چوب ترش در کوه های آپالاچی تولید می شود، در حالی که عسل توپلو در باتلاق های گرجستان تولید می شود. همانطور که شکوفه در یک مکان کند می شود و در محل دیگر شروع می شود، زنبورها دنبال می شوند.

مزایای زنبورستان سیار برای زنبورداران کوچک

برای محصولاتی که نیاز به گرده افشانی حشرات دارند، داشتن یک زنبورستان واقع در نزدیکی مزیت با ارزشی برای کشاورز است. این نیز راهی برای کسب درآمد زنبورداران است.

حتی یک زنبوردار کوچک ممکن است از قرار دادن کندوها در نزدیکی مزرعه توت فرنگی محلی و غیره مقداری دلار به دست بیاورد.

با این حال، همیشه مهم است که قبل از قرار دادن زنبورها در مورد استفاده از آفت کش با کشاورز صحبت کنید. آفت کش ها سالانه تعداد زیادی کلنی زنبور عسل را از بین می برند.

به همین ترتیب، برخی از زنبورداران در منطقه من چند کندو را به کوه ها می برند تا درست کنند عسل چوب ترش هر تابستان

چگونه یک زنبورستان راه اندازی کنیم

اگر علاقه مند به داشتن زنبورستان شخصی خود هستید، این نکاتی است که باید هنگام شروع در نظر بگیرید.

مانند بسیاری از پروژه ها، موفقیت در زنبورداری بستگی زیادی به کار آماده سازی دارد. قبل از رسیدن زنبورهایتان و افزایش شانس موفقیت، چیزهای بیشتری یاد بگیرید، یاد بگیرید و یاد بگیرید.

فراتر از منشأ کلمه زنبورستان که به سیستم طبقه بندی علمی اشاره دارد، این اصطلاح در واقع می تواند معانی مختلفی داشته باشد.

یک زنبورستان ممکن است 2 کندوی زنبور عسل باشد که در حیاط خلوت خانه ای در حومه شهر نشسته اند. در حالی که یک زنبورستان دیگر می تواند هزاران کندو باشد که در یک باغ بادام نشسته اند.

زنبورستان چیست؟ جایی است که زنبوردار از زنبورهای خود مراقبت می کند، هر چند دقیق باشد اصطلاحات زنبورداری ممکن است از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت باشد. ساده است.

سفارش فوری عسل ♥