زنبوردار چه نام دارد؟


چرا آن شخص یک کت و شلوار بلند و سفید با کلاه و مقنعه پوشیده است؟ آه، زنبوردار است. ما زنبورداران گروه خاصی هستیم. برخی از مردم ما را تحسین می کنند و برخی دیگر فکر می کنند ما تقریباً نیمه دیوانه هستیم – شاید هر دو گروه از واقعیت دور نباشند! شاید، شما در فکر گرفتن کندوی عسل هستید یا شاید فقط می خواهید در مورد این سرگرمی بیشتر بدانید. بنابراین، زنبوردار چه نام دارد و آن ها چه کار می کنند؟

زنبوردار چه می کند؟

زنبورداران در تصویر مزرعه ای زنبورداران را که کندو کار می کنند نامیدند.

به کسی که زنبور عسل نگهداری می کند، زنبوردار می گویند.. این یک کلمه عجیب برای کسانی است که با این اصطلاح آشنا نیستند – اما دلیلی وجود دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این کلمه از کلمه لاتین “Apis” به معنای زنبور گرفته شده است. به طور سنتی، در درجه اول فقط یک سرگرمی برای مردان بود، اما امروزه زنبورداران زن زیادی نیز وجود دارند.

را مکانی که کندوها در آن قرار دارند، زنبورستان نامیده می شود“، یا اغلب به سادگی “حیاط زنبور عسل”. یک زنبورستان ممکن است دارای 1 یا 2 کندو در یک حیاط خلوت کوچک برای زنبورداران سرگرمی باشد. اما زنبورستان های بزرگ در مزارع کشاورزی یافت می شوند که هزاران کندو دارند.

یک زنبوردار کلنی های زنبور عسل را به گونه ای مدیریت می کند تا بهره وری را افزایش دهد. حالا معنی اون چیه؟

وظایف متداول زنبوردار

اکثر زنبورداران کندوها را برای تولید عسل مدیریت می کنند و ارائه دهد گرده افشانی برای باغ ها و باغات. زنبوردار – زنبورهای عسل را نگه می دارد – معمولاً در کندوهای ساخته شده توسط انسان.

چندین گونه زنبور عسل در جهان وجود دارد. اما، در ایالات متحده، زنبورهای ما زنبور عسل اروپایی (یا زنبور عسل غربی) هستند – Apis mellifera.

زنبورداری باز کردن تصویر شغل کندو.

بودن یک نگهدارنده زنبورهای عسل برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. دلیل شما برای داشتن کهیر تا حدی وظایف انجام شده را تعیین می کند.

زنبورداری که برای حداکثر تولید عسل کار می کند، برنامه کاری متفاوتی نسبت به ارائه خدمات گرده افشانی دارد. بنابراین، زنبورداران خود را در حال انجام مشاغل مختلف می بینند.

  1. بازرسی منظم کندو برای بررسی مشکلات موجود در کندو
  2. فراهم کند ملکه زنبورهای جدید زمانی که مستعمره یکی را از دست می دهد یا نمی تواند یکی را جایگزین کند
  3. تغذیه زنبورها وقتی شرایط علوفه بد است – بدون شهد یا گرده
  4. کلنی ها را برای کنه ها درمان کنید یا سایر مشکلات آفت در صورت نیاز
  5. آموزش به غیر زنبورداران در مورد راه هایی برای کمک به همه زنبورها
  6. هر گونه مشکل غیرعادی را که به نظر محققان زنبور عسل می رسد گزارش دهید

زنبورداران سرگرمی می توانند از چند کندو در حیاط خلوت لذت ببرند بدون اینکه اختلال زیادی در زندگی خود ایجاد کنند. کندوها مانند برخی از دام ها یا حیوانات خانگی نیازی به مراقبت روزانه ندارند.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما می توانید کندو را خاموش کنید و فقط آن را فراموش کنید. شاید سال ها پیش این رویکرد می توانست کارساز باشد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، با هجوم آفات و بیماری ها در 30 سال گذشته – زنبورهای عسل نیاز به مدیریت دارند. کهیرها باید به طور دوره ای از نظر علائم بیماری در زنبورها یا شانه بازرسی شوند.

کندوهای رنگارنگ در مزرعه ای از محصولات تحت مدیریت زنبوردار برای تصویر گرده افشانی.

قابل توجه است که این حشرات به ما اجازه می دهند تا نگاهی به داخل خانه آنها بیندازیم. با استفاده از دستگاهی به نام a زنبور سیگاری، برای آرام کردن زنبورها از دود سفید خنک استفاده می شود.

سپس، کندو باز می شود و قاب ها (یک به یک) برای بررسی وضعیت کندو برداشته می شود. همچنین، بازرسی کندو اطمینان حاصل کنید که کلنی دارای یک ملکه مولد خوب، غذای فراوان است و همانطور که انتظار می رود در طول فصل رشد می کند.

در فصل گرم، تخم مرغ و لارو زنبور عسل باید برای تامین کارگران جدید برای مستعمره حضور داشته باشد. وقتی زنبوردار الف را نمی بیند الگوی بچه داری خوب، باید علت را پیدا کرد.

چالش اصلی زنبوردار این است که مطمئن شود کلنی سالم است و همه چیزهایی را که برای تولید نیاز دارد دارد.

اگر تازه وارد زنبورهای عسل هستید و می خواهید تقویت شوید، حتماً در مورد کلاس آنلاین زنبورداری من اطلاعات بیشتری کسب کنید. این از سالها کمک به زنبورداران جدید ساخته شده است و به بسیاری از مبتدیان کمک کرده است -> -> کلاس آنلاین زنبورداری

به زنبورداران کشاورز می گویند

برای کسانی که با زنبورداری آشنا نیستند، ممکن است این ایده ظالمانه به نظر برسد. با این حال، وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) زنبورهای عسل را به عنوان دام طبقه بندی می کند!

زنبورداران کشاورز هستند. اما برخلاف یک دامدار که دام را تحت کنترل فیزیکی نگه می دارد، زنبورها آزادانه پرواز می کنند. ما دام پرنده از هر علوفه موجود استفاده می کند.

و مانند هر کشاورز دیگری، آب و هوا نقش مهمی در موفقیت یک عملیات زنبورداری دارد. باران بسیار زیاد یا کم، نوسانات دما و سایر شرایط آب و هوایی بر بهره وری زنبور عسل تأثیر می گذارد.

درآمد مزرعه از کندوهای زنبور عسل

آیا می توان با زنبورها ثروتمند شد؟ این لبخند بر لبان من می آورد زیرا اکثریت قریب به اتفاق زنبورداران درآمد خوبی ندارند. اگرچه کسانی هستند که کسب درآمد از زنبورداری.

صرف نظر از تعداد کندوهایی که دارید – کار ارزشمند اما سخت است. زیاد زنبورداران یک تجارت زنبورداری را بر اساس فروش زنبورها و لوازم زنبورداری ایجاد می کنند.

و چند زنبوردار برای افرادی که به دنبال رهایی از آرتروز هستند، درمان زهر زنبور عسل را ارائه می دهند. راه های زیادی برای گسترش محصولات ارائه شده توسط زنبورستان وجود دارد.

حتی زنبورداران کوچک نیز از کسب درآمد اضافی لذت می برند فروش عسل و سایر محصولات کندو – مانند موم زنبور عسل. ارزش هر پوند موم زنبور عسل بیشتر از عسل است.

البته، فروش محصولات کندو اغلب تنها بخشی از طرح خانه داری است. مهارت های خانه داری دیگری وجود دارد که داشتن چند کندو در حیاط خلوت شما را تحسین می کند.

زنبوردار بودن برای همه نیست

مدیریت کلنی زنبور عسل مستلزم کار سختی است. همه وقت و انرژی لازم برای صرف این نوع پروژه را ندارند.

حتی با محافظت و آموزش، اکثر زنبورداران در برخی مواقع نیش می زنند. زنبورداری برای همه نیست و این اشکالی ندارد.

کسانی از شما که قادر به داشتن کندو نیستید همچنان می توانید با خرید عسل از زنبورداران کوچک محلی از زنبورداری حمایت کنید.

پیدا کردن زنبورداران محلی در نزدیکی شما

ارتباط با زنبورداران محلی همیشه یک استراتژی خوب است. ممکن است بخواهید با خرید عسل از آنها حمایت کنید. یا اگر یک زنبوردار جدید هستید، گفتگو با مردم محلی همیشه مفید است.

شاید فکر می کنید که آیا زنبورداری در نزدیکی من وجود دارد؟ یک راه آسان برای پیدا کردن این موضوع این است که با اداره توسعه ایالتی خود تماس بگیرید. یا اگر ایالت شما دارای یک انجمن زنبورداران فعال – برای اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید.

زنبوردار خوب بودن یک شغل ارزشمند و پر ارزش است. ممکن است هرگز ثروتمند نشویم. اما، ما نگاهی به دنیای زنبور عسل به اشتراک می گذاریم که کمتر کسی آن را تجربه خواهد کرد.

سوالات متداول درباره زنبورداران

آیا می توانم یک زنبوردار خوب بسازم؟

آیا آنچه را که برای تبدیل شدن به یک زنبوردار خوب لازم است دارید؟ بهترین زنبورداران ابتکار عمل را به کار می گیرند تا قبل از رسیدن زنبورها تا آنجا که می توانند در مورد زنبورها بیاموزند.

در حالی که همه ما در طول زمان به یادگیری بیشتر ادامه می دهیم، رویکرد یادگیری در زنبورداری منجر به کندوهای مرده می شود.

برخی از نکات مهم برای زنبورداران جدید عبارتند از: مایل به یادگیری باشید، صبور باشید، در سال اول انتظار زیادی نداشته باشید، تنها با چند کندو آهسته شروع کنید.

اگر همه اینها برای شما منطقی به نظر می رسد و چند ساعت در هفته فرصت دارید که به زنبورها اختصاص دهید، ممکن است یک زنبوردار جوان باشید.

زنبورداران چقدر گزیده می شوند؟

یکی از معدود معایب مدیریت زنبورهای عسل نیش است. هنگام کار با کلنی های بزرگ حشرات گزنده، ممکن است چند موقعیت نیش بزند.

آیا زنبورداران اغلب نیش می زنند؟ پاسخ تا حد زیادی به زنبوردار، زنبورها و زمان بستگی دارد.

مقداری نژاد زنبورهای عسل از نظر ژنتیکی بیشتر تمایل به دفاعی دارند. به لطف شگفتی‌های زیست‌شناسی، برخی از خانواده‌های زنبور عسل مهربان هستند در حالی که برخی دیگر راحت‌تر آشفته می‌شوند.

به همین دلیل، هرکسی که تازه شروع به کار با زنبورها کرده است، باید نوع آرامتری از زنبور عسل را انتخاب کند. زنبورهای ایتالیایی نمونه خوبی از انتخاب مناسب برای زنبورداران جدید هستند.

را زنبورداری که از حرکات ملایم و نرم استفاده می کند احتمال گزش کمتر است درمان تقریباً کندو و کوبیدن تجهیزات به اطراف راه خوبی برای نیش زدن است.

استفاده از زنبور سیگاری برای آرام کردن زنبورها قبل از باز کردن کندو تمرین خوبی است. دودهای سفید سرد به زنبورهای عسل آسیبی نمی‌رسانند، فرومون‌های هشدار دهنده آن‌ها را می‌پوشانند.

در هوای طوفانی، بارانی یا متلاطم، هر کلنی زنبور عسل کمی در حاشیه خواهد بود. زنبورداران یاد می گیرند که چه زمانی کندو را باز کنند و زمانی که باید تا روز دیگری صبر کنند.

آیا زنبورداران برای زنبورها خوب هستند؟

زنبورداران خوبی وجود دارند و برخی دیگر چندان خوب نیستند. در بیشتر موارد، یک زنبوردار در واقع بهترین دوست زنبور عسل است. زنبورداران با استفاده از زنبورهای عسل قادر به تولید عسل و گرده افشانی مهم محصول را فراهم می کند.

آیا این موضوع شخصاً برای زنبور عسل مهم است؟ نه اما، از آنجایی که گرده افشانی زنبورها در محصولات غذایی یک تجارت بزرگ است، مشکلات زنبور عسل مورد توجه قرار می گیرد.

زنبورداران برای زنبورها مفید هستند زیرا دائماً در حالت آماده باش هستند. کار سخت و هزینه زیادی صرف مدیریت کلنی های زنبور عسل می شود. در صورت بروز مشکل جدید یا غیرعادی، زنبورداران اولین کسانی هستند که می دانند.

سفارش فوری عسل ♥