زنبورداری چیست؟ – زنبورهای عسل کارولینا


زنبورداری عمل مدیریت کلنی های زنبور عسل (معمولاً در کندوهای ساخت بشر) است. این کلنی ها عمدتاً به منظور تولید عسل یا گرده افشانی مفید برای کشاورزان نگهداری می شوند. کسانی که از زنبورهای عسل مراقبت می کنند زنبوردار نامیده می شوند. محل نگهداری کندوها زنبورستان نامیده می شود. به زنبورداری را تعریف کنید، باید به منشا آن نگاهی بیندازیم.

زنبوردار درگیر در زنبورداری در حال بازرسی تصویر کندو.

زنبورداری به چه چیزی گفته می شود؟

خوب، پس ما از زنبورها مراقبت می کنیم – اما چه نوع زنبورهایی؟ آیا می دانید هزاران گونه زنبور در جهان وجود دارد! با این حال، این زنبور عسل همیشه محبوب است که در قلب صنعت زنبورداری قرار دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

به زنبورداری نیز زنبورداری می گویند (ای-پوه-کوهل-کر). این کلمه از ترکیب کلمه لاتین bee “apis” و کلمه فرانسوی فرهنگ گرفته شده است. زنبورداری برای اولین بار برای توصیف مدیریت زنبور عسل در اواسط دهه 19 مورد استفاده قرار گرفتهفتم قرن.

اولین سیگاری ابزار زنبورداری، تصویر ابزار کندو.

تاریخچه زنبورداری

اگرچه ما به طور قطع نمی دانیم که انسان برای اولین بار از چه زمانی کندوی زنبورهای وحشی را نگهداری کرد، اما می دانیم که قدمت این عمل به هزاران سال قبل بازمی گردد.

نقاشی های کشف شده در غار که زنبورداری را به تصویر می کشد به هزاران سال قبل باز می گردد. در آن زمان‌های اولیه، کلنی‌های زنبور عسل احتمالاً برای برداشت عسل کشته می‌شدند.

با گذشت زمان، انسان ها یاد گرفتند که چگونه از زنبورهای عسل مراقبت کنند. این به معنای فرصتی برای برداشت بدون از بین بردن کندو بود.

تغییرات بزرگی در زنبورداری در طول دهه 1800 رخ داد. این زمان Rev L Langstroth و کار او در توسعه کندو Langstroth بود.

با تکیه بر کارهای قبلی سایر محققان زنبور عسل، کتاب او – کندو و زنبور عسل به کتاب مقدس زنبورداران تبدیل شد. امروزه نیز به عنوان یک کار مفصل در مورد مدیریت زنبور عسل مورد احترام است.

البته بوده است چند زنبوردار معروف در طول تاریخ. همه آنها محقق زنبور عسل نبودند، اما همه آنها عشق مشترکی به این حشره معجزه آسا داشتند.

از دیگر اختراعات زنبورداری در این دوره زمانی می توان به زنبور سیگاریپایه مومی برای فریم ها و عسل گیر. این موارد کمک کرد تا زنبورداری به یک مدل تجاری بادوام تبدیل شود.

انواع زنبورداران

بیشتر زنبورداران به یکی از دو دسته تقسیم می شوند. آنها یا یک زنبوردار سرگرمی یا در مقیاس کوچک یا یک زنبوردار تجاری در نظر گرفته می شوند.

زنبورداران سرگرمی اغلب کمتر از 10 کندو دارند و فقط برای خانواده و دوستان عسل تولید می کنند. هر گونه افراط و تفریط عسل ممکن است فروخته شود به یک بازار محلی یا مغازه کوچک.

این افراد سعی نمی کنند از کندوهای خود درآمد قابل قبولی تولید کنند. با این حال، واقعاً خوب است که بتوانید چند هزینه زنبورداری را از فروش عسل جبران کنید.

زنبورداران تجاری معمولاً مقدار زیادی کندو را مدیریت می کنند. آنها ممکن است از 100 تا هزاران کلنی در محوطه های مختلف زنبور عسل داشته باشند.

زندگی برای یک زنبوردار تجاری اغلب شامل جابجایی کندوهای زیادی از یک مکان به مکان دیگر است. این به آنها اجازه می دهد تا از خدمات گرده افشانی درآمد کسب کنند.

تصویر زنبورستان بزرگ از کندوهای زنبورداری تجاری.

زندگی کلونی زنبور عسل

زنبورهای عسل با هم در کلونی زندگی می کنند که هزاران نفر دارد. این شغل ملکه زنبور عسل تخم گذاری برای کلنی است.

زنبورهای کارگر ماده از ملکه مراقبت می کنند، بچه پرورش می دهند و برای کلنی غذا جمع آوری می کنند. زنبورهای نر که به نام هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می شوند، هیچ کاری انجام نمی دهند، اما برای جفت گیری زمانی که ملکه جدیدی نیاز است ضروری هستند.

در حالی که زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند، آنها می توانند به عنوان یک کلنی از یک فصل به فصل دیگر زنده بمانند.

زنبورها در ماه‌های گرم با سخت‌کوشی، شهد گیاه را جمع‌آوری کرده و برای استفاده در زمستان به عسل تبدیل می‌کنند. در واقع زنبورها به قدری کارگران خوبی هستند که اغلب به اندازه کافی عسل تولید می کنند.

زنبورداری کشاورزی است

طبق گفته وزارت کشاورزی آمریکا، زنبورداری کشاورزی است. در حالی که مدیریت کندو بسیار متفاوت از نگهداری از باغ سبزیجات یا نگهداری گاو است، شباهت هایی نیز وجود دارد.

باغبانان، دامداران و زنبورداران همگی به شرایط آب و هوایی خوب وابسته هستند. آب و هوای بد می تواند باعث از بین رفتن محصول در فصل شود.

زنبورهای عسل دام محسوب می شوند. با این حال، آنها هنوز هم حشرات وحشی هستند. ما کنترل نمی کنیم که آنها کجا پرواز کنند. این می تواند مشکلاتی را برای کلنی ها ایجاد کند زیرا آنها گاهی اوقات وارد مواد خطرناکی مانند آفت کش ها می شوند.

مدیریت دام خود به گونه ای که آن را سالم نگه دارد، شانس شما را برای داشتن یک برداشت موفق افزایش می دهد. با این حال وظایف خاص یک زنبوردار بستگی به اهداف، تعداد کندوها و مکان شما دارد.

علاوه بر عسل و گرده افشانی، زنبورداران ممکن است گرده، زهر زنبور، بره موم یا کندوهای جدید زنبورها برای مبتدیان.

نمودار با تصویر اصطلاحات کندو و زنبورداری زنبور عسل.

شیوه های مدرن زنبورداری

زنبورداری در ایالات متحده در 30-40 سال گذشته بسیار تغییر کرده است. هجوم بیماری های جدید و آفات زنبورهای عسل به زنبورداران آسیب وارد کرده است.

مستعمرات به اندازه گذشته سالم نیستند و منجر به تلفات کلونی بیش از حد معمول شده است. این باعث می شود زنبوردار بودن خیلی سخت تر مستعمراتی که می میرند باید جایگزین شوند و این گران است.

امروزه موفقیت در زنبورداری مستلزم توجه بیشتر به سلامت زنبورها نسبت به سال های گذشته است. با این حال، هر ساله هزاران زنبوردار جدید هیجان زده می شوند شروع یک کندو.

برخی علاقه مند هستند زنبورداری به عنوان یک سرگرمی. دیگران امیدوارند زنبورستان خود را رشد دهند به یک تجارت تمام وقت یا حداقل پاره وقت.

چه 2 کلنی یا 200 کلنی داشته باشید، به اشتراک گذاشتن زندگی خود با زنبورهای عسل یک تجربه فوق العاده است. زنبورداری یا «زنبورداری» را امتحان کنید!

سفارش فوری عسل ♥