زنبورداری مهاجر – چگونه کار می کند


هر بهار هزاران زنبور عسل برای گرده افشانی بادام به باغ های کالیفرنیا می رسند. آنها قبل از نقل مکان به مکان دیگری برای مدت کوتاهی اینجا خواهند بود. برای برخی از کندوها، آنها ماجراجویی زنبورداری مهاجر از دورتر مین شروع شد. زندگی زنبوردارانی که جریان عسل را دنبال می‌کنند و کندوها را به سراسر کشور اجاره می‌دهند، همین‌طور است.

کندوهای تجاری روی پالت در مزرعه مورد استفاده برای تصویر زنبورداری مهاجر.

زنبورداری مهاجر چیست؟

زنبورداری مهاجر شکل تخصصی نگهداری زنبورهای عسل است که شامل انتقال کندوها به محصولاتی است که نیاز به گرده افشانی دارند. پس از سپری شدن دوره های شکوفه، کندوها به محصول بعدی شکوفه می روند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بیشتر زنبورداران مهاجر در مقیاس بزرگ کندوهای خود را روی پالت چوبی نگهداری می کنند. چهار کندو در هر پالت با هم قرار می گیرند. سپس از یک لیفتراک یا تجهیزات مشابه برای بارگیری کندوها بر روی کامیون های تخت استفاده می شود. توری بزرگ روی کندوها انداخته می شود و می روند.

برخی از زنبورداران در یک منطقه می مانند و از یک ایالت به ایالت دیگر نزدیک می روند تا کندوها را در مزارع و باغ ها قرار دهند. برای دیگران، کندوهای آنها در سراسر کشور از شمال شرقی یا جنوب شرقی به کالیفرنیا به دنبال نیاز به گرده افشان سفر می کنند.

کشاورزان در طول فصل مبالغ زیادی برای «اجاره» کندوهای زنبور عسل می پردازند. شاید فقط آنها به زنبورها برای چند هفته یا یک ماه نیاز دارید.

غالباً مدیریت مستعمرات خود در طول سال برای آنها امکان پذیر نیست. آنها فقط برای چند هفته از سال به آنها نیاز دارند.

تفاوت آن با زنبورداری معمولی

جنبه های زنبورداری مهاجر برخی از شیوه های مشترک را به اشتراک می گذارد با زنبوردار حیاط خلوت با تنها چند کندو. کلنی های زنبور عسل نیاز به نگهداری دارند. آنها باید از نظر مشکلات مربوط به آفات یا بیماری ها بررسی شوند. هر گونه مشکل با ملکه ها یا کمبود غذا باید برطرف شود.

بیشتر زنبورداران مهاجر به عسل علاقه چندانی ندارند یا بر خلاف علاقه مندان یا افراد علاقه مند به عسل علاقه ای ندارند شهری زنبوردار. در عوض، تمرکز آنها حفظ مستعمرات با جمعیت خوبی از کارگران برای گرده افشانی است.

زنبورهای عسل به چند دلیل برای گرده افشانی محصولات مناسب هستند:

 • آنها در گروه های خانوادگی بزرگ با هزاران نفر زندگی می کنند
 • کندوهای آنها را می توان در کامیون ها بسته بندی کرد و تقریباً به هر کجا حمل کرد

با این حال، کسانی که با کندوهای خود سفر می کنند با چالش های مختلفی نیز روبرو هستند. بسیاری از کشاورزان مدرن تلاش می کنند تا تعداد علف های هرز در حال رشد در مزارع یا باغ های خود را کاهش دهند. چرا اجازه می دهیم علف های هرز رشد کنند و از آب و کود در نظر گرفته شده برای محصولات استفاده کنند؟

با این حال، برخی از علف های هرز به زنبورها غذا می دهند و تنوع در رژیم غذایی آنها را فراهم می کند. وقتی زنبورها فقط یک منبع غذایی را در یک دوره زمانی مصرف می کنند، ممکن است سلامت آنها آسیب ببیند.

برای زنبوردار مهاجر این به معنای توجه ویژه به سلامت کلنی ها است. ممکن است برای اطمینان از اینکه زنبورها به جای تنها یک منبع شهد و گرده، انواع مختلفی از پروتئین را دریافت می کنند، تغذیه اضافی لازم باشد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

کندوهای تجاری در مزرعه بلوبری برای تصویر گرده افشانی.

محصولاتی که از زنبورداری مهاجر سود می برند

بادام تقریباً به طور کامل به گرده افشانی توسط زنبورهای عسل متکی است. با بیش از 800000 هکتار درخت بادام (به ازای USDA)، آنها به تعداد زیادی زنبورهای پرنده نیاز دارند. و از آنجایی که درختان در همان زمان شکوفا می شوند، کالیفرنیا در فوریه هر سال برای مدت کوتاهی به یک بتوپیا تبدیل می شود.

اما، بادام تنها گیاهانی نیستند که از گرده افشانی زنبور عسل سود می برند. زنبورداران نیز کندوهایی را برای محصولات زیر اجاره می دهند.

 • یونجه
 • سیب
 • آووکادوها
 • بلوبری
 • طالبی
 • گیلاس
 • شبدر
 • کران بری
 • خیارها
 • آلو
 • کدو تنبل
 • آفتابگردان
 • هندوانه
 • و بیشتر…

زنبورداری مهاجر چگونه کار می کند

شبکه زنبورداری مهاجر متشکل از زنبورداران تجاری زیادی است. آنها کامیون ها، تورها، لیفتراک و سایر تجهیزات مورد نیاز برای جابجایی صدها مستعمره در یک زمان را دارند.

یک کشاورز (شاید یک پرورش دهنده بادام) نیاز به خدمات گرده افشانی را می بیند. او به شبکه دسترسی پیدا می کند تا زنبورداری را بیابد که مایل به آوردن کندو است. قراردادی صادر می شود که در آن قیمتی که باید پرداخت شود، بازه زمانی زمانی که مستعمرات باید در محل باشند و هر جزئیات مهم دیگری بیان می شود.

این مسئولیت زنبوردار است که کلنی های سالم را برای بازه زمانی توافق شده در قرارداد در محل داشته باشد. پس از اتمام کار، کندوها دوباره بارگیری می شوند و به کار بعدی خود می روند.

چالش های بزرگ مزرعه تک محصولی برای تصویر زنبورداری مهاجر.

آیا زنبورداری مهاجر برای زنبورها مضر است؟

در ایالات متحده، کشاورزی مدرن به زنبورهای عسل وابسته است، آنها میلیاردها دلار برای صنعت دارند. حتی محصولاتی که کاملاً به گرده افشانی حشرات وابسته نیستند، اغلب در صورت وجود، محصول بیشتری تولید می کنند.

تک‌کشت به پرورش یک نوع گیاه در مزارع بزرگ گفته می‌شود. این به یک روش رایج برای تولید میوه و سبزیجات تبدیل شده است.

در حالی که قابل حمل بودن کندوها آنها را برای گرده افشانی محصولات عالی می کند، بدون تأثیرات استرس زا بر زنبورهای عسل نیست. “طبیعی” نیست که زنبورها روزها در کندو محبوس شوند و در معرض استرس سفر قرار بگیرند.

همچنین، تغییر مداوم در انواع گل، دما، رطوبت، طول روز و سایر شرایط محیطی – کلنی را از ریتم طبیعی سالانه خود خارج می کند.

در حالی که در زمینه کشت هدف، زنبورهای کارگر در معرض آفت کش های خشن قرار می گیرند، علف کش ها یا سایر مواد شیمیایی. البته یک کشاورز باهوش تلاش می کند تا از آلوده شدن کندوهای مهم جلوگیری کند.

در عملیات کشاورزی بزرگ، زنبورهای بسیاری از مزارع مختلف ممکن است در همان مزارع حضور داشته باشند. این اجازه می دهد انگل ها و بیماری ها در بین مستعمرات پخش شوند.

این مسائل را با چالش آشکار حفظ رژیم غذایی متنوع زنبور عسل ترکیب کنید و می توانید آن را ببینید زنبورداری مهاجر همیشه آسان نیست.

چالش های پیش روی صنعت

زنبورداری سرگرمی به آسانی 30 سال پیش نیست. این چیزی است که من دائماً از زنبورداران مسن تر می شنوم. فکر می کنم در مورد زنبورداری مهاجر هم می توان همین را گفت.

هجوم آفاتی مانند کنه‌های واروآ و سوسک‌های کندوی کوچک باعث تضعیف کلنی‌ها می‌شود. کنه ها همچنین به انتشار ویروس ها و بیماری ها کمک می کنند. درست مانند انسان ها، زنبورهای تحت استرس بیشتر در معرض بیماری هستند.

این مشکلات و مشکلات دیگر منجر به کمبود زنبور در بسیاری از مناطق شده است. اختلال فروپاشی کلنی (CCD) ابتدا به دلیل تلفات کلنی برای زنبورداران مهاجر آشکار شد. حتی امروزه، برخی از مزارع در تلاش برای یافتن کلنی های کافی برای محصولات خود هستند.

کندوهای تجاری زنبوردار مهاجر در نزدیکی مزرعه آفتابگردان با سایر پوشش های گیاهی تصویر نزدیک.

برای کمک به صنعت چه کنیم؟

با توجه به ارزش زنبورهای عسل برای کشاورزی مدرن، ضروری است که کاری برای کمک به زنبورداران انجام شود. یکی از تکنیک ها این است که تغذیه بهتری برای کندوهای در حال حرکت فراهم شود. این می تواند به اطمینان حاصل شود که آنها تمام مواد غذایی مورد نیاز برای گرده افشان خوب را دریافت می کنند.

ایده دیگر اجازه مستعمرات است دوره های بهبودی طولانی تر بین کارهای گرده افشانی. این امکان تجربه زندگی طبیعی تری را فراهم می کند و می تواند مقداری از استرس ناشی از حرکت را کاهش دهد.

در برخی مناطق، کشاورزان یا صاحبان باغ در حال یادگیری نحوه استفاده هستند گیاهان دوستدار زنبور عسل در بین ردیف ها یا در امتداد محیط های میدان. این دور شدن از تک کشت بدون تداخل با محصول هدف، گرده و تغذیه اضافی را برای کندوها فراهم می کند.

سفارش فوری عسل ♥