زنبورداری شهری – مزایا و چالش ها


اگر آرزوی داشتن کندوی خود را دارید اما در شهر زندگی می کنید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، زنبورداری شهری یک چیز است در بسیاری از مکان ها هر موقعیتی برای زنبورها مناسب نیست. اما، بسیاری از مردم با موفقیت زنبورها را در محله های نزدیک نگهداری می کنند. کندوهای زنبور در شهر نسبت به مناطق روستایی به نگهداری بیشتری نیاز دارند اما نگهداری زنبورها در محله های نزدیک امکان پذیر است.

کندوی شهری در پاسیو نزدیک تصویر شهر.

زنبورداری شهری چیست؟

زنبورداری شهری عمل نگهداری زنبورهای عسل در محیط شهری است. کندوهایی که در شرایط شهر یا شهر قرار دارند، زنبورستان شهری محسوب می شوند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

این زنبورداران با وجود نداشتن فضاهای باز بزرگ، یک یا دو کندو دارند. در بیشتر موارد، حیاط خلوت های کوچک، پاسیوها و حتی پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرند زنبورستان.

آیا زنبورها به فضای زیادی نیاز ندارند؟ در واقع کندو به مساحت زیادی نیاز ندارد. با این حال، زنبوردار شهری باید بر چالش‌های خاصی غلبه کند.

زنبوردار شهری با کندو در تصویر حیاط کوچک.

آیا زنبورداری شهری خطرناک است؟

زنبورداری شهری خطرناک نیست اگر زنبوردار اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهد. با این حال، در دست های آموزش ندیده، کلنی های زنبور عسل می تواند باعث مشکلات و شاید حتی مسئولیت شود.

یاد بگیرید که چگونه زنبورهای خود را از طریق مدیریت کنید کلاس های آنلاین، کلاس های محلی و کتاب ها. انتخاب بهترین زمان برای مدیریت کندو زمانی که دیگران بیرون نیستند می تواند به کاهش خطر کمک کند.

مشکلات یا چالش های زنبورداری شهری

  • قانون را بدانید
  • با ورودی های کندو به دور از تردد انسان روبرو شوید
  • به همسایگان نزدیک آموزش دهید
  • منبع آب تهیه کنید
  • پیشگیری از ازدحام را تمرین کنید
  • مکان های دیگر را در نظر بگیرید

قوانین زنبورداری در شهر

در حالی که مردم می‌توانند زنبورها را در مکان‌هایی تحت پوشش نگهداری کنند، توصیه من به انجام این کار نیست. در این جامعه دعوی، ارزش ریسک کردن را ندارد.

قبل از سرمایه گذاری زمان و پول در زنبورها و تجهیزات زنبورداری، با هر گونه قوانین و مقررات محلی مشورت کنید.

هر جامعه ای از زنبورهای عسل استقبال نمی کند. اما بسیاری این کار را انجام می دهند، اگرچه برخی محدودیت هایی در این مورد دارند چند کهیر می توانید در یک مکان داشته باشید.

برخی از شهرداری ها نیاز دارند که هر کندوی زنبور عسل ثبت شود و احتمالاً توسط بازرس زنبورهای دولتی بازرسی شود. با مقامات محلی تماس بگیرید تا قوانین محل زندگی خود را بیاموزید.

تصویر کندوی بزرگ در نزدیکی جاده شهر.

نکات مکان یابی کندو

پیدا کردن بهترین مکان برای قرار دادن کندو دغدغه زنبوردار یک شهر است. در واقع برای هر زنبورداری صرف نظر از موقعیت مکانی آن مهم است.

با این حال، زنبوردار شهری چند محدودیت دیگر برای مقابله با آن دارد. یک کندو چقدر فضا نیاز دارد؟ ما به طور کلی می گوییم که برای کار کردن در اطراف کندو از هر طرف به فضای کافی نیاز دارید.

با این حال، قرار دادن پشت کندو در مقابل یک صفحه، یکی از راه‌های ترکیب آن با محیط اطراف است. تو می توانی یک صفحه حریم خصوصی بسازید – مانند این در Gina-Michele تا منطقه کندو را به حیاط خود تبدیل کنید.

باغ های پشت بام امکانی برای زنبوردارانی است که در مناطق شلوغ مانند نیویورک یا شیکاگو زندگی می کنند. ممکن است از پیدا کردن زنبورداران در برخی مکان‌های غیرمنتظره در شهر تعجب کنید.

مسیر پرواز را در نظر بگیرید

زنبورها از ورودی کندو می آیند و می روند. این سمتی است که به شخصی ترین فضای برای زنبورهای شما نیاز دارد. در صورت امکان، داشتن حداقل 10-15 فوت در جلوی کندو بهترین کار است – بیشتر حتی بهتر است.

کسانی که از نظر فضا محدود هستند می توانند حصاری محکم در حدود 4 فوت جلوی کندو بسازند. حالا زنبورهای علوفه‌گر از کندو بیرون می‌آیند و بالا و پایین می‌روند. بدون درگیری با انسان

اگر هیچ فضایی مناسب به نظر نمی رسد، در مورد بالا رفتن چطور؟ برخی از آپارتمان نشینان مجوز نگهداری از کندوهای زنبور عسل در بالای پشت بام را دریافت کرده اند!

به همسایگان نزدیک آموزش دهید

در حالی که برخی از مردم تصمیم می‌گیرند کندوهای خود را مخفی نگه دارند، وقتی می‌توانید با همسایه‌های نزدیک خود روبرو شوید، بسیار خوب است. آیا آنها زمین های باغ کوچک دارند؟ شما زنبورها می توانند به گرده افشانی کمک کنند برای و منجر به بازده بیشتر.

به آنها اطمینان دهید که زنبورها مشکلی برای آنها نخواهند داشت. آنها را تشویق کنید که اگر نگرانی یا سؤالی دارند لطفاً به شما اطلاع دهند.

یکی از مزایای داشتن کندوهای خود وعده عسل تازه است. تولید عسل شایع ترین دلیل داشتن کندو است. وقتی محصول شما وارد شد، به همسایگان خود یک شیشه کوچک عسل محله بدهید.

گل برای علوفه یابی زنبورها

زنبورهای عسل در یافتن منابع شهد و گرده از گیاهان گلدار بسیار سازگار هستند. آنها به راحتی می توانند در مساحت چند مایلی علوفه جستجو کنند. اگر می دانستید زنبورهای شما به کجا پرواز می کنند، احتمالاً از مقدار غذایی که می توانند پیدا کنند شگفت زده می شوید.

البته کاشت گل هایی که زنبورها دوست دارند در حیاط خلوت شما، یا از جمله گیاهان دوستدار زنبور عسل در ظرف باغ به همه زنبورهای منطقه کمک می کند.

اکثر مواد غذایی مورد نیاز کندو شما از مکان های خارج از ملک شما جمع آوری می شود. این امکان را فراهم می کند که زنبورهای شما به دنبال غذا یا منابع آبی آلوده باشند. شما فقط می توانید این را تا حدی کنترل کنید.

یکی از نیازهای مهمی که می توانید آن را کنترل کنید، تامین تمیزی است آب آشامیدنی برای کلنی شما. این باید قبل از رسیدن کندو در جای خود باشد.

این منبع آب نیز کمک می کند زنبورها را از استخر همسایگان خود دور نگه دارید – راه دیگری برای ترویج صلح.

ازدحام زنبورهای عسل در تصویر اسلاید شهری.

زنبورهای شلوغ در شهر

در حالی که عموم مردم ممکن است از زنبورهای عسل قدردانی کنند، اما آنها در فرآیند ازدحام زنبورهای عسل به خوبی آموزش نمی بینند. برای یک زنبوردار معمولی حیاط خلوت، ازدحام ممکن است نامطلوب باشد، اما یا آن را می گیرید یا نمی گیرید.

در زنبورداری شهری، شیوه های پیشگیری از ازدحام حتی مهم تر شود. زنبورهای شهری می‌توانند واکنش‌های بسیار ترسناکی را در زمانی که دسته‌ای بی‌گناه در یک بوته آویزان هستند، ایجاد کنند.

بازرسی های مکرر و تحت کنترل نگه داشتن جمعیت مستعمرات به جلوگیری از ترس انسان ها کمک می کند. برای زنبوردار شهری توجه بیشتر به پیشگیری و گرفتن ازدحام مهم است.

چند کندوی عسل نشسته در تصویر محله شهری.

گزینه های دیگر برای زنبورداران در موقعیت های شهری

برای برخی افراد، داشتن کندوی عسل در ملک شهر شما امکان پذیر نیست. این بدان معنا نیست که سفر شما به زنبورداری مانعی دارد.

به باشگاه‌های زنبورداری محلی یا باغ‌های محلی مراجعه کنید. بسیاری از این سازمان ها فضای محدودی را برای زنبورداران برای نگهداری چند کندو فراهم می کنند. در مورد را بخوانید تجربیات دیگر زنبورداران شهرستان.

اگرچه به اندازه داشتن زنبورها در خانه مطلوب نیست، اما راهی عالی برای لذت بردن از زنبورداری برای کسانی است که هیچ جایگزینی ندارند.

نگهداری زنبورها در شهر می تواند راهی عالی برای آوردن طبیعت به شهرنشینان باشد. با این حال، برای رفاه زنبورهای عسل و ایمنی عموم، آموزش زنبوردار ضروری است.

یافتن یک نقطه امن برای چند کهیر یک هدف دست یافتنی است. اما، زنبوردار باید به خاطر داشته باشد که ما کنترل نمی کنیم که زنبورها کجا پرواز کنند. دام های ما در شهر رها خواهند شد. حتما خود را در مورد تمام اصول اولیه زنبورداری آموزش دهید قبل از رسیدن دختران شما

سفارش فوری عسل ♥