زنبورداری شهری – مزایا و چالش ها


اگر آرزوی زنبورداری را دارید – اما در یک منطقه روستایی زندگی نمی کنید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، زنبورداری شهری یک چیز در بسیاری از مکان ها است. هر موقعیتی برای کندو مناسب نیست. اما، بسیاری از مردم با موفقیت زنبورها را در محله های نزدیک نگهداری می کنند. حتی برای ساکنان شهر، داشتن کندوی عسل ممکن است.

زنبورداری شهری چیست؟

کندوی شهری در پاسیو نزدیک تصویر شهر.

زنبورداری شهری عمل نگهداری زنبورهای عسل در محیط شهری است. این منطقه شامل شهرها، شهرک ها و مناطق اطراف آن است که تراکم جمعیت بالایی دارند. همچنین خانه‌ها و/یا مشاغل زیادی را در این نزدیکی خواهید دید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

به دلیل کمبود فضاهای باز بزرگ، زنبورداران شهری معمولا دارند زنبورستان های کوچکتر. کندوهای آنها را می توان در محوطه های کوچک حیاط خلوت، پاسیوها و حتی باغ های پشت بام در شهر نیویورک پیدا کرد.

نگهداری زنبور عسل در مناطق شهری امکان پذیر است زیرا یک کندوی عسل به فضای زیادی نیاز ندارد. اما، این بدان معنا نیست که شما فقط می توانید یک کلونی از زنبورهای عسل را در هر مکانی از بین ببرید.

این زنبوردار شهری چالش های ویژه ای دارد فائق آمدن. هم باید یک خانه خوب برای زنبورها فراهم کرد و هم امنیت عمومی را در نظر داشت.

زنبوردار شهری با کندو در تصویر حیاط کوچک.

چالش های زنبورداری در مناطق شهری

زنبورداری یک سرگرمی فوق‌العاده است اما بدون توجه به موقعیت مکانی آن بدون چالش نیست. با این حال، مدیریت کلنی های زنبور عسل در مناطق پرجمعیت دارای چند مشکل خاص است که باید با آنها روبرو شد.

  • قانون را بدانید
  • با ورودی های کندو به دور از تردد انسان روبرو شوید
  • همسایگان نزدیک را آموزش دهید
  • منبع آب تهیه کنید
  • پیشگیری از ازدحام را تمرین کنید
  • مکان های دیگر را در نظر بگیرید

قوانین زنبورداری در شهر

در حالی که مردم می‌توانند زنبورها را در مکان‌هایی تحت پوشش نگهداری کنند، توصیه من این نیست که این کار را انجام دهم. در این جامعه دعوی، ارزش ریسک کردن را ندارد.

قبل از سرمایه گذاری زمان و پول در زنبورها و تجهیزات زنبورداری، با قوانین و مقررات منطقه بندی محلی مشورت کنید.

هر جامعه ای از زنبورهای عسل استقبال نمی کند. اما بسیاری از آنها این کار را انجام می دهند، اگرچه برخی از آنها محدودیت هایی دارند چند کهیر می توانید در یک مکان داشته باشید.

برخی از شهرداری ها نیاز دارند که هر کندوی زنبور عسل ثبت شود و احتمالاً توسط بازرس زنبورهای دولتی بازرسی شود. با مقامات محلی تماس بگیرید تا قوانین محل زندگی خود را بیاموزید.

تصویر کندوی بزرگ در نزدیکی جاده شهر.

نکات مکان یابی کندو

پیدا کردن بهترین مکان برای قرار دادن کندو دغدغه زنبوردار یک شهر است. در واقع، برای هر مبتدی زنبوردار مهم است – صرف نظر از مکان.

با این حال زنبوردار شهری چند محدودیت دیگر دارد کنار آمدن با. یک کندو چقدر فضا نیاز دارد؟ ما به طور کلی می گوییم که برای کار کردن در اطراف کندو از هر طرف به فضای کافی نیاز دارید – چند فوت ایده آل است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، قرار دادن پشت کندو در مقابل یک صفحه، یکی از راه‌های ترکیب آن با محیط اطراف است. تو می توانی یک صفحه حریم خصوصی بسازید – برای اینکه محوطه کندو به حیاط شما اضافه شود.

مسیر پرواز را در نظر بگیرید

زنبورها از ورودی کندو می آیند و می روند. این سمتی است که به شخصی ترین فضای برای زنبورهای شما نیاز دارد. در صورت امکان، داشتن حداقل 10-15 فوت در جلوی کندو بهترین کار است – بیشتر حتی بهتر است.

افرادی که دارای فضای محدود هستند می توانند یک حصار محکم در حدود 4 فوت جلوی کندو بسازند. در حال حاضر زنبورهای جستجوگر از کندو بیرون می آید و بالا و بیشتر می شود. بدون درگیری با انسان.

اگر هیچ فضایی مناسب به نظر نمی رسد، در مورد بالا رفتن چطور؟ برخی از آپارتمان نشینان مجوز نگهداری کندوهای زنبور عسل در بالای پشت بام را دریافت کرده اند!

به همسایگان نزدیک آموزش دهید

در حالی که برخی از مردم تصمیم می‌گیرند کندوهای خود را مخفی نگه دارند، وقتی می‌توانید با همسایه‌های نزدیک خود روبرو شوید، بسیار خوب است. بیشتر نگرانی ها ناشی از نگرانی است نیش زنبور و این یک نگرانی معتبر است.

به آنها اطمینان دهید که زنبورها برای آنها مشکلی ندارند. اینکه قصد دارید تمام تلاش خود را برای مدیریت خوب کندوها انجام دهید.

نحوه استفاده را یاد بگیرید یک زنبور سیگاری، برای حفظ آرامش کلنی ها در طول بازرسی ها. خود را از طریق آموزش دهید کلاس های آنلاین، کلاس های محلی و کتاب ها.

سعی کنید در مواقعی که همسایه های نزدیک کمتر در بیرون حضور دارند برنامه ریزی برای بازرسی کندو داشته باشید. همسایه خوبی باشید آنها را تشویق کنید تا در مورد هر گونه نگرانی یا سؤالی که ممکن است داشته باشند به شما اطلاع دهند.

آیا آنها زمین های باغ کوچک دارند؟ شما زنبورها می توانند به گرده افشانی کمک کنند و منجر به بازدهی بیشتر برای آنها شود. برای یک باغبان شهری – این می تواند کمی اطلاعات قانع کننده باشد.

یکی از مزایای داشتن زنبورهای خود نوید عسل تازه است تولید عسل شایع ترین دلیل داشتن کندو است. وقتی محصولتان وارد شد، به همسایگان خود یک شیشه کوچک عسل محله بدهید.

گل برای علوفه یابی زنبورها

زنبورهای عسل در یافتن منابع شهد و گرده از گیاهان گلدار بسیار سازگار هستند. زنبورها به راحتی چندین مایل در جستجوی غذا پرواز می کنند.

اگر می دانستید زنبورهای شما کجا پرواز می کنند، احتمالاً از مقدار غذایی که می توانند پیدا کنند شگفت زده می شدید. با این حال، در شهرهای بزرگ بدون فضای سبز زیاد – باید در نظر بگیرید که آیا کندو شما آن را پیدا می کند یا خیر منابع مورد نیاز مستعمره برای جمع آوری.

اکثر مواد غذایی مورد نیاز کندو شما از مکان های خارج از ملک شما جمع آوری می شود. این امکان را فراهم می کند که زنبورهای شما در منابع غذایی یا آبی که به آفت کش ها آلوده شده اند، غذا بگردند.

شما فقط می توانید این را تا حدی کنترل کنید. اگر فضا دارید بکارید گلهایی که زنبورها دوست دارند در حیاط خلوت شما، یا شامل گیاهان دوستدار زنبور عسل در ظرف باغ ها ممکن است کمک کنند

یکی از کارهای مهمی که می توانید انجام دهید این است که تمیز کنید آب آشامیدنی برای کلنی شما. این باید قبل از رسیدن کندو در جای خود باشد.

این منبع آب نیز کمک می کند زنبورها را از استخر همسایگان خود دور نگه دارید – راه دیگری برای ترویج صلح.

ازدحام زنبورهای عسل در تصویر اسلاید شهری.

ازدحام زنبورهای عسل در شهر

در حالی که عموم مردم ممکن است از زنبورهای عسل قدردانی کنند، اما آنها در فرآیند ازدحام زنبورهای عسل به خوبی آموزش نمی بینند.

برای یک زنبوردار معمولی حیاط خلوت، ازدحام ممکن است نامطلوب باشد، اما یا آن را می گیرید یا نمی گیرید. بسیاری از زنبورداران سال اول نیازی به نگرانی زیادی در مورد ازدحام تا سال دوم ندارند.

در زنبورداری شهری، شیوه های پیشگیری از ازدحام حتی مهم تر شود. زنبورهای شهری می‌توانند واکنش‌های بسیار ترسناکی را در زمانی که دسته‌ای بی‌گناه در یک بوته آویزان هستند، ایجاد کنند.

بازرسی های مکرر و تحت کنترل نگه داشتن جمعیت مستعمرات به جلوگیری از ترس انسان ها کمک می کند. برای زنبوردار شهری توجه بیشتر به پیشگیری و گرفتن ازدحام مهم است.

چند کندوی زنبور عسل در تصویر محله شهری نشسته اند.

محوطه های زنبور عسل

برای برخی افراد، داشتن کندوی عسل در ملک شهر شما امکان پذیر نیست. این بدان معنا نیست که سفر شما به زنبورداری مانعی دارد.

رسیدن به باشگاه های زنبورداری محلی یا باغ های اجتماعی بسیاری از این سازمان ها فضای محدودی را برای زنبورداران برای نگهداری چند کندو فراهم می کنند. در مورد را بخوانید تجربیات دیگر زنبورداران شهرستانی.

اگرچه به اندازه داشتن زنبورها در خانه مطلوب نیست، اما راهی عالی برای لذت بردن از زنبورداری برای کسانی است که هیچ جایگزینی ندارند.

مزایای زنبورداری شهری

چندین محیط زیست، اقتصادی و آموزشی وجود دارد مزایای زنبورداری شهری.

  • به ساکنان راهی برای ارتباط با طبیعت می دهد
  • گرده افشانی باغ های جامعه را فراهم می کند
  • عسل محلی برای ساکنین در دسترس است
  • مزایای آموزشی برای کودکان

نگهداری زنبورها در شهر می تواند راه بسیار خوبی باشد طبیعت را برای شهرنشینان بیاوریم. تماشای زنبورها در کندو می تواند بسیار آرام بخش و سرگرمی آرامش بخش باشد.

افزودن زنبورهای عسل به ترکیب زنبورهای بومی، امکان گرده افشانی بیشتر باغ های اجتماع و پاسیو را فراهم می کند. با افزودن یک گونه زنبور دیگر به زنبورهای وحشی موجود در منطقه، تنوع زیستی منطقه را افزایش می دهد.

همه عاشق غذاهای محلی هستند. توانایی تولید یا خرید یک شیشه عسل محلی که درست در شهر ساخته شده است، لذت خاصی دارد. زنبوردار ممکن است مقداری از هزینه های خود را از طریق آن جبران کند فروش عسل.

مستعمرات در مناطق شهری نقش دارند افزایش پایداری منطقه. آنها به اکوسیستم کمک می کنند. با در نظر گرفتن میزان از دست دادن زیستگاه، دانشمندان توافق دارند که همه زنبورها دوران سختی را سپری می کنند.

یافتن یک نقطه امن برای چند کندوی شهری یک هدف دست یافتنی است. اما، زنبوردار باید به یاد داشته باشد که ما کنترل نمی کنیم که زنبورها کجا پرواز کنند.

با این حال، برای رفاه زنبورهای عسل و ایمنی عموم، آموزش زنبوردار ضروری است.

دام های ما در شهر رها خواهند شد. حتما خود را در مورد تمام اصول اولیه زنبورداری آموزش دهید قبل از رسیدن دختران شما زنبورهای شهری به همان چیزهایی نیاز دارند که زنبورهای روستایی.

سوالات متداول

آیا زنبورداری شهری خطرناک است؟

زنبورداری شهری خطرناک نیست-اگر زنبوردار اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهد. با این حال، در دست های آموزش ندیده، کلنی های زنبور عسل می تواند باعث مشکلات و حتی مسئولیت شود. قبل از به دست آوردن زنبور عسل خود را آموزش دهید.

آیا زنبورداری به زنبورهای بومی آسیب می رساند؟

زنبورداری پایدار به جمعیت زنبورهای بومی آسیب نمی رساند. تعداد معقول کندو در یک مکان نباید مشکلی برای زنبورهای بومی در جستجوی غذا ایجاد کند.

چگونه یک کندوی عسل شهری راه اندازی می کنید؟

ابتدا قوانین و مقررات محلی را تحقیق کنید. سپس، انجمن زنبورداری محلی (یا بخش کشاورزی ایالتی) را پیدا کنید تا در مورد زنبورداری در ایالت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. سپس، خود را آموزش دهید اصول زنبورداری.

سفارش فوری عسل ♥