زنبورداری در حیاط خلوت: یک سرگرمی خوب؟


اگر ایده از زنبورداری حیاط خلوت افکار شما را متحیر می کند، شما تنها نیستید. هزاران نفر علاقه مند هستند که زنبورداری را به عنوان یک سرگرمی دنبال کنند. و چرا که نه، چه کسی دوست ندارد از شکوه یک کندوی عسل و شاید یک شیشه عسل از زنبورهای خود لذت ببرد. اما، قبل از اینکه آن کندو را سفارش دهید، باید چند نکته را در نظر بگیرید.

زنبوردار سرگرمی با قاب زنبور عسل.

نکات سرگرمی زنبورداری

در زمانی که زنبورهای عسل با چالش‌های زیادی روبرو هستند، ما نمی‌توانیم زنبورداران خوبی داشته باشیم. بنابراین، اگر هدف شما کمک به ترویج زنبورها است، به مکان مناسبی آمده اید.

در حالی که ما می توانیم زنبورها را مدیریت کنیم، زنبورهای عسل اهلی نیستند. آنها زنبورهای وحشی هستند که در یک جعبه دست ساز زندگی می کنند و از کندو خود محافظت خواهند کرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

خوشبختانه، زنبوردار بودن مطمئناً برای اکثر مردم یک هدف دست یافتنی است. با این حال، نیاز به توجه به جزئیات دارد. قبل از سرمایه گذاری پول خود در زنبورها و تجهیزات، باید خود را آموزش دهید.

دانش قدرت است و هرگز درست تر از زمانی نیست که برای شروع زنبورداری به کار رود. کندو خانه پرنده نیست.

برای موفقیت با زنبورهای خود، باید خود را در مورد زیست شناسی اولیه زنبور عسل و پویایی کلنی آموزش دهید. شما باید یاد بگیرید که چگونه کندوهای خود را بازرسی کنید و بدانید چه کاری و چه زمانی باید انجام دهید.

یادگیری نحوه ارزیابی ملکه زنبور عسل خود، بررسی کنه های واروآ و انبارهای عسل – همگی به تجربه و همچنین دانش زنبور نیاز دارند.

آموزش زنبوردار-کتابها و کلاسها

بدون درک پویایی کلنی ها، نمی توان یک زنبوردار خوب بود. پیداکردن برخی از کتاب های خوب زنبورداری برای مبتدیان و مطالعه آنها. کتاب‌هایی را درباره زنبورداری از نویسندگان مختلف انتخاب کنید – هر زنبوردار رویکرد متفاوتی دارد.

همانطور که در مورد جنبه های مدیریت کندو بیشتر می آموزید، اهداف زنبورداری خود را در نظر بگیرید. اگر می خواهید برای خانواده خود عسل تولید کنید، ممکن است چند کندو کافی باشد.

اگر می خواهید عسل زیادی بفروشید یا یک تجارت زنبور عسل راه اندازی کنید، به کندوهای بیشتری نیاز خواهید داشت. سپس، عملیات شما دیگر یک سرگرمی نیست، بلکه یک تجارت واقعی برای سود است.

دیگران، علاقه ای به تولید عسل ندارند، اما باید بدانند که چگونه کلنی ها را مدیریت کنند، حتی اگر شما عسل برداشت نمی کنید.

کلاس های زنبورداری

چندین کلاس زنبورداری را بررسی کنید. انجمن های محلی معمولاً آنها را در اواخر زمستان ارائه می دهند. هر کس به شیوه ای متفاوت تدریس می کند و از شرکت در بیش از یک کلاس زنبورداری سود می برد.

من کلاس آنلاین زنبورداری یک گزینه برای شما نیز هست این برنامه که از سال ها تدریس در کلاس های زنده محلی ایجاد شده است، اصول اولیه و فراتر از آن را برای زنبورداران جدید پوشش می دهد. و، می‌توانید به عقب برگردید و قسمت‌هایی از دوره را دوباره تماشا کنید تا در صورت نیاز، حافظه خود را تازه کنید.

دو کندوی لنگستروت روی پایه در تصویری از حیاط خلوت.

آیا نگهداری زنبورها در حیاط خلوت شما قانونی است؟

مانند بسیاری از چیزهای زندگی، اگر به فکر داشتن کندو در حیاط خلوت خود هستید، خطراتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. آیا قوانین محلی یا محدودیت های مالک خانه برای داشتن زنبور عسل وجود دارد؟

برخی مناطق اجازه 1 یا 2 کندو را می دهند اما نه بیشتر. قوانین را بررسی کنید تا بدانید چند کندوی زنبور عسل می توانید داشته باشید.

آیا اعضای خانواده شما به نیش زنبور آلرژی دارند؟ آیا می توانید کندوها را قرار دهید به اندازه کافی دور از خانه برای کاهش خطر نیش؟ زنبورهای عسل تهاجمی نیستند اما مزاج کندو می تواند در طول فصل تغییر کند.

بسیاری از این مسائل قابل حل هستند، اما قبل از ادامه باید در نظر گرفته شوند. خرج کردن پول و زمان برای زنبورها و فهمیدن اینکه نمی توانید آنها را نگه دارید بسیار ناامید کننده است.

همسایه زنبوردار خوب بودن

زمانی که به زنبورداری فکر می کنید، از خود بپرسید که آیا گوشه ای آرام به دور از فعالیت های انسانی برای کندوها دارید؟ پیدا کردن یک کالای خوب مکانی برای کندوهای شما کلید موفقیت در یک حیاط کوچک است.

روی قرار دادن ورودی کندو به دور از مسیرهای پیاده روی یا مناطق بازی تمرکز کنید. اگر منطقه با کمبود شهد مواجه است، برنامه ریزی کنید که به زنبورهای خود شیره قند بدهید. این ممکن است آنها را از سایر منابع شیرینی در محله دور نگه دارد.

حیاط زنبور عسل یا زنبورستان خود را راه اندازی کنید به گونه ای که برای زنبورها مفید است و زنبوردار این سرگرمی را بسیار آسان می کند. همیشه مراقب همسایگان خود باشید. داشتن همسایگان صمیمی که قدر زنبورها را می دانند بسیار ساده تر از مبارزه با آنهاست.

افزایش زیستگاه زنبور عسل

اگر گل زیادی ندارید زیاد نگران نباشید. آنها در گل های وحشی منطقه علوفه می گیرند. زنبورها می توانند پرواز کنند. در حقیقت، زنبورهای عسل سفر خواهند کرد چندین مایل دورتر برای جمع آوری منابع مورد نیاز مستعمره.

با این حال، بیشتر زنبورداران از کاشت لذت می برند گل برای زنبورها. آنها می توانند زیبایی را به چشم انداز شما بیافزایند و غذای همه گرده افشان های منطقه را فراهم کنند.

اگر در یک حیاط خلوت با همسایگان نزدیک خود زنبورداری را تمرین می کنید، قطعاً قبل از رسیدن زنبورها به منبع آب برای کلنی های خود نیاز دارید. همسایگان شما از بازدیدکنندگان زنبور عسل در t قدردانی نخواهند کرداستخر شنای وارث یا کاسه آبیاری سگ

زنبوردار سرگرمی کندو را با تصویر سیگاری بازرسی می کند.

موضوعات کلیدی برای زنبورداری موفق در حیاط خلوت

  • خود را در مورد مدیریت زنبورهای عسل آموزش دهید
  • توانایی فیزیکی را در نظر بگیرید یا کسی را برای کمک داشته باشید
  • هزینه را در پول و زمان درک کنید
  • در سرگرمی با دیگران ارتباط برقرار کنید

آیا زنبورداری برای شما مناسب است؟

توجه به نیازهای زنبورهای شما نیاز به بلند کردن دارد (جعبه های عسل سنگین می شوند). آیا می توانید حداقل 40 تا 50 پوند وزنه بردارید؟ در غیر این صورت، استراتژی هایی برای سبک کردن بار کار وجود دارد، اما زنبورداری کار است.

برای برخی از زنبورداران، گرده افشانی زنبور عسل کشش به زنبورداری است. تنها چند کندو می تواند گرده افشانی کافی برای یک باغ خانه یا باغ کوچک ایجاد کند.

این کلنی ها کمتر به دستکاری کندو نیاز دارند. اما حتی کلنی هایی که فقط برای گرده افشانی نگهداری می شوند نیاز به نگهداری توسط زنبوردار دارند.

شیشه عسل با کندوهای عسل در تصویر پس زمینه.

زنبورداری در جنوب “آسان” نیست

مدیریت زنبورهای عسل مستلزم کار سخت و عرق کردن است! زنبورداری مفید است اما آسان نیست – برای کارهای سخت آماده باشید.

من از بازرسی کندوها در گرمای تابستان متنفرم. به من اعتماد کنید، در آن لباس زنبوری در ماه ژوئیه در جنوب بسیار گرم می شود! من در واقع یک جلیقه خنک کننده داشته باشید برای کمک به من در کار کندوها در ماه جولای.

آیا به گرما حساس هستید؟ آیا برنامه کاری دارید که به شما امکان می دهد در ساعات خنک تر روز با زنبورهای خود کار کنید؟

زنبورداری چقدر به زمان نیاز دارد؟

ممکن است شما را شگفت زده کند که یاد بگیرید زنبورداری نیاز به سرمایه گذاری زمان زیادی ندارد. کلنی های زنبور عسل نیازی به نگهداری روزانه ندارند.

بازرسی های معمول ضروری است – اغلب در یک برنامه ماهانه یا دو ماهه. شما باید کلنی های خود را از نظر انگل ها و آفات مختلف زیر نظر داشته باشید. ماه های سرد زمستان زمانی از سال است که زنبورداران کار بسیار کمتری دارند.

با این حال، بهار و تابستان می تواند زمان های بسیار شلوغی برای زنبوردار باشد. آیا هر هفته چند ساعت وقت دارید که به زنبورهای خود اختصاص دهید؟

تصویر لینک رایگان اسرار زنبورداری.

زنبورها تعطیلات تابستانی نمی گیرند

زنبورها به تعطیلات تابستانی نمی روند. اگر این کار را می کنید، باید در مورد نیازهای مستعمرات خود برنامه ریزی کنید. این امر به ویژه برای مستعمرات جدید که ممکن است نیاز به تغذیه یا بازرسی داشته باشند صادق است.

آیا کسی را دارید که بتواند تغذیه زنبورها در حالی که شما دور هستید؟ این دلیل خوبی برای پیدا کردن چند زنبوردار در منطقه شماست.

شروع با زنبورها چقدر هزینه دارد؟

نگهداری زنبورها در ابتدا کار ارزانی نیست. یک زنبوردار جدید می تواند انتظار داشته باشد که برای هر کندو چند صد دلار (300 تا 400 دلار) در هنگام راه اندازی کندوهای اولیه بپردازد.

همچنین به چند ابزار زنبورداری و تعدادی نیز نیاز خواهید داشت لباس محافظ زنبورداری. هزینه این موارد تا حد زیادی به گزینه هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد (75 تا 200 دلار). حداقل وسایل حفاظتی مورد نیاز است کلاه و حجاب.

زنبورداران جدید اغلب می خواهند خرید تجهیزات دست دومبرای صرفه جویی در هزینه در هنگام راه اندازی. این می تواند خوب باشد، اما به دلیل احتمال دریافت تجهیزاتی که ناقل بیماری هستند، بسیار خطرناک است.

هر چند اینها هزینه های راه اندازی برای زنبورداری حیاط خلوت ممکن است کمی شیب دار باشد، بسیاری از اقلامی که خریداری می کنید سال ها دوام خواهند داشت.

زنبورداران سرگرمی بسته جدید زنبورهای عسل تصویر.

یکی از اولین کارهای شما خرید زنبور برای کندوهایتان خواهد بود. آنها باید ماه ها قبل از تحویل یا تاریخ تحویل سفارش داده شوند. اکثر زنبورداران جدید این کار را خواهند کرد خرید بسته های زنبور عسل در زمستان برای تحویل بهار.

البته ممکن است بتوانید یک کلنی هسته بخرید. این خانواده زنبورهای کوچک راه بسیار خوبی برای شروع کندو هستند. با این حال، آنها هزینه بیشتری دارند و همیشه در دسترس نیستند.

این ساده ترین و مطمئن ترین راه برای به دست آوردن زنبورها برای کندو جدید است. حتی ممکن است بگیری ازدحام زنبورهای وحشی اما روی آن حساب نکنید یک راه عالی برای گسترش زنبورستان، ازدحام همیشه بهترین انتخاب برای زنبورداران جدید نیست.

لذت زنبورداری را افزایش دهید – با دیگران ارتباط برقرار کنید

حمایت یک باشگاه زنبورداری محلی یک منبع بی‌اندازه است. و اگر هستید شروع زنبورداری به عنوان یک سرگرمی در اوقات فراغت خود انجام دهید – ملاقات با دیگران با اشتیاق مشابه بسیار سرگرم کننده است.

اگر زنبورداران محلی گزینه ای نیستند، به صورت آنلاین نگاه کنید. اینترنت منبع عالی اطلاعات است. ویدیوها و مقالات متعددی در مورد زنبورداری در اینترنت پیدا خواهید کرد.

اما، هر چیزی را که آنلاین می شنوید باور نکنید. هر کسی می تواند یک ویدیوی YouTube بسازد (حتی من – LOL). شما هیچ تضمینی ندارید که آنها بدانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند. از منابع اینترنتی استفاده کنید اما با احتیاط ادامه دهید.

بسیاری از زنبورداران جدید شیفته دنیای زنبور عسل می شوند. آنها عاشق همه چیز “زنبور عسل” می شوند. برخی از زنبورداران جدید دلسرد می شوند و کار را ترک می کنند. اما برای ما که به آن پایبند هستیم، جادوی کندو هرگز پایانی ندارد.

من عاشق نشستن کنار کندوهایم و تماشای زنبورها هستم. و هرگز طعم عسلی را نخواهید چشید که بهتر از عسل کندوهایتان باشد. سفر شما به زنبورداری حیاط خلوت ممکن است به یکی از بزرگترین ماجراهای زندگی شما تبدیل شود.

سفارش فوری عسل ♥