ریش زنبور عسل: به چه معناست؟


توده ای مبهم از زنبورها از ورودی کندو شما آویزان هستند، این چه چیزی می تواند باشد؟ شما شاهد هستید ریش زنبور عسل این فعالیت بیشتر در ماه های گرم و مرطوب تابستان رایج است. این می تواند برای کسانی که تازه وارد زنبورداری شده اند نگران کننده باشد. اما دلیلی برای هشدار نیست، زیرا در مورد بسیاری از چیزهای مربوط به زنبورهای عسل، آنها سعی دارند چیزی به شما بگویند

ریش زنبورها در ورودی بالا و پایین یک کندوی زنبور عسل.

چرا زنبورهای من در بیرون آویزان هستند؟

در حالی که صدها زنبور به تخته فرود و یکدیگر آویزان هستند، ممکن است تعجب کنید که آیا در داخل آن چیزی باقی مانده است یا خیر. چرا زنبورها می خواهند بیرون آویزان شوند؟

آنها این کار را به همان دلیلی انجام می دهند که ما دوست داریم در ایوان جلو بنشینیم و از نسیم خنکی لذت ببریم. درون یک کلنی زنبورهای شلوغ گرم می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

کارگران باید لانه مولدین را در محدوده دمایی نگه دارند که از آنها محافظت کند زنبورهای در حال توسعه. اگر دمای داخلی خیلی زیاد شود، نوزادان می میرند.

با افزایش جمعیت کلنی، داخل کندو به خصوص در روزهای گرم یا مرطوب گرم می شود. هنگامی که برخی از کارگران مسن تر به بیرون نقل مکان می کنند، مدیریت دمای داخلی آسان تر می شود.

زنبورهایی که در ریش هستند آرام و آرام هستند و در نزدیکی ورودی کندو جمع می شوند. برخی از آنها ممکن است باد می زنند تا هوای خنک تری را به داخل کندو فشار دهند. دیدن یک توده طولانی که به صورت گروهی از ورودی کندو آویزان شده است، غیرعادی نیست.

آنها به قدری جذاب به نظر می رسند که ممکن است بخواهید آنها را لمس کنید – نکن! آن گزنده ها هنوز هم خوب کار می کنند.

زنبورهای عسل متعدد در حال شستشو بر روی تصویر جلوی کندو.

لباسشویی با ریش

یکی دیگر از فعالیت‌های غیرعادی که ممکن است متوجه شوید پخش شدن زنبورهایی است که ظاهراً جلوی کندو را می‌شویند. به جای آویزان شدن در یک توده، بسیاری از آنها در اطراف جلوی کندو پخش می شوند و به طور ریتمیک حرکت می کنند. به این میگن Washboarding.

رفتار Washingboarding در مواقعی که غذای ورودی کم است بیشتر اتفاق می افتد. ما واقعاً نمی دانیم که چرا آنها این کار را می کنند. اما، وقتی اواخر بعد از ظهر فرا می رسد و علوفه جویان نمی توانند غذای زیادی در مزرعه پیدا کنند – آنها در نزدیکی خانه می مانند.

چرا زنبورهای من در شب ریش می زنند؟

عصرهای گرم تابستان رایج ترین زمان برای مشاهده رفتار ریشداری در زنبورها است. این سؤال رایجی است که دانش آموزان در من می پرسند کلاس آنلاین زنبورداری. آنها می خواهند بدانند چگونه زنبورهای خود را مجبور به ورود به داخل کنند.

با نزدیک شدن به پایان روز جستجوی علوفه، کارگران از مزرعه به کلنی باز می گردند. آنها تمام شده اند جمع آوری منابع برای مستعمره برای روز. داخل کندو گرم و مرطوب است.

این علوفه جویان به جای محدود کردن جریان هوا از طریق کندو با ماندن در داخل کندو، به صورت توده هایی در جلوی کندو جمع می شوند. این منظره نسبتاً شگفت انگیزی است که می توان شاهد آن بود زیرا زنبورها به شکل ریش آویزان هستند.

وقتی شب سرد می شود، زنبورهای عسل معمولاً به داخل باز می گردند. در مواقع گرمای شدید، رطوبت و شلوغی، ممکن است صبح روز بعد مقداری ریش همچنان مشهود باشد.

ریش زنبور عسل در جلوی کندو.

چرا زنبورها زیر باران ریش می زنند؟

دیدن یک کلنی قوی با ریش در یک روز بارانی غیر معمول نیست. باز هم، این تلاشی برای کنترل گرما و رطوبت داخل کندو است.

همچنین، به دلیل زنبورها پرواز نمی کنند در باران، همه کارگران در خانه هستند و کاری برای انجام دادن ندارند. به جای اینکه در داخل راه باشند – ممکن است انتخاب کنند که به بیرون حرکت کنند.

Bearding Bees vs Swarming

هنگامی که یک زنبوردار برای اولین بار ریش زدن را تجربه می کند، معمولاً تصور می شود که کندو در شرف ازدحام است. این چنین نیست. زنبورهای عسل با ریش در نهایت به کندو باز می گردند با سرد شدن دما

در حالی که یک دسته از زنبورها به سادگی کندو را ترک می کنند. کندوی پر ازدحام به صورت توده های بی حرکت در جلوی کندو آویزان نمی شود. در عوض کندو را ترک می کنند و تا زمانی که آماده رفتن به خانه جدید خود شوند، در همان نزدیکی آویزان می شوند.

با این حال، باید به خاطر داشته باشید که یک کلنی با جمعیت زیاد ممکن است شلوغی بیشتری را تجربه کند و ریش بزرگتری داشته باشد. یک مستعمره بزرگ همیشه بیشتر مستعد ازدحام است.

اگر کهیر شما ریش دارد چه کاری باید انجام دهید؟

وقتی متوجه ریش زدن زنبور در یکی از کلنی های خود شدید، سعی نکنید با زنبورها مداخله کنید. به احتمال زیاد با سرد شدن دما به کندو برمی گردند.

تلاش برای واداشتن زنبورها به داخل با سیگاری یا روش های دیگر فقط اتلاف وقت بیهوده و برای زنبورها استرس زا است.

اگر تنها یک کندو دارید که هر روز ریش می‌زند و سایر کندوها ریش نمی‌گذارند، ممکن است بخواهید یک کندو را انجام دهید بازرسی کندو.

کندو را بررسی کنید تا مطمئن شوید که زنبورها فضای کافی در داخل دارند و روی قاب ها شلوغ نمی شوند. اگر هر قاب با زنبورها پوشیده شده باشد، ممکن است نیاز داشته باشند جعبه دیگری روی کندو.

تصویر زنبورهای عسل در جلوی کندو آویزان شده اند.

علائم ازدحام را بررسی کنید

ریش زدن لزوماً نشان دهنده ازدحام نیست. با این حال، کهیرهای قوی بیشتر به ریش و کهیرهای قوی بیشتر ازدحام می کنند.

اگر زنبورهای شما بیش از حد شلوغ نیستند و هیچ نشانه ای از آن نمی بینید ساخت سلول ملکه، زنبورها به احتمال زیاد فقط سعی می کنند دمای کندو را کنترل کنند.

شاید بتوانید آن را بدهید کمی تهویه اضافی با استفاده از یک تخته پایینی غربال‌شده یا بالا بردن تلسکوپی روی چند چوب بستنی برای کمک به جریان هوا.

اگر شواهدی از آماده‌سازی ازدحام پیدا کردید، باید تصمیم بگیرید که چگونه ادامه دهید. ممکن است تصمیم بگیرید کندوی خود را به 2 قسمت تقسیم کنید قبل از اینکه زنبورها خودشان این کار را انجام دهند.

ریش زنبور طبیعی است

از تماشای این رفتار طبیعی زنبورهای عسل لذت ببرید. برخی از مستعمرات این کار را بیشتر از بقیه انجام می دهند، اما هر مستعمره ای ممکن است در یک عصر گرم تابستانی ریش داشته باشد. ریش زدن نشانه است که کلنی زنبور عسل شما قوی و سالم است. این همیشه چیز خوبی است.

سفارش فوری عسل ♥