رکوردهای زنبور عسل موفقیت را ترویج می کنند – زنبور عسل کارولینا


چرا کسی باید یک دفترچه در مورد کندوهای خود داشته باشد؟ هستند سوابق کندو واقعا مهم است? بله، من اینطور فکر می کنم. در حالی که حتی زنبورداران با تجربه نیز می توانند از یادداشت های کندو یاد بگیرند، اما برای مبتدیان اهمیت بیشتری دارد. خوب سوابق زنبورداری درک بهتری از پویایی کندو را ترویج دهید و به شما کمک کند بدانید که آیا کلنی شما در مسیر سال قرار دارد یا خیر.

سوابق زنبورداری، زنبورداری موفق را ترویج می کند

بازرسی کندوی قوی همانطور که در تصویر ثبت نام زنبورداران ذکر شده است.

مطمئنا، داشتن یادداشت برای همه نیست و چیزی نیست که “ضروری” باشد. اما، ممکن است متوجه شوید که ارزش وقت گذاشتن را دارد ثبت یک زنبوردار نگه دارید از شرایط مستعمره

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این سوابق کندو نه تنها شامل شرایط کلنی بلکه شرایط آب و هوایی محلی نیز می شود. آنها می توانند در مقایسه سال به سال بسیار ارزشمند باشند.

دفترچه یادداشت زنبوردار – دفتر خاطرات

من دفترچه هایی دارم با سوابق بازرسی کندو قدمت بیش از 15 سال گهگاهی آنها را بیرون می‌آورم و صفحات را با انگشت شست می‌زنم.

برای من یک نوع دفترچه زنبورداری شده اند. یک گزارش مکتوب از بازرسی کندو و تکنیک های زنبورداری که جواب داد! و همچنین، طرح هایی که به طرز بدی شکست خوردند.

در حالی که ممکن است فکر کنید می توانید تاریخ آخرین بازرسی کندو خود را پیگیری کنید – LOL، می توانم بگویم که احتمالاً این کار را نخواهید کرد!

داشتن یک برنامه بازرسی قبل از باز کردن کندو مهم است. اگر از آخرین بازدید 100% از شرایط مستعمره مطمئن نباشید انجام این کار دشوار است.

هر زمان که چیزی را دیدید که به شما مربوط می شود، یادداشت بردارید تا به زودی دوباره بررسی کنید. یک نگاه سریع به یادداشت های خود شما را برای بازرسی امروز آماده می کند.

تصویر قاب عسل کندو بازرسی زنبوردار.

یادداشت های زنبورداری استرس کلنی را کاهش می دهد

هر زنبوردار خوب، می داند که زمان هایی وجود دارد که باید کندو را باز کنید. در حالی که می‌توانیم از مشاهده ورودی کلنی یاد بگیریم، هنوز باید به صورت دوره‌ای به داخل کندو نگاه کنیم.

هر چند وقت یک بار باید کندوهای خود را بازرسی کنید؟ که به عوامل مختلفی بستگی دارد. از هفتگی برای نصب بسته جدید یا کندوهای مشکل دار – ماهانه یا کمتر برای آنهایی که ایجاد شده اند، زمان بازرسی متفاوت است.

با این حال، هر زمان که کندوی عسل را باز می کنیم، باعث ایجاد استرس در کلنی می شود. زنبورهای عسل علاقه زیادی به برداشتن سقف خانه خود ندارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

مقاومت در برابر اصرار برای نگاه کردن روزانه به داخل کندو برای زنبورداران جدید دشوار است. اما باید مقاومت کنید!

زنبوردار زن با در دست داشتن یک مجله زنبورداری که برای کندو استفاده می شود، تصویری را ثبت می کند.

بازرسی های طرح کمک سوابق کندو

همانطور که تجربه شما رشد می کند، یک گزارش خوب برای بازرسی کندو به شما در تعیین زمان باز کردن کندو کمک می کند. نمودار شما یک نماد مشخص از آخرین زمان بازدید از کندو و شرایط داخل آن است.

آیا کلنی ملکه خوبی دارد؟ آیا عسل و گرده گل را می بینید؟ هر نشانه های بیماری? برای دسترسی به این شرایط باید به داخل نگاه کنیم.

گاهی اوقات، فقط لازم است نگاهی گذرا به داخل بیندازیم. یک کلنی سالم قوی اغلب به بازرسی عمیق نیاز ندارد. اما، اگر شرایطی وجود دارد که نگران آن هستید – ممکن است نیاز به نگاه عمیق‌تری داشته باشد.

به عنوان مثال: شما یادداشت های کندو از یک هفته پیش می گوید که شما یک ملکه تخمگذار را دیدید. اگر یک علامت سوال؟ دیدی الگوی بچه داری خوب امروز – شاید باز نگه داشتن کندو برای بررسی بصری هر فریم برای یافتن او چندان مهم نباشد.

دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید

دسترسی به یادداشت های بازرسی کندو قبلی به ما ایده ای می دهد که انتظار چه چیزی را داشته باشیم. آیا این کلنی زنبور عسل در آخرین بازرسی مشکل احتمالی داشته است؟

برخی از مستعمرات فقط به یک “نگاه سریع” حداقلی برای تأیید نیاز دارند وضعیت ملکه و فروشگاه های مواد غذایی من هر بار قبل از رفتن به مجله از یادداشت های مجله زنبورداری خود استفاده می کنم حیاط زنبور عسل

آنهایی از ما که کهیرهای زیادی دارند، اغلب به سختی می‌دانیم که کدام کندو به چه چیزی نیاز دارد. «یعنی زرد بود کندو بدون ملکه یا سبز بود – چه کسی می داند.

برگه های بازرسی کندو به زنبورداران جدید کمک می کند

سوابق بازرسی کندو به ویژه برای زنبورداران جدید در چند سال اول زندگی مفید هستند. وقتی شما یک زنبوردار مبتدی، چیزهای زیادی برای یادآوری وجود دارد.

درک همه چیز بسیار دشوار است اصطلاحات زنبورداری و بازرسی “چه می شود اگر”. یادداشت‌های شما می‌توانند به شما کمک کنند تا زمانی که آنها را در خانه خود می‌خوانید یاد بگیرید.

در سالهای اولیه زنبورداری، واقعاً به من کمک کرد تا دانش خود را در مورد زنبورهایم یاد بگیرم و حفظ کنم. تکرار برای حفظ اطلاعات خوب است. با بزرگتر شدن به نظر می رسد که آنها بیشتر به من کمک می کنند. LOL

با نگاه کردن به سوابق خود از کلنی های جدید قبلی، رشد کندو را بهتر درک خواهید کرد.

آخرین کلنی های شما چقدر طول کشید تا یک جعبه کندو را پر کنند؟ اولین بار در چه زمانی از سال متوجه مولدین کلاهدار و غیره شدید.

یادداشت‌های بازرسی کندو من در سال‌های اولیه جزئی‌تر از یادداشت‌های فعلی بود. من که بزرگتر شدم تنبل شدم

نمونه الگوی بازرسی کندو برای ثبت تصویر رکوردهای کندو.

ایجاد الگوهای کتاب ثبت نام زنبورداری

برگه های بازرسی کندو شما می تواند به همان اندازه که می خواهید ساده یا پیچیده باشد. با گذشت زمان، یک زنبوردار می‌آموزد که کدام عوامل مدیریت کندو مهم‌تر هستند.

با این حال، برخی از شرایط اولیه کندو وجود دارد که هر زنبوردار باید بداند.

  1. آیا کلنی قابل مشاهده است ملکه زنبور عسل؟
  2. آیا ملکه تخمگذار خوب است الگوی نسل کارگر?
  3. آیا کلنی گرده و شهد می آورد؟
  4. هر نشانه ای از آفات یا بیماری؟
  5. آیا کلنی مورد آزمایش و/یا درمان قرار گرفته است کنه ها? چه زمانی? با چی؟

زمانی که تصمیم گرفتید چه اطلاعاتی را می خواهید ردیابی کنید. چندین راه برای انجام این کار وجود دارد.

از آجر برای وضعیت کندو استفاده کنید

آجر؟ بله، آجر. آیا تا به حال به حیاط زنبور عسل کسی رفته اید و آجرهای بالای کندو را دیده اید؟ بله؟

شاید آنها برای نگه داشتن بالای کندو در هوای بادی آنجا باشند. اما برای بسیاری از ما، آنها عملکرد دیگری دارند. برخی از زنبورداران روش های پیچیده ای برای استفاده از آجر برای نشان دادن وضعیت کندو دارند.

یک آجر که به صورت مسطح گذاشته شود، خوب است. این مستعمره با یک آجر کنار خود مشکلی دارد که نیاز به نظارت دارد. آجری که در انتهای آن ایستاده است، این مستعمره فاقد ملکه است و نیاز به توجه فوری دارد.

هر زنبوردار سیستم آجری متفاوتی دارد. اگر واقعاً می خواهید یک زنبوردار را عصبانی کنید، در اطراف سنگ ها (یا آجرها) حرکت کنید. این محدودیت سیستم آجری است. اگر کسی یا چیزی آجرهای شما را جابجا کند، اطلاعات شما از بین می رود.

کندوهای رنگارنگ با آجر در بالا برای تصویر شناسایی.

نرم افزار ردیابی کندو

فناوری وارد دنیای زنبورداری شده است. بسیاری از زنبورداران از استفاده از نرم‌افزار یا برنامه‌های مدیریت کندو آنلاین روی تلفن‌های خود لذت می‌برند.

این روش به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون توجه به جایی که هستند، سوابق مختصری داشته باشند. یکی از شناخته شده ترین آنها Hive Tracks است.

این یک روش عالی برای نگهداری سوابق است اگر بتوانید آن را دنبال کنید. من این روش را امتحان کردم اما برای من مناسب نیست.

من از قرار دادن اطلاعات در زمستان زمانی که زنبورهای عسل کار نمی کنم لذت زیادی می برم. با این حال، زمانی که فصل زنبور عسل شروع می شود، به نظر نمی رسید که هیچ وقت برای وارد کردن اطلاعات بازرسی وقت نداشته باشم.

اسناد کندو کاغذی

بعد از امتحان کردن هر سیستم زنبورداری، دوباره به یک دفترچه یا ژورنال برگشتم. من دفترچه هایی دارم که قدمت آنها به چندین سال پیش می رسد.

و هر کدام داستانی از سفر زنبورداری من در آن سال را بیان می کنند. دوست دارم یک ضبط صوت دیجیتال با خودم به حیاط زنبور عسل ببرم. این به من امکان می دهد یادداشت های دیجیتالی را ضبط کنم که سپس آن ها را در مجله خود رونویسی می کنم.

مجله زنبورداری شما

اگر کمی مطمئن نیستید که چه شرایطی برای پیگیری مهم است – نگران نباشید. من جواب را دارم.

با استفاده از نوت بوک هایم به عنوان راهنما، من ایجاد کرده ام یک مجله زنبورداری . شامل: *تقویم زنبوردار *برگ های بازرسی کندو *یادداشت های ماهانه و موارد دیگر.

دفترچه یادداشت من یا یادداشت های مجله زنبورداری من حاوی 5 عامل کلیدی زنبورداری خوب است که در بالا ذکر شد.

اطلاعات دیگری را نیز درج می کنم. من از شرایط آب و هوایی، علوفه و هر چیزی که می تواند بر کلنی هایم تأثیر بگذارد، یادداشت می کنم.

ثبت کندوی عسل آسان شد

البته می توانید از هر کدام استفاده کنید دفترچه یادداشت برای نگهداری سوابق کندو اما مطمئناً خوب است که آن را در قالبی مختصر داشته باشید. مهمترین چیز این است که آن یادداشت ها را یادداشت کنید.

مهم نیست که کدام روش را برای استفاده انتخاب می کنید، داشتن یک سیستم خوب نگهداری سوابق کندو مهم است. Bricks to Apps to Journals – همگی می توانند یک سیستم ردیابی را برای کمک به شما ارائه دهند تا زنبوردار بهتری باشید.

سفارش فوری عسل ♥