رنگهای موم زنبور عسل {تصاویر}


درخشش طلایی موم تازه از کندو زیبایی قابل مشاهده است. با این حال، موم طبیعی زنبورهای عسل می‌تواند در رنگ‌های مختلف موجود باشد. چرا انجام دهید رنگ موم زنبور عسل بسیار متفاوت است? علم پشت این تغییرات طبیعی جالب توجه است.

رنگ‌های مختلف کیک‌های موم زنبور عسل که در یک تصویر سوله روی هم چیده شده‌اند.

رنگ موم خالص زنبور عسل

در سال های اولیه زنبورداری، دیدن آن شگفت انگیز است رنگ های مختلف موم زنبور عسل که ظاهر خواهد شد. پس از تمیز کردن موم خود، بلوک‌ها یا کیک‌هایی با هر سایه قابل تصوری دارید.

آیا می توانید تشخیص دهید که موم تنها با رنگ خالص است یا خیر؟ خیر موم طبیعی می تواند سایه های مختلفی داشته باشد رنگ سفید، سایه های طلایی، زرد روشن یا حتی قهوه ای!

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چرا موم زنبور عسل رنگ های متفاوتی دارد؟

در حالت طبیعی، دو عامل بر رنگ شانه مومی تأثیر می گذارد. فراتر از این چیزها، روشی که در آن موم تمیز می شود یا “پرده” می شود می تواند بر ظاهر آن تأثیر بگذارد.

  • زمان در کندو
  • منبع شهد
لانه زنبوری طلایی در تصویر کندو.

شانه به مرور زمان در کندو تیره می شود

وقتی زنبورهای عسل کارگر در کندو موم تولید می کنند، سفید برفی است. این لانه زنبوری ساختار داخلی کندو را تشکیل می دهد.

در هزاران سلول مومی، زنبورهای جوان یا “فرزندان” پرورش می یابند. برخی از بخش‌های شانه برای ذخیره غذا برای کلنی و عسل اضافی که زنبوردار ممکن است برداشت کند، استفاده می‌شود.

همانطور که هزاران پا کوچک روی شانه راه می روند، لکه های رنگدانه جذب می شوند. عسل و گرده ذخیره شده در لانه زنبوری نیز باعث تیره شدن آن می شود. هر چه شانه موم بیشتر در کندو بماند، تیره تر می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هر شانه ای که برای پرورش جوان استفاده شده باشد، تیره ترین شانه خواهد بود، زیرا حاوی پیله شفیرگی است که از آنها باقی مانده است. زنبورهای در حال توسعه.

شانه موم سفید تازه از تصویر کندو.

منبع شهد

زنبورهای عسل شهد گیاهی را برای تهیه عسل جمع می کنند. زنبورهایی که موم تولید می کنند به غذای زیادی نیاز دارند. ما دریافته ایم که منبع شهد بر رنگ موم زنبور عسل تأثیر می گذارد.

تنوع رنگی بین مناطق کشور یا حتی از کشوری به کشور دیگر وجود خواهد داشت. این به دلیل رشد گیاهان گلدار مختلف در این مکان ها است.

با این حال، اگر شما یک زنبوردار هستید، ممکن است در نهایت شواهدی از تأثیر منبع شهد مشاهده کنید رنگ لانه زنبوری در کندوهای خودتان.

یک سال، برداشت موم من به رنگ زرد روشن باورنکردنی بود – زیبا بود. چرا؟ فکر من این است که شرایط آب و هوایی: دما، باران، یخبندان – بر شهد موجود در آن فصل تأثیر گذاشت.

سه بلوک از موم زنبور عسل از سفید به زرد تا تصویر تیره.

موم زنبور سفید یا زرد بهتر است؟

از نظر ارزش، تفاوتی ندارد که موم شما سفید باشد یا زرد. اگرچه برای کاربردهای آرایشی، موم سفید اغلب ترجیح داده می شود. به همین دلیل است که می توانید خرید واکس در رنگ های مختلف.

فراتر از منبع شهد یا زمان در کندو، فیلتر کردن نیز می تواند بر رنگ نهایی موم زنبور عسل شما تأثیر بگذارد.. تمیز کردن و فیلتر کردن برای از بین بردن بره موم و عسل اضافی مهم است.

شرکت های تجاری قادر به استفاده از فیلتراسیون شدید و پردازش شیمیایی برای تمیز کردن و سفید کردن راه هستند. این برای علاقمندان در دسترس نیست – و همچنین لازم نیست.

چرا برخی از موم زنبور عسل زردتر از بقیه هستند؟? فراتر از منبع شهد، این به این دلیل است که هنوز مقداری از عسل و غیره را از کندو حفظ می کند.

تصویر شمع موم زرد روشن.

شمع موم زنبور عسل

ساخت شمع با موم طبیعی یک مهارت سنتی است که قدمت آن به قدیم باز می گردد. آنها در تمام سایه های طبیعی موم زنبور عسل زیبا هستند. با این حال، در صورت تمایل می توانید آنها را رنگ آمیزی کنید.

مزیت اصلی استفاده از شمع های موم این است که آنها تمیز می سوزند. برخی از انواع دیگر شمع ها حاوی پارافین و آلاینده هایی هستند که هنگام سوختن در هوا منتشر می شوند.

موم خالص زنبور عسل هیچ کدام از اینها را ندارد و نور روشن و گرمی تولید می کند. آنها همچنین بسیار کمتر از سایر انواع موم چکه می کنند. اگر این موم طبیعی به درستی تمیز شود، شمع های زیبایی با ماندگاری طولانی تولید می کند. شما حتی می توانید با استفاده از ورق های موم شمع درست کنید.

با موم تیره چه کنیم؟

در حالی که این درست است رنگ موم نشان دهنده ارزش آن نیست، موم زنبور عسل تیره مورد علاقه نیست. این رنگ اغلب از ذوب شدن شانه بچه های قدیمی به دست می آید.

در کاربردهای تجاری، این موم زنبور عسل تیره به احتمال زیاد تمیز و سفید می شود تا سایه روشن تری داشته باشد. برای زنبورداران معمولی، هر موم تیره را می توان برای کاربردهای دیگری مانند چکمه های کار قدیمی خود را ضد آب کنید.

خوردن لانه زنبوری

آیا می دانستید که حتی می توانید موم زنبور عسل بخورید؟ بله مصرفی است. با این حال، دستگاه گوارش انسان قادر به هضم آن نیست. از بدن عبور خواهد کرد.

اگر هرگز نداشتید فرصتی برای خوردن لانه زنبوری – آن را امتحان کنید. لذت عسل تازه در شانه یک تجربه طعم واقعی است. اما، شما می توانید موم را قورت دهید یا تف کنید – من نمی گویم.

بلوک‌های موم خالص در تصویر زرد طلایی.

بیشترین بهره را از برداشت موم خود ببرید

اگر زنبوردار هستید، پس از اتمام برداشت، ایده های شما به موم اضافی معطوف می شود. این خوب است زیرا آن موم نشان دهنده کارهای زیادی توسط کلنی است. در واقع ارزش هر اونس موم زنبور عسل بیشتر از عسل است. شما نمی خواهید هیچ یک از آن را هدر دهید.

یکی از دلایلی که موم زنبور عسل مورد توجه قرار می گیرد، روش های متعددی است که می توان از آن استفاده کرد. از شمع، لوازم آرایشی و کاربردهای ضد آب – موم زنبور عسل یک عنصر اصلی در بسیاری از فرمول ها است. هر سایه رنگ مومی کاربرد خاصی دارد که برای آن عالی است.

سفارش فوری عسل ♥