رنگ‌های موم زنبور عسل {تصاویر}


درخشش طلایی موم تازه از کندو زیبایی قابل مشاهده است. با این حال، موم طبیعی از زنبورهای عسل می تواند در سایه های مختلف باشد. چرا انجام دهید رنگ موم زنبور عسل بسیار متفاوت است? علم پشت این تغییرات طبیعی جالب توجه است.

رنگ موم خالص زنبور عسل

رنگ‌های مختلف کیک‌های موم زنبور عسل روی هم چیده شده‌اند.

در سال های اولیه زنبورداری، دیدن آن شگفت انگیز است رنگ های مختلف موم زنبور عسل که ظاهر خواهد شد. پس از تمیز کردن موم خود، بلوک ها یا کیک هایی با هر سایه قابل تصوری دارید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

آیا می توانید تشخیص دهید که موم تنها با رنگ خالص است یا خیر؟ خیر موم طبیعی می تواند سایه های مختلفی داشته باشد رنگ سفید، سایه های طلایی، زرد روشن یا حتی قهوه ای!

چرا موم زنبور عسل رنگ های متفاوتی دارد؟

در حالت طبیعی، دو عامل بر رنگ شانه مومی تاثیر می گذارد. فراتر از این چیزها، روشی که در آن موم تمیز می شود یا “پرده” می شود می تواند بر ظاهر آن تأثیر بگذارد.

  • زمان در کندو
  • منبع شهد
لانه زنبوری طلایی در تصویر کندو.

شانه به مرور زمان در کندو تیره می شود

وقتی زنبورهای کارگر در کندو موم تولید می کنند، سفید برفی است. این لانه زنبوری ساختار داخلی کندو را تشکیل می دهد.

در هزاران سلول مومی، زنبورهای جوان یانوزاد” افزایش یافته است. برخی از بخش‌های شانه برای ذخیره غذا برای کلنی و عسل اضافی که زنبوردار ممکن است برداشت کند، استفاده می‌شود.

همانطور که هزاران پا کوچک روی شانه راه می روند، لکه های رنگدانه جذب می شوند. عسل و گرده ذخیره شده در لانه زنبوری نیز باعث تیره شدن آن می شود. هر چه شانه موم بیشتر در کندو بماند، تیره تر می شود.

هر شانه ای که برای پرورش جوان استفاده شده باشد، تیره ترین شانه خواهد بود، زیرا حاوی پیله شفیرگی است که توسط زنبورهای در حال رشد باقی مانده است. این موم قدیمی اغلب به بیرون چرخانده می شود کندو توسط زنبوردار

شانه موم سفید تازه از تصویر کندو.

منبع شهد

زنبورهای عسل شهد گیاه را برای تهیه عسل جمع آوری می کنند. زنبورهایی که موم تولید می کنند به غذای زیادی نیاز دارند. ما دریافته ایم که منبع شهد بر رنگ موم زنبور عسل تأثیر می گذارد.

تنوع رنگی بین مناطق کشور یا حتی از کشوری به کشور دیگر وجود خواهد داشت. این به دلیل رشد گیاهان گلدار مختلف در این مکان ها است.

با این حال، اگر شما یک زنبوردار هستید، ممکن است در نهایت شواهدی از تأثیر منبع شهد مشاهده کنید رنگ لانه زنبوری در کندوهای خودتان.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

یک سال، برداشت موم من به رنگ زرد روشن باورنکردنی بود – زیبا بود. چرا؟ فکر من این است که شرایط آب و هوایی: دما، باران، یخبندان – بر شهد موجود در آن فصل تأثیر گذاشت.

سه بلوک از موم زنبور عسل از سفید به زرد تا تصویر تیره.

موم زنبور سفید یا زرد بهتر است؟

از نظر ارزش، سفید یا زرد بودن موم شما فرقی نمی کند. اگرچه برای کاربردهای آرایشی، موم سفید اغلب ترجیح داده می شود. به همین دلیل است که می توانید خرید واکس در رنگ های مختلف.

فراتر از منبع شهد یا زمان در کندو، فیلتر کردن می تواند بر رنگ نهایی موم زنبور شما نیز تأثیر بگذارد.. تمیز کردن و فیلتر کردن مهم است بره موم را حذف کنید و عسل اضافی

شرکت های تجاری قادر به استفاده از فیلتراسیون شدید و پردازش شیمیایی برای تمیز کردن و سفید کردن راه هستند. این برای علاقمندان در دسترس نیست – و همچنین لازم نیست.

چرا برخی از موم زنبور عسل زردتر از بقیه هستند؟? فراتر از منبع شهد، این به این دلیل است که هنوز مقداری از عسل و غیره را از کندو حفظ می کند.

تصویر شمع موم زرد روشن.

شمع موم زنبور عسل

ساخت شمع با موم طبیعی یک مهارت سنتی است که قدمت آن به قدیم باز می گردد. آنها در تمام سایه های طبیعی موم زنبور عسل زیبا هستند. با این حال، در صورت تمایل می توانید آنها را رنگ آمیزی کنید.

مزیت اصلی استفاده از شمع های موم زنبور عسل تمیز بودن آنهاست. برخی دیگر از انواع شمع ها حاوی پارافین و آلودگی هایی هستند که هنگام سوختن در هوا منتشر می شوند.

موم خالص زنبور عسل هیچ کدام از اینها را ندارد و نور روشن و گرمی تولید می کند. آنها همچنین بسیار کمتر از سایر انواع موم چکه می کنند. این موم طبیعی اگر به درستی تمیز شود، شمع های زیبایی با ماندگاری طولانی تولید می کند. شما حتی می توانید با استفاده از ورق های موم شمع درست کنید.

با موم تیره چه کنیم؟

در حالی که این درست است رنگ موم نشان دهنده ارزش آن نیست، موم زنبور عسل تیره مورد علاقه نیست. این رنگ اغلب از ذوب شدن شانه بچه های قدیمی به دست می آید.

در کاربردهای تجاری، این موم زنبور عسل تیره به احتمال زیاد تمیز می شود و تا سایه روشن تر سفید می شود. برای زنبورداران معمولی، هر موم تیره را می توان برای کاربردهای دیگری مانند چکمه های کار قدیمی خود را ضد آب کنید.

همچنین، موم تیره تر می تواند به اقلام سنتی مانند زیور آلات کریسمس. برخی افراد در واقع آن را ترجیح می دهند.

خوردن لانه زنبوری

آیا می دانستید که حتی می توانید موم زنبور عسل بخورید؟ بله مصرفی است. با این حال، دستگاه گوارش انسان قادر به هضم آن نیست. از بدن عبور خواهد کرد.

اگر هرگز نداشتید فرصتی برای خوردن لانه زنبوری – آن را امتحان کنید. لذت عسل تازه در شانه یک تجربه طعم واقعی است. اما، شما می توانید موم را قورت دهید یا تف کنید – من نمی گویم.

بلوک های موم زنبور عسل خالص در تصویر رنگ زرد طلایی.

بیشترین بهره را از برداشت موم خود ببرید

اگر زنبوردار هستید، پس از اتمام برداشت، ایده های شما به موم اضافی تبدیل می شود. این خوب است زیرا آن موم نشان دهنده کار زیادی توسط کلنی است. در واقع، ارزش هر اونس موم زنبور عسل بیشتر از عسل است. شما نمی خواهید هیچ یک از آن را هدر دهید.

یکی از دلایلی که موم زنبور عسل مورد توجه قرار می گیرد، راه های زیادی است که می توان از آن استفاده کرد. از شمع، لوازم آرایشی و کاربردهای ضد آب – موم زنبور عسل یک عنصر اصلی در بسیاری از فرمول ها است. هر سایه رنگ مومی کاربرد خاصی دارد که برای آن عالی است.

سفارش فوری عسل ♥