رقص زنبور عسل: چرا زنبورها تکان می‌خورند؟


یک کلنی زنبور عسل باید قبل از رسیدن زمستان مقدار زیادی غذا درست کند و ذخیره کند. این به معنای بازدید از میلیون ها گل برای جمع آوری شهد و گرده است. کندو هزاران عضو دارد تا این کار مهم را انجام دهند. اما، آنها به راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات نیاز دارند – و آنها یکی دارند. شکل اصلی ارتباط زنبور عسل، رقص زنبور عسل زبان برای مدت طولانی یک راز باقی ماند. اما اکنون، ما می دانیم که چگونه زنبورها از رقص برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات استفاده می کنند و علوفه جویان کارآمد شوند.

ارتباط رقص زنبور عسل

رقص زنبورهای کارگر روی شانه مومی.

مطمئنم دیدی جست‌وجوی زنبورها در محل کار خارج از. اما، آیا تا به حال رقص زنبور عسل را دیده اید؟ احتمالاً نه – مگر اینکه زنبوردار باشید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

رقص زنبورها عمدتاً در داخل کندو انجام می شود. گاهی اوقات، زنبورداران خوش شانس متوجه می شوند که این فعالیت در حین انجام می شود در حال بررسی کندوهای خود.

رقص زنبور عسل سالهاست که منبع جذابیت زنبورداران و دانشمندان حشرات بوده است.

محققان اولیه متوجه برخی از این موارد شدند زنبورها در حال انجام حرکات عجیب روی لانه زنبوری. واضح بود که این به معنای چیزی است، اما آنها نمی دانستند که این یک چیزی است شکل ارتباط زنبور عسل.

کشف رمز و راز رقص زنبورها

در اوایل دهه 1900، محقق اتریشی کارل فون فریش (زبان رقص و جهت گیری زنبورها) ادراکات حسی زنبورهای عسل (Apis mellifera) را مطالعه کرد و بسیاری از آنها را کشف کرد. حقایق جالب در مورد زنبورها.

کار او ثابت کرد که حرکات رقص مکرر زنبورها در کندو معنی دارد. را رقص زنبور عسل وسیله ارتباطی در مورد محل منابع غذایی بود.

فون فریش یافته های خود را در کتاب خود منتشر کرد “زنبورهای رقصنده” . او در سال 1973 جایزه نوبل را برای کارهایش دریافت کرد.

زبان رقص زنبور عسل مکان تصویر غذا را نشان می دهد.

چطور عزیزم رقص زنبورها بقا را افزایش می دهد

هدف نهایی کلنی زنبور عسل بقا است. به عنوان یک ارگانیسم اجتماعی، مستعمره به کار گروهی و ارتباط متکی است زنبورها برای جمع آوری منابع مورد نیاز.

بدون تامین غذای خوب، کلنی زنبورها امیدی به رشد یا پایداری ندارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که زنبورها عسل را جمع آوری می کنند، اما این کار را نمی کنند.

زنبورهای کارگر از کندو پرواز کنید تا شهد مایع شیرینی را که توسط بسیاری از گیاهان شکوفه تولید می شود جمع آوری کنید. بازگشت به داخل کندو، زنبورها شهد را به عسل تبدیل کنید.

هر فصل – زمانی فرا می رسد که هیچ شکوفه ای وجود نخواهد داشت و هیچ شهدی برای جمع آوری وجود نخواهد داشت. کندویی که به خوبی ذخیره شده باشد به ذخایر غذایی ذخیره شده متکی است زنده ماندن تا بهار شکوفه ها برمی گردند

جمع آوری کارآمد شهد برای بقای کلنی زنبور عسل ضروری است. هزاران نفر از اعضای کندو که با هم کار می کنند بهترین راه برای به حداکثر رساندن تولید است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر هر زنبور به تنهایی یک منبع غذایی عالی پیدا کند، زمان و انرژی زیادی هدر خواهد رفت. اینجاست که زنبورهای پیشاهنگ وارد عکس شوید

درصد معینی از کارگران وظیفه جستجوی چیزهایی را که مستعمره به آنها نیاز دارد انجام می دهند. اما، هنگامی که آنها یک مزرعه خوب از گل های غنی از شهد پیدا کردند – چگونه به خواهران خود اطلاع می دهند که مکان آن را دارند؟

بازگشت به کندو و رقص. رقص زنبور عسل راهی سریع برای برقراری ارتباط است مکان های جستجوی علوفه را برای تعداد زیادی از علوفه گران انتخاب کنید.

زمان برای زنبورها پول است – منظورم عسل است. با استخدام دیگران برای علوفه خوب، کلنی از هر منبع غذایی و هر پرواز زنبور عسل نهایت استفاده را می برد.

زنبورها چگونه می رقصند؟

خوب، آن‌ها می‌توانند دور هم جمع شوند، اما آیا زنبورها واقعاً می‌رقصند؟ بله، به نوعی صحبت می کنند. را زنبور عسل بسیار چابک است همانطور که توسط قسمت های تقسیم شده بدن او – حتی زمانی که او در زمین رقص نیست.

آ مطالعه محققان چینی به ما درک بهتری از مکانیک حرکت زنبور عسل داده است.

غشای بین بخش (غشایی که صفحات پشت و شکم زنبور را به هم متصل می کند) مورد مطالعه قرار گرفت.

غشای پشت زنبور ضخیم تر از غشای کنار شکم آن است. این به زنبورها اجازه می دهد شکم خود را خم کنند اما نمی توانند به عقب خم شوند.

چه رقصیدن و چه خم شدن برای دفاع از کندو نیش بزنید، این زنبورها می توانند در صورت نیاز حرکت کنند. فراتر از تکان دادن بدن، رقصنده ها همچنین ممکن است وزوز کنند و بال های خود را با الگوهای عجیب و غریب بزنند.

ما می توانیم حرکت را ببینیم اما ارتعاشات قفسه سینه را روی سطح لانه زنبوری نمی بینیم. این فقط دلیل دیگری است که لانه زنبوری خیلی مهم است به مستعمره اینجا محل رقص آنهاست.

انواع رقص زنبور عسل

بسیاری از حرکات پیچیده کوچک وجود دارد که زنبورها برای برقراری ارتباط در داخل کندو از آنها استفاده می کنند. با این حال، شناخته شده ترین رقص زنبور عسل به سمت زنبورهای کارگر هدایت می شود که علوفه جویان صحرایی هستند.

وقتی یک کارگر منبع غذایی عالی پیدا می کند، با نمونه کوچکی از شهد به کندو باز می گردد. را زنبور کارگر روی سطح شانه خواهد رقصید و نمونه های شهد را با دیگران به اشتراک بگذارید. این نیروها بو و طعم را با آنتن های خود کشف می کنند.

رایج ترین رقص های زنبور علوفه

  • رقص دور (رقص دایره ای)
  • رقص داسی
  • رقص تکان دادن (رقص دم تکان)

رقصندگان زنبور عسل از حرکت استفاده می کنند گفتن جهت منبع غذا و/یا فاصله اطلاعات شگفت‌انگیزتر است که رقصنده به این شکل با هم ارتباط برقرار می‌کند یا تماشاگر می‌تواند معنا را تفسیر کند؟

نمودار رقص گرد زنبور عسل

رقص گرد زنبور عسل

غنی منبع غذایی از گل های نزدیک کندو منجر به “رقص دایره ای یا گرد” می شود.. رقصنده نمونه های شهد را با ناظران علاقه مند به اشتراک می گذارد.

را رقص گرد به زنبورها نمی گوید که در کدام جهت پرواز کنند. این به زنبورها به سادگی از غذایی که دور نیست آگاه می شود.

از آنجایی که منبع غذایی نزدیک به کندو است (در فاصله 50 متری)، علوفه جویان از حواس خود برای یافتن آن استفاده می کنند. قسمت هایی از بدن که مانند بینی زنبوری عمل می کنند از حس بویایی استفاده می کند

و عزیزم زنبورها روش خاصی برای دیدن دارند که به آنها کمک می کند گل پیدا کنند. همانطور که زنبورهای مزرعه بیشتر بیرون می روند و منبع شهد را پیدا می کنند، آنها نیز ممکن است به کندو برگردند و برقصند.

یک منبع شهد خوب بسیاری از زنبورهای علوفه‌گر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. رقص تعداد زیادی از زنبورها برای یک مکان غذایی اصلی رایج است.

هنگامی که شکوفه های یک نوع خاص شروع به کاهش می کند، زنبورها به منبع جذاب تری روی می آورند. دوباره، آنها برای نشان دادن عشق خود به منبع شهد جدید، “به زمین رقص خواهند خورد”.

رقص داسی انتقالی

یک جنبش رقص زنبور عسل نیز وجود دارد که به آن می گویند “رقص داسی” که برای نشان دادن منابع غذایی بیش از 50 متر از کندو اما کمتر از 150 متر استفاده می شود. این شبیه به رقص تکان دادن است اما بدون تکان در وسط.

نمودار رقص تکان دادن زنبور عسل

زنبور عسل رقص تکان دادن

شناخته شده ترین رقص زنبور عسل “رقص تکان دادن“. گفتن آن سرگرم کننده است و تماشای آن در کندو حتی خنده دارتر است.

زنبورهای در حال اجرای رقص تکان دادن هستند انتقال اطلاعات جهت و فاصله تقریبی تا یک منبع غذایی.

این مهم است زیرا نیروهای جدید نه تنها می‌دانند چه زمانی باید پرواز کنند، بلکه می‌دانند چقدر طول می‌کشد تا به آنجا برسند.

رقص وگل برای منابع غذایی که بیش از 150 متر از کندو فاصله دارند استفاده می شود. هر چه منبع غذایی جذاب تر باشد – رقصنده زنبور عسل هیجان بیشتری دارد.

بنابراین، قدرت شدید تکان دادن و مرحله بازگشت به گونه ای طراحی شده است که افراد بیشتری را نسبت به یک تلاش ضعیف جذب کند.

نمودار نحوه ارتباط زنبورها با استفاده از رقص

را حرکت تکان دادن در وسط بخش بسیار مهمی از این رقص زنبور عسل است. در داخل کندو تاریک، مستقیم به سمت بالا جهت خورشید در نظر گرفته می شود.

حرکت میانی در همان زاویه دور از مستقیم به بالا انجام می شود که منبع غذا از خورشید است. را همچنین تصور می‌شود که مدت زمان حرکت تکان دادن به مسافت مربوط می‌شود از کندو رقصی با دویدن میانی طولانی از کلنی دورتر است تا رقص کوتاه. (پریس و بیکمن، 2014)

ارتباط برای حشراتی که زندگی آنها متکی بر رفتار اجتماعی است حیاتی است. حرکات درگیر در رقص در گونه های مختلف زنبور عسل مشابه باقی می ماند – تنها با تفاوت های جزئی.

جنجال رقص زنبور عسل

علیرغم تحقیقات نوآورانه دکتر فریش، همه در مورد l واقعی توافق نداشتندسطح ارتباطی که توسط زنبورهای رقصنده ارائه می شود. برخی از مردم احساس می کردند که رقص نقشی را ایفا می کند، اما شاید نه در حدی که دکتر فریش معتقد بود.

البته، زنبورهای عسل برای یافتن غذا تنها به خواهران رقصنده متکی نیستند. زنبورها با استفاده از حس بویایی قوی خود، بوی گل را در بدن زنبورهای رقصنده تشخیص می دهند تا به یافتن منبع کمک کنند.

همچنین مهم است که رقص نه تنها برای مکان یابی غذا استفاده می شود. می توان از رقص تکان دادن استفاده کرد سایر زنبورهای پیشاهنگ را به محل لانه جدید احتمالی هدایت کنید. این نوع جستجو در هفته‌های قبل از خروج یک دسته از کندو انجام می‌شود.

اخیراً، به نظر می‌رسد مطالعه‌ای با استفاده از رادار برای ردیابی زنبورهای پرنده، کار دکتر فریش در مورد رقص تکان‌دهنده را تأیید می‌کند. بنابراین، یک چیز دیگر برای زنبورداران برای بحث در مورد آن – تصور کنید.

را زبان رقص زنبور عسل تنها یکی از راه هایی است که زنبورها با هم کار می کنند تا نیازهای کندو را برآورده کنند.

سفارش فوری عسل ♥