رشد غده های نیلوفر آبی در باغ زنبور عسل


به اشتراک گذاری باغ با تمام زنبورها، پروانه ها و گرده افشان های دیگر یک شادی واقعی است. این به ما نگاهی به دنیای این حشرات جذاب می دهد. یکی از فعالیت های مورد علاقه من توسعه آبنما و رشد غده های نیلوفر آبی در باغ زنبور عسل من. این گل ها به نظر من جادویی می آیند. و شکوفه ها معمولاً بسیار بزرگ و کاملاً چشمگیر در باغ هستند.

گل نیلوفر برای زنبورها

گل نیلوفر در شکوفه با تصویر زنبور عسل.

گیاهان نیلوفر آبی با انواع دیگر گل های باغ من متفاوت هستند. شاید این بخشی از درخواست است. برگ‌های سبز و مسطح بزرگ آن‌ها حتی قبل از ظاهر شدن شکوفه، جالب است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در بهار دیر بیدار می شوند. اما، با فرا رسیدن تابستان، ساقه های بلند با یک جوانه غول پیکر ظاهر می شوند. این گیاهان زیبا سالهاست که بخشی از باغ آبی من هستند. اگرچه به دلیل زیبایی ظاهری منحصر به فردش به سمت این گیاه کشیده شده است، اما دلیل دیگری برای رشد نیلوفر آبی دارم.

گرده افشان و من زنبورهای عسل کاملاً شکوفه های نیلوفر آبی را دوست دارند. دیدن یک زنبور عسل در داخل یکی از شکوفه های بزرگ غیرعادی نیست. همه مشغول جمع آوری غذا برای کندو هستند.

زنبورها گرده را جمع آوری می کنند به عنوان منبع پروتئین مورد نیاز برای پرورش زنبورهای جوان. شهد گیاهی منبع انرژی آنهاست و برای تهیه عسل استفاده می شود. گیاه نیلوفر آبی هر دو را به کسانی که مایل به انجام این کار هستند ارائه می دهد.

گل نیلوفر صورتی در حال شکوفه در باغ زنبور عسل.

راه اندازی غده های لوتوس

نیلوفر آبی را می توان از دانه ها شروع کرد، اما این کاملاً یک تعهد است. من آن گزینه را برای هیچ باغبانی به جز پیشرفته ترین باغبان توصیه نمی کنم. برای بسیاری از ما، گیاهان نیلوفر آبی از غده ها راحت تر رشد می کنند.

انواع زیادی وجود دارد و غده های نیلوفر آبی ارزان نیستند. من بیش از 20 سال پیش برای هر غده 20 دلار پرداخت کردم. پس از تأسیس، این گیاهان دردسر زیادی ندارند.

با این حال، غده ها دارای نقاط رشد هستند و اگر آنها را جدا کنید – تمام است! آنها همچنین باید در هنگام خواب کاشته شوند و این معمولاً در طول زمستان است! اگر می خواهید امسال یک نیلوفر آبی را برای باغ زنبور خود پرورش دهید، حتماً دستورالعمل هایی را که توسط پرورش دهنده ارسال شده است دنبال کنید.

من نیلوفر آبی در وان یا گلدان های بزرگ رشد می کند به جای قرار گرفتن مستقیم در حوضچه های کوچک. غده ها با توجه به این فرصت وحشی می شوند و من ترجیح می دهم آنها را مهار کنم. سپس این ظروف معمولاً در زمین دفن می شوند تا نمای بیرونی را پنهان کنند و از ریشه ها در برابر هوای یخبندان محافظت کنند.

تعمیر و نگهداری نیلوفر آبی زمستانی

به غیر از مرطوب نگه داشتن خاک در ظرف، و افزودن کمی کود گیاهی حوضچه، نیلوفرهای مستقر تقریباً بی خیال هستند. من فقط خودم را تنها می گذارم و لذت می برم. با این حال، زمانی فرا می رسد که تعمیر و نگهداری مورد نیاز است.

هر 2 سال یا بیشتر، من توپ ریشه را از گلدان در حال رشد بیرون می کشم و غده های نیلوفر آبی خود را تقسیم می کنم. این یک کار بدبو و کثیف است اما برای حفظ شکوفه های خوب مهم است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

این تقسیم به حفظ یک گیاه سرزنده و گلدار کمک می کند. و، من تعدادی غده اضافی برای فروش یا به اشتراک گذاشتن با دیگران دارم.

این به معنای تقسیم گیاهان نیلوفر آبی در ماه ژانویه است. آب حوض یا وان در ژانویه می تواند نسبتاً سرد باشد – حتی اینجا در کارولینای جنوبی.

تصویر غده های نیلوفر آبی شلوغ در پایین حوضچه باغ زنبور عسل.

تقسیم غده های نیلوفر آبی خفته

اولین کار من این است که با گیاهی که دارم در یک آب نما کوچک کار کنم. چاوان باسو گونه کوچکتری از نیلوفر آبی است.

کار کثیف با حذف بیشتر آب از این آب نما شروع می شود تا بتوانم با گیاه به وان برسم.

این نیلوفر آبی در یکی از آن ها رشد می کند وان مخلوط سیمان پلاستیکی ظرفی کم عمق (که مطلوب است) و گوشه های گرد دارد. یک گیاه نیلوفر آبی می تواند در طول تابستان آب زیادی بمکد.

بنابراین، من یک حوضچه کوچک به عمق 4 * 4 و 2 ” ایجاد کردم تا این گیاه به خوبی آبیاری شود. یک ایده عالی تا زمان برداشتن گلدان مرطوب سنگین است! من مجبور شدم تراکتور شوهرش را قرض بگیرم اما شما می توانید این کار را با یک دوست انجام دهید.

گلدان غده نیلوفر آبی سنگین در تصویر اسکوپ تراکتور.

برداشتن ظرف غده

با کمک تراکتورمان گلدان سنگین غده های نیلوفر آبی را به نقطه ای نزدیک توده کمپوست منتقل کردم. ممکن است این یک آشفتگی بد به نظر برسد و برخی از آن‌ها اینطور هستند، اما مقداری گنج نیز درون آن وجود دارد.

ریختن توده از ظرف کمی خطرناک است زیرا من تعدادی غده خوب را خواهم شکست. با این حال، بسیار سنگین است که در غیر این صورت انجام شود.

هنگامی که مواد گیاهی از ظرف ریخته می شود – خاک کمی باقی می ماند. در عوض، انبوهی از ریشه ها و آشغال های پوسیده مختلف وجود خواهد داشت. بعد، من آن را می بینم. غده های نیلوفر آبی در پایین توده ریشه، منظره ای زیبا و البته تا حدودی مزاحم.

هر یک از این غده ها ظرفیت رشد کردن به گیاه نیلوفر آبی را دارند. که در سالهای آینده غذای زنبورهای من را فراهم می کند. و یک منظره زیبا برای من که در باغ زنبور عسل لذت ببرم.

تصویر وارونه شده از ریشه غده نیلوفر آبی.

بهترین غده های خفته را انتخاب کنید

من بزرگترین غده ها را برداشت می کنم و سعی نمی کنم تک تک غده ها را نجات دهم. می‌توانم قطعات کوچک‌تر را ذخیره کنم، اما هر کدام نیاز به یک گلدان در حال رشد و توجه دارند.

نداشتن فضا یا زمان برای آن – من بزرگترین غده ها را انتخاب می کنم و امیدوارم غده هایی که بیش از یک نقطه رویش دارند (در صورتی که یکی از آنها را در حین کاشت بشکنم!).

باید مراقب بود که نقطه رشد در انتها شکسته نشود. این کار نیازمند احتیاط و کثیف شدن دستان شماست. با آن غده ها مانند تخم مرغ خام برخورد کنید – خیلی آرام.

نکات غده نیلوفر آبی برای تقسیم کردن تصویر بیشتر گل های زنبور عسل.

این غده ها از وان نیلوفر آبی دیگری در منطقه باغ زنبور عسل من هستند – خانم پری دی اسلوکام. این یک نوع گیاه بزرگتر است و شما به راحتی می توانید “نکات رشد” را ببینید.

هنگامی که توده ریشه از وان ریخته شد، من با احتیاط اقدام به برداشت غده های بزرگتر بدون شکستن نوک های رشد می کنم.

نوک رشد شروع یک گیاه نیلوفر جدید است. اگر آن را بشکنید، غده دیگری رشد نمی کند! شما باید بسیار مراقب باشید.

نوک‌های غده نیلوفر آبی در هنگام تقسیم و کاشت مجدد در یک وان تصویر کثیف.

خاک و گیاه جدید آماده کنید

اکنون زمان آن است که وان یا ظرف گیاهی را که ریشه های نیلوفر آبی را در خود نگه می دارد پر کنم. من از حدود 6 اینچ خاک تازه (گل قرمز – در منطقه خود) استفاده می کنم. خاک گلدان ایده خوبی نیست – شناور می شود. در صورت امکان خاک سنگین را انتخاب کنید.

2 غده نیلوفر آبی را به آرامی در مرکز گلدان قرار دهید. چرا 2؟ درصورتی‌که، من بدون اینکه متوجه باشم، نکات را می‌شکنم. این یک نکته مهم است – وزن کردن غده.

غده ها را دفن نکنید، آنها را روی خاک بگذارید. شما می خواهید که آنها با خاک در تماس باشند. اما حدس بزنید چی؟ غده ها شناورند!

بنابراین غده ها را به آرامی با سنگ وزن کنید تا در تماس با خاک باشند. مراقب باشید که نوک های رشد را در معرض دید بگذارید.

سپس، ظرف اصلی وان با احتیاط داخل آبنمای کوچک فرو می‌رود. آب اضافه می شود تا حوض به اندازه ای عمیق باشد که ظرف، غده ها و نوک رشد را بپوشاند.

تصویر نیلوفر آبی تقسیم شده جدید در گلدان در حوض باغ زنبور عسل.

اگر بخواهم می‌توانم حوض کوچک را کاملاً پر کنم، اما آن را برای باران می‌گذارم تا کارم تمام شود. حالا باید منتظر هوای گرم باشیم. هیچ چیز بلافاصله اتفاق نخواهد افتاد.

غده شروع به رشد نمی کند تا زمانی که دمای گرمتر برسد. تصور نکنید که آنها مرده اند – تا زمانی که پوسیده نشوند – شما شانس موفقیت دارید.

مسلماً در حال حاضر این منظره چندان زیبایی برای دیدن نیست. اما… خواهد شد. طی چند ماه، گیاه نیلوفر آبی شروع به رشد می کند.

ریشه ها در خاک جدید ایجاد می شوند، چند برگ شناور ظاهر می شوند و روی سطح قرار می گیرند. در نهایت برگ های ایستاده ظاهر می شوند و ظاهری متمایز به این گیاه می دهند.

سپس یک روز، یک ساقه با یک جوانه بزرگ ظاهر می شود. بزرگتر و بزرگتر می شود تا زمانی که … شکوفه های زیبای نیلوفر آبی به استقبال روز باز می شود.

زنبور عسل در جستجوی علوفه روی گل نیلوفر آبی تصویر.

نیلوفر آبی زیبا برای من و زنبورها

بسیاری از آب نماهای کوچک من نیز به عنوان یک منبع آب برای زنبورها. تهیه آب برای کندوهای خود یک راه عالی برای نزدیک تر نگه داشتن کندوها به خانه است.

یک منطقه کم عمق با سنگریزه یا سنگ فراهم کنید تا زنبورهای شما بتوانند با خیال راحت فرود آیند و بنوشند. این باعث افزایش جنبه دوستدار زنبورهای هر باغ.

در نظر بگیرید که امسال چند نیلوفر آبی را در باغ های زنبور عسل خود امتحان کنید. شما می توانید غده را به صورت آنلاین سفارش دهید و این بهترین راه برای شروع کار با این گیاه خارق العاده است.

راه های زیادی برای رشد نیلوفر آبی، تقسیم نیلوفر و حتی “خوردن نیلوفر آبی” وجود دارد. من متخصص تکثیر نیلوفر نیستم. با این حال، این روش تقسیم غده های نیلوفر آبی برای من جواب می دهد. هنگامی که در حال برنامه ریزی برای باغ های زنبور عسل خود هستید، این گیاه غیر معمول را امتحان کنید.

اگر واقعاً می خواهید یکی از این گیاهان منحصر به فرد را امتحان کنید – و فصل خواب را از دست بدهید، ممکن است یکی را در یک گلدان در یک مرکز باغ محلی پیدا کنید. تا زمانی که گیاه به خواب رفته است، ریشه ها را اذیت نکنید.

سفارش فوری عسل ♥