راه اندازی تله ازدحام زنبور عسل


تله‌های ازدحامی که به آن کندوهای طعمه نیز می‌گویند، سازه‌هایی هستند که زنبورداران از آنها برای گرفتن دسته‌های زنبور استفاده می‌کنند. زیبایی این روش این است که می توانید حتی زمانی که دور هستید آنها را بگیرید. زنبوردارانی که بهترین ها را یاد می گیرند روش های راه اندازی تله ازدحام ممکن است با چندین گروه از زنبورهای رایگان پاداش داده شود. ازدحام یک رویداد فصلی است که بیشتر در بهار رخ می دهد. ما می خواهیم آن تله ها را قبل از بهار برپا کنیم می رسد.

تله ازدحام زنبور عسل در یک درخت برای گرفتن زنبورها قرار داده شده است.

آماده شدن تله ازدحام

بیشتر زنبورداران در تجربه زنبورداری خود تلاش خود را برای گرفتن زنبور عسل می کنند. شاید آنها دسته ای را بگیرند که از یکی از کندوهای خودشان بیرون می آید. این در واقع یک چیز عالی است زیرا از فرار زنبورها جلوگیری می کند.

برای برخی از زنبورداران جدید، گرفتن زنبورها در تله دسته جمعی شاید تنها راهی باشد که آنها می توانند زنبورداری را شروع کنند. خرید کلنی زنبور عسل و تجهیزات می توانند نسبتاً گران شوند. اگر بودجه آنها اجازه خرید زنبورها را نمی دهد، یک دسته مجانی نعمت است.

تله ازدحام زنبور عسل چیست؟?

بیایید ابتدا برخی اصطلاحات را از سر راه برداریم. شرایط : تله ازدحام، تله زنبور عسل و کندو طعمه همگی به یک معنا هستند. انواع مختلفی از تله زنبور عسل وجود دارد، من هرگز نمی توانم همه آنها را فهرست کنم.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

آنها می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند یا می توانید نسخه های تجاری آن را از تامین کنندگان زنبورداری خریداری کنید. سطل ها، جعبه های چوبی، بدنه کندوهای قدیمی، جعبه های nuc و موارد دیگر همگی برای به دام انداختن موفقیت آمیز زنبورهای عسل استفاده شده اند.

تله ازدحام زنبور عسل چوبی برای در تصویر درخت.

آیا تله زنبور عسل کار می کند؟

آره، تله زنبور عسل می تواند در صید ازدحام بسیار موفق باشد. و گاهی اوقات، شما می توانید بیش از 1 ازدحام را در یک جعبه در طول فصل گرم صید کنید. فکر می کنم رکورد من 4 دسته در تله مورد علاقه من در یک تابستان بود.

با این حال، هیچ کندوی طعمه ای هر دسته از زنبورها را نمی گیرد. شما هنوز چند زنبور را خواهید دید که تصمیم می گیرند به جای استفاده از آپارتمان رایگانی که برایشان تعیین کرده اید، خودشان بیرون بروند.

اگر زنبورهای پیشاهنگ مکانی را پیدا می کنند بهتر از چیزی است که شما ارائه می کنید – ازدحام به جای آن به آنجا خواهند رفت. با زنبورها هرگز نمی توان گفت. گاهی اوقات، یک گروه حتی در قسمت بیرونی کندوهای دیگر می نشیند.

ازدحام یک زنبور در خارج از یک تصویر کندو.

چه زمانی تله ازدحام خود را راه اندازی کنید

تله ازدحام خود را در اواخر زمستان – خیلی زود بهار – راه اندازی کنید. هنگامی که جمعیت کلنی شروع به رشد کرد، زنبورهای پیشاهنگ شروع به جستجوی خانه های جدید خواهند کرد. این می تواند در فصلی که ممکن است باور کنید زودتر اتفاق بیفتد. اواخر فوریه برای من خوب کار می کند.

اگر شنیدید که زنبورداران دیگری در مناطق نزدیک شما ازدحام می بینند، وقت آن است که تله ازدحام خود را در یک نقطه خوب برپا کنید. مدتی طول می کشد تا زنبورهای پیشاهنگ تله شما را پیدا کنند، بنابراین آن را از آنجا بیرون بیاورید.

البته می توانید کندوهای طعمه را در هر زمانی در فصل گرما بیرون بیاورید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک دسته ممکن است وارد شود. اما آن دسته از زنبورهای اوایل فصل بسیار ارزشمند هستند زیرا ماه ها فرصت دارند تا ایجاد شوند و برای زمستان آماده شوید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بهترین مکان برای تله ازدحام

تحقیقات زیادی در مورد انجام شده است محل ایده آل تله های ازدحام زنبور عسل. اگر به دنبال داده‌ها هستید، ایده‌های زیادی پیدا خواهید کرد که به شما در انتخاب یک مکان عالی کمک می‌کنند.

البته، به یاد داشته باشید – زنبورهای ما همان کتاب‌هایی را که ما می‌خوانیم، نمی‌خوانند. من گروه های زیادی را دیده ام که همه این پیشنهادات خوب را نادیده گرفته اند:

 • حداقل 13-6 فوت تله را از روی زمین بلند کنید
 • در صورت امکان رو به ورودی به سمت جنوب شرقی
 • دارای ورودی کوچک 1 اینچی
 • فضای ایده آل در داخل معادل بدن کندو یا جعبه عمیق

کندوی طعمه شما از چه چیزی باید ساخته شود؟ ابعاد داخلی چقدر باید باشد؟ اندازه های مختلف به عنوان بهترین گزینه برای جذب یک دسته زنبور عسل پیشنهاد می شود.

من دسته‌های کوچک را در جعبه‌های بزرگ شکار کرده‌ام و ازدحام‌های بزرگ به جعبه‌های کوچک منتقل شده‌ام. البته مشکل اینجاست که اگر جعبه خیلی کوچک باشد، زنبورها ممکن است روز بعد به داخل و خارج شوند.

با گفتن همه اینها، دریغ نکنید یک تله زنبور عسل راه اندازی کنید زیرا مکان مناسب یا مواد عالی ندارید. شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی می تواند بیفتد.

اکثر منابع توصیه می کنند که آنها را بالاتر از سطح زمین (حدود 13 فوت یا بیشتر) قرار دهید. با این حال، آنقدر بالاست که بتوانم خودم پایین بیایم! آن چه که برا شما تلاش می کند را انجام دهید!

یک مکان سایه را انتخاب کنید که به نظر می رسد زنبورها ترجیح می دهند. همچنین، می‌خواهید دهانه تله کوچک باشد – نه بیشتر و به قطر 1-1 1/2 اینچ.

به تله خود یک کف محکم بدهید تا زنبورها احساس امنیت کنند. شما همچنین نیاز به درپوش های زیبا دارید که مطمئن باشند اما به راحتی جدا شوند – شاید به جای میخ از پیچ استفاده کنید.

زنبورداری که ته محکمی برای کندو طعمه زنبور عسل درست می کند.

راهنمای سریع راه اندازی تله زنبور عسل

 1. تله خود را 3-4 هفته قبل از جریان شهد بهار بیرون بگذارید
 2. از یک ظرف بزرگ/بدنه کندوی قدیمی با کف و رویه محکم استفاده کنید
 3. یک دهانه 1 اینچی برای ورودی سوراخ کنید
 4. یک تکه لانه زنبوری قدیمی در داخل آن زنبورهای پیشاهنگ را جذب می کند
 5. در صورت تمایل از یک فریب تجاری ازدحام استفاده کنید
 6. تله های خود را اغلب بررسی کنید
 7. هنگامی که زنبورها وارد خانه می شوند – به یک مکان دائمی نقل مکان کنید

چگونه یک تله ازدحام زنبورها درست کنیم

مشترک نوع تله ازدحام زنبور عسل با استفاده از بدنه کندوی قدیمی ساخته می شود. این جعبه ای است که در گذشته زنبورهای عسل را در خود جای داده است.

ترجیحا یک جعبه قدیمی کوبیده با آثار شانه، بره موم و کلنی زنبور عسل بوی فوق العاده ای دارد. اگر چند سالی است که از زنبورهای عسل نگهداری می کنید، احتمالاً یکی از این زنبورها را در اطراف خود دارید.

اگر نه، از اطراف بپرسید تا بتوانید یک زنبوردار باتجربه پیدا کنید که یک کندوی قدیمی به شما بدهد یا آن را واقعا ارزان بفروشد.

یک بدنه خالی کندوی استفاده شده، کاندیدای ایده آل برای ایجاد تصویر تله ازدحام است.

ازدحام فریب یا طعمه

قبل از اینکه یک گروه بتواند وارد تله شما شود، آنها باید آن را پیدا کنند. خوشبختانه زنبورها حس بویایی فوق العاده ای دارند. آنها جذب فرمون هایی می شوند که توسط زنبورهای قبلی یا آنهایی که در لانه زنبوری به جا مانده اند.

تکنیک های زیادی برای استفاده وجود دارد جذب ازدحام زنبورها. بخشی از آن این است که زنبورها احساس کنند در خانه هستند. این نه تنها اندازه کندوی طعمه بلکه بوی آن را نیز شامل می شود.

اگر آن را دارید، یک تکه شانه قدیمی را در کندوی طعمه بیندازید. آره، لارو پروانه مومی ممکن است شانه را از بین ببرد اما اشکالی ندارد – ضرر قابل توجهی را نشان نمی دهد.

یک شانه تیره تیره قدیمی برای تله تله زنبور عسل.

و البته، شما می توانید فریب تجاری ازدحام خریداری کنید. من متوجه شدم که کیفیت آنها بسیار متفاوت است. یکی از موارد مورد علاقه من است فرمانده ازدحام. این فریب ها چندین ماه دوام می آورند.

چند قاب در کندوی طعمه خود قرار دهید؟

برخی از زنبورداران انتخاب می کنند که کندوی طعمه را با تعداد قاب های صحیح پر کنند. یک جعبه 10 فریمی 10 قاب دریافت می کند – حداقل 1 فریم با شانه قدیمی (یا فریب). باقیمانده می تواند قاب هایی با فونداسیون جدید باشد.

من متوجه شده ام که گاهی اوقات اگر فضای بازتری را ترک کنم، تله های من موفق تر هستند. در این مواقع یک یا دو قاب شانه قدیمی را در کندو قرار می دهم و به آرامی به یک طرف میخ می کنم. این به این دلیل است که وقتی تله را پایین می‌آورم، فریم‌ها حرکت نمی‌کنند.

اگر این استراتژی را انتخاب کنید، چک کردن تله به صورت هفتگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. ما نمی خواهیم که ازدحام تعداد زیادی را هدر دهد شانه ساختمان انرژی در آن فضای خالی – و آنها خواهند شد!

جعبه طعمه زنبور عسل با قاب هایی از شانه قدیمی برای فریب دادن در تصویر پیشاهنگان.

انواع مختلف کندوهای طعمه

کندوهای طعمه در همه اندازه ها و سبک ها وجود دارند. بدن کندوی عمیق رایج است، اما شما را به این گزینه محدود نکنید.

می توانید نوع تله “خاکی” تری را انتخاب کنید ساخته شده از خمیر چوب. یا برخی از زنبورداران ترجیح می دهند از یک جعبه کوچک nuc یا یک جعبه پلاستیکی / مقوایی استفاده کنند.

نوک های ساخته شده از چوب سال ها دوام می آورند. ولی، قطعات مقوای مخصوص داشتن نیز عالی است آنها ممکن است کمی شل و ول باشند اما برخی از نوارهای اردکی آنها را به خوبی محکم می کند.

چند تله باید داشته باشید؟

تعداد تله های دسته جمعی به مکان، زمان و بودجه شما بستگی دارد. فقط به تعداد تله‌هایی که می‌توانید اغلب چک کنید داشته باشید – در حالت ایده‌آل هر هفته.

اکثرا فقط هستند طراحی شده برای نگه داشتن ازدحام برای مدت کوتاهی. مستعمره جدید به سرعت رشد خواهد کرد.

داشتنش خوبه چندین تله دسته جمعی که در مکان های مختلف فاصله دارند یا جهت از حیاط زنبور شما. ما هرگز نمی دانیم که زنبورها کدام یک را بیشتر دوست دارند.

زنبور عسل پیشاهنگ در حال بازرسی تصویر کندوی طعمه.

پایین آوردن زنبورها!

به ندرت می توان بدون همراهی برخی از حیوانات مزرعه مانند بز، الاغ یا گربه انباری به این جعبه رفت. چه کسی حدس می زد که آنها در مورد راه اندازی یک تله ازدحام اطلاعات زیادی داشتند؟

تصویر بزهایی که در حال تماشای جعبه دسته جمعی هستند.

کندو طعمه می تواند با عجله بسیار سنگین شود. هنگامی که مکانی را برای آن انتخاب می کنید، به این فکر کنید که چگونه می خواهید آن را با زنبورها و مقداری عسل در داخل آن پایین بیاورید.

من این جعبه را به یک طناب متصل دارم که به من اجازه می دهد به راحتی آن را بالا و پایین کنم. در استفاده از قرقره سیستم ایده خوبی است دست کم نگیرید که یک تله چقدر سریع می تواند آنقدر سنگین شود که بلند شود.

چرا تله ازدحام ناموفق است؟

دلایل متعددی برای عدم موفقیت یک تله وجود دارد. شاید در آن سال ازدحام کمتری در منطقه وجود داشت.

یا شاید زنبورها مکان های بهتری را در جای دیگر پیدا کردند – در درختان توخالی، تله های دیگر یا بوکس خانه های مردم؟

یا فقط شاید، چیزی در مورد آن تله وجود داشت که زنبورهای پیشاهنگی که در ابتدا از آن بازدید کردند، دوست نداشتند. فصل بعد تله دیگری با اندازه یا مواد متفاوت امتحان کنید – شاید مکان را نیز کمی تغییر دهید.

ازدحام زنبورهای عسل همیشه انتخاب نمی کنند که به جعبه های ارائه شده بروند. اغلب، زنبوردار این کار را می کند انبوهی از زنبورها را پیدا کنید که به اندام پایینی درخت آویزان شده اند. اینها به راحتی جمع می شوند.

اما، ازدحام می تواند در بلندترین شاخه های بلندترین درخت اطراف نیز آویزان باشد. به همین دلیل است که من همیشه یک تله ازدحام زنبورها در نزدیکی حیاط زنبورهای من داشته باشید.

حدود 100 دلار برای هر خانواده زنبور عسل، آموزش راه اندازی تله دسته جمعی تلاشی هدر نمی رود اگر فقط 1 دسته جمع آوری کنید، سرمایه گذاری شما ارزشمند بود.

سفارش فوری عسل ♥