راه اندازی تله ازدحام زنبور عسل


تله‌های ازدحامی که به آن کندوهای طعمه نیز می‌گویند، سازه‌هایی هستند که زنبورداران برای گرفتن دسته‌های زنبور از آن استفاده می‌کنند. زیبایی این روش این است که حتی در زمانی که دور هستید می توانید آنها را بگیرید. زنبوردارانی که بهترین ها را یاد می گیرند روش های راه اندازی تله ازدحام ممکن است با چندین گروه از زنبورهای رایگان پاداش داده شود. ازدحام یک رویداد فصلی است که بیشتر در بهار رخ می دهد. ما می‌خواهیم آن تله‌ها را قبل از بهار برپا کنیم می رسد.

آماده شدن تله ازدحام

تله ازدحام زنبور عسل در یک درخت برای گرفتن زنبورها قرار داده شده است.

اکثر زنبورداران در تجربه زنبورداری خود تلاش خود را برای گرفتن زنبور عسل می کنند. شاید آنها دسته ای را بگیرند که از یکی از کندوهای خودشان خارج می شود. این در واقع یک چیز عالی است زیرا از دور شدن زنبورها جلوگیری می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

برای برخی از زنبورداران جدید، گرفتن زنبورها در تله دسته جمعی شاید تنها راهی باشد که آنها می توانند زنبورداری را شروع کنند.

خرید کلنی زنبور عسل و تجهیزات می توانند نسبتاً گران شوند. اگر بودجه آنها اجازه خرید زنبورها را نمی دهد، یک دسته مجانی نعمت است.

تله ازدحام زنبور عسل چیست؟?

یکمی بگیریم اصطلاحات زنبوردار اول از سر راه. کلمات : تله ازدحام، تله زنبور عسل و کندو طعمه همه به یک معنا هستند انواع مختلفی از تله زنبور عسل وجود دارد، من هرگز نمی توانم همه آنها را فهرست کنم.

آنها می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند یا می توانید نسخه های تجاری آن را از تامین کنندگان زنبورداری خریداری کنید.

سطل ها، جعبه های چوبی، بدنه کندوهای قدیمی، جعبه های nuc و موارد دیگر همگی برای به دام انداختن موفقیت آمیز زنبورهای عسل استفاده شده اند.

تله ازدحام زنبور عسل چوبی برای در تصویر درخت.

آیا تله زنبور عسل کار می کند؟

آره، تله زنبور عسل می تواند در صید ازدحام بسیار موفق باشد. و گاهی اوقات، شما می توانید بیش از 1 ازدحام را در یک جعبه در طول فصل گرم صید کنید. فکر می کنم رکورد من 4 دسته در تله مورد علاقه من در یک تابستان بود.

با این حال، هیچ کندوی طعمه ای نمی تواند هر دسته از زنبورها را بگیرد. شما هنوز چند زنبور را خواهید دید که تصمیم می گیرند به جای استفاده از آپارتمان رایگانی که برایشان تعیین کرده اید، خودشان بیرون بروند.

اگر زنبورهای پیشاهنگ مکانی را پیدا می کنند بهتر از چیزی است که شما ارائه می دهید – ازدحام به جای آن به آنجا خواهند رفت. با زنبورها هرگز نمی توان گفت. گاهی اوقات، یک گروه حتی در قسمت بیرونی کندوهای دیگر می نشیند.

ازدحام یک زنبور در خارج از یک تصویر کندو.

چه زمانی تله ازدحام خود را راه اندازی کنید

تله ازدحام خود را در اواخر زمستان – خیلی زود بهار – برپا کنید. هنگامی که جمعیت کلنی شروع به رشد کرد، زنبورهای پیشاهنگ شروع به جستجو خواهند کرد از خانه های جدید

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

این می تواند در فصلی که ممکن است باور کنید زودتر اتفاق بیفتد. اواخر فوریه برای من خوب است، اما اواسط فوریه تا اوایل مارس نیز خوب است.

اگر شنیدید که زنبورداران دیگری در مناطق نزدیک شما ازدحام می بینند، زمان آن گذشته است تله ازدحام خود را در یک نقطه خوب برپا کنید. مدتی طول می کشد تا زنبورهای پیشاهنگ تله شما را پیدا کنند، بنابراین آن را از آنجا بیرون بیاورید.

البته می توانید کندوهای طعمه را در هر زمانی در فصل گرما بیرون بیاورید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک دسته ممکن است وارد شود. اما آن دسته از زنبورهای اوایل فصل بسیار ارزشمند هستند زیرا ماه ها فرصت دارند تا ایجاد شوند و برای زمستان آماده شوید.

بهترین مکان برای تله ازدحام

تحقیقات زیادی در مورد انجام شده است محل ایده آل تله های ازدحام زنبور عسل. اگر به دنبال داده‌ها هستید، ایده‌های زیادی پیدا خواهید کرد که به شما در انتخاب یک مکان عالی کمک می‌کنند.

البته، به یاد داشته باشید – زنبورهای ما همان کتاب‌هایی را که ما می‌خوانیم، نمی‌خوانند. من گروه های زیادی را دیده ام که همه این پیشنهادات خوب را نادیده گرفته اند:

 • تله را حداقل 6-13 فوت از زمین بلند کنید
 • در صورت امکان رو به ورودی به سمت جنوب شرقی
 • دارای ورودی کوچک 1 اینچی
 • فضای ایده آل در داخل معادل بدن کندو یا جعبه عمیق

کندوی طعمه شما از چه چیزی باید ساخته شود؟ ابعاد داخلی چقدر باید باشد؟ اندازه های مختلف به عنوان بهترین گزینه برای جذب یک دسته زنبور عسل پیشنهاد می شود.

من دسته‌های کوچک را در جعبه‌های بزرگ شکار کرده‌ام و ازدحام‌های بزرگ به جعبه‌های کوچک منتقل شده‌ام. البته مشکل اینجاست که اگر جعبه خیلی کوچک باشد، زنبورها ممکن است روز بعد به داخل و خارج شوند.

با گفتن همه اینها، دریغ نکنید یک تله زنبور عسل راه اندازی کنید زیرا مکان مناسب یا مواد عالی ندارید. شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی می تواند بیفتد.

اکثر منابع توصیه می کنند که آنها را بالاتر از سطح زمین (حدود 13 فوت یا بیشتر) قرار دهید. با این حال، آنقدر بالاست که بتوانم خودم پایین بیایم! آن چه که برا شما تلاش می کند را انجام دهید!

یک مکان سایه را انتخاب کنید زیرا به نظر می رسد زنبورها آن را ترجیح می دهند. همچنین، می‌خواهید دهانه تله کوچک باشد – نه بیشتر و به قطر 1-1 1/2 اینچ.

به تله خود یک کف محکم بدهید تا زنبورها احساس امنیت کنند. شما همچنین نیاز به درپوش های زیبا دارید که مطمئن باشند اما به راحتی جدا شوند – شاید به جای میخ از پیچ استفاده کنید.

زنبورداری که ته محکمی برای کندو طعمه زنبور عسل درست می کند.

راه اندازی تله زنبور عسل – راهنمای سریع

 1. تله خود را 3-4 هفته قبل از جریان شهد بهار بیرون بگذارید
 2. از یک ظرف بزرگ/بدنه کندوی قدیمی با کف و رویه محکم استفاده کنید
 3. یک دهانه 1 اینچی برای ورودی سوراخ کنید
 4. قدیمی تکه لانه زنبوری درون زنبورهای پیشاهنگ را جذب می کند
 5. در صورت تمایل از یک فریب تجاری ازدحام استفاده کنید
 6. تله های خود را اغلب بررسی کنید
 7. هنگامی که زنبورها وارد خانه می شوند – به یک مکان دائمی نقل مکان کنید

تله ازدحام خود را بسازید

مشترک نوع تله ازدحام زنبور عسل با استفاده از بدنه کندوی قدیمی ساخته می شود. این جعبه ای است که در گذشته زنبورهای عسل را در خود جای داده است.

ترجیحا یک جعبه قدیمی خش دار با آثار شانه، بره موم و کلنی زنبور عسل بوی فوق العاده ای دارد. اگر بوده اید نگهداری زنبورها برای چند سال، احتمالاً یکی از این موارد را دارید.

اگر نه، از اطراف بپرسید تا بتوانید یک زنبوردار باتجربه پیدا کنید که یک کندوی قدیمی به شما بدهد یا آن را واقعاً ارزان بفروشد.

یک بدنه خالی کندوی استفاده شده، کاندیدای ایده آل برای ایجاد یک تصویر تله ازدحام است.

ازدحام فریب یا طعمه

قبل از اینکه یک گروه بتواند به دام شما حرکت کند، آنها باید آن را پیدا کنند. خوشبختانه زنبورها حس بویایی فوق العاده ای دارند. آنها جذب می شوند فرمون های باقی مانده از زنبورهای قبلییا آنهایی که در لانه زنبوری هستند.

تکنیک های زیادی برای استفاده وجود دارد جذب ازدحام زنبورها. بخشی از آن این است که زنبورها احساس کنند در خانه هستند. این نه تنها به اندازه کندوی طعمه بلکه بوی آن نیز مربوط می شود.

اگر آن را دارید، یک تکه شانه قدیمی را در کندوی طعمه بیندازید. آره، لارو پروانه مومی ممکن است شانه را از بین ببرد اما اشکالی ندارد – ضرر قابل توجهی را نشان نمی دهد.

یک شانه تیره تیره قدیمی برای تله تله زنبور عسل.

و البته، شما می توانید فریب تجاری ازدحام خریداری کنید. من متوجه شدم که کیفیت آنها بسیار متفاوت است. یکی از موارد مورد علاقه من است فرمانده ازدحام. این فریب ها چندین ماه دوام می آورند.

چند قاب در کندوی طعمه خود قرار دهید؟

برخی از زنبورداران انتخاب می کنند که کندوی طعمه را با تعداد قاب های صحیح پر کنند. یک جعبه 10 فریمی 10 فریم دریافت می کند – حداقل 1 فریم با شانه قدیمی (یا فریب). باقیمانده می تواند قاب هایی با فونداسیون جدید باشد.

من متوجه شده ام که گاهی اوقات اگر فضای بازتری را ترک کنم، تله های من موفق تر هستند. در این موارد من الف را قرار می دهم قاب یا دو شانه قدیمی در کندو و به آرامی آن را به یک طرف میخ کنید. این به این دلیل است که وقتی تله را پایین می‌آورم، فریم‌ها حرکت نمی‌کنند.

کمی فونداسیون به پایین پوشش داخلی تله ازدحام با تصویر موم قدیمی متصل شده است.

وقتی این کار را انجام می‌دهم، به نظر می‌رسد که زنبورها تمایل دارند قاب را نادیده بگیرند و شانه را از پوشش بالا/داخلی وصل کنند. اشکالی ندارد، مدت زیادی آنها را آنجا رها نمی کنم. من از قدیمی استفاده میکنم شمع موم زنبور عسل برای چسباندن یک نوار کوچک از فونداسیون به قسمت زیرین پوشش داخلی.

بیشتر اوقات، زنبورها آن نقطه را برای شروع ساختن شانه انتخاب می کنند. من این را دوست دارم زیرا تضمین می کند که شانه در وسط جعبه باشد و احتمال اینکه به طرفین وصل شود کمتر است.

اگر این استراتژی را انتخاب کنید، بررسی هفتگی تله از اهمیت بیشتری برخوردار است. ما نمی خواهیم که ازدحام مقدار زیادی را هدر دهد شانه ساختمان انرژی در آن فضای خالی – و آنها خواهند شد!

شما نمی توانید آنها را برای مدت طولانی در آنجا رها کنید وگرنه در آن فضای باز دچار آشفتگی خواهید شد. من قبلاً یک جعبه پر از قاب ها را در جعبه ها قرار می دادم اما بدون آنها تعداد بیشتری را می گیرم.

جعبه طعمه زنبور عسل با قاب هایی از شانه قدیمی برای فریب دادن در تصویر پیشاهنگان.

انواع مختلف کندوهای طعمه

کندوهای طعمه در همه اندازه ها و سبک ها وجود دارند. بدن کندوی عمیق رایج است، اما شما را به این گزینه محدود نکنید.

می توانید یک نوع تله “خاکی” تر از خمیر چوب را انتخاب کنید. یا برخی از زنبورداران ترجیح می دهند از الف استفاده کنند جعبه nuc کوچک یا پلاستیک/مقوا.

نوک های ساخته شده از چوب سال ها دوام می آورند. ولی، قطعات مقوای مخصوص داشتن نیز عالی است آنها ممکن است کمی شل و ول باشند اما برخی از نوارهای اردکی آنها را به خوبی محکم می کند.

چند تله باید داشته باشید؟

تعداد تله های دسته جمعی به فضا، زمان و بودجه شما بستگی دارد. فقط به تعداد تله‌هایی که می‌توانید مرتباً چک کنید داشته باشید – در حالت ایده‌آل هر هفته.

اکثرا فقط هستند طراحی شده برای نگه داشتن ازدحام برای مدت کوتاهی. مستعمره جدید به سرعت رشد خواهد کرد.

داشتنش خوبه چندین تله دسته جمعی که در مکان های مختلف فاصله دارند یا جهت از حیاط زنبور شما. ما هرگز نمی دانیم که زنبورها کدام یک را بیشتر دوست دارند.

زنبور عسل پیشاهنگ در حال بازرسی تصویر کندوی طعمه.

پایین آوردن زنبورها!

به ندرت می توان بدون همراهی برخی از حیوانات مزرعه مانند بز، الاغ یا گربه انباری به این جعبه رفت. چه کسی حدس می زد که آنها در مورد راه اندازی یک تله ازدحام اطلاعات زیادی داشتند؟

تصویر بزهایی که در حال تماشای جعبه دسته جمعی هستند.

کندو طعمه می تواند با عجله بسیار سنگین شود. هنگامی که مکانی را برای آن انتخاب می کنید، به این فکر کنید که چگونه می خواهید آن را با زنبورها و مقداری عسل در داخل آن پایین بیاورید.

من این جعبه را به یک طناب متصل کرده ام که به من امکان می دهد به راحتی آن را بالا و پایین کنم. را استفاده از قرقره سیستم ایده خوبی است دست کم نگیرید که یک تله چقدر سریع می تواند آنقدر سنگین شود که بلند شود.

چرا تله ازدحام ناموفق است؟

دلایل متعددی برای عدم موفقیت تله وجود دارد. شاید در آن سال ازدحام کمتری در منطقه وجود داشت.

یا شاید زنبورها مکان های بهتری را در جای دیگر پیدا کردند – در درختان توخالی، تله های دیگر یا بوکس خانه های مردم؟

یا فقط شاید، چیزی در مورد آن تله وجود داشت که زنبورهای پیشاهنگی که در اوایل بازدید می کردند، دوست نداشتند. فصل بعد تله دیگری با اندازه یا مواد متفاوت را امتحان کنید – شاید مکان را نیز کمی تغییر دهید.

ازدحام زنبورهای عسل همیشه انتخاب نمی کنند که به جعبه های ارائه شده بروند. اغلب، زنبوردار این کار را می کند انبوهی از زنبورها را پیدا کنید که روی اندام پایینی درخت آویزان شده اند. اینها به راحتی جمع می شوند.

اما، ازدحام می تواند در بلندترین شاخه های بلندترین درخت اطراف نیز آویزان باشد. به همین دلیل است که من همیشه یک تله ازدحام زنبورها در نزدیکی حیاط زنبورهای من داشته باشید.

حدود 100 دلار برای هر خانواده زنبور عسل، آموزش راه اندازی تله دسته جمعی تلاشی هدر نمی رود اگر فقط 1 دسته جمع آوری کنید، سرمایه گذاری شما ارزشمند بود.

سفارش فوری عسل ♥