ذوب موم خورشیدی DIY – موم خود را ذوب کنید


ذوب موم زنبور عسل با دستگاه ذوب موم خورشیدی یکی از راه های مطمئن برای آماده کردن آن برای صنایع دستی و پروژه های دیگر است. موم خام یک محصول فوق العاده از برداشت عسل است و شما می توانید از آن برای کارهای زیادی استفاده کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که مقداری موم خام را به دست می آورید، این ارزان قیمت را بسازید ذوب موم خورشیدی DIY برای تمیز کردن موم شما

موم خام زنبور عسل در تصویر خانگی ذوب موم خورشیدی.

طرح های ذوب موم خورشیدی

زنبورداران می فهمند که عسل چقدر سخت است زنبورها برای ساختن موم کار می کنند. در برداشت عسل معمولی سرپوش های مومی باقی می ماند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در حالت خام، موم باقی مانده هنوز چسبنده است و حاوی مقدار زیادی بقایای عسل است. ولی پوشش های موم زنبور عسل تمیز شده امکانات زیادی برای تولید محصولات و صنایع دستی دیگر دارد.

البته، شما می توانید موم زنبور عسل را به روش های مختلف ذوب کنید. اما، اگر مقدار کمی موم برای رندر دارید، ساخت دستگاه ذوب موم خورشیدی خود یک گزینه عالی است

ذوب موم زنبور عسل با خورشید

صدها سال است که زنبورداران از قدرت خورشید برای ذوب موم استفاده می کنند.

هنگامی که موم زنبور عسل ذوب شد و سپس سرد شد – شکل سطل یا وانی را به خود می گیرد که برای نگهداری آن استفاده می شود. اکنون موم خام به شکل قابل استفاده برای پروژه ها یا برای فروش زنبوردار به دیگران است.

برای مقادیر بیشتر موم، یک ذوب موم خورشیدی اغلب با استفاده از یک جعبه چوبی عایق (یا فلز) و یک ورق شیشه ضخیم برای قسمت بالایی ساخته می شود.

داخل یک وان یا سطل موم را در حین ذوب شدن نگه می‌دارد، این اجازه می‌دهد تا برخی از زباله‌های موم در ته نشست شوند. این به ویژه اگر کمی آب در ته سطل بریزید مفید است.

پس از سرد شدن موم، آب کثیف در کف آن قرار می گیرد – که باعث می شود بلوک موم زنبور عسل از ظرف خارج شود.

برای ساختن یک دستگاه ذوب موم خورشیدی نیازی به طرح های فانتزی ندارید – اما اگر می خواهید فانتزی داشته باشید، اشکالی ندارد.

بلوک های موم زنبور عسل برداشت شده از تصویر ذوب خورشیدی.

هزینه ساخت یک دستگاه ذوب موم خورشیدی چقدر است؟

اگر هر فصل فقط مقدار کمی موم زنبور عسل را فرآوری می کنید، نمی خواهید پول زیادی را در یک دستگاه ذوب سرمایه گذاری کنید.

آ زنبوردار در مقیاس کوچک می تواند یک دستگاه ذوب موم بسازد برای کمی بیش از 10 دلار تنها چیزی که نیاز دارید چند ماده و کمی صبر است.

لوازم مورد نیاز:

یک خنک کننده معمولی استایروفوم برای این پروژه عالی است. با این حال، می توانید از هر نوع جعبه ای که گرما را نگه می دارد استفاده کنید. حتی یک جعبه چوبی هم کار خواهد کرد – اگر آن را با مقداری عایق بپیچید، حتی بهتر کار خواهد کرد.

خیلی مراقب لیوان خود باشید وگرنه بریده می شوید. کودکان و حیوانات خانگی را دور نگه دارید. من همیشه لبه های شیشه را برای محافظت بیشتر نوار چسب می زنم.

موم خام زنبور عسل در تصویر خانگی ذوب موم خورشیدی.

چگونه یک دستگاه ذوب موم خورشیدی بسازیم

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

با استفاده از یک کولر ارزان قیمت یا ظرف مشابه و مقداری شیشه، ذوب موم خورشیدی خود را خودتان بسازید.

  • 1 قطعه کولر استایروفوم (یا جعبه توهین شده دیگر)
  • 1 قطعه پارچه پنیر (یا نایلون، جنس تی شرت) اندازه بزرگتر از بالای جعبه
  • 1 قطعه ورق شیشه ای کوچک با لبه های نوار چسب به تناسب بالای جعبه
  • 1 قطعه فویل آلومینیومی یا تابه کوچک
  • 1 فنجان اب
  • یک کولر استایروفوم کوچک بخرید. می توانید از یک خنک کننده پلاستیکی قدیمی یا یک جعبه چوبی عایق نیز استفاده کنید. نکته این است که ما چیزی می خواهیم که در گرما بماند.یک کولر یکبار مصرف سفید کوچک در فروشگاه مواد غذایی حدود 9 دلار است. اگر آن را نشکنی چندین سال دوام می آورد!یک ورق فویل آلومینیومی را در پایین کولر قرار دهید. ورق باید به اندازه ای بزرگ باشد که قسمت پایینی را بپوشاند و فقط کمی کناره ها را به سمت بالا بکشد.می توانید به جای آن از یک تابه کوچک استفاده کنید. تا زمانی که به خوبی در قسمت پایینی کولر قرار بگیرد، خوب است.
  • یک فنجان آب (یا 2) در کف کولر بریزید. (روی فویل یا داخل تابه خود). ما یک لایه نازک آب می خواهیم که کف آن را بپوشاند.این آب خواهد شد موم در حال ذوب شدن را بگیر! این کمک می کند تا حتی بیشتر باقی مانده عسل را از موم جدا کنید و در هنگام خنک شدن راحت تر از جعبه خارج شود. از بین بردن ناخالصی ها از موم زنبور عسل مهم است، اگر می خواهید شمع های روشن تولید کنید!
  • تپه های موم زنبور عسل خود را در داخل یک قطعه از مواد صاف کننده قرار دهید. می توانید از a استفاده کنید کیسه صافی، پارچه پنیر یا جنس تی شرت. من به دنبال پرده‌های نایلونی تمیز و قدیمی در فروشگاه‌های دست دوم هستم!
  • با احتیاط شیشه خود را (با لبه های محافظت شده) در بالای کولر قرار دهید تا لبه های مواد صافی در دسترس باشد.شما باید درپوش ها را روی مخزن آب در پایین آویزان کنید. ما نمی خواهیم به آب دست بزند.این را می توان با استفاده از نوار، پین یا وزن سبک روی شیشه انجام داد. هر چیزی که تپه درپوش ها را از پایین بکشد.به آرامی تمام لبه های مواد صافی را بکشید تا موم بالای آب معلق شود.
  • یک تکه شیشه که بالای کولر را کاملا بپوشاند لازم است. شیشه تمیز به انرژی خورشید اجازه عبور می دهد و از آزاد شدن آن جلوگیری می کند.در همکاری با مواد جعبه عایق ما، هوای داخل جعبه گرم شده و موم زنبور عسل را ذوب می کند. ممکن است مقداری تراکم در داخل شیشه مشاهده کنید. نگران نباش این مشکلی ندارهبا کمی آب در پایین، درپوش‌های موم زنبور عسل در بالا (روی مواد صافی) و یک رویه شیشه‌ای محکم و محکم. شما فقط به 2 مورد دیگر نیاز دارید. یک روز آفتابی و صبر.اینجا در کارولینای جنوبی هوا گرم است به عنوان @#[email protected] در تابستان. ذوب کوچک من کار بسیار خوبی در ذوب کردن موم زنبور عسل تا پایان روز انجام می دهد. دستگاه ذوب موم خود را در مکانی آفتابی و دور از راه قرار دهید. و برای نگاه کردن به آن، آن را باز نکنید، LOL.

نکات و اقدامات احتیاطی برای استفاده از ذوب موم خورشیدی

کار با شیشه باید با دقت انجام شود. یک قطعه مناسب “شیشه ایمنی” بهترین گزینه است. اما، یک پنجره قدیمی تا زمانی که محکم در جعبه ذوب شما قرار بگیرد خوب کار می کند.

اگر چیز دیگری ندارید، می توانید شیشه پنجره را از اکثر فروشگاه های سخت افزاری کوچک خریداری کنید. (8 دلار) به راحتی می شکند و شما را نیز برش می دهد.

کودکان نباید درگیر این روند شوند. و، من همیشه لبه های هر تکه شیشه را نوار چسب می زنم تا احتمال بریدگی را کاهش دهم.

حذف موم زنبور ذوب شده از دستگاه ذوب

وقتی روز تمام شد و تمام موم ذوب شد، تقریباً کارتان تمام شده است. داخل جعبه خیلی گرم میشه شیشه یا محتویات آن را خیلی سریع جدا نکنید.

Lجعبه را به مدت یک یا دو ساعت در سایه خنک کنید. روی شیشه را با 2 دست با دقت بردارید.

مواد صافی دارای مقداری مواد موم تیره و تیره در بالای آن است. ما به این “آدامس زاغه” می گوییم. می اندازمش دور!

در قسمت پایین کولر خود، موم زیبایی پیدا خواهید کرد. زیر موم آبی است که قبلا اضافه کردیم. باقی مانده عسل خواهد داشت. این غذا را به زنبورها ندهید زیرا می تواند آنها را بیمار کند.

تکه‌هایی از موم ذوب شده از تصویر ذوب‌کننده خورشیدی.

حالا تو می دانی چگونه می توانید دستگاه ذوب موم خورشیدی خود را بسازید و از آن استفاده کنید. بسته به فرآیند و هدف شما از موم – ممکن است تصمیم بگیرید که کمی بیشتر انجام دهید تمیز کردن موم زنبور عسل

حالا با این گنج از کندو چه کنیم؟ چه کسی نتوانست از یک لذت ببرد چند شمع موم زنبور عسل? یا شاید بتوانید مقداری خانگی درست کنید پولیش مبلمان موم زنبور عسل?

موم زنبور عسل برای بسیاری از پروژه های صنایع دستی استفاده می شود – حتی می توانید خودتان آن را بسازید زیور آلات کریسمس. از بسیاری از پروژه های مفیدی که دارید لذت ببرید دستگاه ذوب موم خورشیدی خانگی می تواند به شما در ساختن کمک کند.

سفارش فوری عسل ♥