دوشنبه بدون گوشت – جنبشی 100 ساله در…


نودل خامه ای عسل رامن برش خورده است
نودل خامه ای عسل رامن

همه ما آن را در فیدهای رسانه های اجتماعی خود دیده ایم – #Monday بدون گوشت. در حالی که ممکن است به نظر ایده ای باشد که اخیراً شروع شده است، این جنبش در واقع بیش از 100 سال در حال ساخت است! این هفته تصمیم گرفتیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین دوشنبه بدون گوشت عمیقاً در شبکه های بین المللی غواصی کنیم و برخی از دستور العمل های عسل بدون گوشت مورد علاقه خود را به اشتراک می گذاریم که امیدواریم الهام بخش شما باشد، مهم نیست که چرا مسیر بدون گوشت را انتخاب کنید.


100 سال در ساخت – سه شنبه بدون گوشت را ملاقات کنید

آنچه شبیه یک جنبش مدرن است در واقع ریشه عمیقی در تاریخ دارد. در طول جنگ جهانی اول، رئیس جمهور وودرو ویلسون از رئیس جمهور آینده هربرت هوور خواست تا اداره تازه تاسیس غذای زمان جنگ را رهبری کند. در این زمان بسیاری از اروپایی ها در تلاش بودند تا خود را تغذیه کنند، زیرا بسیاری از زمین های کشاورزی آنها به میدان جنگ تبدیل شده بود و مردانی که از آنها مراقبت می کردند اکنون سرباز بودند. با متحدان خود (و سربازان خودمان) که چنین نیازی دارند، اداره غذای ایالات متحده (USFA) هوور اقدام فوری انجام داد و اعلام کرد “غذا در جنگ پیروز خواهد شد!” هوور و ویلسون در تلاش برای جلوگیری از سهمیه بندی غذا در زمان جنگ از مردم آمریکا خواستند تا محصولات غذایی حیاتی را به صورت داوطلبانه حفظ کنند – اقدامی که موفقیت آمیز بود و منجر به کاهش 15 درصدی مصرف خانگی گوشت، گندم، قند و شکر شد. چربی در یک سال برای بسیاری احساس می‌کردند که وظیفه میهن‌پرستانه‌شان این است که در روزهای کمتری شرکت کنند، با بیش از 11 میلیون خانواده تعهدی را امضا کردند که چهارشنبه‌های بدون گندم و سه‌شنبه‌های بدون گوشت را برگزار کنند (درست است، ما سه‌شنبه گفتیم).

گفته می‌شود که این حرکت منجر به تولد علم مدرن غذایی شد، زیرا دولت ایالات متحده از این علم برای آموزش به مصرف‌کنندگان استفاده کرد که چه غذاهایی می‌توانند مواد مغذی را که اکنون حذف می‌کنند، مانند آجیل غنی از پروتئین و لبنیات به جای گوشت قرمز فراهم کنند.1. شکی نیست که این حرکات کمتر دیدگاه آمریکایی ها را در مورد اینکه چه چیزی می تواند یک بشقاب شام را تشکیل دهد و در نهایت نحوه غذا خوردن آمریکایی ها را تغییر داد. در اینجا می‌توانید درباره اینکه چگونه روزهای بدون گوشت و بدون گندم، شیوه غذا خوردن آمریکایی‌ها را تغییر دادند، بیشتر بدانید.

این جنبش در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که روسای جمهور روزولت و ترومن زنان را در خانه تشویق کردند تا با بازگشت به سه شنبه بدون گوشت، از تلاش های جنگ حمایت کنند، دوباره ظاهر شد. در این زمان جیره بندی بسیار واقعیت داشت، زیرا محدودیت هایی برای کالاهایی مانند گوشت، شکر و بنزین وجود داشت. باز هم، این کارزار موفقیت آمیز بود و به آمریکا اجازه داد تا برای حمایت از سربازان ما و مردم اروپای ویران شده از جنگ، غذا بفرستد. پس جنبش پس از جنگ چه شد


دوشنبه بدون گوشت – 100 سال بعد

پس از جنگ جهانی دوم، به نظر می‌رسید که روزهای بدون گوشت و گندم برای چندین دهه، تا اوایل دهه 2000، خوابیده بودند. این بار، جنبش دوشنبه بدون گوشت، به جای مبارزه با کمبود گوشت، نبرد بیش از حد در رژیم غذایی آمریکایی ها را در پیش گرفته است. در سال 2003، کمپین های دوشنبه، با مشارکت دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ جان هاپکینز، روزهای بدون گوشت را به عنوان راهی برای تشویق آمریکایی ها به مصرف کمتر گوشت زنده کرد. «دوشنبه بدون گوشت» تازه ساخته شده بر روی «سلامت، تغذیه، محیط زیست و رفاه حیوانات» تمرکز دارد.2 و در 40 کشور در سراسر جهان توسط سرآشپزها، مدارس و رستوران ها انجام می شود3. درباره جنبش دوشنبه بدون گوشت امروز و تاریخچه الهام‌بخش آن در اینجا بیشتر بدانید.

چه در دوشنبه های بدون گوشت شرکت کنید و چه به طور کلی از گوشت صرف نظر کنید، همه ما می توانیم از کمی الهام در آشپزخانه استفاده کنیم. عسل با طعم‌های لذیذ و فواید کاربردی، برای تقریباً هر وعده غذایی بدون گوشت مناسب است، و امروز ما برخی از غذاهای مورد علاقه خود را به اشتراک می‌گذاریم – آنها را در زیر بررسی کنید!

ما می خواهیم از تو بشنویم! غذاهای بدون گوشت مورد علاقه شما چیست؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.


منابع:

1لی، دیانا. “داستان 100 ساله پشت دوشنبه بدون گوشت.” FineDinningLovers.com، 7 ژانویه 2019، https://www.finedininglovers.com/article/100-year-old-story-behind-meatless-monday.

2آوی، توری. “تاریخچه دوشنبه های بدون گوشت را کشف کنید.” غذای PBS، 16 آگوست 2013، https://www.pbs.org/food/the-history-kitchen/history-meatless-mondays/.

3کمپین های دوشنبه “درباره دوشنبه بدون گوشت – دوشنبه بدون گوشت.” کمپین های دوشنبه، 28 ژوئیه 2020، https://www.mondaycampaigns.org/meatless-monday/about.

4مشارکت کنندگان ویکی پدیا “دوشنبه بدون گوشت.” ویکیپدیا، 26 دسامبر 2020، en.wikipedia.org/wiki/Meatless_Monday.

سفارش فوری عسل ♥