دستور تهیه شمع موم زنبور عسل – Carolina Honeybees


با کمی موم زنبور عسل چه می توان کرد؟ اوه، چیزهای زیادی برای امتحان کردن وجود دارد، اما شمع سازی یکی از فعالیت های مورد علاقه صنعتگران است. این موم طبیعی از زنبورهای عسل به دست می آید و می تواند برای بسیاری از پروژه های مختلف خانگی استفاده شود. همچنین می توان آن را با انواع دیگر روغن ها مخلوط کرد تا یک ترکیب شمع خاصی ایجاد کند. این دستورالعمل برای ساده است شمع موم DIY این پروژه به شما کمک می کند تا سفر خود را به سمت صنایع دستی با موم زنبور آغاز کنید.

چگونه یک شیشه شمع موم زنبور عسل درست کنیم

شمع موم زنبور عسل DIY در شیشه روی تصویر کنده درخت بزرگ.

با ساختن شمع های خود از قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زا احتمالی که ممکن است در محصولات پارافینی وجود داشته باشد خودداری کنید. وقتی خودتان درست می کنید – می دانید چه چیزی در آنها وجود دارد و می توانید تعداد مواد شیمیایی را در خانه خود کاهش دهید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شمع‌های موم خالص که به دلیل زمان سوزاندن طولانی مدت خود شناخته شده‌اند، زمانی که در مکان‌های بدون آب مورد استفاده قرار می‌گیرند، عملاً قطره‌ای ندارند. اما، آنها ارزان نیستند و خرید مداوم آنها می تواند نسبتاً گران باشد. چرا خودتان شمع های موم زنبور عسل را با کسری از هزینه درست نکنید.

بسیاری وجود دارد روش های ساخت شمع موم زنبور عسل. برخی از آنها پیچیده تر از بقیه هستند و ممکن است برای گرفتن بهترین نتایج به تمرین نیاز داشته باشند.

از امتحان کردن روش های مختلف نترسید و یاد بگیرید که کدام یک را بیشتر دوست دارید. این پروژه به سادگی شامل ذوب و ریختن در یک ظرف شیشه ای است. این یک انتخاب عالی است زیرا همه به شیشه های شیشه ای دسترسی دارند و نسبتاً ارزان هستند.

بیایید به این فکر کنیم که چه نوع مومی را می خواهیم در دستور پخت شمع موم زنبور عسل خود مخلوط کنیم؟ یک لحظه صبر کنید – اگر شمع های خالص ساخته شده از 100% موم زنبور عسل بسیار عالی هستند، چرا کسی بخواهد با موم ها یا روغن های دیگر مخلوط شود؟

در واقع یک دلیل محکم برای این وجود دارد. موم خالص زنبور عسل تمیز، روشن و داغ می سوزد. این یک چیز عالی برای شمع های مخروطی و غیره است. اما دمای بالا ممکن است برای ظروف شیشه ای کمی بیش از حد باشد.

هنگام ایجاد یک شمع ظرف – ترکیب روغن نارگیل دمای سوختگی خنک‌تری نسبت به موم به تنهایی ایجاد می‌کند. روغن نارگیل یک ترکیب مورد علاقه است اما برخی افراد از موم سویا نیز استفاده می کنند.

ظرف شیشه ای، روغن نارگیل، موم زنبور عسل، فتیله و چوب چوبی برای ساخت شیشه شمع موم زنبور عسل.

مواد:

  • موم زنبور عسل
  • روغن نارگیل
  • فتیله پنبه ای
  • ظروف

موم زنبور عسل: موم خام سفید نشده تمیزترین شمع های سوزان را می سازد. می توانید آن را به صورت آنلاین یا از یک زنبوردار محلی خریداری کنید. اگر کندوهای خود را دارید، احتمالاً مقداری موم از برداشت عسل باقی مانده است.

بدون توجه به منبع شما باید موم تمیز داشته باشید وگرنه شمع های شما خوب نمی سوزند. موم خود را تمیز کنید قبل از شروع این پروژه اگر شک دارید.

موم است موجود در رنگ های مختلف به صورت طبیعی. با این حال، اگر موم سفید را خریداری کنید، احتمالاً سفید شده است. منتظر سایه های مختلف موم بژ-طلایی و زرد مستقیماً از کندو باشید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

شما می توانید موم های خود را در مایکروویو ذوب کنید اما من آن را توصیه نمی کنم. استفاده از راه اندازی دیگ دوبل بسیار ایمن تر است. این شامل یک تابه کوچک فقط برای مخلوط موم در یک قابلمه بزرگتر با آب است.

روغن نارگیل: گاهی اوقات می توانید روغن نارگیل را در خواربار فروشی محلی پیدا کنید و در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی کنید. با این حال، می توان آن را به صورت آنلاین نیز خریداری کرد.

فتیله شمعی: شمع های موم زنبور عسل دقیقاً مانند انواع دیگر نمی سوزند. آنها به اندازه فیتیله بزرگتر نیاز دارند. حتی با ترکیب روغن نارگیل در مخلوط – من ترجیح می دهم از اندازه 2/0 (اندازه متوسط) برای شمع های به اندازه شیشه استفاده کنم.

ظروف: این آموزش از یک گیره فلزی کوچک و شیشه لولا استفاده می کند – من تعدادی را در Hobby Lobby پیدا کردم. می توانید از شیشه های کوچک کنسرو نیز استفاده کنید. شیشه های میسون ظاهری خانگی دارند و به راحتی در دسترس هستند.

کوزه های من حدود 6-7 اونس از آن را نگه می دارند دستور شمع موم زنبور عسل هر یک. شما باید دستور پخت خود را متناسب با اندازه شیشه ای که برای استفاده انتخاب می کنید تنظیم کنید. نترسید – اگر مقدار زیادی از مخلوط دارید یا به اندازه کافی نیست، می توانید دوباره ذوب شده و دوباره از مخلوط استفاده کنید.

در صورت تمایل می‌توان روغن‌های ضروری را در فهرست مواد تشکیل دهنده خود قرار داد. با این حال، من معمولاً رایحه اضافی اضافه نمی کنم – به جای آن که عطر طبیعی را ترجیح می دهم. روغن های ضروری در این شایان ستایش عالی هستند تارت سویا موم زنبور عسل و می توان آنها را به معمولی اضافه کرد موم زنبور عسل ذوب می شود هم.

شمع موم زنبور عسل DIY در شیشه روی تصویر کنده درخت بزرگ.

آموزش طرز تهیه شمع موم زنبور عسل DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام آسان برای ساخت شمع های موم زنبور عسل در یک ظرف شیشه ای. ترکیب موم زنبور عسل و روغن نارگیل یک ترکیب شمع منحصر به فرد ایجاد می کند که به خوبی می سوزد.

  • توصیه می کنم قبل از قرار دادن فتیله ها، شیشه های شیشه ای را گرم کنید.
  • هنگامی که موم داخل شیشه ریخته می شود – بگذارید بماند تا سطح آن خنک شود.

هنگام استفاده از شمع، همیشه بهتر است اجازه دهید برای مدتی بسوزد. روشن ماندن به اندازه کافی برای بالای شمع که حوضچه ای زیبا از موم ایجاد کند، باعث می شود شمع بهتر سوزانده شود. بسیاری از زمان‌های سوختگی کوتاه می‌توانند تونلی در شمع شما ایجاد کنند که در آن ناحیه اطراف فتیله کمتر از بقیه بدن می‌سوزد.

هیچ یک از موم خود را هدر ندهید، این چیز با ارزشی است. زنبورهای عسل موم می سازند پس از مصرف مقدار زیادی غذا کلنی به منابع زیادی نیاز دارد تا تولید کننده موم خوبی باشد. به همین دلیل است که موم زنبور عسل می تواند نسبتاً گران باشد.

موم زنبور عسل شمع ها هدایای عالی می سازند

هنگامی که پروژه شمع شما تکمیل شد، ممکن است بخواهید آنها را برای موقعیت های خاص با چند دوست به اشتراک بگذارید. اگر به آن‌ها هدیه می‌دهید، حتماً به گیرنده بگویید که محصول دست‌ساز خاصی دریافت می‌کنند.

هر مومی که باقی مانده را ذخیره کنید، برای همیشه ماندگار است. موم زنبور عسل کاربردهای عملی بسیاری دارد – خوب است که مقداری در دسترس داشته باشید.

اگر این کاردستی شمع “اشتیاق خلاقانه” را در روح شما روشن کرده است، برخی از صنایع دستی دیگر موم زنبور عسل را امتحان کنید. بالم لب خانگی یک پروژه دست ساز ارزان و سرگرم کننده است. همچنین، کره بدن موم زنبور عسل مطمئناً به همه کمک می کند تا ماه های خشکی پوست سال را پشت سر بگذارند.

سفارش فوری عسل ♥