درمان با اسید فرمیک برای زنبورها (نحوه استفاده)


نبرد دائمی برای کنترل کنه های واروآ در کندوهای زنبور عسل یک مبارزه برای زنبورداران است. زمانی که این آفات به کندوهای ما حمله می کنند، با تلاش برای کشتن حشره روی حشره مواجه می شویم. این همیشه آسان نیست. در میان بسیاری از گزینه های درمانی، استفاده از اسید فرمیک محبوب است. محصول Formic Pro یکی از راه های محبوب برای کنترل کنه های واروآ در کلنی های زنبور عسل است. آیا برای شرایط شما بهترین است؟ اینجا هستند مزایا و معایب استفاده از فرمیک پرو برای درمان کنه های واروآ.

فرمیک پرو برای درمان کنه های واروآ

دو نوار از نوارهای درمان کنه اسید فرمیک روی کندو.

ابزارهای مختلفی برای زنبورداران وجود دارد که می توانند در مبارزه با کنه ها استفاده کنند. بر خلاف بسیاری از ترکیبات مصنوعی ایجاد شده برای کنترل کنه، اسید فرمیک یک اسید آلی ساده است. این جزء طبیعی در بسیاری از غذاهایی که می خوریم – حتی عسل – یافت می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اسید فرمیک کنه ها را از بین می برد

همچنین در بیشتر موارد با حشرات دوست است. مورچه ها حاوی اسید فرمیک در بدن خود هستند. با این حال، این اسید طبیعی نیز می تواند قدرتمند باشد. درست مثل زمانی که استفاده می کنیم سرکه به عنوان علف کش. این مواد طبیعی اما قوی هستند.

هنگامی که اسید فرمیک در دمای اتاق گرم تبخیر می شود بخار تبدیل به ماده بخوری می شود که کنه های واروآ را از بین می برد.

همچنین گزارش شده است که به کنترل کنه نای کمک می کند. هر دوی اینها آفات کلنی های زنبور عسل باعث مرگ بسیاری از مستعمرات می شود.

مانند بسیاری از مواد طبیعی – که می توانند قدرتمند باشند، قدرت یا تمرکز بسیار مهم است. در این مورد، ترفند این است که یک غلظت بخار اسید فرمیک که کنه ها را از بین می برد بدون آسیب رساندن به زنبورها یا سایر منابع موجود در کلنی.

زنبور عسل با کنه واروآ قبل از درمان با اسید فرمیک در تصویر کندو.

نحوه استفاده از اسید فرمیک برای زنبورها

در ایالات متحده، امن ترین راه برای از اسید فرمیک برای درمان کندو استفاده کنید با محصولی است که توسط NOD Apiary در کانادا ساخته شده است. آنها با نام های زیر فروخته می شوند: نوارهای سریع Mite Away (MAQS) و فرمیک پرو.

این پدهای پنبه ای مخصوص حاوی استر فرمت است و در کندو قرار می گیرد. همانطور که پد بخار آب داخل کندو را جذب می کند، بخار اسید فرمیک تشکیل شده و به آرامی آزاد می شود. این بخار است که کنه های واروآ را از بین می برد.

Formic Pro محصول جدیدتر است، اما تفاوت اصلی بین آن و MAQS موجود زودتر این است که ماندگاری طولانی‌تر است. اگر هر یک از محصولات را خریداری می کنید، تاریخ فروش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که محصول تازه دریافت می کنید.

پدهای درمانی در کشتن کنه ها با درصد کارایی در دهه 90 بسیار موثر هستند. آنها نه تنها کنه های فورتتیک (آنهایی که روی زنبورهای بالغ هستند را می کشند، بلکه بخار نیز کنه های درپوش را می کشد. نسل زنبور عسل سلول ها.

پدها در کندو قرار می گیرند و نیازی به برداشتن ندارند. پس از اتمام دوره درمان، در صورت تمایل زنبوردار می توان آنها را دور انداخته یا کمپوست کرد. این باعث استفاده از اسید فرمیک راهی سریع و آسان برای کنترل سطوح واروآ در مستعمرات شما

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چالش های استفاده از این درمان طبیعی

متاسفانه هیچ درمان کاملی برای کنه واروآ وجود ندارد. حداقل، نه که من پیدا کرده ام. هر روشی خطری دارد که منجر به ضرر شود. زنبوردارانی که از اسید فرمیک استفاده می کنند باید از این مسائل آگاه باشند.

 • دما در مرحله درمان
 • برخی از زنبورها و/یا مولدین از بین می روند
 • جانشینی احتمالی ملکه

دمای تابستان با درمان های طبیعی تداخل دارد

درمان کنه ها در وسط تابستان گرم همیشه برای ما زنبورداران ساکن جنوب چالش برانگیز بوده است.

دستورالعمل درمان به وضوح احتیاط در مورد استفاده از اسید فرمیک برای کنترل کنه زمانی که دمای هوا در روز بالاتر از 85 درجه فارنهایت است.

این می تواند یک مسئله در اینجا در جنوب باشد. این محدوده دما، و فراموش نکنید که رطوبت بالا را نیز اضافه کنید، از ماه می تا سپتامبر در منطقه من ادامه دارد.

اگرچه در سال‌های اخیر از اسیدهای آلی یا تیمول استفاده نکرده‌ام، اما بسیار مؤثر هستند. پیدا کردن یک پنجره دمای خوب مسئله است.

با این حال، اگر در ابتدای دوره درمان به مدت 3 تا 4 روز در گرما با دماهای سردتر استراحت کنید، می‌توانید و من می‌توانم از اسید فرمیک در تابستان استفاده کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشیم که یک الگوی آب و هوای بارانی داشته باشیم که اوج های روزانه را کاهش دهد – این یک فرصت است.

آیا Formic Pro زنبورها را می کشد؟

استفاده از Formic Pro یا هر گونه درمان کنه می تواند منجر به از دست دادن برخی از زنبورها و/یا نوزادان شود. حقیقت این است که کلنی های آلوده به کنه در مقایسه با کلنی های بدون آلودگی مایت ناسالم هستند.

درمان یک کلنی برای کنه باعث ایجاد استرس در زنبورها می شود. با این حال، از دست دادن تعداد کمی از زنبورهایی که ممکن است در حال حاضر ضعیف باشند یک خطر قابل قبول برای اکثر زنبورداران است. بهتر است چند صد مورد را از دست بدهید و تعداد کندوهای سالم را دوباره بسازید.

معمولاً در روزهای اول درمان، برخی از نوزادان از کلنی یا شاید چند زنبور مرده دیگر خارج می شوند.

اگر یک کلنی بسیار ضعیف با جمعیت کم دارید، یک کلنی متفاوت را انتخاب کنید گزینه درمانی برای کنترل کنه واروآ.

مستعمرات ممکن است جانشین ملکه خود شوند

اگرچه من هرگز این را در کندوهایم تجربه نکرده ام، تحقیقات نشان می دهد که درصد بیشتری از آن وجود دارد تعویض ملکه در برخی از مستعمرات تحت درمان با اسید فرمیک.

البته دلایل زیادی وجود دارد که یک کلنی ممکن است تصمیم بگیرد ملکه جدیدی بسازد. با هر گونه درمان کنه، و به ویژه فرمیک – حتما یک ماه پس از درمان وضعیت ملکه خود را بررسی کنید.

آیا درمان روی عسل در کندو تأثیر می گذارد؟

خیر، هنگامی که طبق توصیه های سازنده استفاده می شود، بقایای اسید فرمیک در عسل به میزان قابل توجهی افزایش نمی یابد. به همین ترتیب، لانه زنبوری برای خوردن بی خطر است – تحت تأثیر تجمع اسید قرار نمی گیرد.

2 گزینه های درمانی با استفاده از Formic Pro

 • درمان 2 پد کوتاه تر
 • طولانی تر 1 پد در یک زمان روش

همانطور که به وضوح در دستورالعمل ها ذکر شده است، 2 وجود دارد روش های استفاده از پدهای اسید فرمیک در کندو یک روش (همانطور که در این مقاله نشان داده شد) از 2 پد در هر کندو استفاده می کند.

روش دوم کمی متفاوت است. یک پد در بالا قرار داده شده است میله های جعبه مولدین. 10 روز بعد، آن پد برداشته می شود و دیگری به جای آن اضافه می شود.

روش استفاده از 1 پد در یک زمان برای مستعمرات کوچکتر یا مواقعی که پنجره درمان دما نزدیک به حد مجاز است مفید است.

با این حال، استفاده از 1 پد در یک زمان، کنه‌ها را در سلول‌های مولد سرپوشیده به‌طور مؤثری از بین نمی‌برد. از آنجایی که بیشتر کنه‌ها در آنجا زندگی می‌کنند، من گزینه قوی‌تر را انتخاب کردم.

اگرچه استفاده می کنم تبخیر اسید اگزالیک به عنوان روش اصلی کنترل کنه من، مواقعی وجود دارد که محصولات دیگر موثر هستند. اسید فرمیک یک گزینه درمانی بسیار موثر برای زنبوردارانی است که در مناطقی که دما اجازه می دهد زندگی می کنند.

مقداری ریش زنبور عسل در طول روز اول یا بیشتر طبیعی است – اما زنبورهای شما نباید به طور کامل کندو را ترک کنند. پس از چند ساعت آنهایی که در خارج از خانه جمع شده اند باید به داخل برگردند.

حتما یک ماه پس از درمان وضعیت ملکه خود را بررسی کنید. امیدواریم این درمان سریع و آسان با اسید فرمیک شما را در مسیر رسیدن به زنبورهای سالم تر قرار دهد.

استفاده از روش کنترل واروآ بخش مهمی از آن است مدیریت کندو. با این حال، هیچ درمانی نمی تواند کندویی را که روی پای خود مرده است نجات دهد.

شما نمی توانید خیلی دیر منتظر بمانید یا آسیب زیادی وارد می شود. شرایط مستعمره را زیر نظر بگیرید و مطمئن شوید درمان کنه به درستی برای رسیدن به نتایج نهایی خوب

دو نوار درمان پرومیت فرمیک روی کندو.

درمان اسید فرمیک پرو برای زنبورها

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

کندوهای زنبور عسل با داشتن دوره ای از دمای خنک، آماده درمان با استفاده از اسید فرمیک پرو هستند. مستعمرات با دمای روز در دهه 70 فعال هستند و در جستجوی غذا هستند.

 • درمان کنه Promic Pro
 • تخته شبکه (برای بستن تخته های پایین صفحه)
 • عسل خالی اضافی فوق العاده (جعبه)
 • سطل آب نزدیک (در صورت تصادف)
 • دستورالعمل روی بسته اسید فرمیک را بخوانیدمیدونم میدونم. گاهی اوقات ما دوست داریم با عجله جلو برویم و همه اقدامات احتیاطی روی بسته ها را نخوانیم. اما، شما باید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید برای اهداف ایمنی و بهترین استفاده از محصول.هر بسته پلاستیکی مهر و موم شده حاوی 4 نوار Formic Pro است. گزینه درمانی استاندارد استفاده از 2 عدد در هر کندو است. بنابراین یک بسته برای درمان 2 کندو کافی است.
 • تجهیزات ایمنی را آماده کنید – انتخاب طرح را تعیین کنیدپس از پوشاندن وسایل ایمنی – همانطور که روی برچسب بسته بندی مشخص شده است که فقط خوانده اید 🙂، بسته را باز کنید. در داخل 2 بسته فویل مهر و موم شده و یک جزوه دستورالعمل پیدا خواهید کرد.هر بسته فویل مهر و موم شده شامل 2 نوار درمان است. دستورالعمل‌های ضمیمه شده گزینه‌هایی در مورد نحوه قرار دادن پدها روی کندوها به شما ارائه می‌دهند. با این مشورت کنید زیرا ممکن است نیازهای شما با من متفاوت باشد!
 • کیسه درمانی باز را برش دهیداز قیچی برای برش دادن یکی از کیسه های درمان فویل استفاده کنید. کمی عقب بایستید، شاید نفس خود را کمی حبس کنید – این مواد بوی بدی می دهد. پدهای اسید فرمیک چه بویی دارند؟برخی از مردم می گویند که بوی سرکه می دهد – من می گویم فقط بوی قوی دارد. عطر در یک دقیقه از بین می رود.2 پد شما ممکن است کمی در یک انتها به هم متصل شوند، فقط آنها را جدا کنید. ولی، لنت ها را باز نکنید – همان طور که هستند وارد کندو می شوند.
 • کندوی عسل را برای درمان کنه فرمیک آماده کنیدپس از خواندن جزوه آموزشی که در Formic Pro شما آمده است، می توانید تصمیم بگیرید که چگونه پدها را در کندو خود قرار دهید. در شرایط من، من از 2 نوار در هر کندو استفاده می کنم – که روی میله های بالای قسمت پایینی یا بدنه کندو قرار می گیرد. (در حال حاضر الگوی هوای خنک داریم).سیگار خود را روشن کنید، کمی دود سفید را در ورودی کندو و زیر درب بالا بکشید. یک دقیقه به آن فرصت دهید تا کار کند.کندو را جدا کنید تا زمانی که به پایین برسید جعبه نوزاد. اگر کمی دارید شانه فرز روی میله های بالایی – آن را خراش دهید.
 • نوارهای فرمیک پرو را در کندو قرار دهیدنوارهای درمان فرمیک پرو را مستقیماً روی میله های بالایی پایین ترین جعبه مولد قرار دهید. دستورالعمل ها چندین گزینه برای قرار دادن در اختیار شما قرار می دهند. از یکی که به بهترین وجه با وضعیت کندو شما سازگار است استفاده کنید.اگر زنبورها در راه هستند، ابتدا آنها را به آرامی دود کنید. وقتی پد فرمیک را بو می کنند – از مسیر خارج می شوند!
 • اجزای کندو را دوباره مونتاژ کنیدجعبه های دیگر را همانطور که بودند روی کندو خود قرار دهید. شما نیازی به استفاده از شیم (یا فاصله دهنده) بین جعبه ها ندارید. یک شکاف کوچک ممکن است در ابتدا قابل توجه باشد، اما هنگامی که همه چیز دوباره به هم رسید، باید به هم متصل شود. تا زمانی که هیچ زنبوری نتواند وارد شود – شما خوب هستید.
 • جعبه فوق العاده اضافی اضافه کنیدسازنده توصیه می کند که یک سوپر عسل اضافی به کندو خود اضافه کنید. این به زنبورها فضایی را می دهد تا در طول درمان با اسید فرمیک گسترش یافته و در عین حال در کندو بمانند. از آنجایی که قبلاً یک سوپر عسل خالی به کندوهایم اضافه کرده بودم (برای فضا)، این کار قبلا انجام شده بود.
 • بستن صفحه پایین – ورودی جلو بازبرای تسهیل حرکت بخار اسید فرمیک در کندو، 2 کار باقی مانده است که باید انجام دهید. اگر شما با استفاده از تخته های پایین صفحه شده روی کهیرهای خود، از تخته شبکه برای بستن آنها در طول درمان 10 روزه استفاده کنید.و مهمتر از همه، ورودی کندو خود را به عرض کامل باز کنید. زنبورها به طور معمول کندو را تهویه کنید از طریق دهانه جلو – یک ورودی کاملا باز هنگام استفاده از اسید فرمیک برای زنبورها مهم است.

*همیشه دستورالعمل های سازنده را بخوانید و توصیه های آنها را برای ایمنی و استفاده موثر به دقت دنبال کنید.

سفارش فوری عسل ♥